dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 20
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 385
  1. #341
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wczoraj dwukrotnie pomalowałam "salon" hehehe alpiną lateksową...nie wiem już czy to ta farba do kitu czy moje umiejętności malarskie,ale nie pokryło mi ścian.
    Dzisiaj dałam trzecią warstwę farby dulux- lateksowa. Efekt końcowy całkiem całkiem...jutro okaże się na 100% czy znowu nałożyć kolejną warstwę..czy ta już wystarczy.
    Generalnie na budowie uprawiam sobie cross fit wszystko mnie boli...
    ciężko mi zaczynać każdą z prac...końca nie widać i tym samym duch walki trochę podupadł...
    Jutro od rana Anioł nam pomoże z podłogami na górze....ciekawe czy tylko pokój Krzyśka zrobimy czy może uda się korytarz również wykonać...
    pozdrawiam

  2. #342
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w sobotę Bogdan z Grzegorzem położyli podłogę w pokoju Krzyśka....korytarz zostawili na przyszłą sobote
    ale....w międzyczasie zrodził się pomysł koczowania w domu i zrobienia małej imprezki rodzinnej

    dzisiaj dostałam pismo z Energa....podobno do 29 listopada bedziemy mieli prąd
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-10-05 09.49.28.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	217147   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-10-05 20.09.25.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	217148   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-10-05 22.32.49.jpg
Wyświetleń:	478
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	217149  

  3. #343

    Domyślnie

    Gratuluję prundu. Widzę, że już meble są. Nic tylko się wprowadzać
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  4. #344
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar demon D.
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    497
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gratki.
    Kiedy przeprowadzka ?

  5. #345
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    może na gwiazdkę? idzie nam to wszystko bardzo powoli..

    mam od jakiegoś czasu kupione lampy do pokoju na dole:
    nad strefą wypoczynkową będą 4 takie pojedyńcze (białe)
    nad kuchchnią nero- podwójne, róniez białe

    w łazienkach reflektorki

    nad stołem w pokoju dziennym, jak i we wszystkich sypialniach oraz nad klatką schodową:
    zamontujemy na białym zwykłym kablu i zwykłej białej oprawce takie duże żarówki (te na kablach kolorowych sa drogie, ta konfiguracja którą wybraliśmy nie przekroczy kwoty 50zł)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nero massive czarna.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	14,2 KB
ID:	218119   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reflektorek-technic-inspire,main łazienka.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	218120  
    Ostatnio edytowane przez Honya ; 12-10-2013 o 19:32

  6. #346
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podłoga na górze wykonana za radą jednego specjalisty odzwierciedliliśmy dylatacje na deskach kupiliśmy listwy maskujące...jeszcze nie założone

    w międzyczasie odwiedził nas inny specjalista, który powiedział nam,że w przypadku naszej podłogi nie było to konieczne! ze względu na ogólne przemęczenie, nie przezywam już tego jak na początku drogi budowlanej...trudno się mówi.....

    pokój na dole pomalowałam...prawie...bo okazało się,że Alpina to "szit" nie pokrywa dobrze (pomimo gruntowania ścian- tak jak należy) i nakładam kolejną czwartą warstwę farby- teraz Dekoral.

    jak ja nie lubię malować sufitów!!!!

    Rodzice zasponsorowali szklarza- być może w przyszłym tygodniu bedziemy mieli zamontowane lustra w łazienkach (oczywiście nie obyło się znowu bez narzekania na szalonego "artystę' płytkarza

    Z braku czasu...cały czas jeszcze trwają prace: szlifowanie ścian na górze...

    aaaa i zamówiona jest szafa garderobiana w korytarzu na dole...po kosztach mam to szczescie,że brat nam to zrobi zwykła biała pojemna!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korytarz od strony sypialni.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	219579  

  7. #347
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam już wszędzie drzwi osadzone http://www.pol-skone.pl/product/drzw...zne-simple-duo tylko bez tego "wyłożenia" na ścianę zwał jak zwał bo Panowie nie dali rady wszystkiego wykonać w jednym dniu

    jutro i pojutrze: szlifowanie, moze uda się zagruntować ściany..
    na dole dałam kolejną warstwę farby....mam nadzieję,że to już koniec, jeśli nie.....to i tak chyba odpuszczę....bo nikt z odwiedzających błędów nie widzi....to chyba moja obsesja

    szafa na parter zamówiona, ale chyba o tym pisałam....potrzebuję jeszcze listwy przypodłogowe ( tylko dół, na górę na razie odpuszczam)
    Bogdan musi wymierzyć, bo sobie już nie ufam

  8. #348
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ech....kompleks mam wykonawczy......forumowicze co niektórychy domów mają tak idealnie wykonane projekty...z wyliczeniami itd
    a my do budowy podeszliśmy intuicyjnie:
    największe okna są od południa, od północy klatka schodowa i pod nią skrytki, na górze od północy mają być przy ścianach zabudowane szafy (typu komandor)

    już teraz wchodząc do domu nie ma odczucia zimna, kominek bardzo szybko daje ciepło, jesli chodzi o rozprowadzenie ciepła w podłodze to trzeba poczekać jakieś 6-8 h na uzyskanie letniej podłogi (dotykając)

  9. #349

    Domyślnie

    Widze,ze juz koncoweczka!! Fajnie sie robi! Jestem na podobnym etapie chyba? Pozdrawiam i zycze duzo sily(mi juz czasami nie starcza....)

  10. #350
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Miłośniczka prostoty oj ciężko nam to wszystko idzie
    sił już brak...nadal szlifujemy (tylko w soboty bo inaczej się nie da)
    pradu nadal nie mamy
    na święta się nie wprowadzimy...ale nie ma tego złego co na dobre nie wyjdzie
    nie ma przypadków...są tylko znaki

  11. #351
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    skrzynka założona, teraz czekamy na licznik i podłączenie prądu do domu...
    ściany jeszcze nie do końca wyszlifowane, nie pomalowane...

  12. #352
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Honya dopiero dzisiaj trafiłam na Twój dziennik! Jak to możliwe, że wcześniej Cię nie wyłuskałam z FM?
    Twoja stodółka jest wspaniała! (moje marzenia - kiedyś). Podziwiam samodzielne prace! Nie podjęłabym się tynkowania - wystarczyło mi równanie kleju na styropianie

    Współczuję spotkania z partaczem, my też wtopiliśmy z takimi - obawiam się, że mur oporowy trzeba będzie zrobić od nowa. Ale na razie nie mam na to wolnych środków. Miałam plany na wyprowadzkę w tym roku, ale nie ma szans - prąd tylko z prowizorki (kłopoty w PGE innego rodzaju).Tynki też nie pomalowane, a że nie ma rekuperatora jeszcze to raczej malować będziemy dopiero na wiosnę. Kończą się układać płytki.

    Ostatnio rzadko udzielam się na FM, ale będę podglądać Wasze postępy. Życzę powodzenia!

  13. #353

    Domyślnie

    Honya to jest nadzieja,ze prad niebawem!!! Trzymam kciuki! My tak czekalismy na gaz....wlaczyli w koncu. Teraz za to patrze na licznik i nie wierze.....mieszkamy juz,prowizorka leci,ale nie mamy wyjscia) no i czasem tak bardzo tesknie za koim mieszkankiem w poznaniu i zastanawiam sie po co mi to bylo??? Trzymajcie sie,pozdrawiam!!!!!

  14. #354
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    adk dziękuję ja też wcześniej nie widziałam Twojego dziennika! super dom, troszkę zazdroszczę dużych okien będe do Ciebie zagladać i również życzę jak najmniej problemów

    Miłośniczka prostoty trzymanie kciuków- bezcenne dziękuję.....odpuściliśmy trochę, i tak nie wprowadzimy się na święta czekamy na kupca mieszkania, potrzebne są pieniążki na wykończenie pozdrawiam serdecznie

  15. #355
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Prądu jeszcze nie mamy. Mamy skrzynkę i to wszystko.
    Góra nie pomalowana. W sumie to dobrze bo ściany zaczęły pękać w kilku miejscach jakoś musimy to zabezpieczyć.
    Kupca na mieszkanie brak. Ludzie nie mają zdolnosci kredytowych o gotówce już nie wspomnę.
    Palimy w kominku- wiadomo mrozy. Nie potrafimy jeszcze dobrze manipulować ogrzewaniem. Temp w domu +15, z tym,że nie palimy non stop. Rozpalamy ok 15-tej.
    Chęci brakuje...radości brak...byle do wiosny
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Honya ; 27-01-2014 o 21:23

  16. #356
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nic się nie zmieniło na budowie ponad to,że czasami nocujemy aby przypilnować ogień
    narożnik musi wytrzymać kurz (zakrywamy go folią), korzystamy z rekreacyjnych krzeseł, wifi z komórki działa
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0151.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	240284   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0152.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	240285   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0158.jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	240286  

  17. #357

    Domyślnie

    A to Wasze wnętrze na FB Antek ma
    Wygląda bardzo domowo. Kominek jeszcze mocno industrialny Jak się śpi we własnym domku?
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  18. #358
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    rere ano nasze super się śpi, nie chce się wracać do bloku
    jeszcze trochę...i zaprosimy

  19. #359
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    z nowości:
    góra prawie pomalowana (listwy przypodłogowe muszą poczekać na przypływ gotówki)
    w przyszłym tygodniu przychodzi elektryk aby wszystko pospinać, pozakładac kontakty...
    łazienka i skrytki będziemy malowac sami w tzw. miedzyczasie
    na meble kasy nie ma

  20. #360
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kuchnia
    no cóż nie będzie to kuchnia marzeń
    znalazłam tanią płytę na fronty w kolorze aluminium -podobne kolorystycznie do tych frontów http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...39/#/S59003841
    blat planujemy z drewna bukowego, tego samego co schody (od tego samego producenta)
    myślę,że wyjdzie to wszystko dobrze...ok zadowalająco może kiedyś uda się się fronty wymienić na bardziej atrakcyjne

Strona 18 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony