dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 29
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 570
  1. #561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał parapet18 Zobacz post
    Witam serdecznie owszem wełny prószą itd. Z kolei piana poliuretanowa jest materiałem ktorego faktyczny proces produkcji zachodzi metoda in situ / na budowie. O ile oczywiscie jeden ze skladnikow piany izocyjanian jest szkodliwy, to w moemncie uzyskani gotowego produktu niemozliwe jest wydzielanie zadnych szkodliwych skladnikow. Idac tym tokiem powinnismy wyrzucic nasze lodowki materace i siedzenia w samochodach. Nie ma sie czego obawiac!
    Ilekroć wchodzę na strych, który został zaizolowany pianką OK czuję specyficzny zapach pianki, zapach który nie zmienił się od momentu natrysku.
    Oczywiście nie jestem w stanie stwierdzić na ile natryśnięta piana jest dla nas, mieszkańców domu szkodliwa. Nadmienię, że owy specyficzny zapach nie jest wyczuwalny w pomieszczeniach poniżej strychu. Nie penetruje pomieszczeń poniżej przegrody dachu.
    Tak się zastanawiam czy jakikolwiek rodzaj izolacja jest dla nas, mieszkańców domu neutralna. Chyba dla każdej z nich znajdziemy coś, co może negatywnie oddziaływać an nasz organizm...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Tak się zastanawiam czy jakikolwiek rodzaj izolacja jest dla nas, mieszkańców domu neutralna. "

    Pustka powietrzna w ścianach...
    Sieczka żytnia mocno wapnem palonym przesypana...
    50cm SUCHEGO ceglanego muru...
    Konopie budowlane zamiast tej sieczki...
    PERLIT (bo to jest szkło)


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #563
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Tak się zastanawiam czy jakikolwiek rodzaj izolacja jest dla nas, mieszkańców domu neutralna. "

    Pustka powietrzna w ścianach...
    Sieczka żytnia mocno wapnem palonym przesypana...
    50cm SUCHEGO ceglanego muru...
    Konopie budowlane zamiast tej sieczki...
    PERLIT (bo to jest szkło)


    Adam M.
    Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia n.t. czystości powietrza tezy o szczelinie nie broniłbym do upadłego
    Szkło z kolei ma stosunkowe wysokie tło promieniowania, podobnie jak ceramika. Chyba zostaje sieczka konopna
    BTW: Ja też z rodziny pedagogicznej przy czym oboje fizycy.

  4. #564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To popytaj o promieniowanie szkła ryolitowego (perlit).

    Mniejsze jak normalne tło...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #565
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guf

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-700
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam
    Szczesliwego N. Roku
    Watek paruletni a jakże dla mnie aktualny.
    Kupilem dom w ktorym izolacja poddasza pozostaje do mojej dyspozycji. Dom budowany etapami stal pare lat pusty, mniemam iz więźba dachowa jest wysezonowana i przeschnieta, pokrycie tradycyjene-pelne deskowanie, papa i dachowka ceramiczna. Krokwie ok 17 cm.Dach dwuspadzisty z jedna lukarna w lazience i po jednym oknie na skosie w kazdym z 4 sypialni.
    Wsrod mnostwa dylematow poddasze ma swoje zaszczytne miejsce i dzieki Wam niektore niejasnosci ujrzaly swiatlo dzienne
    Welnie dziekuje. Nie sadze ze jest to beznadzieja..ale dziekuje.
    Pianki sa dosc fascynujace, intuicja(haha) mi podpowiada zeby odrzucic ZK, pomimo kilku argumentów
    Planuje wiec OK okolo 30 cm z zachowaniem szczeliny dylatacyjnej tak dla pewnosci cyrkulacji. Szczeline ta zamierzam utworzyc poprzez osznurkowanie miedzy krokwiami na wysokosci3-4 cm od deskowania po czym nalozeniu na te sznurki miedzy krokwiami ale tez owijajac sama krokiew membrany paro przepuszczalnej oczywiscie przymocowanej tackerem. Na to przychodzi daj Bog dobra ekipa i strzela pianka do wysokosci krokwi i jeszcze 10 cm pod. Na to dobra folia paroizolacyjna(aktywna??) Stelaz i wzmocniony GK.
    Pytanie czy dobrze to kombinuje oraz czy przerwa dylatacyjne nie bedzie jednak degradowala wlasciwosci pianki i to jeszcze nabitej na membrane.
    Dalej, czy folia paroizolacyjna alu czy aktywna??
    Dalej,czy jechac z pianka do samej kalenicy, choc nie zalezy mi na cieplym stryszku czy tylko skosy i na sufit, ktory od gory jetek mysle zadeskowac a od dolu strzelic piana(20, 30 cm??) tworzac spojnosc ze skosami. No i ostatecznie, przepraszam jesli debilne pytanie czy stelaż pod GK mozna regulowac z wysokoscia co by mi sie ta piana pomiescila szczegolnie na suficie. Planuje tez rekuperacje.
    Aaa no i z ciekawosci, czy pianka wraz zwiekiem traci swoje walory izolacyjne
    Dziekuje za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez guf ; 11-01-2018 o 22:27

  6. #566
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Przyszedł czas ,że muszę zadbać o możliwie dobry dach. Szukam wykonawcy ale muszę wiedzieć "co chce" i jak to zrobić pod piane ...(wiem jest masa tematów Przesiałem przez sito wywnioskowałem )
    Dach deskowany, na to papa dalej dachówka. pod deskami jakaś membrana( istotne przy izolacji ) i na to piana ??
    Dobrze myślę ??

  7. #567
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guf

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-700
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz.C Zobacz post
    Przyszedł czas ,że muszę zadbać o możliwie dobry dach. Szukam wykonawcy ale muszę wiedzieć "co chce" i jak to zrobić pod piane ...(wiem jest masa tematów Przesiałem przez sito wywnioskowałem
    Dobrze myślę ??
    witam
    widze kombinujesz podobnie jak ja. ja myslalem ostatnio nawet zeby zrobic przerwe dylatacyjna tak jak pisalem i miedzy krokwie dac z 15 cm pianki OK a od spodu krokwi ta pianke przykryc plytami pir z aluminiowym laminatem. plyty dzialalyby jako forma paraizolacji, moze dodatkowo nie trzeba by bylo dawac rusztu pod GK tylko na plyty siatke klej i wykonczenie skosow i sufitu zrobione????

  8. #568

    Domyślnie

    hbterm chciałem zapytać czy pomiędzy deskowaniem, a pianą robicie jakąś przerwę dylatacyjną? Pod pianę dajecie folię wysokoparoprzepuszczalną?
    Na krokwie też powinno się dawać taką folię?

  9. #569
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrianopel

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-266
    Posty
    45

    Domyślnie

    Chciałem prosić o pomoc.

    Będę miał u siebie wylewane skosy betonowe nad poddaszem i nad nimi będzie więźba. Przerwa między betonem a krokwiami ma być około 10cm. Nie planuję deskowania. Wełny nie biorę pod uwagę, myślę ewentualnie o styropianie ale najbardziej o pianie PUR. Czytałem aby stosować otwartokomórkową (tak też polecił mi KB) aby nie zakleić drewna i umożliwić mu oddychanie ale z drugiej strony słyszałem, że ma ona konsystencję prawie jak wata cukrowa i zastanawiam się nad trwałością i czy mocne ruchy wiatru oraz temperatura bezpośrednio między dachówką a betonem jej nie zaszkodzą.

    Jakie Waszym zdaniem jest idealne rozwiązanie w przypadku lanych skosów? Patrzę też pod kątem paroprzepuszczalności, które zamkniętokomórkowa nie oferuje ale od tego raczej jest wentylacja (u mnie tylko grawitacyjna).

  10. #570
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marsson

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-036
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam dach docieplony wełną. W zasadzie miałem. Zamieszkała bowiem przestrzeń pomiędzy dachówką a płytami GK niejaka kuna. Spustoszenie makabryczne. W związku z tym czeka mnie remont całego dachu. Przeraża mnie to ale nie mam wyjścia. Dach czterospadowy, cztery lukarny. Membrany w zasadzie już nie ma. Poddasze zamieszkałe. Jedyne co mogę zrobić to zdjąć dachówkę i ocieplić dach od zewnątrz. Myślę właśnie o pianie. I tutaj pytanie. Czy można zastosować pianę bez membrany. Może wiecie coś na ten temat. A może ktoś miał podobne przykre doświadczenie i ma inny pomysł.

Strona 29 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony