dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cezar8

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Izolacja dźwiękowa ścian wewnętrznych

    Jestem tu nowy, tak więc na wstępie witam wszystkich.
    Mam pewien problem z którym nie wiem jak sobie radzić. Wprawdzie przeszukałem to forum lecz niczego dla siebie nie znalazłem, dla tego opiszę oco chodzi.
    W jednym pomieszczeniu urządziliśmy tak zwaną ŚWIETLICĘ, jest tam między innymi stół do bilarda czy tarcza do darta. Problem polega na tym, że pomieszczenie znajduje się pomiędzy dwoma sypialniami, a ściany są bardzo dźwięko-przepuszczalne. Dosłownie za ścianą słychać każde słowo. Może ktoś z Państwa zna jakiś sposób aby temu zaradzić. Są wprawdzie na rynku dostępne materiały, ale w cenie ponad 100 zł za metr kw. powierzchni, a to trochę przekracza moje możliwości. Liczę, że może ktoś już spotkał się z podobnym tematem i zechce podzielić się sposobem rozwiązania.
    Pozdrawiam serdecznie Czarek.

  2. #2
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    odpowiedz na priv

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    jestem pewny ze juz dostales odpowiedz ale napisz o ile mozesz zmniejszyc to pomieszczenie ?
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  4. #4

    Domyślnie

    ANSEXXX czasami warto by napisać tak na ogólnym, bo pewnie dużo osób może szukać odpowiedzi na takie pytanie.
    Więcej hałasu robi jedno drzewo upadając, niż cały las rosnąc. Uczmy się widzieć to, co rośnie w ciszy.

    http://astudiodesign.pl

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cezar8

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Izolacja dźwiękowa ścian wewnętrznych

    Witam, co do zmniejszania pomieszczenia, to nie za wiele. dodam, że pomieszczenie jest już wykończone. Myślałem o przyklejeniu jakiejś płyty, czegoś w rodzaju np. miękkiej płyty pilśniowej. Chodzi mi o jakieś konkretne doświadczenia w tym temacie. Krótko mówiąc nie chcę działać metodą prób i błędów, bo to niestety kosztuje, wszyscy któży kończyli budowanie to wiedzą jakie to ważne.
    ANSEXXX dzięki za radę na priv, może warto ją upublicznić. Ja bym wolał jednak nie pomniejszać pomieszczenia o ponad 150 mm na jedną ścianę, to daje ok. 30 cm. Na allegro niestety nic nie znalazłem może podeślesz jakiś konkret, dzięki.
    Pozdrawiam Czarek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony