dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Jak prawidłowo posadzić tulipany!!

    Witam. Mam pytanie, jak prawidłowo sadzić tulipany?? Częśc juz posadziłam ale robiłam to po raz pierwszy i wedłóg wskazówek pana z Obi ( niby przeszkolony ale czy posiada dostateczną wiedze w tym temacie to nie wiem.... ). A więc pan kazał wykopac dziure głeboka na około 12-15 cm w tej dziurze poukładac cebulki w odległości od siebie na ok. 10 cm i to zasypac ziemią, ziemie pporządnie zlać i na zimę przykrć np. kora. Więc tak zrobiłam ale zaczęłam mieć wątpliwości czy tak jest ok więc zaprzestałam dalszego sadzenia. Proszę o rady, czy tak można to robić???
    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    głębokość zależy od wielkości cebulek i jakości ziemi, w twardej ziemi sadzisz płycej na lekkich ziemiach, piaskach, trochę głębiej,
    sadzisz 2-3 krotną wielkość twych cebul, czyli pewnie okolo 6- do max. 10cm...-jesli duża cebula i lekka ziemia..,
    i faktycznie, na zimę- nie koniecznie juz teraz, dobrze jest czymś przykryć z lekka, ale pamiętac zeby to wczesną wiosną zabrać, ew. jesli kora i drobna to może leżeć, -tak żęby nie przeszkadzała roślinom we wschodzeniu
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  3. #3

    Domyślnie

    jak masz zarłoczne gryzonie w okolicy lepiej posadzic je w "takim czyms" do cebul zielona płaska doniczka z duza ilością dziur. Ja swoje sadze w plastikowych doniczkach, potem łatwiej je znależć do dzielenia, ale na pewno te azurowe są lepsze. Nie dotyczy wszytskich cebulowych, bo niektore cebule sa trujące i gryzonie ich nie tykaja (np szachownica, zimowit, chyba krokusy tez), ale tulipany lubią znikać po zimie .

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zainwestowałam w tym roku w koszyczki do cebul - 1,70 / szt.

  5. #5

    Domyślnie

    "takie cos" co pewnie koszyczki do cebul
    jakoś nie mogłam sobie przypomniec jak sie nazywaja

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za rady. Co do koszyczków to raczej kosztowo wyszłoby mi troche dużo bo cebulek mam ok. 200
    Na gryzonie mamy powkładane takie lampki ala solarki co to nagrzane od słońca wydaja jakiś dzwięk i odstraszają tym samym gryzonie, narazie podziałało na kreta
    Niestety dziś mąż łaził po działce i wpadł nogą w miejsce gdzie zasadziłam już częśc kwiatów i zostawił dziure. Mam nadzieje że nie uszkodził cebulek, niestety nie mam jak pojechac i oszacować strat...dziecko leży chore w mieszkaniu i nie odczepia się od spódnicy, nawet po chleb nie daje wyjśc
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Nowaogrodniczko, czy mogłabyś przy okazji podać nazwę i firmę tego solarnego odstraszacza do kretów? Mam taki piszczek, ale kompletnie nie działa, chyba go kreciki nawet lubią, bo kopią tuż obok niego... Może ten Twój będzie lepszy?
    Carpe diem

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał alibabka
    Nowaogrodniczko, czy mogłabyś przy okazji podać nazwę i firmę tego solarnego odstraszacza do kretów? Mam taki piszczek, ale kompletnie nie działa, chyba go kreciki nawet lubią, bo kopią tuż obok niego... Może ten Twój będzie lepszy?

    Kupiliśmy takie
    http://allegro.pl/item702228008_sola...ret_krety.html

    Chociaz powiem że jeszcze przez zakupem mąż wbił w ziemię kawałek patyka na to wsadził pustą plastikową butelke która na wietrze też wydawała odgłos stukotu i to też pomagało

  9. #9

    Domyślnie

    Mam dokładnie dwa takie odstraszacze, ale na moje krety kiepsko działają.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  10. #10

    Domyślnie

    krety nie jedzą tulipanów

  11. #11

    Domyślnie

    ...ale ryją w ogródku i robią kopczyki w środku trawnika.

    A na moje tulipany czają się nornice, które swoje centrum logistyczne mają na sąsiedniej niezagospodarowanej działce.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał madwo
    krety nie jedzą tulipanów
    Tulipany i inne cebulki zjadają nornice - zrobiły mi takie spustoszenie na starej działkce - teraz na nowej posadziłam tulipany i żonkile właśnie w tkich koszyczkach do cebulek. A na krety - to wbiłam metalowe prąty od zbojenia i na to puszki po piwie - po kretach nie ma sladów - a obok można się potknąć o kretowiska.
    magda

  13. #13

    Domyślnie

    Metalowe pręty z puszkami po piwie też już wypróbowałam, ale zupełnie nie działały - nowe kopczyki powstawały tuż obok prętów. Próbowałam też wsypywać karbid, naftalinę, miętę, gałązki żywotnika, zalewałam nory wodą, w geście rozpaczy zastosowałam kiedyś nawet Anorin FK (świecę dymną trującą gryzonie) i co? I nic!!!!!!!!!!!!! Jak drążyły, tak drążą - nie nadążam z zasypywaniem kopczyków, a mój trawnik zamienia się powoli w księżycowy krajobraz...
    Carpe diem

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a śledzia zakopywałas?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    a śledzia zakopywałas?
    a działają? solone czy jakie bądź?
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  16. #16

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o krety ja też próbowałem już chyba wszystkiego i nic. I jak powiedział ktoś w wątku "o kretach" trzeba się z nimi "zaprzyjaźnić". Także ja od już dłuższego czasu codziennie wyruszam do ogrodu z grabiami i niszcze kretowiska z nadzieją, że kiedyś się kretu (a może kretowi) znudzi się ciągłe ich odbudowywanie.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał dżordż5
    ...ale ryją w ogródku i robią kopczyki w środku trawnika.
    no, to straszne.....
    mozna sie potknąc i nabic sobie guza....

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    a śledzia zakopywałas?
    O śledziu słyszałam, ale u mnie się nie sprawdzi. Zakopywałam zgnite jajka (o tej metodzie przeczytałam na forum w wątku o kretach), ale w nocy coś wygrzebało jajeczka i zjadło ze smakiem... Podejrzewam, że to któryś z kocurów, licznie nawiedzających te okolice. Jak zakopię śledzika, to dopiero im dogodzę!



    Cytat Napisał AWIk
    Jeśli chodzi o krety ja też próbowałem już chyba wszystkiego i nic. I jak powiedział ktoś w wątku "o kretach" trzeba się z nimi "zaprzyjaźnić". Także ja od już dłuższego czasu codziennie wyruszam do ogrodu z grabiami i niszcze kretowiska z nadzieją, że kiedyś się kretu (a może kretowi) znudzi się ciągłe ich odbudowywanie.
    Samo zniszczenie kopczyka nic nie da, bo nory i korytarze są głębiej, pod ziemią.
    A zaprzyjaźnić się... Cóż, trudno mieć za przyjaciela kogoś, kto systematycznie niszczy Ci Twoją pracę, pomijając już wygląd ogródka...
    Carpe diem

  19. #19

    Domyślnie

    koszenie trawy kosiarką spalinową załatwia problem kretów.
    Im głośniejsza i bardziej wibrująca tym lepiej. koszenie regularne min raz w tygodniu. tak poradził mi gość na uczelni i u mniedziała. Jesienią koszę rzadziej i kopce sie pojawiają, w sezonie nie ma ich wcale. Ale mam wielką starą wyjącą kosiarkę Honda, która chodzi jak traktor.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Tia... krety uciekają, a sąsiedzi? Masz jakowyś?
    Swoją drogą ekologiczne, i takie hmmmm... naturalistyczne spędzanie wolnego czasu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony