dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki alarm i jak rozmieścić czujki

    Powoli przymierzam się do alarmu w nowym domu. Myślałem o Satel Versa, ale może Micra wystarczy do moich potrzeb? Wymyśliłem sobie 3 czujki ruchu, które będą tradycyjne ( po kablu ). Chciałbym jeszcze do okien kontaktrony, ale tutaj pasowałyby mi jakieś bezprzewodowe. Da się taką instalację zrobić na Satel Micra czy celować w Versę? Podpowiedzcie może gdzie ewentualnie rozmieścić jeszcze czujki ruchu. Ewentualnie zmienić rozmieszczenie tych co na rysunku.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01al.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	52,7 KB
ID:	411014

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Trochę musisz przemodelować sposób rozmieszczenia czujek...bo w takim układzie liczysz , że alarm zadziała gdy ktoś już będzie wewnątrz"? Garaż w ogóle nie zabezpieczony a gdzie będzie (jest )skrzynka zasilania domu w energię elektryczną?
    Jeśli zainstalujesz zabezpieczenie okien to może coś z tego będzie ale jeśli będzie to "bez przewód" to może sprawić Ci trochę kłopotu.
    Zresztą to są moje rozmyślania....wypowiedzą się znawcy
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    nie micra, nie versa tylko perfecta wlr, czujka w każdym pomieszczeniu z oknem, kontaktron na bramie, w drzwiach i oknach kontaktrony bezprzewodowe......
    chyba ze jeszcze jakieś inne kryteria ;p

  4. #4

    Domyślnie

    Perfecta WRL bezprzewodowo obsługuje sygnalizatory dźwiękowe MSP-300. Nie widzę, żeby obsługiwała bezprzewodowo kontaktrony

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    Perfecta WRL bezprzewodowo obsługuje sygnalizatory dźwiękowe MSP-300. Nie widzę, żeby obsługiwała bezprzewodowo kontaktrony
    to doczytaj dokładnie:

    "Dwukierunkowa komunikacja z bezprzewodowymi manipulatorami PRF-LCD-WRL oraz sygnalizatorami MSP-300 R odbywa się w paśmie 433 MHz. W instalacji bezprzewodowej wykorzystywane są również czujki z serii MICRA oraz nowe piloty MPT-350"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony