dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pomysł na tani płot drewniany?

    Witam Serdecznie,

    Mam pomysł na zrobienie taniego (przynajmniej tak mi się wydaje) płotu drewnianego, którym chciałbym ogrodzić działkę o obwodzie 140 metrów.

    Przęsło płotu wyglądałby mniej więcej tak jak na obrazku poniżej



    6 szt poprzecznych desek 200x16x2.5mm,
    2 szt pionowych kątówek 90x90 mm,
    4 szt łączniki do drewna z przetłoczeniem 90x90x65x2.5mm,
    2 szt bloczków betonowych.

    Czy uważacie, że sosnowe deski szalunkowe w cenie ok 400 zł m3 będą nadawać się na taki płot? Ile może kosztować ich oheblowanie?

    Rozumiem, że warto je zaimpregnować w cenie ok 50 zł/m3 ale co dalej? Pomalować je zwykła tanią farbą do drewna, jaką? Malowanie drewnochronem wydaje się być bardzo drogie oraz pracochłonne, ponieważ nie można użyć pistoletu.

    Jeśli nie deski szalunkowe, to jakich proponujecie szukać?

    Dziękuję za cenne wskazówki.

  2. #2

    Domyślnie

    Smiem twierdzic, ze to nie bedzie tani płot drewniany.

    Ja mam plot drewniany, mial byc tymczasowy, ale posluzy pare lat, wyszedl calkiem przyzwoicie. Mimo, ze niepoheblowane, to i tak nie bylo tanie. 35m wynioslo mnie cos okolo 1000pln.
    A zrobiony jest nastepujaco:
    1. Slupy drewniane zalane betonem
    2. nieoflisowane deski - chyba sosna
    3. palisander (ala drewnochron) z OBIE'go, dwie warstwy. W tym roku planuje dac 3 warstwe jak znajde czas, dodatkowo pociagne wszystko pokostem.
    4. Poziome dechy (max 2,7m) Przykrecalem spaksami do czola pionowego slupa, nastepnie na to dawalem maskownice (aby nie bylo widac łaczen), rowniez nioflisowana deska przymocowana 3 srubami (sztyce jak do murlaty)na wylot do pionowego slupa, spinia to wszystko dodatkowo

    Plot jest nie do ruszenia i mysle, ze przetrwa moje pokolenie spokojnie. Takie nieoflisowane deski dodaja duzo uroku. Zalezy to oczywiscie od gustu.
    No ale w przyszlosci mam nadzieje miec jakis z kamienia + stal.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy warto, ale zwróć uwage na ofertę OBI(taniej) i Liroya(trochę drożej). Płot stalowy z kształtownika 2 x 110 do 128 zakończenia ozdobne, pomalowane na czarno odpowednio 138 i 156 zł. Podnosiłem to sam do góry bo nie wierzyłem, że to stal. Za te pieniądze moim zdaniem warto, nawet gdyby był to kształtownik z lichej stali.

  4. #4

    Domyślnie Re: Pomysł na tani płot drewniany?

    Cytat Napisał tryme
    Witam Serdecznie,

    Mam pomysł na zrobienie taniego (przynajmniej tak mi się wydaje) płotu drewnianego, którym chciałbym ogrodzić działkę o obwodzie 140 metrów.

    Przęsło płotu wyglądałby mniej więcej tak jak na obrazku poniżej



    6 szt poprzecznych desek 200x16x2.5mm,
    2 szt pionowych kątówek 90x90 mm,
    4 szt łączniki do drewna z przetłoczeniem 90x90x65x2.5mm,
    2 szt bloczków betonowych.

    Czy uważacie, że sosnowe deski szalunkowe w cenie ok 400 zł m3 będą nadawać się na taki płot? Ile może kosztować ich oheblowanie?

    Rozumiem, że warto je zaimpregnować w cenie ok 50 zł/m3 ale co dalej? Pomalować je zwykła tanią farbą do drewna, jaką? Malowanie drewnochronem wydaje się być bardzo drogie oraz pracochłonne, ponieważ nie można użyć pistoletu.

    Jeśli nie deski szalunkowe, to jakich proponujecie szukać?

    Dziękuję za cenne wskazówki.
    Wiatr przewróci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony