dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wyleki samodzielnie - pytania

    Witam,
    przymierzam się do wykonania samodzielnie wylewek, w związku z tym mam następujące pytania:
    - jak ustala się wysokość wylewki względem okna balkonowego, czy poziom wylewki powinien być na równo z dolną krawędzią okna (czyli zakrywa tylko pianę montazową) czy może troszkę "zachodzić' na ramę, wydaje mi się że to drugie, ale jaką wysokośc jest optymalna, 1 cm?
    - czy można jakoś oszacować czasochłoność zrobienia wylewek? Do zrobienia jest parter 60 m, poddasze również 60 i pokój na połpiętrze 30m.
    z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    podpinam się bo tez ciekawam co do tych poziomów wylewk względem okna tarasowego
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: Wyleki samodzielnie - pytania

    Cytat Napisał Andrzej_78
    Witam,
    przymierzam się do wykonania samodzielnie wylewek, w związku z tym mam następujące pytania:
    - jak ustala się wysokość wylewki względem okna balkonowego, czy poziom wylewki powinien być na równo z dolną krawędzią okna (czyli zakrywa tylko pianę montazową) czy może troszkę "zachodzić' na ramę, wydaje mi się że to drugie, ale jaką wysokośc jest optymalna, 1 cm?
    - czy można jakoś oszacować czasochłoność zrobienia wylewek? Do zrobienia jest parter 60 m, poddasze również 60 i pokój na połpiętrze 30m.
    z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam
    To zależy od sposobu / materiału / wykończenia podłogi.
    Od docelowego poziomu wykończenia podłogi powinno zostać około 2- 3 cm do spodu ramy skrzydła, na ewentualną możliwość regulacji.
    Jeżeli będzie np. parkiet to wylewka będzie poniżej spodu ościeżnicy, trzeba zostawić miejsce na klej i klepki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony