dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Róża - kiedy zakwitnie?

    Witam. Właśnie zakupiłam kilka róż i posadziłam, są nieduże od ziemi mają jakieś 15 cm. Mam pytanie czy one zakwitna jeszcze w tym roku czy bę de raczej musiała poczekać do następnego roku? Wiem pytanie raczej banalne ale jestem laikiem w tych sprawach wię c wole zapytać
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Troszkę zależy od tego jakie to są róże (do jakiej grupy należą) ale zasadniczo powinny zakwitnąć już w tym sezonie, może nie jakoś szczególnie obficie, ale powinny.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sviola
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ja tez się już skusiłam na zakup róż. tylko jak jeszcze był śnieg za oknem mama podpowiedziała mi abym ją trochę podlała i postawiła w chlodnym ciemnym miejscu. ale moja różyczka i tak postanowiła wypuscic gałązki z listkami. w ten sposób trochę podpędziłam jej wzrost planuję ją posadzic na działeczce w przyszłym tygodniu. też mam nadzieję,że zakwitnie jeszcze w tym roku

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Większość róż kwitnie w tym samym roku po posadzeniu, a jeśli jest to róża rabatowa, to i tak się co roku ścina ją dość krótko.

    sviola - nie wysadzaj swojej róży przed majem, bo przymrozki zniszczą ci wyrośnięte pędy. Co prawda róża odbije, ale szkoda, nie? Możesz ją postawić na dworze, i w przypadku zapowiadanych przymrozków zabierać na noc do domu. Mam nadzieję, ze róża jest już w widnym miejscu

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi. 2 róże to róże rabatowe, reszta to wedłóg opakowania wielokwiatowe cięte więc nie wiem czy to jest jakaś grupa czy tylko taka potoczna nazwa producenta

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sviola
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Większość róż kwitnie w tym samym roku po posadzeniu, a jeśli jest to róża rabatowa, to i tak się co roku ścina ją dość krótko.

    sviola - nie wysadzaj swojej róży przed majem, bo przymrozki zniszczą ci wyrośnięte pędy. Co prawda róża odbije, ale szkoda, nie? Możesz ją postawić na dworze, i w przypadku zapowiadanych przymrozków zabierać na noc do domu. Mam nadzieję, ze róża jest już w widnym miejscu

    tak właśnie robie wystawiam ją teraz na balkon, a na noc jak jest przymrozek to ją chowam. czyli dopiero w maju ją wsadzic do gruntu? oki dzieki za radę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony