dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 29
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 570
  1. #401
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxtor74

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-501
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Uuuu Kolego, chyba trochę przegiąłeś z tym kociołkiem. Jak nic wpadnie w oscylacje i w krótkim czasie go zajedziesz. Dodatkowo 2-funkcyjny to bardziej nadaje się do mieszkania w bloku a nie w domach gdzie są odległe punkty czerpania CWU.Trzeba było jednofunkcyjny z buforem... ale ja się tam nie znam... ja od poddaszy jestem...
    W domu jest jeszcze cyrkulacja CWU, a sam kocioł ma zbiornik na 130l CWU.

  2. #402
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxtor74

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-501
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    a czemu nic nie napiszesz o kiszeniu pod nisko-paroprzepuszczalną pianką wełny wysoko paro-przepuszczalnej ??
    Tak. W rzeczy samej o to pytam. Tylko, że to czego oczekuje to nie suche stwierdzenie, że coś mi zbutwieje. Chce argument, opis który mi wyjaśni dlaczego tak się stanie.

    Ja widzę to następująco. Są dwa elementy, które muszą wystąpić, aby powstało zawilgocenie:
    1) mostek termiczny
    2) wilgotne powietrze w pomieszczeniu z mostkiem termicznym.

    Mając 24cm styropianu na ścianie zewnętrznej, można uznać krokiew za mostek termiczny, ale tylko w znaczeniu strat ciepła. Żeby tam wytrąciła się woda, to przy warunkach wewnątrz 25 stopni i 60% wilgotności (to już bardzo przesadzone warunki), krokiew musiałaby mieć poniżej 17 stopni. 8 stopni różnicy. W bardziej normalnej sytuacji, gdy w domu jest 20 stopni i 45% wilgotności, to temperatura krokwi musiałaby spać do 8 stopni, czyli różnica 12 stopni. Sprawdź wykresy i-x Molliera.

    Drewno nie jest tak dobrym przewodnikiem ciepła, aby dopuścić do takiej różnicy. A jeśli nawet coś takiego nastąpi, to ostatecznie nie będzie to stan ciągłego zawilgocenia.

    Wilgoci też w domu nie będzie za dużo, bo od tego jest wentylacja mechaniczna. Wyjątek to łazienka.... i tu też zadałem pytanie: co zrobić z łazienką, bo tam trzeba najprawdopodobniej dać folię paroszczelną pod piankę otwartokomorową, więc zamykam tę piankę między dwie paroszczelne warstwy.... dać tam mniej pianki otwarokomorowej, aby pozwolić na cyrkulację powietrza?

  3. #403

    Domyślnie

    Witam,
    zdecydowałem się na ocieplenie pianką poddasza, ok 9mcy temu już mieszkam, przezimowałem w domu , wachałam się między producentami, polską , kanadyjską i amerykańską i wybrałem kanadyjską Icynene, rozmawiałem z wieloma wykonacami tych piankek najbardziej przemówil do mnie fachowo, profesjonalnie pan Mariusz z GDAŃSKA, przyjechał , doradził, powiedział co mogę zrobic jeszcze na etapie budowy ,żeby pozbyc sie mostkow termicznych itp , przedstawił mi wszystkie dokumenty , gwarancję itd , powiedział ,że mają najlepszą absorbcję wody a to jest ważniejsze od lambdy. jest bardzo cieplo w domu , wialo nie raz ale jest super szczelnie i cieplo.
    polecam p. Mariusza, bardzo zainteresowany żeby pomóc klientowi ... MODEROWANO
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 11-04-2015 o 09:54 Powód: Reklama jest niezgodna z regulaminem forum

  4. #404

    Domyślnie

    dodam jeszcze ,że grubosc ocieplenia pianką to 20cm.

  5. #405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek343 Zobacz post
    dodam jeszcze ,że grubosc ocieplenia pianką to 20cm.
    A czy po natrysku zrobiłeś może termowizje? Jeśli nie to polecam.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #406

    Domyślnie

    Witam
    Pytałem w innym wątku dotyczącym raczej izolowania poddasza wełną i nie bardzo udało mi się uzyskać odpowiedź, może ktoś doradzi tutaj, mianowicie:
    Przymierzam się do izolowania poddasza pianą natryskową. Na krokwiach będzie 6cm piany i trzeba będzie zamocować wcześniej uchwyty do konstrukcji GK. Mógłby mi ktoś doradzić jaki rozstaw uchwytów zastosować , jak je zamocować (wzdłuż czy poprzecznie) i w jakich rozstawach? Dach ma dwuspadowy, rozstaw krokwi ok. 80cm.
    Pozdrawiam

  7. #407
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarecky Zobacz post
    Witam
    Pytałem w innym wątku dotyczącym raczej izolowania poddasza wełną i nie bardzo udało mi się uzyskać odpowiedź, może ktoś doradzi tutaj, mianowicie:
    Przymierzam się do izolowania poddasza pianą natryskową. Na krokwiach będzie 6cm piany i trzeba będzie zamocować wcześniej uchwyty do konstrukcji GK. Mógłby mi ktoś doradzić jaki rozstaw uchwytów zastosować , jak je zamocować (wzdłuż czy poprzecznie) i w jakich rozstawach? Dach ma dwuspadowy, rozstaw krokwi ok. 80cm.
    Pozdrawiam
    Jak już wspomniałem >w innym wątku< nie mam z pianą doświadczenia ale ogólne pojecie jakieś jest. Jeśli dach 2-spadowy to wzglednie łatwo. Praca dwuetapowa Najpierw robi się zabudowę z profili CD i UD - najlepiej na grzybkach a przed pianowaniem trzeba rozebrać a po piance powtórnie złożyć. Przy dachach wielospadowych z udziwnieniami uważam ze jest to zbyt skomplikowane a przez to dlamnie jako wykonawcy całkowicie nieopłacalne.

    Profile tak jak przy każdej innej zabudowie czyli co 40-50cm. Odsunięcie od krokwi na grubość pianki + 3cm profil. Dalsze prace to tak jak przy wełnie.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #408
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    I mam dylemat co wybrać Zastanawiałem się nad wełną, granulatem wełny lub celulozą. Ostatnio poprosiłem też o wycenę odnośnie pianki pur.

    Wentylację w domku mam mechaniczną więc tego że wilgoć będzie się gromadzić w wełnie raczej nie mam, poza tym tak czy siak niezależnie od tego na co się zdecyduję i tak dam paroizolację. Wysokość krokwi to 24cm + 9cm obniżony sufit więc mogę wsadzić 24+9cm = 33cm izolacji.

    Najatrakcyjniejsza wycena jaką do tej pory otrzymałem to

    55zł brutto za m2 pur o grubości 30cm.

    Granulat wełny z robocizną 30 zł brutto za 30cm grubości.

    Wełna 30cm ok 25-26 zł minimum + robocizna we własnym zakresie.

    Celuloza 30cm ok 40-42 zł brutto z robocizną.

    Na co byście się decydowali na moim miejscu ?

  9. #409
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Dobra wełna i własna robocizna - ja bym tą opcję rozważył

  10. #410
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    Tyle że jeśli zdecydowałbym się na wełnę musiałbym chyba dać łaty przynajmniej 5x8 na krokwie i miedzy nimi ułożyć dodatkowo 5cm wełny prostopadle do tej między krokwiami i zostawić wtedy szczelinę wentylacyjną z 3cm ? Na łaty płyta osb lub deski mam na strychu ponad 60m do wykorzystania. ( czy pod dechy dać jeszcze membranę paro przepuszczalną ?

    Pod krokwiami w podwieszonym suficie wepchanie izolacji kłopotliwe ze względu na skrzynki i i kanały 75mm od wentylacji więc dla zapewnienia ciągłości izolacji i zlikwidowania mostków to chyba najlepsze rozwiązanie.

    Tak więc kolejność warstw stropodachu.

    1. Płyta GK
    2. Paroizolacja
    3. pustka 9cm (może ewentualnie granulat w. w sumie by było 39cm izolacji
    4. 25 cm wełny między krokwiami podwieszonej na drucie nierdzewnym.
    5. Łaty 5x8 i prostopadle +5cm wełny
    6. Membrana paro przepuszczalna ?
    7. Deski 3cm.

    Co myślicie?
    Ostatnio edytowane przez Paweł-Kinga ; 04-06-2015 o 11:26

  11. #411
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    pkt. 6 to chyba tylko wsparcie psychiczne ( trzeba coś wykąbinować żeby z pod tej podłogi wełna mogła się wentylować ) bo woda z góry raczej jej nie grozi)

  12. #412
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Masz sytuacje taka jaka ja bym chcial miec i zrobilbym to tak.
    Do belek stropowych (bo to sa belki stropowe a nie krokwie ) mocowany jest stelaz do plyt.
    Po wykonaniu stelazu, polozenia paroizolacji (chociaz juz bylaby nie potrzebna) oraz plytowaniu dzwonie po ekipe od piany.
    Aplikuja 10 cm piany zamknietokomorkowej i na to daje welne ile moj portfel wytrzyma.
    I jestem pewny, ze mam szczelny strop dla powietrza/pary.

    Pozdrawiam

  13. #413
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    I jeszcze cos co mi sie przypomnialo. Przed zrobieniem rusztu pod plyty zadbalbym o to aby ocieplenie z zewnatrz mialo ciaglosc przez murlate az do ocieplenia stropu wewnatrz.

    Pozdrawiam

  14. #414
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam fachowców,

    Mam zasadnicze pytanie. Projekt domu, który zbudowałem nie ma żadnej specjalnej wentylacji. Zasadniczo poza łazienkami, salonu z kominkiem czy garażem nie ma jej wcale. Założono tam klasyczną wełnę na poddasze grubości około 25-30 centymetrów. Stan dachu obecnie to: dachówka ceramiczna, folia paropszepuszczalna i deskowanie. Pytanie mam zasadnicze: czy mogę zastosować piankę otwartokomorową mam obawiać się problemów z wentylacją dachu, gniciem desek i wreszcie odprowadzeniem pary wodnej szczególnie zimą. Są ludzie którzy twierdzą, że piana nadaje się jedynie do domów pasywnych z rekuperacją - ja takowej nie mam. Będę wdzięczny za pomoc.

    michał

  15. #415
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał h16v Zobacz post
    Witam fachowców,

    Mam zasadnicze pytanie. Projekt domu, który zbudowałem nie ma żadnej specjalnej wentylacji. Zasadniczo poza łazienkami, salonu z kominkiem czy garażem nie ma jej wcale. Założono tam klasyczną wełnę na poddasze grubości około 25-30 centymetrów. Stan dachu obecnie to: dachówka ceramiczna, folia paropszepuszczalna i deskowanie. Pytanie mam zasadnicze: czy mogę zastosować piankę otwartokomorową mam obawiać się problemów z wentylacją dachu, gniciem desek i wreszcie odprowadzeniem pary wodnej szczególnie zimą. Są ludzie którzy twierdzą, że piana nadaje się jedynie do domów pasywnych z rekuperacją - ja takowej nie mam. Będę wdzięczny za pomoc.

    michał
    Wentylacja pomieszczeń a wentylacja dachu to są dwie różne sprawy. Jedno od drugiego oddziela płyta i folia - najczęściej paroizolacyjna. No chyba że nie będzie folii to wtedy para wodna przechodzi swobodnie przez płytę. Ale takie rozwiązanie nie jest wskazane.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #416
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jeśli ktoś z forum wykonuje natrysk pur na terenie woj warmińsko-mazurskiego w dobrej cenie to proszę o kontakt na priv. Mam do zrobienia dach 2 spadowy - grubość natrysku około 30 cm. W tym momencie na dachu dachówka ceramiczna, papa WK, deskowanie.
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  17. #417
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ARTUR012

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Komornica
    Kod pocztowy
    05-135
    Posty
    1

    Domyślnie

    MatixL - Zapraszam 500 777 661
    Ostatnio edytowane przez ARTUR012 ; 25-08-2015 o 21:46

  18. #418
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dzięki, odezwę się.

    czy ktoś wypowie się jeszcze na temat połączenia systemów natrysku pianki OK i ZK w ramach jednej izolacji np skosów poddasza. Była mowa o plesniejącym mokrym drewnie zakrytym pianką ZK, przecież jeśli 20 cm watstwę OK przyryjemy pianką ZK to wg mojej logiki mamy takie samo niebezpieczeństwo plesnienia jak przy samej piance zk czy się mylę ?
    Czy ktoś wypowie się na temat łączenia dwóch typów izolacji np 20cm pianki OK i na to 20 cm wełny, stelaż, paroizolacja plus płyty GK ?
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  19. #419
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jacektermo

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, odpowiadajac na powyzsze pytanie MatiaxL, pianke ZK nie stosuje sie w domkach gdyz jak sama nazwa wskazuje posiada ona zamkniete komorki i nie oddycha wiec istnieje ryzyko plesnienia to raz, dwa, pianke kladzie sie na drewno suche, ZK stosuje sie na materialy sztywne jak beton, blacha, fundamenty. Poza tym dach pracuje my tego nie widzimy ale przy silnych wiatrach dach rusza sie okolo 0.5-1cm zastosujac pianke sztywna czyli ZK istnieje mozliwosc ze bedzie ona nam pekala, dlatego jezeli juz to OK gdyz ona jest elastyczna. Wspominasz ze chcialbys 20cm pianki i 20 welny to moim zdaniem w ogole bez sensu, 1cm pianki to tyle co 1,7 cm welny czyli 20cm to prawie 35cm welny czyli to juz jest Mercedes w wykonaniu dodatkowe 20cm welny? Moim zdaniem zupelnie nie sa potrzebne.

  20. #420
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jestem co prawda zwolennikiem pianki ale słuchanie tych bzdur że 1cm pianki OK zastępuje 1,7 cm wełny coraz bardziej mnie wkurza. Chcesz być wiarygodny to pisz prawdę a nie głupoty marketingowe które jakiś idiota napakował Ci do głowy.

    U przyzwoitej pianki OK to 0,36-0,38
    U przyzwoitej wełny to 0,33-0,35
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 17-09-2015 o 13:55
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 21 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony