dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 213 z 217
Pokaż wyniki od 4.241 do 4.260 z 4333
  1. #4241

    Domyślnie Kiedy kuchnia IKEA się opłaca?

    Cześć.

    Jestem na etapie szukania mebli do kuchni.
    Zrobiłem sobie kuchnie w ikea kreatorze ale niestety mam problem z dopasowaniem wymiarów.

    https://i.imgur.com/yL46vWD.png - jak to można rozwiązać?

    W koszyku na sklepie wychodzi prawie 6000 zł, a w kreatorze gdy daje do wyceny do ponad 9000 zł.

    Otrzymałem też od firmy wyceny: 8500 zł / 13 000 zł / 17 000 zł (wysoki połysk, magic cover, spowalniacze blum)

    Pytania:
    1) Czy radę zamówić jakąś maskownice z ikei aby zasłonić te brakujęce cm?
    2) Czy przy takich cenach ikei (9000+) warto jeszcze się nią interesować czy brać na zamówienie?

    Przyznam, że zależy mi na cenie i chciałbym w kuchni zostawić maks 15 000 zł ze sprzętem (płyta ind, piekarnik, lodówka, zmywarka).

    Proszę o rady.

    Pozdrawiam

  2. #4242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Najlepiej usiąść w sklepie z pracownikiem IKEA i sobie policzyć. Bo kreator może brać pod uwagę rzeczy, których ty nie wybierałeś licząc pojedyncze szafki, np. maskownice cokołów, nóżki meblowe, uchwyty, wyposażenie wewnętrzne szafek.

    Najbardziej się opłaca, gdy mają (co roku) promocję, ze za każde 1000 zł oddają 100 zł na sprzęt.
    Kuchnia IKEA ma jedną wadę - trudno dopasować AGD inne niż zalecane przez IKEA.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-03-2017 o 13:12

  3. #4243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Najlepiej usiąść w sklepie z pracownikiem IKEA i sobie policzyć. Bo kreator może brać pod uwagę rzeczy, których ty nie wybierałeś licząc pojedyncze szafki, np. maskownice cokołów, nóżki meblowe, uchwyty, wyposażenie wewnętrzne szafek.

    Najbardziej się opłaca, gdy mają (co roku) promocję, ze za każde 1000 zł oddają 100 zł na sprzęt.
    Kuchnia IKEA ma jedną wadę - trudno dopasować AGD inne niż zalecane przez IKEA.
    Dziękuje za odpowiedź.
    Czy taka konsultacja z pracownikiem jest darmowa? Kiedy wypadają takie promocje?

    Pozdrawiam

  4. #4244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ostatnia promocja była robiona między grudniem a styczniem.

    Informacje o pomocy w kompletowaniu zakupów na podstawie sporządzonej przez siebie listy (czyli nie usługa projektowania) są na stronie IKEA.

  5. #4245

    Domyślnie

    Skorzystałem z tej promocji.
    Na marginesie - muszę stwierdzić, że poziom obsługi klienta przy zakupie kuchni w Ikea w przeciągu 5 ostatnich lat dramatycznie się obniżył. Właściwie upadł. Na pysk
    Po pierwsze:
    - program na stronie to obecnie porażka - zwiechy po 2-3 min., przypadkowe ruchy itp.
    - pomoc przy projektowaniu obecnie płatna - bodajże 200 zł. Za tą kwotę sąsiadka otrzymała projekt z 1,5 przerwą w rogu - bo "nie da się w rogu mebli ustawić". Zrezygnowała i poszła do stolarza - dało się.
    - my przy zakupie otrzymaliśmy kpl mebli bez... półek w wąskiej szafce (40 cm). Żona pojechała z nr szafki - sprzedali półki do szafki... 60 cm. Wymiana to kolejna wycieczka 40 km w jedną stronę.
    - do tego zachowanie obsługi często poniżej poziomu. Przykład: "Proszę przyjść z tym numerem nie wcześniej niż za godzinę, bo duża kolejka". zjawiamyu się za pół i.... "już przeszedł. Może Pan pobrać nowy numer i poczekać".
    Pozdrawiam serdecznie "mój" sklep Ikea

  6. #4246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pewnie się nie dało dopasować się narożnika z gotowców IKEA, bo przecież stolarz robi szafki na wymiar a IKEA ma stałe rozmiary.

  7. #4247
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał grisza76 Zobacz post
    Skorzystałem z tej promocji.
    Na marginesie - muszę stwierdzić, że poziom obsługi klienta przy zakupie kuchni w Ikea w przeciągu 5 ostatnich lat dramatycznie się obniżył. Właściwie upadł. Na pysk
    Po pierwsze:
    - program na stronie to obecnie porażka - zwiechy po 2-3 min., przypadkowe ruchy itp.
    - pomoc przy projektowaniu obecnie płatna - bodajże 200 zł. Za tą kwotę sąsiadka otrzymała projekt z 1,5 przerwą w rogu - bo "nie da się w rogu mebli ustawić". Zrezygnowała i poszła do stolarza - dało się.
    - my przy zakupie otrzymaliśmy kpl mebli bez... półek w wąskiej szafce (40 cm). Żona pojechała z nr szafki - sprzedali półki do szafki... 60 cm. Wymiana to kolejna wycieczka 40 km w jedną stronę.
    - do tego zachowanie obsługi często poniżej poziomu. Przykład: "Proszę przyjść z tym numerem nie wcześniej niż za godzinę, bo duża kolejka". zjawiamyu się za pół i.... "już przeszedł. Może Pan pobrać nowy numer i poczekać".
    Pozdrawiam serdecznie "mój" sklep Ikea
    w którym mieście miałeś takie przeboje? u mnie bylo w miare ok calosc sam zaprojektowalem tylko na sam koniec musieli to do systemu wklepac i wygenerowac zamowienie - w kolejce trzeba bylo czekac z 2,5 godz. ale to byl ostatni weekend promocji a wtym czasie i tak biegalismy za czym innym
    Ostatnio edytowane przez wioslo1 ; 30-03-2017 o 14:33

  8. #4248

    Domyślnie

    Witam. Proszę o pomoc. Lada chwila będę kupowała kuchnię w Ikea.Dolne szafki to będą szuflady. Mam tylko problem z wyborem ich wielkości i ilości w szafce . Być może jest jakieś forum na którym inni piszą coś o wielkości szuflad . Chciałabym aby były jak najbardziej praktyczne. Być może użytkownicy mogliby coś polecić lub odradzić. Moja kuchnia jest bardzo mała i zależy mi na jej praktyczności. Pozdrawiam.

  9. #4249
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lololo

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Śląsko
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witojcie, planuję kupić kuchnię w Ikea i dręczy mnie pytanie odnośnie instalacji za szafkami
    -Prąd do zmywarki szafka obok
    -Prąd do piekarnika w słupku, 60cm od podłogi, piekarnik na wysokości blatu
    -Prąd do płyty 60cm od podłogi
    Teraz pytanka:
    Ile jest za szafkami miejsca na wtyczki? Czy np za szafką stojącą 60x80x80 pod płytę gazową gdzie będą tylko szuflady będę musiał wycinać dziurę na wtyczkę czy owa wtyczka zmieści się za szafką?
    Tak samo za słupkiem gdzie pod piekarnikiem będą szuflady, tam też wlezie?
    -Gaz będzie wychodził w połowię słupka szedł trochę w górę i w prawo mijał kolejny słupek i zmierzał pod płytę.
    Ten pierwszy słupek będzie "gospodarczy" otwierany, będzie wycięta dziura na zawór do gazu.
    Czy gaz koniecznie musi iść w tynku?
    Ile jest miejsca za słupkiem?
    Jeśli puszczę gaz 5 cm od podłogi nie będę miał dostępu do zaworu lecz zmieścił by się w cokole.
    Z tego co widziałem to boki słupka są do ściany lecz tył jest przesunięty do przodu i jest tam jakieś miejsce lecz nie wymacałem ile, nie zmieściły mi się paluchy w sklepie.
    Ostatnio edytowane przez lololo ; 21-06-2017 o 23:52 Powód: analfabeta

  10. #4250

    Domyślnie

    Cytat Napisał lololo Zobacz post
    ...............
    Teraz pytanka:
    Ile jest za szafkami miejsca na wtyczki? Czy np za szafką stojącą 60x80x80 pod płytę gazową gdzie będą tylko szuflady będę musiał wycinać dziurę na wtyczkę czy owa wtyczka zmieści się za szafką?
    Wszystkie szafki kuchenne ikea ściśle dolegają do ściany. Miedzy szafkami a ścianą nie ma wolnej przestrzeni, także wszystkie instalacje muszą iść w ścianie.
    Piekarnika i płyty nie łączy się na wtyczki, wszystko bezpośrednio w puszcze, a jeśli już to musisz wyciąć dziurę w tylnej ściance. Co do rur i zaworów gazowych, to niech już podpowiedzą inni. Ja nie mam gazu.


  11. #4251
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lololo

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Śląsko
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Wszystkie szafki kuchenne ikea ściśle dolegają do ściany.
    Jeśli blat jest 63,5 to on nie wymusza 3,5 centymetrowego odstępu od ściany szafek które takowy blat posiadają?
    jeśli płytki nachodziły by pod blat jest dodatkowe kilka mm

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Piekarnika i płyty nie łączy się na wtyczki, wszystko bezpośrednio w puszcze
    W sumie dobrze, myślałem że wszystko ma wtyczkę i ucięcie jej będzie grozić utratą gwarancji

    Edyta
    No tak blat wychodzi do przodu i zakrywa szuflady
    W takim razie nie mam pojęcia jak z gazem jeśli wychodzi ze ściany i tak potrzeba miejsca na wąż elastyczny a on ma też swoją grubość
    Ostatnio edytowane przez lololo ; 22-06-2017 o 09:25

  12. #4252

    Domyślnie

    szafki(korpusy) z Ikei mają dokładnie 60cm głębokości bez drzwi, z drzwiami jakieś 61,5-62cm, blat wystaje przed szafki jakieś 1,5-2cm, szafki są mocowane do sciany i do niej przylegają.

    Tylko szafki na zamówienie lub z marketu mają głebokośc 50-55cm, wtedy odstaja od sciany.

    Płytki przyklejasz tak, aby były ponad szafkami a poniżej linii blatu, blat dochodzi do płytek, co pozwala na uzyskanie większego nawisu blatu nad szafkami, co jest korzystne.


  13. #4253
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lololo

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Śląsko
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    szafki(korpusy) z Ikei mają dokładnie 60cm głębokości bez drzwi, z drzwiami jakieś 61,5-62cm.
    Szuflady dochodzą do samego końca i dotykają tego HDF'u?
    Czy jeśli ze ściany wyjdzie kolanko i do niego wąż elastyczny zmieści się on za szufladami?
    Czy pod płyta gazową koniecznie szafka otwierana bez szuflad?
    Kobieta raczej bez krzyku nie zatwierdzi szafek otwieranych pod płytą

    Edycja
    https://www.youtube.com/watch?v=WmDyPJyud60
    w 3:17 ma nad głową wyjście gazu, czy to jedyne sensowne rozwiązanie?
    Ostatnio edytowane przez lololo ; 22-06-2017 o 10:15

  14. #4254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    szafki(korpusy) z Ikei mają dokładnie 60cm głębokości bez drzwi, z drzwiami jakieś 61,5-62cm,
    Nie do końca. Mam oba systemy FAKTUM i METOD.
    Na razie moje spostrzeżenia są takie, że METOD jest gorszej jakości pod różnymi względami i te ich 'ulepszenia' są raczej udziwnieniami mającymi na celu niejako zmuszenie klienta do dopasowywania kolejnych akcesoriów IKEA do kuchni IKEA (panele nadblatowe, sprzęt AGD, etc.).
    Co do głębokości szafek, owszem, FAKTUM miało 60cm, owszem METOD sam korpus ma 60 cm, ale po dołożeniu elementów montażowych (gotowe elementy dołączone do zestawu, montowane w gotowe otwory) głębokość szafki bez drzwiczek zwiększa się o ok. 0,5cm.

  15. #4255
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wioletttaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich, widzę że jest tu dużo zorientowanych osób. Proszę, pomóżcie. Planuję kupić na dniach kuchnię w Ikei, mam już cały plan. Dręczy mnie jedynie temat zmywarki. Wiem, był już poruszany niejednokrotnie, ale dalej nie widzę rozwiązania jeżeli chodzi o zmywarkę o szerokości 45 cm. Zmywarka w Ikei (jest tylko jedna MEDELSTOR) mi nie odpowiada jeżeli chodzi o jakość, funkcje itp. Chciałabym kupić zmywarkę pod zabudowę w normalnym sklepie z AGD. Tylko co z tym frontem??? Wiem, że sa jakieś szyny z Ikei, które można dokupić, ale z tego co rozumie dotyczą one zmywarek o szerokości 60 cm? Nie do końca rozumiem rozwiązania z innym cokołem o wysokości 10 cm. Co to da? Rozważałam ewentualnie dokupienie gdzieś indziej frontu, który można mocować "na sztywno", jeżeli uda mi się dobrać do tych z Ikei (myślę, że powinno mi się udać bo fronty będę miała białe lakierowane Ringhult). Czy to coś da? No bo chyba skracanie frontu z Ikei nie jest dobrym rozwiązaniem? Proszę, pomóżcie bo już się pogubiłam w tych rozwiązaniach..... Tak na marginesie, w Ikei mi nie pomogli, bo Pan mi powiedział, że mogę kupić sprzęty, w tym zmywarkę jaką tylko chcę, byle wymiary pasowały do tych z Ikei. Na początku wydawało mi się to logiczne, ale potem jak to przemyślałam, to przecież nie chodzi o wymiary zmywarki tylko o wymiary frontu i tych niby "zawiasów ślizgowych", cokolwiek to jest....

  16. #4256
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sztolu
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-155
    Posty
    159

    Domyślnie

    jak się składa wiszącą szafkę narożną? może to jakiś błąd w zamówieniu, ale dostałem tylko zwykła szafkę wiszącą i do tego zestaw dwóch 'kątowników' do zrobienia szafki narożnej. czy nie potrzebuję do tego jakiś formatek płyt?

  17. #4257

    Domyślnie

    Hmmm ja kiedyś miałam "prawdziwą" szafkę narożną. Zadzwoń do nich, mają świetnie wyszkoloną obsługę klienta.

  18. #4258

    Domyślnie

    Cześć,

    piszę bo kiedyś miałem podobny problem - został mi jeden zestaw do montażu frontu zmywarki - Behjälplig.
    Wrzuciłem go na allegro - jakby ktoś potrzebował - zapraszam.

    http://allegro.pl/behjalplig-mocowan...024884044.html

    pozdrawiam

  19. #4259

    Domyślnie

    Rozwiązania dla systemu METOD:
    - zakup zestawu Behjalplig. Do stycznia może być problem z dostępnością, trzeba szukać na portalach aukcyjnych
    - zakup innej zmywarki z systemem sliding hinge. Electrolux i AEG maja te zawiasy. Polecam AEG, maja lepsze panele, rynek niemiecki wymusza droższe rozwiązania. Jako ciekawostkę dodam ze niskie modele Eluxa/AEG produkowane są w Polsce, te z lepsza specyfikacja we Włoszech. Medelstor jest słabą zmywarka, z tragicznym panelem.

    Nie polecam zmywarek 45 bez względu na firmę. Jak ktoś gotuje w domu to dwa garnki i dolny kosz zajęty. Do tego patelnia na górę i dwa kubki. Przy codziennym gotowaniu/zmywaniu staje się to uciążliwe, bo kubki po kawie czy herbacie wiecznie będą czekać na swoją kolej

  20. #4260

    Domyślnie

    Hej stoje przed remontem kuchni. Projekt zrobiony. Az tu nagle pojawiły się wątpliwości. Byłam w Ikei jeszcze raz obejrzeć fronty. Myślałam o białych Voxtorp i niestety to był jedyny okropnie brudny i popalcowany front. Wszystkie inne ok a ten syf totalny. Rozumiem że dziennie dotyka go pewnie full osób. Czy ma ktoś te fronty ?jak z codziennym utrzymaniem?Czy są bardzo kłopotliwe? wiadomo że na białym wszystko widać ale te lakierowane jakoś chyba łatwiej myć. Zgłupiałam ... Koniecznie chce kuchnie bez typowych uchwytów. Jak nie voxtorp to zostaje ringhult biały lakier z mechanizmem wciskowym a jakoś mało wygodny mi sie wydaje
    Pomocy ma ktos tego voxtorp'a? bać sie?

Strona 213 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony