dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 29
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 570
  1. #501

    Domyślnie

    No to jak juz doszliśmy do porozumienia to jaka najlepiej folie/membranę paroprzepuszczalną zastosować?
    Czy jest sens inwestowania w membrany wysokiej kaości np Tyvek Pro, czy mozna zastosować coś pokroju Parotec Beta?
    Róznica cenowa 100%
    Jakie parametry przy takich produktach sa najważniejsze?

  2. #502
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Najważniejsze jest oświadczenie producenta takiej membrany, że przy natryskaniu na nią piany zachowasz na nią rękojmie/gwarancję.
    Warto również uzyskać informację od producenta, czy parametry paropszepuszczlności membrany uwzględniają wciskanie się rozprężającej się pianki w warstwę włókniny i filmu funkcyjnego, który decyduje o oporze dyfuzyjnym folii.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #503
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pit77 Zobacz post
    No to jak juz doszliśmy do porozumienia to jaka najlepiej folie/membranę paroprzepuszczalną zastosować?
    Czy jest sens inwestowania w membrany wysokiej kaości np Tyvek Pro, czy mozna zastosować coś pokroju Parotec Beta?
    Róznica cenowa 100%
    Jakie parametry przy takich produktach sa najważniejsze?
    Zakalec powoduje nasiąkanie FWK i nasiąkanie drewna.

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Zakalec powoduje nasiąkanie FWK i nasiąkanie drewna.
    Mozna jasniej?

  5. #505

    Domyślnie

    Jaka piana OK na poddasze Demilec sealection 500 czy Honter?
    Jakies przeciw i za?
    Reszta firm zza oceanu nie zrobiła mi wyceny.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 28-01-2017 o 14:53

  6. #506
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pit77 Zobacz post
    Jaka piana OK na poddasze Demilec sealection 500 czy Honter?
    Jakies przeciw i za?
    Reszta firm zza oceanu nie zrobiła mi wyceny.
    Ci z ICY rowniez?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #507

    Domyślnie

    Tak, zresztą słabo u nich z marketingiem w internecie, po drugie w Wielkopolsce nie ma firmy która działa na tej piance.

  8. #508

    Domyślnie

    Podpinajac sie pod temat chcialbym zapytac czy mozna natrysnac piane na skalna wełne?
    Dokladnie to miedzy krokwie 15cm wełny i pod to 20cm piany
    pozdrawiam

  9. #509
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Skalna wełna ROCKWOOL jest materiałem obojętnym chemicznie. Nie oddziałuje na inne materiały budowlane i nie wchodzi z nimi w reakcję chemiczną.
    Ciekawy jestem, jak producenci pianki wypowiedzą się bo przecież "charakteryzuje się dobrą przyczepnością do większości materiałów w budownictwie".
    A może chcesz aby Twoje poddasze było tym eksperymentalnym ...
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  10. #510
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Moje poddasze (wysokie, można chodzić) może być eksperymentalne i mogę zapewnić, że pianki nie będę zakrywał przez xx lat i oczywiście zapewniam nieskrępowany dostęp do niego by podziwiać, czy i ewentualnie co się dzieję z pianką.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  11. #511
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar berm*
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Bielsko Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Skalna wełna ROCKWOOL jest materiałem obojętnym chemicznie. Nie oddziałuje na inne materiały budowlane i nie wchodzi z nimi w reakcję chemiczną.
    Ciekawy jestem, jak producenci pianki wypowiedzą się bo przecież "charakteryzuje się dobrą przyczepnością do większości materiałów w budownictwie".
    A może chcesz aby Twoje poddasze było tym eksperymentalnym ...
    nie wolno mieszac technologi ... jak wata to wata , jak welna to welna , pianka natrysnieta na wate jak ta grawitacyjnie zjedzie a zjedzie juz poł roku z krokwi i zrobi giga mostki termiczne pociagnie ze soba pianke i zniszczysz takimi podpowiedziami komus dach ....
    Reklama jest płatna na Forum.

  12. #512
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał lork Zobacz post
    Podpinajac sie pod temat chcialbym zapytac czy mozna natrysnac piane na skalna wełne?
    Dokladnie to miedzy krokwie 15cm wełny i pod to 20cm piany
    pozdrawiam
    Widzisz tu coś o miękkiej wełnie ?
    Waro zobaczyć jak można zamontować sztywne płyty z wełny ROCKWOOL pomiędzy krokwie https://youtu.be/PVd7SGIsFPU
    Ja nikogo nie namawiam na łączenie piany z wełną ale może robi to producent piany albo już powstało takie ocieplenie w Polsce ...
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  13. #513
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar berm*
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Bielsko Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Widzisz tu coś o miękkiej wełnie ?
    Waro zobaczyć jak można zamontować sztywne płyty z wełny ROCKWOOL pomiędzy krokwie https://youtu.be/PVd7SGIsFPU
    Ja nikogo nie namawiam na łączenie piany z wełną ale może robi to producent piany albo już powstało takie ocieplenie w Polsce ...
    jaki jest sens tak drogiej izolacji jak sztywna plyta ? nie widze ekonomicznego uzasadnienia, dobrze, ze przynajmnie wiesz, ze miekka welna to kicha.
    Reklama jest płatna na Forum.

  14. #514

    Domyślnie

    Dokładnie to mam wełne TOP ROCK SUPER, ktora dodatkowo jest cala zasznurowana od dolu, 20 cm ponizej krokwi bedzie obnizony sufit, jako ze upychanie welny pomiedzy wieszaki jest dosyc czasochlonne i jakos nie wierze w szczelnosc polaczen jak welna (skalna) pocieta jest na setki kawalkow pomyslalem zeby wypelnic to piana. Znowu jezeli zastosowalbym szklana welna, ktora mozna nabijac na wieszaki i szybciej by sie to zrobilo to boje sie ze za kilka lat porbia sie tam dziury jak welna siadzie i stad pomysl z piana.

  15. #515
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    A to niby ta "setkach kawałków" to dużo?
    Ściany robione są z cegieł/bloczków i fakt "czasochłonność" murowania paru tysięcy elementów nie powoduje budowania w Polsce domów z "wielkiej płyty"
    Układanie wełny nie jest wcale skomplikowane i wcale nie polega na "upychaniu wełny". https://youtu.be/0OBdfQngh_M
    Szczelność połączeń zapewnia układ dwuwarstwowy, a jeżeli nie wierzysz to sprawdzaj jakość wykonania kamerą termowizyjną.
    Wiesz jaki jest czas niezbędny do osiągnięcia dopuszczalnych stężeń substancji szkodliwych dla zdrowia po wykonaniu natrysku pianką w pomieszczeniu ?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  16. #516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Wiesz jaki jest czas niezbędny do osiągnięcia dopuszczalnych stężeń substancji szkodliwych dla zdrowia po wykonaniu natrysku pianką w pomieszczeniu ?
    ja nie wiem, jaki?


  17. #517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    ja nie wiem, jaki?
    tez nie wiem jaki??

    a Panu z Rockwoola, ktory tak zachwala swoje produkty pragne tylko pokazac ponizsze zdjecie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161210_182801.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	381152

    historia dluga i nie na temat jednak tez do tej firmy sie lekko zrazilem i stad tez pomysl na jakas alternatywe czyli np. piane lub ewentualnie welne szklana na druga warstwe

    dodam tylko ze reklamacja tej welny zostala uznana i dostalem zwrot polowy pieniedzy wiec jest to zawsze jakis plus
    Ostatnio edytowane przez lork ; 08-02-2017 o 21:42

  18. #518
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar berm*
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Bielsko Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    substancji szkodliwych dla zdrowia po wykonaniu natrysku pianką w pomieszczeniu ?
    bredzimy wiedzę dalej więc zacznijmy inaczej - wasze welna vs nasza piana = wy potrzebujecie uzyskac izolacyjnosc U na zalecanym poziomie musicie dodac kolego 40cm welny , my tylko 20 piany , Klient ma o wieeeele wieksze poddasze a za powielanie historii o szkodliwosci ktos cie w koncu zapedzi do sadu bo jakbys byl obiektywny to wiesz , ze pianka do iso i poliol czyli ? zywica utwardzacz i spieniacz + powietrze czyli nie ma tam zadnej szkodliwosci .... a natrysk nie robi zenek z garazu tylko wyspecjalizowana forma , ktora podas natrysku umie sie zabezpieczyc.... urosnieta piana jest juz z toba do konca wiezby a welna smród, brud i przemarzniety dach ... wiec skoncz tak opowiadac , nie ma co ukrywac, w Polsce pianka zdobedzie rynek predzej czy pozniej , nie ma ratunku dla welny , nie zrobisz takiej szczelnosci nigdy! co bys nie pisal pianka bedzie gora - od gryzoni po szczelnosc izolacji przez zamokniecie materiałow konczac,. Powiedz prawede ile straci welna po gradobiciu jak uszkodzi dachowke i zaleje welne/wate ? 40%!!!!! lub wiecej a pianka 1-2% ---------------- mozemy sie punktowac ale pokaz mi wady pianki ? ja ich nie widze, wszelkie certyfikaty zdrowotne sa zrobione i atestowane, USA klepie piane 40lat, dlaczego przepychajac swoj produkt oklamujesz ludzi o chorobach itp , moze warto wspomniec o grzybach i plesni w wacie ? a braku ich w piance ? tym chcesz oddychac ? zapraszam na nasza stronke tam zobaczcie jak wyglada zalana welna - w zeszlym roku demontowalismy kilka domow z welny dajac pianke , dzwonilem i pytalem ludzi jakie oddczucia po aplikacji piany bo nie sztuka ja wypryskac, zgarnac kase i uciekac a warto miec poczucie dobrze wykonanej roboty i my takie mamy .... nikt z klientow nie wspomnial nawet o tym , ze nie czuje wlasciwie roznicy - wszyscy sa jak mowia mlodzi mega zadowoleni ! pamietam jak goscie co mieli zwykle diesle narzekali po co komu TDI teraz wiekszosc z nich jezdzi takim samochodem a komfort przewyzsza benzyke i jeszcze jeden przyklad przychodzi mi na szybko doglowy - masz goraca butelke z woda - owin ja wata a zapiankuj zobacz roznice a wlasnie a czy przypadkiem wszystkie bufory ciepla nie sa wlasnie opiankowane cz owiniete wata trzeba sie pogodzic brachu , ze chcecie wpychac stara technologie jak goscie od spalania weglem . Zaczyna sie era pomp ciepla , rekuperacji , fotovoltaiki vo zrobi Ci perpetummobile a wszystko zaizolowane pianka robia mega oszczednosci ) dobrej nocki.....
    Reklama jest płatna na Forum.

  19. #519
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar berm*
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Bielsko Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    22

    Domyślnie

    a jednak jeszcze jedno ogrzewanie podlogowe to cud malina o orzeszki a jednak ludzie dale montuja kaloryfery pianka to taka podlogowka )))
    Reklama jest płatna na Forum.

  20. #520

    Domyślnie

    Cytat Napisał berm* Zobacz post
    a jednak jeszcze jedno ogrzewanie podlogowe to cud malina o orzeszki a jednak ludzie dale montuja kaloryfery pianka to taka podlogowka )))
    Tak jeszcze zapytam
    w jakiej cenie macie piane?
    rozumiem ze nie podjałby sie Pan natrysku piany na wełne?

Strona 26 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony