dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 29
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 570
  1. #321
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    A przetłumaczone na Polski jak to brzmi??? Bo nie rozumiem o co chodzi.
    Rom - przecież to proste - firma (przychodzi, przyjeżdża czy ewentualnie przylatuje) nie ważne. Ma wełnę na dworze, wnosi, wiesza sznurki srurki i.t.p. układa wełnę 15 + 10, (zarys mojego domu w awatarze). Po skończonej robocie wystawia FV (10zet/m2), daje gwarancję na wykonaną robotę, ja płacę a firma się ulatnia (odchodzi, odjeżdża, odlatuje).
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #322

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Obejrzałem na szybko, bez dźwięku przyznam i spytam czy ja dobrze pacze i sa tam grzybki o których pisałem, a ie ma drugiej warstwy wełny o której też pisałem czy czegoś nie rozumiem lub nie ten film miałem obejrzeć?
    I już mieszkamy !

  3. #323

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Miałem w ręku ostatnio do porównania wełnę isovera 0,32 i tę zwykłą szmatę 0,42. Układanie tego między krokwiami(0,32) wyglądąło na wręcz przyjemną robotę bez pylenia. Ta zwykła lekko poruszona już siała włóknami. Może warto spróbować samemu jeśli poddasze proste? Nie należy najpierw i tak stelaża na grzybkach machnąć?
    Ten film bardziej tyczył się tego

  4. #324

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Ten film bardziej tyczył się tego
    No to chyba jednak miałem rację, że najpierw stelaż z grzybami, potem demontaż, a na końcu wełna. Więc wełna bez grzybków i profili jedynie między krokwie. Druga warstwa nie ma na czym wisieć.
    I już mieszkamy !

  5. #325
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Rom - przecież to proste - firma (przychodzi, przyjeżdża czy ewentualnie przylatuje) nie ważne. Ma wełnę na dworze, wnosi, wiesza sznurki srurki i.t.p. układa wełnę 15 + 10, (zarys mojego domu w awatarze). Po skończonej robocie wystawia FV (10zet/m2), daje gwarancję na wykonaną robotę, ja płacę a firma się ulatnia (odchodzi, odjeżdża, odlatuje).
    ...no tylko jak już tu zauważono drugiej warstwy wełny bez stelaża nie da się położyć. Czyli jak już wspomniałem musisz liczyć kompleksowo czyli z płytami na gotowo.

    1) wełna + całkowita zabudowa
    2) piana + całkowita zabudowa (ale tu raczej dwie firmy)

    no i przy wełnie i pianie muszą być porównywalne "U" a nie docelowe grubości. A wtedy można porównać co jest tańsze a co droższe i o ile.

    W pierwszym wypadku stawka za zabudowę może być wyższa bo jak już wspomniałem chyba robota trochę trudniejsza no i już "mniej kompleksowa".
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #326

    Domyślnie

    Panowie czy możecie dyskutować kwestie wełny w odpowiednim temacie? Burdel się robi

  7. #327
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Panowie czy możecie dyskutować kwestie wełny w odpowiednim temacie? Burdel się robi
    Masz rację powinno być w wełna kontra pianka. Ale usiłuję wyprostować niektóre poglądy że piana będzie 100% droższa od wełny.
    I od tej pory już ani słowa na ten temat.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #328
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Vibrio

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    LOL, nie wyszło ci prostowanie poglądów w wątku wełna kontra pianka, to próbujesz tutaj bo łatwiej ??

    nie żebym był prorokiem ale tego nie udowodnisz nawet w wątku o kotłach
    Przeczytałem dziś 90 % tego tematu i mogę stwierdzić kilka rzeczy, mianowicie:

    Co do mpoplaw - jesteś tak negatywnie nastawiony na pianę i strasz się wszystkim doradzić jej stosowanie bo albo pracujesz/prowadzisz konkurencyjna firmę stosujące welne albo tak ci bardzo przykro ze w momencie izolowana własnego gniazda nie wiedziałes ze piana istnieje lub po prostu niebyłe cię na nią stać i teraz starasz się jak to u części Polskiej społeczności bywa zrobić wszystko żeby tylko nie mieli lepiej niż ty ! Taka zasiąść niewiadomego pochodzenia!

    Kolejna sprawa co do wełny i piany powiem wam nie technicznym językiem jak zwykły Kowalski:
    Jeden lubi brunetki a drugi blondynki i każdy jest zadowolony z własnego wyboru.
    Niestety (teraz już odnośnie izolacji) materiał materiałem każdym osiągnąć można podobne parametry tylko nie można żapominac o czynniku ludzkim!
    Jeśli przyjdzie Henio po 3 dniowej libacji i będzie kładł welne to będzie to robił tak żeby tyko zabrać grosz i lecieć leczyć kaca i to będzie priorytet!
    To samo tyczy się każdej wykonywanej pracy.

    Ale wracając do tematu z tego co mi wiadomo od początku tego wątku to lambde Polichem poprawił.
    Osobiście wybieram pianę z kilku powodów, dach ciach - czyli szybkość działania, zero problemów z załatwianiem wełny noszenia drapanie sie choć to nie ja sie będę drapal ale nie myśle tylko o sobie, cena ! Nie wiem skąd wy bierzecie te kosmiczne ćeny ze 100 % więcej za pianę ? Koszt jest stosunkowo wyrównany przy grubości 20 cm można już wynegocjować 55-65 zł/m2, dodam jeszcze ze jako tacy świeccy ludzie którzy potrafią już obsługiwać taki cud techniki jak internet chyba zapominacie o pewnych kosztach o których nikt nie wspomina, do położenia wełny potrzeba wam taker 50zl i trochę sznurka! Ale wszyscy zapomnieli ze trzeba wydać dziesiątki tysięcy czy nawet setki żeby zakupić maszynę do natrysku, auto etc etc.... Niestety technologia kosztuje. Skoro jesteście tak przeciwni nowym relatywnie dającym większe osiągi rozwiażaniom to po co używajcie internetu ? Czy aut ? Kupcie sobie po koniu i popier....cię nimi do pracy albo zamiast maili na pocztę smigajcie!

    Reasumujac zanim zjeb....e mnie mpoplaw , dla mnie piana jest ok ale nie będę nikomu doradzał czy odradzał bo ilu ludzi tyle opini.
    I może sie nie znam z technicznego punktu widzenia ale powiem wam jedno na koniec w buty wsadzie sobie obliczenia wyliczenia i inne pierwiastkwanie wełny czy piany na nic wasze specyfikację, bo jak wspomniałem będziesz miał najlepsza welne a chu.wego wykonawcę i odwrotnie to te wasze parametry psu na budę.

    Dziękuje za uwagę czekam z niecierpliwością na troling stawiam ze mpoplaw będzie pierwszy !

  9. #329
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Vibrio

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wybaczcie dla tych co są uczuleni na błędy, pisałem na telefonie niestety on czasem żyje swoim życiem i używa swojego tłumaczenia tego co ja pisze

  10. #330

    Domyślnie

    Od dzisiaj jestem więcej niż pewien, że aparaturę za grube tysiące do natrysku obsługują trzeźwi i nieskacowani operatorzy, haha.
    I już mieszkamy !

  11. #331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ad3. 20cm pianki zastępuje 20cm wełny za 20zł/m2 czyli twoja pianka po 60zł/m2 to 300% drożej
    Jakoś firmy się nie garną z ofertami w tej cenie aby położyć wełnę z materiałem.
    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ad4. w wątku wełna kontra pianka ktoś się właśnie pochwalił szybkim bardzo profesjonalnym natryskiem w temperaturze -17, może byś się tam udał i dopisał coś od siebie o pijanych Heniach po 3 dniowej libacji ??
    Z tego co pamiętam to ewentualnie ktoś próbował wcisnąć taki natrysk inwestorowi a nie go wykonał.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #332

    Domyślnie

    mpoplaw

    proszę Cie daj se siana... nie można już Cię czytać!!! ciągle pieprzysz o kosztach...skoro dla Ciebie najważniejsza cena to możesz nawet zbudować chałupę z guam!

    Zgadzam się Tobą, że pianka jes DROŻSZA od wełny, ale cena nie jest jedynym wyznacznikiem! Daj ludziom podyskutować spokojnie i nie wcinaj się z tymi swoimi mądrościami cenowymi...pliiisss

    TAK PIANA JEST DROŻSZA!

    pozdrawiam

  13. #333
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tars

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam prośbę o opinie osób, które zastosowały u siebie pianę Polychem System PUREX NG-0810NF.
    Ile cm położyliście?
    Czy natryskiwane było w jednej warstwie?
    Może ktoś ma ją u siebie dłużej (kilka lat) - jakie wrażenia?
    Czy zastosowaliście folię paroizolacyjną?
    Czy na poddaszu nieużytkowym zostawialiście bez obudowy z kg?

  14. #334
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Vibrio

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    mpoplaw

    proszę Cie daj se siana... nie można już Cię czytać!!! ciągle pieprzysz o kosztach...skoro dla Ciebie najważniejsza cena to możesz nawet zbudować chałupę z guam!

    Zgadzam się Tobą, że pianka jes DROŻSZA od wełny, ale cena nie jest jedynym wyznacznikiem! Daj ludziom podyskutować spokojnie i nie wcinaj się z tymi swoimi mądrościami cenowymi...pliiisss

    TAK PIANA JEST DROŻSZA!

    pozdrawiam
    Popieram !

  15. #335
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Vibrio

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ad1. kszhu twierdzi że w zimowej promocji pianka po 105zł/m3 dlaczego więc taki Vibrio nie kwapi się do robienia natrysków po 21zł/m2/20cm tylko kroi inwestorów 3 razy drożej ??
    ad2. http://forum.muratordom.pl/showthrea...nie-w-temp-15C
    A kto ci powiedział ze ja robię natryski ?
    Qr.... Twoje interpretacje wypowiedzi użytkowników tego forum są na zerowym poziomie masz jakiś swój świat i w nim żyjesz.
    Polecam zamknąć go szczelnie piana lub wełna bo taniej i już sie nie wypowiadać bo jak już większość zauważyła pier...sz od rzeczy !

  16. #336

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    (sprawdź sobie dla przykładu ile osób wrzuciło już do ignorowanych songoku_xxx przez co chłopak może już tylko dyskutować sam ze sobą)

    oooo matko.... co za idiota...

  17. #337
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uri222

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-213
    Posty
    67

    Domyślnie pianka Sealection500 ile położyć

    Prowadzę właśnie remont starego domu i zastanawiam sie nad pianką. Problem w tym ,że dach mam goły i prawdopodobnie będę musiał najpierw zrobić przekłądke dachu i wrzucić jakąś dobrą membranę żeby to miało sens. Znalazłem wykonawcę ,któy przedstawił mi taka ofertę

    U=0,21 ~18cm koszt wykonania to6732 zł

    U=0,19 ~20cm =7480zł

    U=0,25 ~15cm =5610zł

    Dokładność natrysku (+-)2cm
    Współczynnik λ obliczeniowa dla Sealection500 wynosi 0,0355 (zgodnie z info. Demilec)


    Gotówki starczy mi raczej tylko na 15cm, może jak dobrze pokombinuje na 18cm. Krokwie mam małe ,bo tylko 11cm ,wiec mostków nie będzie. Czy w takim wypadku ocieplenie będzie wystarczające ?

  18. #338
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał uri222 Zobacz post
    Prowadzę właśnie remont starego domu i zastanawiam sie nad pianką. Problem w tym ,że dach mam goły i prawdopodobnie będę musiał najpierw zrobić przekłądke dachu i wrzucić jakąś dobrą membranę żeby to miało sens. Znalazłem wykonawcę ,któy przedstawił mi taka ofertę

    U=0,21 ~18cm koszt wykonania to6732 zł

    U=0,19 ~20cm =7480zł

    U=0,25 ~15cm =5610zł

    Dokładność natrysku (+-)2cm
    Współczynnik λ obliczeniowa dla Sealection500 wynosi 0,0355 (zgodnie z info. Demilec)


    Gotówki starczy mi raczej tylko na 15cm, może jak dobrze pokombinuje na 18cm. Krokwie mam małe ,bo tylko 11cm ,wiec mostków nie będzie. Czy w takim wypadku ocieplenie będzie wystarczające ?
    Przedstawiasz sprawę od dupy strony. Powinieneś w pierwszej kolejności obliczyć ile izolacji jest ci (damu) potrzebne by zmieścić się w określonych kosztach użytkowych.
    W cyferkach dla dachu wszystko "gra" jest w normie, w tym szybko i szczelnie. Wracając do początku, czy takie parametry udźwigniesz w późniejszym budżecie eksploatacyjnym?

  19. #339
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uri222

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-213
    Posty
    67

    Domyślnie

    Przemyślałem temat i doszedłęm do wniosku ,że macie racje. Wiec znajdę troszkę więcej grosza jednak ,przyściubie na czym innym... Dostałem ciekawa oferte z FBM Izolacje, może ktoś zna opinie o nich i się podzieli. Pani doradziłą mi na mój stary dach, bez membarany ,który może nie być do końca szczelny użycie prosto na dachówki pianki zamkniętokomórkowej 5cm ,która całkowicie zabezpieczy ewentualną nieszczelnosć dachu ,a na to 15cm pianki otwartokomórkowej , która jest troszkę tańsza. Pianka PURINOVA o gęstości 42kg/m3.
    Pytałem też o ewentualne wypychanie dachówki przez piankę oraz ściąganie jej do środka przy wysychaniu pianki( gdzieś przeczytałem o tym na którymś z forów). Czy zastosowanie takiego układu prosto na dachówkę ma sens?Jakie ewentualnie mógłbym napotkać problemy przy tym rozwiązaniu? Dodam ,że dach mam suchutki. Przy moim metrażu ,czyli 110m2 cena jaką mi zaproponowano to 10000brutto

  20. #340
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie wiem czemu ale wydaje mi się że prosisz się w przyszłości o kłopoty. Pianka ZK ma to do siebie że jest sztywna. Każda praca więźby spowoduje jej pęknięcie. A pęknięcie to nieszczelność. Pomyśl co się stanie z wodą czy wilgocią która dostanie się przez tą szczelinę do warstwy pianki OK. Już tam zostanie i wszystko w okół będzie gnić. Co jeśli będziesz musiał wymienić kilka dachówek. Dla mnie jedynym rozwiązaniem to zdjąć pokrycie i zrobić to porządnie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 17 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony