Witam
widzę że temat trochę zamrożony więc go odmroże jestem na etapie remontowania pokoju więc myślę naj jakiś niedrogim systemem inteligentnego domu. Na necie znalazłem chinski wynalazek broadlink rp3 w cenie ok 140zł do tego podpinamy dodatkowe czujki włączniki sensory itp bardzo mi się spodobało bo proste w miarę tanie, jedyna wada jaką znalazłem to kamera do tego jest bardzo droga lub jej niema. Więc jeszcze zastanawiam się nad jakimś innym systemem np z-wave znalazłem MiCasaVerde Vera3 Ktoś coś by sie wypowiedział czy to fajnie działa i jak cenowo.

Opowiem jeszcze coś wiecej o tym broadlink rp3 jest to pilot uniwersalny ktory posiada Ir, RF i Wifi. Uczy sie kodów i można sterować tym co się już ma w domu np rolety czy gniazda na RF. Niestety nie mam tego w domu więc nie wiem jak sie sprawdza ale z tego co czytałem opinie to ludzie chwalili. Interesuje mnie ona bo w miarę tanio wyjdzie całość, koszt sterowania np swiatlem to 24zł czujnik otwarcia drzwi 26zl czujnik ruchu ok 56zł. Z tego co wyczytałem to można robić zależności (np jak czujnik wykryje ruch to włącza światło) ustawiać sceny. Zamówiłem do sterowania światłem jak tylko dostane to opisze moje pierwsze wrażenia

Ale fajnie by było jak ktoś by sie wypowiedział na temat tego broadlinka lub MiCasaVerde Vera3 albo jakiś inny system oparty np na z-wave oprócz fibaro bo za drogie niestety
pozdrawiam