dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beatta

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Ciemne ściany przytłaczają?

    Witam!

    Chcę zastosować w mojej sypialni jakiś ciemny i intensywny kolor. Dziś w pracy wspomniałam o tym przyjaciółce, ale zaczęła mi usilnie odradzać. Mówiła, że ciemne kolory przytłoczyły jej pomieszczenie a do tego bardzo ciężko się malowało, bo zostawały smugi itp. Czy to prawda, jak sądzicie?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Jeżeli jest to jedna ściana i dobrze dobrany kolor to moim zdaniem nie.Jeżeli o mnie chodzi to na pewno będę miał ciemne kolory bo pomieszczenia wydaja mi się cieplejsze zaś dodatki do pokoju typu meble, ozdoby okienne , dywany i inne będą jasne ale dobrane kolorystycznie.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  3. #3

    Domyślnie

    Opinii na ten temat pewnie tyle, co ludzi

    Ja np źle bym się czuła w pomieszczeniach, gdzie wszystkie ściany są pomalowane ciemnymi kolorami. Nawet w bardzo modnym ostatnio kolorze - szarym (a bywają również jasne szarości) też się czuję raczej nie zbyt dobrze jako, że jestem ciepło i jasno lubną osoba Ale niektórym odpowiada ciemna kolorystyka. Wydaje mi się, żebyś przede wszystkim pomyślała o sobie i rodzinie - jak Wy się czujecie w takich kolorach. No i wziąć pod uwagę, że będziecie większość czasu z nimi przebywali. Mnie osobiście by raczej po dłuższym użytkowaniu przytłaczały, ale jak mówiłam - tyle gustów ile ludu na tym świecie. Chyba, że faktycznie pomalujesz tylko jedną ścianę, bądź jakiś fragment (skos, słup etc ..) na ciemny kolor, wtedy na pewno wyróżnisz element ciemnym kolorem, ale pomieszczenie samo w sobie nie będzie przytłaczające. Ja mam np w jednym pomieszczeniu całą ścianę (ze skosem) w bardzo ciemnym bordo, a resztę kremową i wygląda super.

    Pozdrowienia i powodzenia w urządzaniu

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie się podobają wnętrza gdzie np jedna ściana jest w mocniejszym kolorze. Kwestia dobrania mebli i dodatków, żeby pomieszczenie nie wydawało się ciemne. Wiele też zależy od wielkości pomieszczenia, na pewno dobrze bym się nie czuła w małym pomieszczeniu, w którym wszystkie ściany są ciemne.

    Obecnie mieszkamy na poddaszu i mamy jedną ścianę, na przeciwko kanapy jak na zdjęciu poniżej. Szkoda będzie to zostawić, ale w nowym domku pewnie coś podobnego sobie zrobimy

    Aha, fajny efekt daje farba satynowa. Ten nasz kolor jest Duluxa, z mieszalnika i to jest właśnie satyna. Moim zdaniem dodaje więcej ciepełka w otoczeniu niż farba matowa.


  5. #5

    Domyślnie

    Ciemny kolor na wszystkich ścianach napewno zmniejszy optycznie całe pomieszczenie,więc moze lepiej pomalowac jedną ściane a reszte w jaśniejszym odcieniu tego samego koloru.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    A ja tam ciemnych kolorów sie nie boję i praktycznie wszystkie pokoje mam w ciemnych (bardzo) kolorach




  7. #7

    Domyślnie

    Ciemne ściany sa super jak wystepuja solo np 1 z 4 ścian w pokoju.Ja tak mam w sypialni ,ściana zalóżkiem ciemny bakłażan,a reszta mocna kawa z mlekiem.W holu za schodami mam ciemny grafit.według mnie wygląda super .

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    A ja tam ciemnych kolorów sie nie boję i praktycznie wszystkie pokoje mam w ciemnych (bardzo) kolorach



    jak ktoś umie zestawić kolory, faktury, materiały to ciemne sciany nie przytłaczają Niestety większość realizacji z ciemnymi ścianami nie wygląda tak, jak u Ciebie.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beatta

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Sama się obawiam tego ciemnego koloru. I chociaż zdjęcia powyżej mi się podobają, to nie wiem czy moja sypialnia na tym zyska czy straci. Może rzeczywiście zrobić tylko jedną ze ścian ciemniejszą.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatta
    Sama się obawiam tego ciemnego koloru. I chociaż zdjęcia powyżej mi się podobają, to nie wiem czy moja sypialnia na tym zyska czy straci. Może rzeczywiście zrobić tylko jedną ze ścian ciemniejszą.
    jakiej wielkości jest sypialnia? jakie meble? jakie dodatki?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony