dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Duży garaż blaszany - mogę go bez przeszkód postawić?

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daro_185

Domyślnie Duży garaż blaszany - mogę go bez przeszkód postawić?

Witam,
    To jest mój pierwszy temacik na tym forum, piszę ponieważ szukam odp. na dwa pytania a nigdzie nie znalazłem zadowalającej odp. ótóż mam w planach zrobić garaż blaszany o wymiarach 6x7m albo 5x7 na pewno nie mniejszy niż 35m2 i będzie on przykręcony do fundamentu bądź betonowych słupów ale o tym później, moje pytanie - czy taki garaż mogę bez problemu postawić bez zgłaszania tego gdziekolwiek? jakie mogą być ew problemy prawne? czy jakis podatek mogą mi na niego narzucić?
    A teraz pytanie odnośnie gruntu pod garaż - czy żeby uniknąć pękania i podnoszenia wylewki z powodu mrozów w owym przyszłym garażu konieczne jest budowanie fundamentu? czy wystarcza jedynie betonowe słupy w ziemi do podtrzymywania konstrukcji, a na całej powierzchni nadsypać dobrze gruzem i na to wylewka betonowa??
    Dodam jeszcze że garaż będzie dla samochodu pełniąc jednocześnie funkcję małego warsztatu wiec nie będzie stawiany tymczasowo.
    Z góry dziękuje za pomoc.

pozdrawiam

Flawia
    Guest
    Flawia

Domyślnie

jak chcesz na dziko stawiać garaż to stawiaj blaszany.
    Ale nie jest to legalne. Trzeba mieć decyzję o warunkach zabudowy albo wypis z Planu. Plany często zabraniają blaszaków, autorzy decyzji również. No i chyba pozwolenie na budowę, czyli trzeba mieć dokumentację tego garażu...

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daro_185

Domyślnie

Nie przypuszczałem że tak się czepiają blaszaków, czyli w sumie tyle samo załatwiania praktycznie jakbym stawiał murowany garaż... a jakiś podatek na to mogą narzucić? czy wystarczy tylko zgłosić, dostać pozwolenie i to wszystko?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

Domyślnie

Cytat Napisał daro_185 Zobacz post
    Nie przypuszczałem że tak się czepiają blaszaków, czyli w sumie tyle samo załatwiania praktycznie jakbym stawiał murowany garaż... a jakiś podatek na to mogą narzucić? czy wystarczy tylko zgłosić, dostać pozwolenie i to wszystko?
    Garaż , to garaż, w mojej gminie wymagane jest zgłoszenie postawienia garażu blaszanego, jeśli jest trwale związany z gruntem - pozwolenia.
    Podatek jest naliczany od powierzchni i w mojej gminie najwyższe sa podatki właśnie za garaże blaszane.

Właśnie jestem na etapie rozbiórki takowego, by to zrobić musiałam dokonać zgłoszenia, z planem rozbiórki (sic) i mapami posadowienia budynku.
    Obecnie mam prawomocna zgode na rozbiórkę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia