dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 100
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1983
  1. #1021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Tak oczywiście, racja. Słuszna uwaga.

    Kwota którą podałem to koszt na bryłę szamotową - płyty + klej i klej do zatopienia siatki (bez siatki). Obudowa prosta.


    Kosmetyka, czyli wykończenie to już według uznania

    Plus tysiaka za robotę i ciepły kominek za trójkę . Ludzie !!!
    Po co wy się meczycie sami z ciepłymi obudowami ?! Materiały
    wam wychodzą drożej , niż u Bohusza całość !

    PS . Przegiąłem z tym tysiakiem ! Płyty wartości 1000 - 2000 , powinno się
    posklejać za 300-600 stówek !

  2. #1022
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Plus tysiaka za robotę i ciepły kominek za trójkę . Ludzie !!!
    Po co wy się meczycie sami z ciepłymi obudowami ?! Materiały
    wam wychodzą drożej , niż u Bohusza całość !

    PS . Przegiąłem z tym tysiakiem ! Płyty wartości 1000 - 2000 , powinno się
    posklejać za 300-600 stówek !
    Kurcze zacznę wynajmować Bohusza z materiałami i usługą .. Jest rewelacyjnie tani .. Tylko TA siatka musi być droga bo wyłączył ją z ceny

  3. #1023

    Domyślnie

    widzę, że kwestia kto kogo wynajmie przyćmiła moje zestawienie. Więc nieśmiało się przypomnę o jego ocenę.

    dodatkowo zamieszczam projekt obudowy z plyt szamotowych 30x50 30x25 50x50 (brązowe na rysunkach) i izolacji plyt KW 100x122 (białe na rysunkach). proszę o opinię o umiejscowieniu wymiennika RATH (czy nie powinien byc wyzej?) i propozycje poprowadzenia rur spalinowych. w wersji docelowej bedzie jeszcze cokol przy ziemi.

    czy powinienem robic pod sufitem komorę dekompresyjną?

    http://www.dropbox.com/gallery/26493...minek?h=9ab172
    Ostatnio edytowane przez nysander ; 06-10-2011 o 11:57

  4. #1024
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Nad wkładem jak planujesz rozwiązać stawianie obudowy?

    na rysunkach widać tylko pukładane klocki.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 06-10-2011 o 19:15

  5. #1025

    Domyślnie

    na razie nie wymyśliłem żadnej belki wsporczej w tym miejscu. domyślam się, że poklejenie płyt na termoklej nie wystarczy.

    z chęcią poznam jakieś sugestie.

  6. #1026
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No ja też czekam na jakieś interesujące rozwiązania takiego systemu budowy.
    Przypuszczam, ze samo poklejenie tego rozmiaru płyt na Termoklej 1100/60 nie wystarczy

    Moze Eniu jak będzie miał czas to coś podpowie, czy nawet zasugeruje gotowe sprawdzone rozwiązanie.
    Najważniejsze żeby tak jak wyliczył Piotr posklejanie tego do kupy nie przekroczyło 300 - 600 zł (robocizna)

    Przecież to forum wymiany doświadczeń, a ja niestety nie mam takowych z tego konkretnego przypadku.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 06-10-2011 o 19:25

  7. #1027

    Domyślnie

    kombinacja na temat belki:

    jaką wytrzymałość będzie miała belka wykonana z 2 płyt szamotowych o wymiarach 6x6 cm położona na płasko, ew 6x10 (większy wymiar w pionie) długość ok 80 cm jedna, ok 60 cm druga.

    ps. wiem, że ten wątek przyjął bardzo humorystyczny obraz ale jednak liczę na Panów fachowe porady.

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Pokombinujcie może uda się zejść do robocizny na poziomie 100 zł ? Może w materiałach wystarczy klej KB ??

  9. #1029
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jest taka stal ferrytyczna stosowana w piecach piekarniczych ,która posiada malą rozszerzalność cieplną. Nie wiem jednk czy jest dostępna. Numer stali w AISI to 439/441.na pewno nadawała by się na jako belka podporowa do 300 *C. Ja ostatnio do podpory zastosowałem elementy wycięte z blatów kuchennych (żeliwo).

  10. #1030
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Jest taka stal ferrytyczna stosowana w piecach piekarniczych ,która posiada malą rozszerzalność cieplną. Nie wiem jednk czy jest dostępna. Numer stali w AISI to 439/441.na pewno nadawała by się na jako belka podporowa do 300 *C. Ja ostatnio do podpory zastosowałem elementy wycięte z blatów kuchennych (żeliwo).
    PS zapomnialem , że zastosowałem również jako podciąg żeliwne ruszty belkowe . Nie będą pracować w temperaturze wyższej jak 400*C ,więc powinno być dobrze. Takie ruszty mozna dostać nawet po wyżej 70 cm długie. Swoje znalazłem na złomie,co nie zrobiło "przeciągu" w kieszeni.

  11. #1031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał nysander Zobacz post
    kombinacja na temat belki:

    jaką wytrzymałość będzie miała belka wykonana z 2 płyt szamotowych o wymiarach 6x6 cm położona na płasko, ew 6x10 (większy wymiar w pionie) długość ok 80 cm jedna, ok 60 cm druga.

    ps. wiem, że ten wątek przyjął bardzo humorystyczny obraz ale jednak liczę na Panów fachowe porady.

    Najlepsza będzie stalowa rama nośna . Robi się ja ze zwykłej stali.
    Konstrukcja i sposób montażu eliminują różnice w rozszerzalności
    cieplnej materiałów ceramicznych i stali. Oryginalna kosztuje
    500,- zł. Można dorobić u ślusarza ,będzie taniej.

  12. #1032

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję Panie Piotrze za konkretną sugestię.

    na myśl w tym momencie przychodzi mi konstrukcja z kątownika 30x30x4 albo podobnego wspierająca nadproże od spodu płyta wyłożona np sznurem (nie wiem jak się on fachowo nazywa) + ew jakieś spoiwo elastyczne - pytanie jakie. te 2 kątkowniki wsparte na ramie np z rur 20x20x2 stojącej dookoła kominka na posadzce i ew zakotwione do którejś sciany.

    czy dobrze kombinuję w tą stronę czy raczej inaczej powinno to wyglądać? w miejscu nadproża producent wkładu zaleca minimum 0,5 cm dylatacji więc będzie mikro wentylacja nadproża stalowego.

    czy jest sens alternatywnie wykonac nadproze i slupki nosne do niego lane z ogniobetonu. podejrzewam ze kosztowo wyjdzie drozej niz konstrukcja stalowa.
    Ostatnio edytowane przez nysander ; 07-10-2011 o 08:00

  13. #1033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Całkiem nieźle Ci idzie to kombinowanie .Dołóż do tego odciąg z
    łańcucha (może być taki od krowy) . Nad wkładem , nie żałuj
    luftu (dylatacji) . Im więcej , tym bezpieczniej dla konstrukcji

  14. #1034

    Domyślnie

    z tym odciągiem mam pewien problem bo w miejcu w którym by pasowało go zakotwić będzie składzik drewna ale coś pewnie wykombinuję.

    Skoro całkiem logicznie myślę to czy mógłbym Pana prosić o uściślenie ile tego luftu Pan sugeruje? 1 cm? 2? luft ma być w liczony w poziomie tak?

    i jak połączyć elastycznie płyty szamotowe z tym nadprożem? bo podejrzewam, że postawienie ich bezpośrednio na nadprożu nie jest najlepszym rozwiązaniem?

  15. #1035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał nysander Zobacz post
    z tym odciągiem mam pewien problem bo w miejcu w którym by pasowało go zakotwić będzie składzik drewna ale coś pewnie wykombinuję.

    Skoro całkiem logicznie myślę to czy mógłbym Pana prosić o uściślenie ile tego luftu Pan sugeruje? 1 cm? 2? luft ma być w liczony w poziomie tak?

    i jak połączyć elastycznie płyty szamotowe z tym nadprożem? bo podejrzewam, że postawienie ich bezpośrednio na nadprożu nie jest najlepszym rozwiązaniem?

    Już ten problem rozwiązałeś :

    "na myśl w tym momencie przychodzi mi konstrukcja z kątownika 30x30x4 albo podobnego wspierająca nadproże od spodu płyta wyłożona np sznurem "

    Sznur z włókna szklanego (popularne uszczelki) , najlepiej płaski .
    Szczelina 2-3 cm miedzy g. krawędzią wkładu a nadprożem

  16. #1036

    Domyślnie

    no to na ten moment już chyba wiem co potrzebuję. Dziękuję bardzo za pomoc.

    teraz czas na rozrysowanie tego. Jeśli Pan pozwoli to zgłoszę się jeszcze z ewentualnymi wynikłymi problemami.

    EDIT:
    jeszcze jednak mam pytania,

    czy linia zabudowy pod dolna krawedzia szyby może być wykonana z betonu komórkowego/silki czy tam też powinienem zastosować płyty szamotowe?

    czy komora dekompresyjna jest tutaj potrzebna?
    Ostatnio edytowane przez nysander ; 07-10-2011 o 09:15

  17. #1037
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Stal "zwykła" traci swe właściwości do "obciążeń" po przekroczeniu 175 *C. Jeśli wentylacja nie pozwoli na przekroczenie tej temperatury to nie ma co się obawiać

  18. #1038

    Domyślnie

    http://www.dropbox.com/gallery/26493...minek?h=9ab172

    wymyśliłem to w ten sposób. jestem otwarty na uwagi i krytykę bardziej doświadczonych w temacie.

    kątownik wchodzi w płyty na 30 i 20 cm celem przeniesienia obciążenia na płyty i jego wsparcia. dodatkowo wsparty jest na 2 nogach z rury 20x20x2 (trójkąty wzmocnienia z blachy 4). dodatkowo podciąg kotwiący w ścianie nośnej.

    zastosowałem dylatację od kątowników 2 cm na każdym boku.
    Ostatnio edytowane przez nysander ; 07-10-2011 o 11:31

  19. #1039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał nysander Zobacz post
    http://www.dropbox.com/gallery/26493...minek?h=9ab172

    wymyśliłem to w ten sposób. jestem otwarty na uwagi i krytykę bardziej doświadczonych w temacie.

    kątownik wchodzi w płyty na 30 i 20 cm celem przeniesienia obciążenia na płyty i jego wsparcia. dodatkowo wsparty jest na 2 nogach z rury 20x20x2 (trójkąty wzmocnienia z blachy 4). dodatkowo podciąg kotwiący w ścianie nośnej.

    zastosowałem dylatację od kątowników 2 cm na każdym boku.

    Te "wejścia" (na 30 i 20 cm) nie mogą być zatopione w ścianie "bezkarnie",
    bo popęka .Oryginalne nadproża wchodzą w ściany , które są w tle kominka.
    W samej obudowie podpierają obudowę w okolicy nadproża (drzwi), bez
    stykania się z nią w innych miejscach. To co piszę odnosi się oczywiście tylko
    do Twojego i podobnych przypadków.

  20. #1040

    Domyślnie

    zgodnie z Twoimi sugestiami poprawiłem budowę nadproża: nadproże v2 http://www.dropbox.com/gallery/26493...minek?h=9ab172

    myślę, że w obecnej wersji jest ono już zdatne do zastosowania docelowego, ale oczywiście proszę o opinie.

    zastanawia mnie jeszcze tylko kwestia tego czy rury 20x20x2 wytrzymają obciążenie płyt szamotowych bo to jednak jest kilkadziesiąt kilogramów. nie przenoszą one głownego obciążenia bo to rozchodzi się po kątownikach i podciągu ale jednak obciążane będą.
    Ostatnio edytowane przez nysander ; 07-10-2011 o 14:07

Strona 52 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony