dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 29
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 570
  1. #461
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Noooo... Panie Tomku! Mocno nieładnie Pan pogrywa. Nikt nie zaprzecza, że każdy ze składników pianki z osobna, może stanowić, i stanowi, w sobie środek szkodliwy. Tak samo, zapewne jak kleje do zlepiania włókien waty szklanej czy skalnej nie są bezpieczne na poziomie produkcyjnym. Bo wytwarzanie pianki na budowie to PROCES PRODUKCJI IZOLACJI ze składników dostarczonych przez dostawcę systemu. Dlatego aplikatorzy muszą być stosownie zaopatrzeni w środki indywidualnej jak i ogólnej ochrony dróg oddechowych. Oceniałem wyżej Pańskie podejście ale dalej nie pamiętam aby podał mi Pan wartość oporu dla przenikania powietrza w jednostkach układu SI, dla np. MULTIROCK ROLL.
    Co do okresu karencji to również, i chyba nie przez przypadek, mija się Pan z prawdą. Deklaracja dla ICY to 48h. Dla produktu! Nie dla składników
    Zapewne przez przypadek nie wypowiedział się Pan w sprawie bulwersującej zmiany parametru izolacyjności waty w zakresie najmniejszych zawilgoceń, zwłaszcza w zestawieniu z pianką czy styropianem. Może kilka słów na ten temat i jakie stanowisko zajmuje Rockwool?
    bardzo dziękuję za cenną informację. rozliczenie z wykonawcą nie może byc dokonane wcześniej niż w momencie bezpiecznego wejści do pomieszczeń izolowanych pianką. jak myślidz dla oceny jakości (struktury) wykonanej izolacji powinny zostać wykonane losowe wycinki w izolacji.

  2. #462
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Sorki, ale...
    Udupiłem coś komuś?

    Bo bełkot jakiś lub (alternatywnie) kopę nieprzemyślanych wyznań tu wyczytałem...
    A to - że sprzedaje, to miał być żart...

    Ale...
    Jestem uczulony na brak myślenia (głupotę pospolitą)
    Można mnie za to znielubieć... Wiem...

    Adam M.
    napradę jesteś uczulony? a jak tam twoje nieszczęsne dzieło wentylacji, poprawiłeś czytaj naprawiłeś czy oddałes pieniądze?

  3. #463

    Domyślnie

    Mam strop drewniany, folia paroizolacyjna + ocieplony 20 cm wełny mineralnej,, na górze jest płyta osb (podłoga na strychu) i tak sie teraz zastanawiam, czy nie warto byłoby jeszcze dać z 5 cm pianki pur przed założeniem stelaży i płyt karton gipsowych (sufit będę obniżał jakieś 10 cm) ... tylko zastanym się, czy mogę ta piankę zrobić na folię paroizolacyjną? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	347913

  4. #464

    Domyślnie

    Ja miałem wełnę wcześniej, ale robiliśmy cały dach i zasugerowali nam jednak piankę. Moim zdaniem jest lepiej, ale nie wiem czy to nie kwestia rodzaju pianki i jaką warstwę Ci położą. U mnie robiła firma [spamer] Oni mają jakiś swój 'firmowy' rodzaj piany. Musiałbyś na stronie cos więcej poczytać.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-04-2016 o 12:31

  5. #465

    Domyślnie

    Taa Kadri i firmowy rodzaj piany, dobre sobie.
    Robią na Polychemie i tyle...
    Swoją drogą, nie boicie się izolować swoich domów pianami niewiadomego pochodzenia ?
    Pozdrawiam

  6. #466

    Domyślnie

    Witam.
    Czy jest jakaś alternatywa dla K-G na wykończenie ocieplenia z pianki?

  7. #467

    Domyślnie

    Witam,

    Oczywiście, są płyty z włóknocementu, MFP, różnego rodzaje deski dekoracyjne .

  8. #468
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmnm Zobacz post
    Witam.
    Czy jest jakaś alternatywa dla K-G na wykończenie ocieplenia z pianki?
    Są alternatywy rozwiązania ale g\k, zwłaszcza w wersji GKF jest stosunkowo tanim a i bezpiecznym pożarowo rozwiązaniem. Alternatywa to płyty magnezowe ale znacznie droższe.

  9. #469

    Domyślnie

    Witam!!! jestem nowy na forum i zastanawiam się nad wyborem ocieplenia poddasza. do wyboru piana otwarto komórkowa 20 cm
    np tej firmy QuadFOAM 500. za 63 zl brutto. polska piana za ok 53 brutto i tu jeszcze może bym coś negocjował oraz tradycyjnie wełna mineralna pierwsza warstwa 16cm i droga 10 cm i zrobił bym samemu. cobyście polecili lub co byście wybrali?? osobiscie bardzo podoba mi się natrysk pianką, chodź łatwopalność i cena mi nie przemawia. pomóżcie

  10. #470
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Napisze jak ja mam zrobione może się komuś przyda - strop powstał z dolnego pasa wiązarów. Wysokość pomieszczeń 265 cm ( teraz zrobil bym niżej) na ruszt dałem zwykła czarną gruba folie a na to poszła płyta regipsowa. Od góry dałem 26-29 cm piany OK ( dokładnie wczoraj obszedłem cały dach - piana bez zmian ) Dodam, że mam WM (dedykowane).
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  11. #471
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stefan.stefcio

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Mogilany
    Kod pocztowy
    32-031
    Posty
    2

    Domyślnie

    A gdybyście koledzy mieli wybór - piana Prodex albo Izopianol (Purinova) - to którą wybrać?
    Warstwa 20cm na membranę.

  12. #472
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monach
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    78

    Domyślnie

    Ostatnimi czasy u znajomego zrobiona była Purinova a u mnie Prodex. Nie dostrzegam żadnej różnicy w strukturze pianki.

  13. #473

    Domyślnie

    Czy taki układ izolacji będzie prawidłowy:
    22 cm pianki OK (między krokwie 20 cm i 2 cm ponad nie)
    8 cm płyty PIR Thermano od spodu? Czy są takie płyty, które nie wymagają już płyt GK?

  14. #474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    W Angli natknąłem się na tandem kartongips + pur i takie płyty w połączeniu ze styro. Pewnie i w kraju na takie się natkniesz.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #475
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kowet

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Strzelce Opolskie
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    jestem tu nowy i jak dobrze rozumiem warstwy docieplenia pianą PUR to:
    dachówka
    folia paroprzepuszczalna
    piana PUR
    płyta K-G

    nie jest już konieczna folia paroizolacyjna nawet w łazience?
    Może banalne pytanie ale proszę o info czy myślę poprawnie.
    Pozdr

  16. #476
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowet Zobacz post

    nie jest już konieczna folia paroizolacyjna nawet w łazience?
    U mnie jest w każdym pomieszczeniu. ISOVER STOPAIR (zakupiłem ją chyba za 2,3zł za metr)
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  17. #477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowet Zobacz post
    witam
    jestem tu nowy i jak dobrze rozumiem warstwy docieplenia pianą PUR to:
    dachówka
    folia paroprzepuszczalna
    piana PUR
    płyta K-G

    nie jest już konieczna folia paroizolacyjna nawet w łazience?
    Może banalne pytanie ale proszę o info czy myślę poprawnie.
    Pozdr
    A gdzie to wyczytałeś? Paroizolacja jest bezwzględnie wskazana a zwłaszcza w pomieszczeniach mokrych.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #478

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowet Zobacz post
    witam
    jestem tu nowy i jak dobrze rozumiem warstwy docieplenia pianą PUR to:
    dachówka
    folia paroprzepuszczalna
    piana PUR
    płyta K-G

    nie jest już konieczna folia paroizolacyjna nawet w łazience?
    Może banalne pytanie ale proszę o info czy myślę poprawnie.
    Pozdr
    Niedopuszczalne jest wykonywanie natrysku na krycie wstępne wykonane z FWK.
    Paroizolacja najkorzystniej przy wykonywaniu metodą zalewową (natrysk na paroizolację).

  19. #479

    Domyślnie

    Cytat Napisał GipD* Zobacz post
    Niedopuszczalne jest wykonywanie natrysku na krycie wstępne wykonane z FWK.
    .
    A to jakas nowość. Może warto cos wiecej napisać, czy to tylko pomyłka w ocenie co jest co?


  20. #480

    Domyślnie

    Tylko płyta PIR (czyli sztywna pianka w postaci płyty) docinasz jak chcesz układasz jak styropian. najlepsze i najefektywniejsze ocieplenie. Między krokwie polecam 2 gat. grubość 15 cm to cena ok 45 zł za m2 10 cm to ok 29 zł za m2 5 cm to ok 15 zł za m2.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-10-2016 o 10:28

Strona 24 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony