dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Temat: rozbiórka

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piter79

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    7

    Domyślnie rozbiórka

    witam ! mam do rozbiórki starą murowaną szopę, jest w bardzo złym stanie .Niestety potrzebny jest projekt rozbiórki, może wiecie jak mądrze lub cwanie to obejść . Wkurza mnie , że płacę za ruinę więcej niż za dom. Pomocy

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    .. może "zawalić" (korelując czas zgłosznia zdarzenia z jakimś silniejszym wiatrem ) ..... i posprzątać...

    Zmianę w zabudowie działki zgłosić gdzei trzeba (zeby wykreslili z planów)

    P.S>> Jak na dachu jest eternit - to inna bajka.....

    Pozdrawiam

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Też przyszło mi na myśl małe tornado. Liny ściana - traktor.
    Nie bij, wytłumacz!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał st_x
    Witam

    .. może "zawalić" (korelując czas zgłosznia zdarzenia z jakimś silniejszym wiatrem ) ..... i posprzątać...
    Się na wszelki wypadek zapytam, czy to nie będzie czasem "katastrofa budowlana" którą już bez cudzysłowu prokurator się zainteresuje?

    Pozdrawiam
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Prokurator interesuje się w wypadku zagrożenia życia. Wcześniej dokładnie oznakuj teren tabliczkami zakaz wstępu, uwaga niebezpieczeństwo itp
    Nie bij, wytłumacz!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: rozbiórka

    Cytat Napisał piter79
    witam ! mam do rozbiórki starą murowaną szopę, jest w bardzo złym stanie .Niestety potrzebny jest projekt rozbiórki, może wiecie jak mądrze lub cwanie to obejść . Wkurza mnie , że płacę za ruinę więcej niż za dom. Pomocy
    na podstawie czego te stwierdzenie?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.k.k
    Cytat Napisał st_x
    Witam

    .. może "zawalić" (korelując czas zgłosznia zdarzenia z jakimś silniejszym wiatrem ) ..... i posprzątać...
    Się na wszelki wypadek zapytam, czy to nie będzie czasem "katastrofa budowlana" którą już bez cudzysłowu prokurator się zainteresuje?

    Pozdrawiam
    PROKURATOR - nie ma "ofiar" to nie ma nic do tego.....

    Można w "to" cofnąć przyczepą od traktora, przewrócić na "to drzewo" czy cokolwiek.

    Jak jest to "szopa" to zakładam, że nie nie jest to "coś" wielkiego

    P.S>> Dwa lata temu podobny problem miałem ze starą (rocznik '49) stodołą drewnianą kryta strzechą i.....

    Stodoła została sprzedana zainteresowanemu. sprzedaż obejmowała demontaż i uprzątnięcie miejsca z pozostałej słomy.
    Przyjechali.... przecieli belki (zwory) wewnątrz ..... obcięli piła łańcuchową węgły ...i..... bez traktora nie udało się "rzłożyć" ścian.
    Wieczorem drewno było na przyczepach, słoma na polu (na ognisku) a plac uprzątnięty....

    P.P.S>> http://www.architektura.info/index.p...rofa_budowlana

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    no nie jestem pewien czy potrzebne pozwolenie.
    Jak daleko ta szopa jest od drogi, jak daleko od granicy, jaka jest wysoka itd.
    Jaka wielka jest ta szopa. Może warto zrobić zgłoszenie robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę. Wpisać tam: Zmiana pokrycia dachowego, zmiana drzwi i okien na takie same, remont elewacji itd. Zgłoszenie ważne jest 2 lata i sąsiad cie nie podkabluje. Jeśli jednak to zrobi to masz dokument i to ze rozebrałeś dach oznacza, że będziesz go stawiał i masz czas, a za rok czy dwa nikt nie będzie pamiętał i międzyczasie przejdzie tornado i po szopie
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  9. #9

    Domyślnie Re: rozbiórka

    Widzę że wszyscy tutaj są wyśmienitymi znachorami.
    Nie lubię sygnatur

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pletwal

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    WItam!
    Na zgłoszenie możesz rozebrać: Prawo Budowlane

    Art. 31. 1. Pozwolenia nie wymaga rozbiórka:
    1) budynków i budowli - niewpisanych do rejestru zabytków oraz nieobjętych opieką konserwatorską - o wysokości poniżej 8 m, jeżeli ich odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości;

    Jeżeli natomiast budynek jest w granicy lub odległość od granicy jest mniejsza niż połowa wysokości trzeba spotkać się z projektantem aby zaprojektował i zaplanował roboty rozbiórkowe ...

    Jeśli stan budynku grozi zawaleniem najlepiej udać się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i oni po oględzinach wydają decyzję na rozbiórkę ... i projektantowi nie trzeba będzie płacić

    pozdrawiam!!!

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: rozbiórka

    Cytat Napisał piter79
    witam ! mam do rozbiórki starą murowaną szopę, jest w bardzo złym stanie .Niestety potrzebny jest projekt rozbiórki, może wiecie jak mądrze lub cwanie to obejść . Wkurza mnie , że płacę za ruinę więcej niż za dom. Pomocy
    Nie lepiej uzyskać pozwolenie ?

  12. #12

    Domyślnie

    Miałem podobny problem. Do rozbiórki stara stodoła, dwa drewniane garaże i stary dom. Wystarczyło zgłoszenie rozbiórki i to wszystko. Idź i zapytaj jak to wygląda u Ciebie.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też rozbierałem budynek gospodarczy. Był w dobrym stanie, co wbrew pozorom pomagało..
    Nikogo o nic nie pytałem, a jeśli ktoś mnie zapytał, to mówiłem, że sam się zawalił
    (poniekąd prawda bo jeśli pucnie się takim większym młotkiem o młocie wyburzeniowym nie mówiąc, to rozpada się niemal wszystko)
    a ja jedynie posprzątałem teren.
    W żadne zgłoszenia rozbiórki się nie baw bo może się skończyć na konieczności zatrudnienia firmy a wtedy wiadomo niejednego tysia szlag trafi,

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piter79

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    7

    Domyślnie rozbiórka

    WITAM WSZYSTKICH !WIDZĘ ŻE KILKA SPRAW MUSZĘ WYJAŚNIĆ. OTÓŻ SZOPA JEST BLISKO GRANICY DZIAŁKI I DLATEGO POTRZEBNY JEST PROJEKT. NATOMIAST WYSOKOŚĆ SZOPY NIE PRZEKRACZA 6M W NAJWYŻSZYM PUNKCIE. A TAK NA MARGINESIE TO ILE MOŻE KOSZTOWAĆ TAKI PROJEKT( WYMIARY 9X4M), . DZIEKI ZA TAK LICZNE I BARDZO CIEKAWE ODPOWIEDZI ,

  15. #15

    Domyślnie

    Wygląda jednak na to, że tysiów masz za dużo. Sam jestem ciekaw ile to ciebie będzie kosztowało - będę wiedział ile zaoszczędziłem.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    piter79 ,ja Ci moge powiedzieć, jaka jest kara za samowolną rozbiórkę, chcesz ?

    A serio, projekt mozesz zrobic sam, a kierbud niech podpisze, choc niektóre gminy pozwalają na tworzenie projektu rozbiórki, przez inwestora.
    Projekt powinien zawierać, sposób zabezpieczenia terenu, sposób rozbiórki i ewentualnie sposób utylizacji materiału porozbiórkowego.
    Przynajmniej w moi mieście tego wymagają urzędnicy. A także mapek z lokalizacją budynku (ja zrobiłam ksero mapek z geodezji i zaznaczyłam kolorem budynek do rozbiórki).
    Nie potrzebowałam pozwolenia, wystarczyło zgłoszenie, ale budynek był mniejszy niż ten u Ciebie.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piter79

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    7

    Domyślnie rozbiórka

    DZIĘKI ZA ZA POMOC I DOBRĄ RADĘ. JAK SFINALIZUJĘ TĘ KŁOPOTLIWĄ SPRAWĘ TOWAM OPISZE JAK MI POSZŁO.!! POZDRAWIAM I WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW

  18. #18

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś o grozi za samowolne wyburzenie.
    Zastanawiam się nad wyburzeniem bud gospodarczego ktory jest w granicy działki.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    a dlaczego chcesz samowolnie burzyć? nie łatwej złożyc papier do urzedu i mieć z czapy?
    Płacisz zapewne podatek od tego pomieszczenia, chcesz go płacić nadal mimo,że go nie ma? a jak chcesz nie płacić bez zgłoszenia rozbiórki?

    Ludzie ,demonizujecie pozwolenia,to jest kwadrans w urzędzie i 10 minut wypełniania druków, warto ryzykować?

    Mnie się tez kiedys wydawało,ze mój dom, to moge wszystko.....

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    a dlaczego chcesz samowolnie burzyć? nie łatwej złożyc papier do urzedu i mieć z czapy?
    Płacisz zapewne podatek od tego pomieszczenia, chcesz go płacić nadal mimo,że go nie ma? a jak chcesz nie płacić bez zgłoszenia rozbiórki?

    Ludzie ,demonizujecie pozwolenia,to jest kwadrans w urzędzie i 10 minut wypełniania druków, warto ryzykować?

    Mnie się tez kiedys wydawało,ze mój dom, to moge wszystko.....

    Raczej zrobię wszystko zgodnie z prawem, chodzi mi tylko o to czy ktoś wie co grozi za samowolne wyburzenie
    czy jest jakaś grzywna w kwocie od do i czy w ogóle przepisy regulują to .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony