dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 22
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 430
  1. #1

    Domyślnie DOLNOŚLĄSKIE - czarna lista niesolidnych

    Niestety.
    Nie lubię donosić ale mnie do tego zmusili.
    Od prawie czterech tygodni usiłuję otrzymać z firmy Betard to co mi się należy a więc dostawę zgodną z zamówieniem co do ilości, asortymentu i jakości.
    Zamówiłem towar (nadproża, belki i pustaki terriva) u jednego z ich partnerów (dobre ceny, miła obsługa).

    1. Zaczęło się od terminu i trybu dostawy. Firma Betard kilkakrotnie przekładała termin dostawy. Ustaliliśmy, że jak się w końcu zdecydują to mnie powiadomią o tym przy załadunku mojej dostawy. Niby nic trudnego a ja zdążę dojechać na budowę i spokojnie pokierować kierowcę co, gdzie i jak. Dzwoni telefon. Kierowca z Betardu dojeżdża do budowy i pyta gdzie jestem. No więc ja na złamanie karku, do samochodu i na budowę. Po drodze mała awaria, po godzinie opóżnienia dojeżdżam. Na miejscu kierowca już część palet rozładował. Niestety pustaki keramzytowe sypią się z palet w kawałkach...

    2. Kierowca rozładował to co przywiózł podkłada mi papier i prosi o podpis. Jednocześnie informuje, że wszystkie pustaki są przelotowe, a te 260 co miały być deklowane to "se ekipa sama zaleje", no i że "oni właśnie już nie produkują deklowanych", poza tym to przywiózł 16 szt. więcej (niby za te połamane, których na oko było z kilkadziesiąt!!!), a poza tym to nie przywiózł czterech nadproży bo ich nie było... Papier podpisałem jednocześnie wpisując fakt uszkodzeń, braku kompletu itd, itp.

    to się działo pod koniec kwietnia, Betard się nie wyrabiał z produkcją, transport się spieszył... słowem dostawa musiała być nie na temat, słabej jakości, niekompletna... ale teraz kończy się maj a moją dostawę, konsekwentnie przeze mnie nie ruszaną powoli obrasta chwast i żytko...
    Przy okazji napotkałem ciekawe procedury. O zmianie w ofercie firmy informuje kierowca (niekoniecznie jednak jest z nim zgodny pracownik handlowy, jeszcze inaczej zeznaje pracownik działu reklamacji - ten ostatni pomimo nagłośnienia tematu ciągle nie wie co ma mi powiedzieć).

    Wielokrotnie rozmawiałem o tej dostawie z pracownikami Betardu, tymi od obsługi handlowej, tymi od reklamacji, a nawet z samym p. Arturem D., właścicielem firmy Betard. Za każdym razem byłem pytany o numer wydania, kierunek dostawy i szereg informacji już świetnie znanych w Długołęce. I nic...
    Padały propozycje przebrania pustaków i prośba o podanie liczby uszkodzonych... pytanie tylko kto zapłaci mojej ekipie za przebranie kilkunastu palet pustaków i przekładanie z kupki na kupkę.
    Padały argumenty, że przecież nie jestem stratny bo pustaki deklowane i przelotowe były w tej samej cenie... (ręcę opadają!)

    Do dzisiaj żadnych konkretów pomimo prostoty rozwiązania problemu:
    1. podać kiedy będzie dostawa uzupełniająca
    2. przywieźć pustaki deklowane + nadproża
    3. zabrać nadwyżkę przelotowych pustaków z uwzględnieniem ilości połamanych (oszacować na miejscu)

    i tego niestety firma Betard już nie potrafi, szkoda, że to kolejna firma, której przewraca się w głowie przy nadmiarze zamówień, szkoda Panie Prezesie!

    PS. Myślę, że moje dane kompetentni pracownicy Betardu znają na pamięć, więc ich nie podaję na naszym Forum.

  2. #2

    Domyślnie

    dachowiec,
    dzięki za informacje,
    nie będziemy korzystać z usług firmy Betard.
    Czy jest jakiś sposób żeby Pan Prezes zobaczył Twojego posta?

    Budujesz z keramzytu ściany czy masz pustaki szalunkowe z keramzytu w fundamencie?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    ?

    Swego czasu mocno zastanawiałem się nad filigranem z tej firmy....opatrzność ?

  4. #4

    Domyślnie

    dobrzykowice - ja chciałam dom stawiać z bloczków termatu - pono fajne napewno dobre, ale drogie koszmarnie. Temat "nagrał" kolega męża który tam pracuje, obiecał że materiał będzie tani i firma - dobra - też niedroga. No mieliśmy gości za jakieś koszmarne pieniadze.

    Nigdy więcej biznesów ze znajomymi.
    Ale termat jest chyba OK - tyle że drogi.
    O filigranie nic nie wiem

  5. #5

    Domyślnie

    na etapie ścian fundamentowych analizowałem ceny bloczków fundamentowych i kupiłem w Temacie bo mieli dobra cenę, ładne, równe bloczki, transport z rozładunkiem gratis i byli o wiele bardziej przyjaźni inwestorowi niż pracownicy Betardu,
    w cenie 1 bloczka róznica na korzyść Termatu wynosiła 60gr
    zastanawiałem się nad kupnem u nich stropu ale olewckie podejście handlowca totalnie mnie zniechęciło do wydawania unich kasy i mimo lokalnego patriotyzmu kupiłem strop w Konbecie - polecam solidność firmy, terminowość dostaw i miła obsługa - www.konbet.com.pl
    wszystko zgodnie z zamówieniem, nadwyżka na pęknięcia ( 2 pustaki pęknięte były), atesty - zero problemów
    w rozmowie ze znajomymi, którzy budowali się parę lat temu i kupowali w Betardzie towar doszliśmy do wniosku, że w tej firmie wiele się zmieniło od czasu jak właściciel wyremontował pałac w Sokolnikach

  6. #6

    Domyślnie

    A Kaczmarek nie robi bloczków betonowych przypadkiem?
    Wiem - to już nie Kaczmarek tylko jakiś inny, ale mam go za miedzą więc byłoby blisko i pewnie tanio.

  7. #7

    Domyślnie

    masz na mysli z-dy w Gajkowie?
    robią ale nie cały czas tylko jak zbiora określoną ilość zleceń i cenowo yli najdrożsi, są na rynku bloczki różnych firm ale przy kupnie porównuj metode wykonania czyli czy dany producent robi bloczki spod wibroprasy czy też metoda tradycyjną z form i wybieraj te pierwsze

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba te drugie - bo nie słychać hałasu, gdyby była wibroprasa - to byłby huk?
    Tak mi się wydaje ...
    Wszyscy w Gajkowie mają w "obejściu" kostki od Kaczmarka, więc nie jest chyba drogi?

  9. #9

    Domyślnie

    kostka to ich podstawowa produkcja, bloczki jako uzupełnienie
    co do cen to trzeba porównać - ja swoje kupowałem w październiku i Gajków miał po 2,80br/szt a termin realizacji połowa listopada,
    wibroprasa nie nić wspólnego z hałasem, zreszta każda betoniarnia jest głośna - jest to metoda cisnioego sprężania betonu w kształt bloczka a nie zalewanego betonu w formę i dopiero jest wibrowany. bloczki spod wibroprasy są w zasadzie jeden w jeden przez co łatwo później szczelnie położyć ocieplenie ściany fundamentowej

  10. #10

    Domyślnie

    BK: buduję z silikatów a w termacie brałem materiały na strop terriva, pustaki keramzytowe.
    Co do Termatu to miałem kilka nieciekawych o nich opinii (z różnych żródeł, potwierdzających się). Poza tym murowałem fundamenty z bloczków Betardu. Nie był to ideał ale do zaakceptowania (ja miałem w tym roku cenę 2,3/szt brutto)
    Czy przeczyta to Prezes? wątpię... ale napewno szereg jego potencjalnych klientów i jeśli tego nie wyjaśnią w sposób dla mnie zadawalający to informację na ten temat będę regularnie odświeżał. W końcu pula zamówień kwietniowych im się wreszcie skończy!
    Co do Gajkowa to słyszałem, że są to bloczki pierwsza klasa ale drogie. Oczywiście warto obejrzeć i negocjować. Ja tego nie zrobiłem, bo opinie o tych co już mam były dość pozytywne a cena też robi swoje.
    dobrzykowice: widzę, że trenowałeś różne lukratywne rozwiązania jak na domek? Filigran miałem w projekcie ale z niego zrezygnowałem - to droga zabawka, wymaga specjalistycznego montażu, ciężkiego transportu... a i tak za nadbeton trzeba płacić... Jest oczywiście rewelacyjny zwłaszcza jak masz sporo dziwnych kształtów i wycięć w stropie... no i jest lity

  11. #11

    Domyślnie

    mi zbrakło parę bloczków i w hurtowni dokupiłem z Betardu i mogę spokojnie powiedzieć, że jest to różnica klasy w jakości wykonania na korzyść Termatu,
    też słyszałem, że Gajków robi dobre bloczki tylko cena i czas oczekiwania...

  12. #12

    Domyślnie stropy, pokrycia dachowe

    Piszecie o materiałach, mogę dostarczyć je tanio szybko i solidnie
    Pozdrawiam
    Wrocław i okolice

  13. #13

    Domyślnie

    Pojawił się nowy akcent w onej sprawie... (czyżby po trosze za sprawą lektury naszego forum?). Zadzwonił do mnie Pan z firmy B., przeprosił, stwierdził, że weryfikuje jakość pracy od reklamacji (to taka jakby kontrola wewnętrzna ) no oczywiście zaproponował sprawne rozwiązanie problemu... przyszły tydzień (to pierwsza konkretna propozycja od miesiąca). z o b a c z y m y.....

  14. #14

    Domyślnie

    to chociaż pozytywny aspekt całej sprawy ale i tak smród zostaje,
    wyciśnij co się da
    powodzenia!!!

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dachowiec
    Pojawił się nowy akcent w onej sprawie... (czyżby po trosze za sprawą lektury naszego forum?). Zadzwonił do mnie Pan z firmy B., przeprosił, stwierdził, że weryfikuje jakość pracy od reklamacji (to taka jakby kontrola wewnętrzna ) no oczywiście zaproponował sprawne rozwiązanie problemu... przyszły tydzień (to pierwsza konkretna propozycja od miesiąca). z o b a c z y m y.....
    Witam,
    A wystarczyl jeden mail na adres [email protected] z linkiem do tego watku

  16. #16

    Domyślnie

    Dachowiec, dzięki za info, ułatwiłeś mi podjęcie decyzji, wezmę bloczki stropowe z Gajkowa

    Pozdrowienia dla p. Prezesa

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pagin
    Cytat Napisał dachowiec
    Pojawił się nowy akcent w onej sprawie... (czyżby po trosze za sprawą lektury naszego forum?). Zadzwonił do mnie Pan z firmy B., przeprosił, stwierdził, że weryfikuje jakość pracy od reklamacji (to taka jakby kontrola wewnętrzna ) no oczywiście zaproponował sprawne rozwiązanie problemu... przyszły tydzień (to pierwsza konkretna propozycja od miesiąca). z o b a c z y m y.....
    Witam,
    A wystarczyl jeden mail na adres [email protected] z linkiem do tego watku
    Brawo - zachowanie bardzo przytomne - niech wiedzą ile klientów stracili.

  18. #18

    Domyślnie

    Miwol,
    a belki stropowe gdzie kupujesz?

  19. #19

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze rozeznanego tematu bo strop mnie czeka jakoś w sierpniu. Ale brałem poroton na ściany w niejakim PolanBudzie na Kupieckiej, rabacik dali fajny więc może pociągnę ich dalej za włosy i wezmę tam.

    A Ty na jakim jesteś etapie i gdzie?

    Ja Chwałowice k/o Jelcza, kopie fundamenty dopiero.

    Pozdrowienia.

  20. #20

    Domyślnie

    ja jestem na etapie dachu a w Polanbudzie kupowałem dachówkę.
    a domek stawiam na płd. obrzeżach Wrocka
    rozumiem, że w Gajkowie kupujesz bloczki fundamentowe a nie stropowe?
    po ile teraz jest sztuka 14 i 12?
    ja bloczki kupowałem w Termacie ale w październiku, więc to były inne czasy

Strona 1 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony