dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie blachodachówka bezpośrednio na deski?

    hej kończę budowę małego domku drewnianego - konstrukcja drewniana, dach pokryty pełnym deskowaniem. Chcę na to położyć blacho-dachówkę (najpierw oczywiście odpowiednia folia) - pytanie brzmi, czy mogę ją kręcić bezpośrednio do desek, czy konieczne jest ułożenie... to się chyba nazywa kontrłata, a więc, czy muszę najpierw bić kontrłaty i dopiero na to blachę?
    pozdrawiam k

  2. #2

    Domyślnie

    Hej Wydaje sie mi ze nie mozesz bezposrednio do deskowania pokrytego folia przykrecic blachy. Z tego co sie orientuje to powinienes zamiast folii uzyc papy,ktora przybijesz do deskowania, po czym kontrlaty ktore bede mocowane wzdluz krokwi a nastepnie dopiero w poprzek łaty. I to do lat powinienes przykrecac blache wydaje sie mi ze tak to powinno byc poprawnie zrobione. Pozdrawiam

  3. #3
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    odpowiedz jest na Priv i jak wyżej

  4. #4

    Domyślnie re

    Pomiędzy folią a blachą musi być cyrkulacja powietrza , co jest bardzo ważne w wentylowaniu połaci .
    Więc musi Pan na folie nabić listwy dystansowe , a następnie na to łaty w odpowiednich rozstawach .
    Jeżeli Pan chce to mogę tu wszystko ładnie rozpisać krok po kroku , ale muszę mieć rodzaj blachy + symbol .

    Pozdrawiam Marcin.L
    Łatwiej patyk pocieniować , niż go potem pogrubasic .

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A po co folia? Blacha z założenia ma być szczelna. Więc po dnią nie powinna być woda opadowa.

  6. #6

    Domyślnie re

    Prawidłowo wykonany dach powinien chronić pomieszczenia mieszkalne przed zimnem i wilgocią. Zastosowanie wysokiej jakości pokrycia dachowego i termoizolacji nie jest wystarczającą gwarancją prawidłowego funkcjonowania dachu. Kluczem do uzyskania pełnego komfortu jest zastosowanie odpowiednich folii dachowych tworzących tzw. warstwę wstępnego krycia.

    Każdy dach się poci , folia chroni nas przed skroplinami .
    Łatwiej patyk pocieniować , niż go potem pogrubasic .

  7. #7
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    A po co folia? Blacha z założenia ma być szczelna. Więc po dnią nie powinna być woda opadowa.
    kolego jeżeli nie jesteś pewien swoich myśli to nie wprowadzaj w błąd

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSEXXX
    Cytat Napisał Trociu
    A po co folia? Blacha z założenia ma być szczelna. Więc po dnią nie powinna być woda opadowa.
    kolego jeżeli nie jesteś pewien swoich myśli to nie wprowadzaj w błąd
    Pytanie było proste i odpowiedź ec***ach również prosta.

  9. #9
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    czy wiesz co to jest skraplanie - twierdzę ze nie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony