dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pgrpol

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    4

    Domyślnie projekt M23 PRZYJAZNE KLIMATY

    Witam!
    Szukam osób, które zdecydowały się budować dom według projektu p. Cybulskiej-Marks- M23 "Przyjazne Klimaty". Będę wdzięczny za wszelkie uwagi odnoszące się do tego projektu. Na razie myślę o powiększeniu garażu i małym podwyższeniu poddasza (według pierwotnych założeń ma tylko 2,32 m w najwyższym miejscu.
    A to jest widok domu od frontu. Prosty, ale uroczy...
    ([/img])

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stancz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam!
    Interesuję się tym projektem, ale ostatecznie jeszcze nie wybrałem.
    Dla mnie jest ciekawy ze względu na to poddasze, które adoptowałbym , gdy byłbym w potrzebie, bo na razie na dole dla mojej 4 osobowej rodziny jest dość miejsca.
    Podnosząc ścianki kolankowe zawsze ryzykujesz zmianę wyglądu domu - Już może nie być uroczy - jak to napisałeś. A jak chciałbyś powiększyć garaż?

    Niepokoją mnie takie sprawy:
    - Przejście do garażu jest prawie w salonie (zapachy spalin). Może go nie robić , a wejście do pomieszczenia gospodarczego zrobić od ogrodu?
    - pomieszczenie gospodarcze , łazienki i kuchnia w dużych odległościach od siebie - odbiję sie to na kosztach instalacji sanitarnej
    - wyjście z salonu na ogród jest we wnęce. Daje to mniej światła do salonu. Nie wiem jakie były intencje autorki. Wydaje mi się , że fragment zadaszonego
    tarasu przy wnęce jest zbyt mały na jego wykorzystywanie. Nie wiem czy lepiej nie powiększyć salonu.
    - kosztorys: etap I - 218 tys. , etap II - 287 tys, nie wiem skąd ta różnica. Zestawienie materiałów te same.

    Na razie to tyle.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pgrpol

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam!
    Już straciłem nadzieję, że ktoś się odezwie...
    1) Poddasze: napisałem do p. Cybulskiej- Marks w sprawie możliwości podwyższenia poddasza (na taką zmianę potrzebna jest jej zgoda) i wyraziła wstępnie opinię, że jest możliwe zwiększenie wysokości o 15 cm i nie powinno to zepsuć proporcji budynku
    2) Przejście do garażu: ta kwestia też mnie niepokoi. Nie chciałbym rezygnować z zaprojektowanego przejścia (uważam, że takie rozwiązanie jest praktyczne). Może wyjściem jest zainwestowanie w bardzo dobre drzwi odzielające garaż od reszty domów + wentylacja mechaniczna w garażu?
    3) Zadaszenie tarasu: faktycznie jest skromne- pod dachem zmieszcza się tylko chyba fotele... a i wpływa to negatywnie na doświetlenie salonu. Twoja propozycja powiększenia salonu jest warta rozważenia!
    4) Graraż: myśłem o dwustanowiskowym- wówczas większe byłoby też pomieszczenie gospodarcze. Można je podzielić i do części z prawej strony zrobić osobne wejście (w obocznej ścianie)- miejsce na kosiarkę, taczkę i inne ogrodowe graty...

    Dom wydaje się prosty w budowie mam nadzieję, że będzie to miało pozytywny wpływ na koszty... Nie zwróciłem jednak uwagi na wskazaną przez Ciebie rozbieżność, muszę to sprawdzić...

    Czy jest możliwość obejrzenia gdzieś dokładnego projektu zanim się go kupi?

    Pozdrawiam!

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pgrpol

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    I jeszcze jedno:
    Nie wiem na ile, ale może salon będzie trochę doświetlony przez okno kuchenne...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stancz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Przypuszczam że doświetlenie będzie wystarczające wg norm, ale im więcej światła tym lepiej + poszerzony salon.
    Wejście do garażu z domu mnie nie przekonuje, choć widzę , że w projektach jest to już standard. Jestem przyzwyczajony, że dochodzę do garażu i otwieram go z zewnątrz, noszę zakupy i nie ma problemu. W tym wypadku więc nie ryzykowałbym z tymi drzwiami. Wolę to miejsce przeznaczyć na powiększenie garderoby.

    Jeśli chcesz widzieć projekt przed zakupem poproś [email protected] o przesłanie egzemplarza pokazowego projektu

    [/quote]

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anetkazet

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8

    Domyślnie M23 PRZYJJAZNE KLIMATY

    Witam :
    Rozpoczęliście budowe domu M23. Jestem również nim zainteresowana. Bardzo proszę o kontakt ([email protected])

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anetkazet

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8

    Domyślnie M-23 "Przyjazne Klimaty" - Zdjęcia

    Witam:
    Czy może ktoś przesłać zdjęcia z budowy M-23 "Przyjazne Klimaty" Pozdrawiam wszystkich którzy zbudowali , budują lub chcą zbudować M 23.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anetkazet

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8

    Domyślnie M23 PRZYJAZNE KLIMATY - Kto buduje ?

    M23 PRZYJAZNE KLIMATY - Czy ktoś zbudował, buduje lub będzie budował ten dom ? Czy ktoś może przesłać zdjęcia z realizacji ?

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anetkazet

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8

    Domyślnie M23 PRZYJJAZNE KLIMATY : Zdjęcia

    Czy ktoś może przesłać zdjęcia z budowy M23 ???

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anetkazet

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8

    Domyślnie M23 PRZYJAZNE KLIMATY

    Nikt nie buduje M23 ???

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anetkazet

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8

    Domyślnie M23 Przyjazne Klimaty - Proszę o ocenę projektu :-)

    Proszę o ocenę projektu M23 Przyjazne Klimaty z Muratora

  12. #12

    Domyślnie Siemka

    Witam. Jak ktoś jest zainteresowany to mogę coś powiedzieć na temat tego projektu. Jestem w trakcie realizacji.

    Pozdrawiam
    Mateusz
    M23 builder

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    papaja_7

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.Jeśli ktoś chce zobaczyć zdjęcia po poprawkach między innym podniesiona kolankowa ściana zlikwidowane daszki wyjście na ogród z kotłowni to zapraszam do działu budowa i remont podtytuł mój dom i poszukaj przyjazne klimaty.i

  14. #14
    krewetka
    Guest
    krewetka

    Domyślnie Przyjazne klimaty

    czy ktos juz wybudował lub buduje przyjazne klimaty?

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kredens

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Płochocin
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Po wielkiej batalii z setkami projektów wybór padł na " Przyjazne klimaty". Wygrała prostota, niewielkie rozmiary, możliwość adaptacji w przypadku powiększenia się rodziny. Oczywiście nie unikniemy kilku zmian, takich jak powiększenia garażu o drugie stanowisko, likwidacja wspomnianej wyżej ścianki w salonie, może powiększenie łazienki poprzez wydłużenie skrzydła z pokojami 8 i 9, no i likwidacja okna frontowego w 9-tce i powiększenie tego bocznego. W naszym rozkładzie działki zamiana oka północnego na wschodnie jest podyktowana względami czysto energetycznymi. Zaniechamy także budowy daszka nad oknem łazienkowym, niewiele zmienia a podraża koszty.
    Wszystko wydaje się przemyślane ale czekamy jeszcze na przesłanie od muratora rysunku technicznego z dokładnymi wymiarami pomieszczeń. Widzę, że jest zainteresowanie tym projektem, dlatego też zwracam się z prośbą do osób go realizujących o pomoc. Zależało by mi na uzyskaniu opinii na temat tego projektu i spostrzeżeń jego właścicieli.
    Proszę o odpowiedź na priv [email protected]. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony