dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie dylatacja komina oraz zbrojenie

    Witam

    Jak prawidłowo nalezy wykonać zbrojenie stropu pomieszczenia, w którym znajduje się komin dymowo-wentylacyjny. Komin murowany z cegły, w srodku wkłady marywil z wełną. Czy można przepuścić zbrojenie stropu przez komin, (oczywiście nie przez środek kanałów)? Co z dylatacją?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli komin jest dylatowany, to musi być tak wykonany knsekwentnie od fundamentu aż do końca bo takia jest istota i sens dylatacji. Przejście przez strop też sie dylatuje za pomocą np. paska styropianu. Strop niie może opierać się na kominie!. Otwór w stropie na komin a właściwie jego krawędzie powinny być dodatkowo zazbrojone równolegle do krawędzi otworu np 3 x O 10. Rozwiązanie powinno być podane w dokumentacji . Aktualnie buduję takie ustrojstwo i takie mam rozwiązanie w projekcie. Zbrojenie w kominie to jakieś nieporozumienie-kto za tym stoi i komu ma to służyć?
    Pozdrawiam Pikuś

  3. #3

    Domyślnie

    -jeżeli komin jest wolnostojący to nie wolno w żadnym wypadku opierać stropu na nim
    -jeżeli jest murowany i wiązany ze ścianą to przepisy pozwalją ale zdrowy rozsądek raczej nie
    -dozbrojenie otworu kominowego powinien objaśnić kierownik bud jesli będzie miał o tym pojęcie

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Teraz wiem , że cały komin należy dylatować od stropu. JASNE i więcej tego błędu nie powtórzę. Niestety co się stało to się nie odstanie bo u mnie komin i strop już są. Wiedziałem, że dzwoni, ale nie wiedziałem , w którym kościele. Majstry jak majstry ... raz są super kumaci, a raz raczej słabo.

    Mam komin z pełnej cegły: środkowy kanał dymowy, po bokach kanały wentylacyjne. Strop opiera są na kanałach wentylacyjnych, ale zdylatowałem kanał dymowy.


    Proszę, o krótką diagnozę: Czy mam odcinać tarczą diamentową komin od stropu ? Czy komin dymowy rozszerza się wzdłuż i wszerz ?

    Tak wiem odgrzałem wątek, ale po zakładać nowy.
    Dodatkowo miałem cegłę pełną z dużą ilością margla (żółte bryłki) ...świństwo, bo na palecie ładne cegły są układane na zewnątrz, a cały syf w środku. Pewnie będzie pękać. Ech.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony