dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kristo1973

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-543
    Posty
    62

    Domyślnie Budynek bez pozwolenia

    Ratunku zwariuje . Niech mnie ktoś oświeci jak to jest.
    Czytam i czytam i nic nie rozumiem.
    Chce wybudwać sobie budynek gospodarczy bez pozwolenia na budowę tylko na podstawie samego zgłoszenia.
    Działka jest rolna siedliskowa poza granicami miasta.
    Czy mam się trzymać ograniczenia 25m2 czy 35m2.
    Liczone po obrysie ścian zewnętrznych? Znalazłem zapis że jeśli poddasze wystaje poza obrys to liczone z poddaszem. Znalazłem też informację że mogę 35m jeśli to jest budynek gospodarczy związany z produkcja rolną. A co to do jasnej ... znaczy. A jak sobie machnę budynek w którym będę trzymał narzędzia, zrobie sobie kuchenkę i łazienkę żeby się umyć a na krokwiach będę suszył zioła to jest związany z produkcją rolną czy nie. Przecież mogę sprzedawać zioła.

    Błagam o pomoc wszystkich mądrych a przede wszytkim tych co już to przeszli.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Nie znam odpowiedzi na zawarte pytania, ale jeśli będziesz hodował i sprzedawał zioło to pewnie Cię zamkną.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Nie znam odpowiedzi na zawarte pytania, ale jeśli będziesz hodował i sprzedawał zioło to pewnie Cię zamkną.
    ostatnio odkryli taka hodowle ani chybi - zamkną
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli jest to działka siedliskowa jak piszesz to już jest formalnie związana z produkcją rolną, zatem możesz postawić na zgłoszenie budynek o pow. zabudowy do 35m2 o rozpiętości konstrukcji do 4,8m.
    Napisz koniecznie w zgłoszeniu w zgłoszeniu, że to będzie budynek gospodarczy, a co tam będziesz robił czy hodował ziała jak sugeruje kolega, czy sprowadzał tam panny to nikogo to nie będzie obchodzić, w zgłoszeniu ma być napisane, że to będzie budynek gospodarczy.
    A i co ważne, pow. zabudowy to ta liczona po zewnętrznym obrysie budynku.
    Zatem zgłoszenie, budowa, i możesz sobie tam robić co Ci się żewnie podoba (zioła, samogony, reperować kosiarki, cokolwiek
    Budowa, w to mi graj

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kristo1973

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-543
    Posty
    62

    Domyślnie

    Od razu mi się poprawił humor chociaż nie o takich ziołach myślałem (osobiście wolę miętę w mochito).
    Ale co z tym poddaszem? Po obrysie ścian czy doliczyć poddasze, które mi będzie wystawać nad tarasem.
    Taras oczywiscie do 12m2
    Czy obrys to tak jak linia dachu?

  6. #6
    Guest

    Domyślnie Re: Budynek bez pozwolenia

    Cytat Napisał kristo1973
    Czy mam się trzymać ograniczenia 25m2 czy 35m2.
    jesli to zagroda /3 budynki/ to do 35 m2
    jesli tylko gospodarczy - do 25 m2
    Cytat Napisał kristo1973
    ... Liczone po obrysie ścian zewnętrznych? Znalazłem zapis że jeśli poddasze wystaje poza obrys to liczone z poddaszem...
    zgadza się
    liczysz po obrysie ścian zewnetrznych najbardziej wysunietych

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kristo1973

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-543
    Posty
    62

    Domyślnie

    Czyli ostatecznie budynek gospodarczy związany z produkcją rolną to zagroda?

    Na poddaszu nie planuje żadnych ścian ale chce je wysunąć 2 m poza ścianę.
    Więc po ścianch zewnętrznych czy po obrysie poddasza?

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristo1973
    Czyli ostatecznie budynek gospodarczy związany z produkcją rolną to zagroda?
    zagroda to budynki mieszkalne, gospodarcze lub inwentarskie w rodzinnych gospodarstwach rolnych, hodowlanych, ogrodniczych itp.

    to oznacza, że wniosek może złożyć każda osoba, która ma działkę, ponad 1 hektar / choć w rzeczywistości rolnikiem nie musi być, ale przepisy tak ją traktują .../

    w moim powiecie urzędnicy interpretują - zagroda = 3 budynki /minimum/

    p.s.
    nie wiem jak sa traktowani ci, którzy dzierżawią areał o pow. ponad 1 hektar ...
    Cytat Napisał kristo1973
    Na poddaszu nie planuje żadnych ścian ale chce je wysunąć 2 m poza ścianę.
    Więc po ścianch zewnętrznych czy po obrysie poddasza?
    balkony / daszki/ nie sa brane pod uwage przy mierzeniu powierzchni budynku

  9. #9

    Domyślnie

    25 m2 jest w miastach, 35 poza nimi.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, ale w Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Tu jest rozróżnienie: miasto-wieś.

    Ponadto jak wyżej jest napisane, 35 metrów jeśli jest to obiekt gospodarczy związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę
    zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej. I parterowe.

    W innym przypadkach 25 metrów.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pletwal

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam!
    Prawo budowlane mówi tak:

    Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

    1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

    a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

    ...

    2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

    U mnie w Starostwie jeżeli chcesz budować budynek o pow. do 35m2 musisz być rolnikiem i przynieść zaświadczenie z Twojego Urzędu Gminy ...

    Jeżeli nie jesteś rolnikiem możesz postawić bud. gosp. do 25m2 i jak mówi pkt. 2 ... na każde 500m2 możesz postawić 2 budynki ale niestety wolno stojące ... czyli np 20cm przerwy i już jest wolno stojący

    Następnie ... jeżeli nie ma planu zagospodarowania, potrzebne są warunki zabudowy na budynek/budynki gospodarczy.

    Pozdrawiam!

  12. #12

    Domyślnie

    a co z domkiem /altanka na narzedzia / 2,5 x 2,5 / tez trzeba zglaszac i zachowac jaka odleglosc od sasiada
    beata marek

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kristo1973

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-543
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał pletwal
    Witam!
    Prawo budowlane mówi tak:

    Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

    1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

    a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

    ...

    2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

    U mnie w Starostwie jeżeli chcesz budować budynek o pow. do 35m2 musisz być rolnikiem i przynieść zaświadczenie z Twojego Urzędu Gminy ...

    Jeżeli nie jesteś rolnikiem możesz postawić bud. gosp. do 25m2 i jak mówi pkt. 2 ... na każde 500m2 możesz postawić 2 budynki ale niestety wolno stojące ... czyli np 20cm przerwy i już jest wolno stojący

    Następnie ... jeżeli nie ma planu zagospodarowania, potrzebne są warunki zabudowy na budynek/budynki gospodarczy.

    Pozdrawiam!
    Moja działka jest siedliskowa powyżej 1 ha z wystawionym WZ takimi że mogę nawet stodołę postawić. Ale nie ma żadnych zabudowań więc trudno mówić o uzupełnianiu zabudowy zagrodowej. Według gminy jestem rolnikiem więc z tej strony nie ma problemu.
    Więc parterowy mogę do 35m2?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pletwal

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam!
    Wydaje mi się że jest na Twoim terenie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ponieważ warunki zabudowy wydaje się na konkretny budynek ...

    Jeżeli jest plan ... to jedz do Starostwa i poprostu zapytaj, to nic nie boli ...

    lub weź z Urzędu Gminy zaświadczenie, że jesteś rolnikiem, wypis i wyrys planu ... jedz do Starostwa wypełnij druk zgłoszenia, oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością, weź mapkę sytuacyjną z zaznaczonym miejscem budowy budynku i to wszystko... spokojnie do 35m2 możesz budować!
    Pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pletwal

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bemark
    a co z domkiem /altanka na narzedzia / 2,5 x 2,5 / tez trzeba zglaszac i zachowac jaka odleglosc od sasiada
    wychodzi na to że trzeba ... od granicy 3 lub 4m jak będą otwory w ścianach ... lub za zgodą sąsiada w granicy lub odsunąć się 1,5m ...

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kristo1973

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-543
    Posty
    62

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i podpowiedzi.
    Pozdrowionka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony