dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 86
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 1709
  1. #1681
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał stkop Zobacz post
    stkop to był oczywiście sarkazm nawiązujący do sytuacji kiedy właściciele lub(i) pracownicy świeżych firm rejestrują się tu jako zadowoleni klienci lub przyszli zadowoleni klienci Na ogól staram się raczej w życiu nie narkotyzować mimo że avatar może sugerować co innego
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 10-12-2015 o 23:30

  2. #1682

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisstoferos Zobacz post
    /.../i myślę, że będę zadowolony.
    Qrcze, ile razy już od wykonawców/instalatorów słyszałem tę sentencję "Będzie pan zadowolony" i najczęściej się okazywało, że to co najwyżej ich pobożne życzenie.
    Albo tak nasiąknąłeś już nowomową budowlaną, albo jednak jest Twoją mantrą dla potencjalnego leszcza.

  3. #1683

    Cool

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    stkop to był oczywiście sarkazm nawiązujący do sytuacji kiedy właściciele lub(i) pracownicy świeżych firm rejestrują się tu jako zadowoleni klienci lub przyszli zadowoleni klienci Na ogól staram się raczej w życiu nie narkotyzować mimo że avatar może sugerować co innego
    Załapałem od razu... emotikon może tego nie oddał... ale chciałem go pozostawić aby wyrazić jak znakomity to był sarkazm.pozdr

  4. #1684
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie Centrala Homematic CCU2 a rolety zewnętrzne z siłownikiem Somfy io

    Witam,

    czy ma ktoś z Was połączoną centralę homematic CCU2 z siłownikiem rolet Somfy io?
    Słyszałem z kilku różnych źródeł, że nie można ich połączyć, ale może jest jakaś metoda.
    Mam już te siłowniki wraz z roletami. Teraz zastanawiam się nad zakupem centrali smart home. Homematic CCU2 jest najbardziej atrakcyjna cenowo na rynku, no chyba że ktoś mógłby polecić coś innego?

    Dziękuję za pomoc i świątecznie pozdrawiam.
    Franki

  5. #1685

    Domyślnie

    Hallo,
    CCU2 jest nie tylko cenowo atrakcyjna ale i mozliwosci jakie daje sa olbrzymie (makro).
    Bezposrednie sterowanie silnikow somfy jest jednak niemozliwe ze wzgledu na rozny protokol tych systemow.

    Mozliwosc sterowania obu systemow daje Mediola V4+. Kosztuje jednak prawie 3 razy tyle co CCU2 no i nie ma tych mozliwosci co CCU2!

    Innym wyjsciem byloby sterowanie za pomoca CUL-Stick i dodatkowych darmowych programow.
    Moim zdaniem najtanszym i najprostszym rozwiazaniem jest przerobka samego pilota do somfy, a nie jest to takim wielkim problemem.
    Po prostu podpiac sie pod klawisze pilota somfy i mostkowac je urzadzeniem Homematic n.p. przez “HM-LC-Sw4-Ba-PCB” lub “HM-LC-Sw4-WM”

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez reiden ; 30-12-2015 o 02:05

  6. #1686
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    Hej Reiden,

    dziękuję za fachowy komentarz. Miałbym tutaj pytanie: czy jeśli mój silnik rolet zewnętrznych somfy sterowany będzie tylko elektrycznie poprzez łącznik (nie zaś drogą radiową poprzez pilota), to czy wystarczy zakup sterownika radiowego home matic. włożenie go z w miejsce gniazdka, zintegrowanie go z silnikiem somfy oraz centralą CCU2. Zastanaiwam się jak mam rozmawiać z instalatorem - on chce mi założyć sterownik radiowy somfy wraz z pilotem (ale jeśli nie zintegruje go z centralą CCU2, to może to nie bedzie miało sensu i wystarczy tylko łącznik elektryczny, a ja skorzystam ze sterowanika home matic? Dziękuję z góry za pomoc!

  7. #1687

    Domyślnie

    Hallo Franki31,

    jezeli ma to byc tylko silnik firmy Somfy bez wewnetrznego odbiornika to nie ma absolutnie zadnego problemu.
    Jest to wowczas obojetne czy jest to silnik somfy, elero czy tez inny! Wszystkie silniki bez wewnetrznego sterowania (odbiornika) maja wyprowadzony kabel z koncowka-gniazdkiem Hirschmann. Do niego podlancza sie odpowiednia wtyczke rowniez Hirschmann (takie sa przynajmniej standarty). Miedzy tym gniazdkiem a wtyczka moze byc podlaczony odbiornik radiowy (Homematic, Somfy....) lub przewod jest prowadzony do przelacznika "gora/dol" w scianie. Dodam tutaj, ze z tego co sie orietuje urzadzenia Homematic beda o conajmniej 50% tansze niz jakiekolwiek inne! Krotko mowiac, jezeli jest to silnik bez wbudowanego odbiornika to nie ma zydnych obaw i urzadzenia Homematic beda funkcjonowaly bez problemu!
    pozdrawiam

    ps.
    dodam jeszcze tylko tyle, abys wymagal od instalatora tych silnikow aby je zaprogramowal no gorny i dolny punkt. To nie ma nic wspolnego ze sterowaniem ale jest ich obowiazkiem a Tobie zaoszczedzi "zabawy" z samym programowaniem/ustawianiem tych punktow zwlaszcza przy silnikach somfy!
    Ostatnio edytowane przez reiden ; 05-01-2016 o 20:04

  8. #1688
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    Reiden, po raz kolejny dziękuję Ci za fachowe uwagi. Sytuacja wygląda tak, aktualnie mam instalacje elektryczną przygotowaną "na przyjęcie" rolet z siłownikiem. Instalator chce założyć mi rolety Somfy io, argumentując, że ich dużą zaletą jest to, że wykrywają przeszkody). Chyba więc zdecyduje się na te rolety, ale żeby zostały tylko podłączone do klasycznego łącznika na ścianie góra-dół. Nawiasem mówiąc, można ten model rolet firmy Somfy tylko tak podłączyć, bez zainstalowania w nich sterowania radiowego (byłoby więc tylko gniazdko hirschmann?), czy też lepiej zdecydować się na inny model Somfy (ale wtedy zdaniem instalatora nie będzie miał funkcji detekcji przeszkód)? Jeśli można go tak podłączyć, to później zamontowałbym sobie sterownik firmy home matic i zgrał go z centralą CCU2.
    Mój sąsiad poleca też centralę Fibaro, ale jak patrzyłem jest ona dość droga i pewnie nie daje większych możliwości od Home matic CCU2?
    Pozdrawiam
    Franki

  9. #1689

    Domyślnie

    Hallo Franki31,
    z tego co wiem, to io Motory sa juz z wmontowanym odbiornikiem!?
    Sadze, ze ten instalator ma rowniez na mysli bezprzewodowy przelacznik gora/dol co nalezy do systemu somfy! To jest prawda, ze silniki wykrywajace przeszkody maja duza zalete. Jednak nie tylko somfy takie produkuje! Sonfy nalezy jednak do tych gdzie liczy sie marka tak jak KIEDYS Mercedes a placimy za to do dzisiaj
    Wydaje mi sie, ze miedzy Toba a tym instalatorem istnieje jednak jakies nieporozumienie!
    Na temat Fibaro najlepiej moze sie wypowiedziec Sztywniak. Z moich informacji Fibaro HC nie moze sie absolutnie rownac z Homematic (cena 2 razy wyzsza) natomiast HC-2 (cena 6 razy wyzsza) ma dla mnie tylko jedna pozytywna strone w porownaniu z Homematic a mianowicie „sterowanie glosem“ choc nie wiem jak dobrze to funkcjonuje (Sztywniak napewno to wie). IP adres jest zapisywany na serwerze Fibaro no i urzadzenia wygladaja ladniej niz urzadzenia Homematic. To moze byc rowniez na korzysc Fibaro jezeli odgrywa dla kogos role. Ja testowalem tylko Motion Sensor ktorego jednak w 100% jeszcze nie wykorzystalem a zaowazylem, ze bateria bardzo szybko siada w porownaniu do baterii w urzadzeniach Homematic.
    To jest jednak moje prywatne zdanie i moje doswiadczenie. Po pewnych “wypowiedziach” Sztywniaka szkoda mi bylo czasu na dalsze sprawdzanie Fibaro a zarazem znajac mozliwosci Homematic.
    Pozdrawiam

  10. #1690
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    Reiden, dziękuję bardzo za cenne wskazówki! Wiesz może gdzie jest warto kupić centralkę CCU2 i jej komponenty? Warto to zrobić w Polsce, jeśli tak to gdzie, czy raczej poszukać ich w Niemczech? Zastanawia mnie czy występują one również w polskiej wersji językowej. Dziękuję za informacje. Pozdrawiam. Franki

  11. #1691

    Domyślnie

    Hallo @Franki31,
    ja zaopatruje sie w CH ale po sprawdzeniu widze, ze w Polsce sprzedaje te urzadzenia rowniez Conrad.pl. Musze jednak tutaj przyznac, ze za te pieniadze ktore trzeba zaplacic w Polsce to ja mam w CH jak i w D to taniej! Za tyle ile kosztuje sama CCU2 w PL mozesz miec w D (elv.de) centralke razem z Mediola NEO!
    Na Conrad.pl cena jest 539.00 PLZ, ELV.de ma cene 100.00 Euro a ja place 100.00 CHF czyli okolo 410.00 PLZ. Wplyw na cene ma napewno VAT, w CH jest tylko 8% no i pozatym wynika z tego, ze ludzie w PL maja chyba wiecej pieniedzy i moga sobie pozwolic wiecej zaplacic (sorry)
    Te CCU2 ktore ja kupuje w CH maja do dyspozycji jezyk niemiecki, angielski i turecki, sadze ze wszedzie sa tak samo konfigurowane!
    pozdrawiam

  12. #1692
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    Hallo @Reiden i jeszcze pytanie. Zastanawiam się nad wmontowaniem odbiornika radiowego HomeMatic 103038 do sterowania roletami zewnętrznymi. Wiem, że na taki odbiornik mogę również nałożyć łącznik i obniżać/podnosić rolety manualnie.W domu mam serię łączników firmy Ospel As. Czy te odbiorniki radiowe są na tyle uniwersalne, że da się na nie nałożyć dowolne łączniki, czy też raczej przystosowane są do łączników niemieckich i mogą być niekompatybilne z polskimi? Słyszałem, gdzieś, że istnieją przejściówki, ale one pewnie też są na potrzeby łączników firm niemieckich? A może się mylę i jest to dość uniwersalne?
    Dzięki za informacje.
    Pozdrawiam
    Franki

  13. #1693

    Domyślnie

    Hallo @Franki31, niestety nie moge Ci powiedziec czy bedziesz mogl podlaczyc laczniki firmy Ospel As do tego aktora. laczniki/adaptery ktore sa dostepne w firmie Homematic pasuja do firm: Busch-Jaeger, Gira, Merten, Berker, Jung, düwi, Kopp, czyli niemieckich jest rowniez specjalny adapter do szwajcarskiej firmy Feller i jest to w CH bardzo czesto stosowyny przelacznik. Adapter do tej firmy kosztuje jednak 3 razy tyle co do niemieckich! sadze, ze w tym wypadku taniej kupic juz caly pezelacznik Homematic z adapterem a wowczas wszystko pasuje i nie ma wielkich problemow. Taki przelacznik kosztuje okolo 40 PLZ.
    http://www.elv.ch/homematic-installa...und-wippe.html
    pozdrawiam

  14. #1694
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    franki_31

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    3

    Domyślnie

    @ Reiden miałbym jeszcze jedno pytanie. Obecnie mam piec gazowy marki Junkers Cerapur Midi. Obecne zużycie gazu u mnie jest na zatrważająco wysokim poziomie. Obecnie myślę więc o zakupie regulatora pokojowego? Czy Homematic oferuje taki regulator, który łączyłby się radiowo z moim piecem Junkersa? Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale wiem że Homematic oferuje regulator, który łączy się tylko z termostatami Homematic umieszczonymi na grzejnikach. Inne regulatory temperatury, o ile się nie mylę łączą się bezpośrednio z piecami. Ale może błądzę, proszę więc o poradę. Dziękuję i pozdrawiam.

  15. #1695

    Domyślnie

    hallo @franki_31
    nie, nie mylisz sie. Homematic faktycznie potrafi sie laczyc tylko z wlasnymi, Homematic urzadzeniami. Czy piec nie moze byc poprostu wylanczany i wlanczany? Wowczas mozesz zastosowyc wylacznik Homematic a termometry sa w asortymencie Homematic. Jezeli masz kaloryfery to rowniez nie ma problemow!

  16. #1696
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cześć Reiden, dzięki za odpowiedź.
    No właśnie, tylko pytanie co będzie włączało i wyłączało piec? Zwykle robią to właśnie regulatory pokojowe wysyłając sygnał do pieca, jak osiągana jest temperatura zadana. Homematic nie ma więc takiego regulatora. Mogę więc mieć tylko wpływ na pomieszczenia gdzie zamontuje termostaty homematic. Musiałbym je zamontować na wszystkich kaloryferach. Gorzej będzie w pomieszczeniach gdzie mam ogrzewanie podłogowe.
    Wolałbym jakieś rozwiązanie globalne, gdzie to właśnie regulator informuje piec, że temperatura zadana została osiągnięta i wyłącza go.
    Jak można coś takiego osiągnąć przy wykorzystaniu homematic?
    Właściciele systemów homematic posiadają regulator pokojowy jakiejś innej marki?
    Dzięki za podpowiedź.
    Franki

  17. #1697

    Domyślnie

    Regulując "piecem" a po imieniu kotłem, wpływasz na jedno źródło ciepła, każde z Twoich pomieszczeń ma inne zapotrzebowanie na ciepło (jak jest inaczej, to masz super dom) Temperaturę w tych pomieszczeniach możesz regulować ręcznie poprzez przepływomierze na pętlach od podłogówki (chyba, że takowych nie posiadasz) i głowicach termostatycznych na kaloryferach, masz także inny wybór - sterowanie elektryczne (poprzez siłowniki termiczne), wpływasz bezpośrednio na obiegi grzewcze pomieszczeń w których chcesz utrzymywać konkretną temperaturę, potrzebujesz w tych punktach termostaty pokojowe lub inne czujki temperatury, które poprzez system IB posterują właśnie tymi siłownikami.
    Jeden termostat sterujący tylko pracą kotła, nie da Tobie wygody niezależnej i łatwej zmiany ogrzewania w różnych częściach mieszkania, prawdą jest, że nie często też taka sytuacja jest wymagana, a podobno raz dobrze ustawione przepływy dają komfort ciepła na długi czas.
    Plusem sterowania poprzez system jest na pewno szybsza reakcja na zmieniające się warunki atmosferyczne - przeszklone pomieszczenia w dni słoneczne szybciej się nagrzewają - sterownik zareaguje natychmiast odcinając poszczególne obiegi/pętle grzewcze, bez niego niepotrzebnie czynnik grzewczy będzie tłoczony do pomieszczeń, które już tego nie wymagają, inna sytuacja - musisz wyłączyć jakieś pomieszczenie z użytku, albo na jakiś czas podnieść w nich temperaturę - możesz kręcić rotametrami albo prościej i szybciej kliknąć na panelu/ termostacie.
    Tego typu wygoda wymaga niestety większych nakładów finansowych i odpowiednio przygotowanej instalacji elektrycznej i hydraulicznej.

  18. #1698

    Domyślnie

    Hallo @Franki31, ogolna zasade ogrzewania opisal juz wyzej kasprzyk wiec nie bede tego juz opisywal ale chcialbym dodac dwie rzeczy.
    1-nie ma niestety zadnego standartu a widzialem najrozniejsze rozwiazania wlanczania i wylanczania ogrzewania.
    2-czy jestes pewien, ze bedziesz tym samym "obiegiem" ciepla ogrzewal kaloryfery i podloge?
    z moich wiadomosci i doswiadczenia (nie jestem specjalista) do ogrzewania podlogowego zadko potrzebna jest temperatura cieczy powyzej 38 stopni.
    natomiast kaloryfery potrzebuja nawet 65 stopni!

    ok, teraz jakie urzydzenia mozesz zastosowac:
    - wylanczac ogrzewanie/kociol - wylanczajac prad: HM-LC-Sw1-Pl-DN-R5 lub HM-ES-PMSw1-Pl-DN-R5 (jest najprostsze)
    - sterowanie ogrzewania w kaloryferach: HM-CC-RT-DN
    - sterowanie zaworami ogrzewania podlogowego np.: Danfoss 088H3220 a do sterowania tymi zaworami mozesz uzyc: HM-LC-Sw4-DR
    lub taniej ale z odrobina prac recznych np.: HM-LC-Sw4-Ba-PCB plus przekazniki na 220V.
    - do kazdego pomieszczenia moze byc zastosowany termometr: HM-TC-IT-WM-W-EU

    w zasadzie tymi urzadzeniami mozesze sterowac kazde ogrzewanie nawet z dokldnoscia +/-0.2 stopnia (tak jest u mnie).
    z moich juz 4-letnich pomiarow i doswiadczenia moge powiedziec, ze mam koszty o okolo 25-30% nizsze niz sasiedzi majacy takie same domy!!!
    nie pisze tego jako reklame i nie jestem pracownikiem homematic! rozbudowywalem sterowanie i takie byly wyniki a wcale sie z nimi nie liczylem!

    pozdrowienia reiden

  19. #1699
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał lelo107 Zobacz post
    Dobry jest jeszcze [spam] - dobry system oparty na wifi i cena przystępna
    lelo107 a czym chciałbyś zachęcić do kupna tego "systemu"? Jakie ma możliwości i jakie cechy stawiają go ponad konkurencję? No i jakie masz doświadczenie w tym systemie? Jak długo go używasz? Bo zakładam że wystarczająco długo skoro polecasz.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-04-2016 o 08:19

  20. #1700
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał reiden Zobacz post
    ...
    z moich juz 4-letnich pomiarow i doswiadczenia moge powiedziec, ze mam koszty o okolo 25-30% nizsze niz sasiedzi majacy takie same domy!!!
    nie pisze tego jako reklame i nie jestem pracownikiem homematic! rozbudowywalem sterowanie i takie byly wyniki a wcale sie z nimi nie liczylem!

    pozdrowienia reiden
    Taa, moze i 50%, jak juz reklamujesz ten system rób to z głową.
    Po pierwsze metoda porównawcza jezeli chodzi o zapotrzebowanie na ciepło jest mało dokładna mozna powiedziec niedokladna. Nie dwóch identycznych uzytkowników podobnych lub lub takich samych domów, kazdy ma inne przyzwyczajenia, lubi inne temperatury, a to wpływa na zapotrzebowanie na ciepło.
    Po wtóre wzrost ciagly o 1 oC to wzrost zapotrzebowania na ciepło o ok 6-7%, 25-30% oszczednosci to niedokładnosc regulacji temperatury na poziomie ok 4 oC, nie wiem jakie systemy regulacji mają twoi sąsiedzi ale nie uwierze ze ich system regulacji przekłamuje o 4 oC ponad temp zadaną. Jak niedokładny miusiaby byc termostat aby przy ustawieniu przykładowo 21 oC utrzymywał ok 25 oC. W takie bajki to juz nie wierza nawet przedszkolacy. Był tu taki co miał jeszcze lepsze oszczednosci ale okazało sie ze promował szkieletowce i codzienne obnizanie temperatury. Przy utrzymywaniu tej samej temperatury niemozliwym są oszczednosci na poziomie 25-30% chyba domy sąsadów pozbawione są jakiejkolwiek regulacji temperatury to wtedy moze tak

Strona 85 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony