dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 86
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1709
  1. #261
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego, ale mnie najbardziej uderzyła (abstrahując od innych 140% podwyżek) cena centrali lokalnej NXW298, która podrożała z 270 na 430 zł (+60%). Centralka ta, rozszerzająca system o 8 wejść kosztuje 530 PLNów brutto (czyli 66 zł za wejście).
    Porównując ją do podobnego funkcjonalnie modułu Satela, czyli ichniego ekspandera wejść (też ośmiu), który
    - w wersji bez zasilacza CA64E można kupić za 130 zł (16 zł/wejście),
    - a jego wersję z zasilaczem CA64EPS kupujemy za 200 zł (25 zł/wejście)
    dochodzę do wniosku, że cena 2,5 raza wyższa za ten moduł w Nexwellu jest nieadekwatna do jego możliwości i funkcjonalności. No ale Nexwell nie może się pochwalić taką sprzedażą, jak Satel i próbują jakoś zarobić większą kasę.

    Tak duży wzrost cen zaserwowany przez nich jest co najmniej dziwny i dla mnie outsidera, nie mającego pojęcia o ich kondycji finansowej, może być sygnałem, że nie wiedzie się im najlepiej i próbują się jakoś ratować... No chyba, że jest zupełnie na odwrót i ten ich sprzęt schodzi jak gorące bułeczki i każda babcia zaopatrzyła się już w pobliskiej Biedronce w kilka Nexwellowskich modułów (bo wnusia obkupiła już wcześniej) i teraz jak już zawojowali cały polski rynek, mogą sobie na coś takiego pozwolić... No chyba, że może nastawili się na rynki zagraniczne, olewając tym samym nasz rodzinny i golą kasę w Szkoplandii albo Francji - w co wątpię...

    Na poniedziałek jestem umówiony w poznańskim Inelsie - ciekaw jestem wyników tego spotkania...
    Ostatnio edytowane przez Jarek EM08 ; 28-02-2011 o 21:47

  2. #262
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebko73

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-231
    Posty
    38

    Domyślnie

    A może to po prostu mały wrzut marketingowy - dużo wyższe ceny wyjściowe i super rabaty sięgające kilkudziesięciu procent.

  3. #263
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Tak, tak... Podwyższamy ceny o 140%, aby później "marketingowo" od razu móc obniżyć nieświadomemu podwyżek klientowi cenę o 20%...


  4. #264
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    Takie matematyczne porównanie cen np. wejść jest kompletnie pozbawione sensu. Trzeba pamiętać o tym do czego są te wejścia i jaka funkcjonalność (myśl techniczna za nimi idzie). Systemy automatyki można porównywać tylko i wyłącznie jako całość funkcjonalności, które nam są potrzebne.
    U nas ceny bez zmian. Od stycznia homiq-a można zakupić w Niemczech, w kwietniu otwieramy biuro w Moskwie.
    Jeżeli chce ktoś zobaczyć nasz system w działaniu i podyskutować na temat "inteligentnego domu" zapraszamy na :
    5 - 6.03 Poznań, Targi Mieszkaniowe (Arena)
    5 - 6.03 Warszawa, Murator Expo 2011 (Torwar) - udział będziemy mogli potwierdzić jutro
    18 - 20.03 Szczecin, Międzynarodowe Targi Bud-Gryf 2011 (MTS)
    26 - 27.03 Toruń, Inwest-tor 2011 (Park)
    5 - 8.04 Moskwa, Mosbuild 2011 (Expocenter) Największe targi budowlane w Europie wschodniej. Ponad 2000 wystawców z 48 krajów

    pozdrawiam

  5. #265
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał homiq Zobacz post
    Takie matematyczne porównanie cen np. wejść jest kompletnie pozbawione sensu. Trzeba pamiętać o tym do czego są te wejścia i jaka funkcjonalność (myśl techniczna za nimi idzie).
    No ja myślę, że akurat w tym przypadku takie porównanie jest w miarę sensowne. Zarówno centrala lokalna Nexwella jak i ekspander wejść Satela służą do rozszerzenia systemu za pomocą przewodu magistrali o 8 wejść, pod które można podłączyć czujki alarmu itp.
    Oczywistą rzeczą jest, że są to różne technologie, tylko czy aby w tym przypadku technologia Nexwella jest na tyle inna i lepsza, aby kasować za nią 2,5 raza więcej niż Satel...?


  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał homiq Zobacz post
    5 - 6.03 Poznań, Targi Mieszkaniowe (Arena)
    pozdrawiam
    Które stanowisko.

    A co wogóle jest tematyką tych targów poza inteligentnymi instalacjami. Może podjadę
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #267
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Jak sama nazwa wskazuje są to Targi Mieszkaniowe. Jak kupisz bilecik za ok. dyszkę, to możesz wejść do kółka Areny i dać sobie pokazać deweloperom oferty mieszkaniowe. Przy wejściu w półokręgu Areny rozkładają się natomiast "stragany" maści wszelakiej, które można pooglądać za darmochę.
    Tak było przynajmniej we wrześniu zeszłego roku. Raz byłem i więcej nie pójdę. Moim zdaniem szkoda czasu... Jeśli to homiq był tam wtedy też, to nawet z nimi gadałem.


  8. #268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    stanowisko 48

    co do imprezy, to są targi na których można spotkać praktycznie wszystkich większych i mniejszych developerów oraz banki
    kwestia co kogo interesuje
    nie bardzo sobie przypominam stragany na zewnątrz...

    jeżeli ktoś jest zainteresowany zobaczeniem homiq-a to proszę pisać (mamy darmowe wejściówki)

  9. #269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał homiq Zobacz post
    Cytat Napisał Jarek EM08 Zobacz post
    Przy wejściu w półokręgu Areny rozkładają się natomiast "stragany" maści wszelakiej, ...
    nie bardzo sobie przypominam stragany na zewnątrz...
    Ja nigdzie nie napisałem, że na zewnątrz... "Przy wejściu w półokręgu Areny" -> czyli w okrągłym korytarzu biegnącym wewnątrz Areny, dookoła kółka z deweloperami ...


  10. #270
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebko73

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-231
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał homiq Zobacz post
    Takie matematyczne porównanie cen np. wejść jest kompletnie pozbawione sensu. Trzeba pamiętać o tym do czego są te wejścia i jaka funkcjonalność (myśl techniczna za nimi idzie). Systemy automatyki można porównywać tylko i wyłącznie jako całość funkcjonalności, które nam są potrzebne.
    U nas ceny bez zmian. Od stycznia homiq-a można zakupić w Niemczech, w kwietniu otwieramy biuro w Moskwie.
    Jeżeli chce ktoś zobaczyć nasz system w działaniu i podyskutować na temat "inteligentnego domu" zapraszamy na :
    5 - 6.03 Poznań, Targi Mieszkaniowe (Arena)
    5 - 6.03 Warszawa, Murator Expo 2011 (Torwar) - udział będziemy mogli potwierdzić jutro
    18 - 20.03 Szczecin, Międzynarodowe Targi Bud-Gryf 2011 (MTS)
    26 - 27.03 Toruń, Inwest-tor 2011 (Park)
    5 - 8.04 Moskwa, Mosbuild 2011 (Expocenter) Największe targi budowlane w Europie wschodniej. Ponad 2000 wystawców z 48 krajów

    pozdrawiam
    A szanownego Forumowicza gdzie będzie można spotkać: Poznań cz Wa-wa?

  11. #271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    osobiście jestem dostępny w Poznaniu

    pozdr.
    MM

  12. #272
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PPiotrek

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Proponuję urządzenia firmy INGENIUM, funkcje które chciałby Pan zrealizować można skonfigurować w oparciu o:
    - moduł przekaźnikowy 6E6S (cena ok. 850zł)
    - panel sterowniczy dotykowy LCD MECBUS (cena ok. 740zł)
    - zasilacz BF22 (cena ok. 340zł)

    pozdrawiam
    Piotr

  13. #273
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Kup lepiej taki przekaźnik programowalny, sterowany przez internet. Zamiast panelu będziesz miał własne telefony komórkowe i komputery. http://tanieogrzewanie.istore.pl/pl/...-internet.html
    Kupiłem dwie sztuki i już dwie zamontowane.

  14. #274
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebko73

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-231
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał homiq Zobacz post
    5 - 6.03 Warszawa, Murator Expo 2011 (Torwar) - udział będziemy mogli potwierdzić jutro

    pozdrawiam
    I co z Wa-wą? Będziecie?

  15. #275
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    No "przeca" pisał:

    Cytat Napisał homiq Zobacz post
    osobiście jestem dostępny w Poznaniu
    Co oznacza, że we Warszawie osobiście nie jest dostępny. Osobiście będzie dostępny kolega, albo koleżanka...


  16. #276
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebko73

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-231
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek EM08 Zobacz post
    No "przeca" pisał:



    Co oznacza, że we Warszawie osobiście nie jest dostępny. Osobiście będzie dostępny kolega, albo koleżanka...

    A potwierdzili, że będą? Gdzie? Kiedy?

  17. #277

    Domyślnie

    Ej, ej, Panowie na randki umawiamy się na fejsbuku, a tu poważnie analizujemy poważne tematy.
    Z pozdrowieniami,
    Bartek z Wrocławia

  18. #278
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    To lepiej napisz jak tam Twój Nexwell...


  19. #279
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzech35
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    80

    Domyślnie

    Chcialem sie przywitac

    Koncze wlasciwie etap budowy - a wlasciwie juz skonczylem bo mieszkam w nowym domu od pol roku, zostalo tylko troche prac szczegolowych w srodku i na zewnatrz ( tu wiecej

    Mam zainstalowane NEXO w wersji dosc szerokiej bo praktycznie mam wiekszosc oferowanych przez nich funkcjonalnosci. Niektore narazie sa malo uzyteczne - nie zdazylem jeszcze stworzyc odpowiednio funkcjonujacych logik, nie uruchomilem jeszcze videodomofonu ( bramka bedzie dopiero montowana ), ale moge calkiem szczerze powiedziec ze fajny ten system i absolutnienie zaluje ...

    Faktycznie widze ze ostatnio dosc mocno podrozal ( niestety ) i mysle ze to napewno wazny argument bo za sprzet za ktory ja zaplacilem 25-30 tys teraz zaplacil bym ok 35 tys. Inna sprawa ze wprowadzili jak widze nareszcie sterowanie wielokrotne lampami czy roletami na 8 obwodow ( ja montujac dostepne w ubieglym roku podwojne musialem kupic ich kilka razy wiecej ...

    System steruje mi alarmem, calym swiatlem w domu, wszystkimi przelacznikami, ogrzewaniem, kontraktrony, czujniki ruchu, gsm, a ostatnio dostalem nowa karte LAN ktora umozliwia sterowanie i programowanie przez siec czy obsluge przez urzadzenia mobilne ( napewno z androidem nie wiem jak inne ). Ogolnie ponad 200 czujnikow na dom.
    Instalacje zrobilem nie tak jak proponuja w nexweelu ( ciagniecie do punktow kabla sterujacego ) tylko w gwiazde do dwuch rozdzielni na caly dom. Kabel nie jest taki drogi ( ale wyszlo go ok 7 km ! ) robocizna tez a zalety takiego systemu dla mnie sa znacznie wieksze i to takze bardziej uniwersalne ...

    Na etapie wyboru rozpatrywalem rowniez inne systemy i polskie i zagraniczne - ale polskie wg mnie byly malo przekonywujace i mniej funkcjonalne a markowe zachodnie ( EIB i KNX ) wychodzily w praktyce ( cenniki i wycenny sa nieco zwodnicze ) czyli przy ulozeniu podobnej oczekiwanej funkcjonalnosci - ponad 4 razy drozej. Poza tym serwisowanie i obsluga tych zachodnich generuje spore koszty ... mam znajomego u ktorego serwisant za wymiane przycisku o zwyklej funkcjonalnosci wraz z przyjazdem i robocizna skasowal 2200 zl ! To dla mnie dyskwalifikacja ... nawet biorac pod uwage zaawansowanie KNXa

    Nexo napewno jest na etapie rozwoju, wiecie ... sporo poprawiaja, wciaz cos ulepszaja ale mysle ze to czesciej zaleta nawet niz wada. Co jakis czas wypuszczaja cos nowego co podnosi funkcjonalnosc, jest z nimi dobry kontakt i uwagi od takich jak ja biora pod uwage przy tworzeniu nastepnych wersji oprogramowania ... Zawsze tez chetnie pomagaja w tworzeniu logik i ustawianiu funkcjonalnosci - jesli ktos wlozy w to odrobine wlasnej pracy i zaangazowania i mysli to przy ich pomocy naprawde mozna stworzyc funkcjonalnosci o ktorych wczesniej nie myslalem ... i to w sumie za darmo, to napewno zaleta jak dla mnie.

    Szczerze piszac to niezly gadzet .... bardzo funkcjonalny rowniez, ale zabawy dostarcza chyba tyle co nowa komorka co kwartal ... a to lubie ! )


    Pozdrowienia

    Jesli komus kto tez planuje ich system moge w czyms pomoc to chetnie - oczywiscie jesli tylko bede w stanie.


    Pozdrowienia

    Grzech
    ____________________________

    Grzech

    https://get.google.com/albumarchive/...J-Z3f7Lko3b0gE

  20. #280
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzech35 Zobacz post
    moge calkiem szczerze powiedziec ze fajny ten system i absolutnienie zaluje ...
    Dobra Grzech,

    to teraz napisz dlaczego żałujesz...


Strona 14 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony