dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 198 z 217
Pokaż wyniki od 3.941 do 3.960 z 4333
  1. #3941

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnes35 Zobacz post
    Witaj piotri, czy mógłbyś wrzucić fotki z tego rozwiązania??
    Niestety mechanizmu ERSÄTTARE w większości Ikea już nie ma i nie będzie. Można jeszcze kupić w Austrii po 19E. Mocowanie BEHJÄLPLIG do wszystkich zmywarek niestety wycofano i nic w zamian nie ma. Wynika z tego że chcą sprzedawać tylko swoje zmywarki.
    Pytanie? Pisz na priv. lub na montazkuchni @ op.pl

  2. #3942

    Domyślnie

    Cytat Napisał kokobo Zobacz post
    Niestety mechanizmu ERSÄTTARE w większości Ikea już nie ma i nie będzie. Można jeszcze kupić w Austrii po 19E. Mocowanie BEHJÄLPLIG do wszystkich zmywarek niestety wycofano i nic w zamian nie ma. Wynika z tego że chcą sprzedawać tylko swoje zmywarki.
    Ja, po analizie wszystkich tych technicznych przeciwności w zw. z zabudową zmywarki 45tki, wybrałam zmywarkę IKEA, no ciekawa jestem jak się sprawdzi w użytkowaniu.. montaż za 1,5 tygodnia..

  3. #3943

    Domyślnie

    Cytat Napisał kokobo Zobacz post
    W meblach Ikea 50-60zł.
    Czyli tak samo jak AGD Ikea..

  4. #3944
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał kokobo Zobacz post
    Niestety mechanizmu ERSÄTTARE w większości Ikea już nie ma i nie będzie. Można jeszcze kupić w Austrii po 19E. Mocowanie BEHJÄLPLIG do wszystkich zmywarek niestety wycofano i nic w zamian nie ma. Wynika z tego że chcą sprzedawać tylko swoje zmywarki.
    Hmm, ERSÄTTARE kupowałem całkiem niedawno i były dostępne. Patrząc na stronę IKEA są nadal i to w każdym sklepie.

  5. #3945

    Domyślnie

    Cytat Napisał kokobo Zobacz post
    Dlatego Bosch i Siemens bo mają większe podcięcie na spodzie i po otwarciu front ma się gdzie schować.
    że tak brzydko napiszę - guzik prawda
    kupowaliśmy kuchnię ikea w czerwcu, akurat skończyły się zawiasy ślizgowe... czekaliśmy na nie kilka tygodni, ale dostaliśmy info, że je wycofano...
    zostaliśmy ze zmywarką 60 Bosch i frontem 60x80, niestety mimo tego, że zmywarka ma jakby większe podcięcie, front nie ma się gdzie schować...
    koniec końców zamieniliśmy front na dwa (60 + 20) i zawias... od kilku tygodni działa bez zarzutu do wyglądu już się przyzwyczaiłam

  6. #3946

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad kuchnią made by IKEA, czekam jeszcze na wyceny kilku 'stolarzy', ale nie w tym rzecz. Chciałem Was zapytać o jakość planera ikeowego, bo mam co do niego wątpliwości:

    przykład: szafki stojące podblatowe, w nich 3 szuflady: 1x duża + 2x średnia. Na wizualizacji jest wszystko OK, natomiast przy wycenie ( i liście zakupów) wygenerowanej z tegoż planera mam:
    • 2x szuflada średnia + 1 mała,

    • 2x mała + 1x średnia (w tej akurat jest płyta grzewcza zamontowana u góry).


    Rozmiary frontów są natomiast OK.

    Moim zdaniem, nie jest to błąd, a celowe działanie tego programu, tak aby zaniżać pierwszą cenę, dopiero gdy się o tym zorientujesz okazuje się że cała kuchnia kosztuje o kika ładnych stówek więcej. Macie w tym jakieś doświadczenia?

    I jeszcze jedna kwestia: widzę, że jeśli chodzi o fronty mamy do wyboru (poza tymi z pełnego drewna):
    - lakierowane matowe
    - oklejane folią melaminową w połysku

    Wszędzie w necie szukając opinii, trafiłem na ślady że lakierowane lepsze, trwalsze etc. Tak też mi się wydaje na chłopski rozum, że lakier powinien być trwalszy niż oklejenie folią. Kilka dni temu byłem jednak podpytać o kilka rzeczy w IKEA Warszawa Targówek i pan doradca kuchenny był zupełnie odwrotnego zdania - że folia jest gruba i jest trwalsza od lakieru. Co prawda często używał stwierdzeń typu "powinno się dać", "chyba tak" etc..
    Fronty/drzwiczki wystawowe też zauważyłem, że w lepszym stanie są te w połysku (oklejane) niż lakierowane - lakierowane mają sporo przetarć, uszkodzeń etc...
    Jak to jest w praktyce, tutaj pytanie głównie do tych, którzy już jakiś czas kuchni ikeowych METOD używają.
    Ostatnio edytowane przez togre ; 21-09-2015 o 13:06

  7. #3947

    Domyślnie

    kalafiorek śliczna kuchnia.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  8. #3948
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kalafiorek
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Złotokłos (piaseczyńskie)
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    190

    Domyślnie

    jejku, dziękuję

  9. #3949

    Domyślnie

    Ja przygotowałam sobie sama projekt kuchni w plannerze, pojechałam do Ikei i pani na stanowisku kuchennym przerabiała projekt razem ze mną (małe kosmetyczne zmiany typu dodanie wewnętrznej szuflady, zrównanie linii frontów od szuflad itp). Przerażona czekałam na nową cenę i miło się zaskoczyłam - po zmianach kuchnia była o ok 300-400 zł tańsza. Warto poprosić pracowników w dziale kuchennym o zweryfikowanie, czy nasz projekt jest dobry.

    Moja kuchnia ma niecały rok i wszystko idealnie działa, nie ma żadnego odprysku ani nawet ryski (Bodbyn kremowy). A jest użytkowana bardzo intensywnie. Ja jestem bardzo zadowolona!

  10. #3950

    Domyślnie

    @yecath - czyli jakieś pojęcie o wytrzymałości frontu lakierowanego można wysunąć - rok wytrzyma

    Będzie tak jak zazwyczaj - jeśli cenowo wygra ikea, to ona stanie w mieszkaniu. A czy wygra, to się okaże na dniach.

  11. #3951
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    99tomcat

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Ja mam lekki poslizg w remoncie i teraz sam nie wiem czekać do poczatku pażdziernika z nadzieją na promocję na kuchnię czy kupować w weekend pierwsze klocki.

    Co mnie wkurza w Planerze to mam projekt i wycenę, a jak będe chciał sam sobie to pokompletować to musze od zera sobie stworzyc listę zakupów na stronce ?

    Strasznie to durne, że z poziomu planera nie mogę sobie zrobić listy z lokalizacją paczek.

  12. #3952
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał 99tomcat Zobacz post
    Ja mam lekki poslizg w remoncie i teraz sam nie wiem czekać do poczatku pażdziernika z nadzieją na promocję na kuchnię czy kupować w weekend pierwsze klocki.

    Co mnie wkurza w Planerze to mam projekt i wycenę, a jak będe chciał sam sobie to pokompletować to musze od zera sobie stworzyc listę zakupów na stronce ?

    Strasznie to durne, że z poziomu planera nie mogę sobie zrobić listy z lokalizacją paczek.
    Wystarczy podejść do pkt w dziale kuchnie i wygenerują Ci listę z elementami i miejscami na regale

  13. #3953
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Cytat Napisał 99tomcat Zobacz post
    Ja mam lekki poslizg w remoncie i teraz sam nie wiem czekać do poczatku pażdziernika z nadzieją na promocję na kuchnię czy kupować w weekend pierwsze klocki.

    Co mnie wkurza w Planerze to mam projekt i wycenę, a jak będe chciał sam sobie to pokompletować to musze od zera sobie stworzyc listę zakupów na stronce ?

    Strasznie to durne, że z poziomu planera nie mogę sobie zrobić listy z lokalizacją paczek.
    Nic nie jest durne. Lista się generuje.

  14. #3954
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    99tomcat

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dzięki

    Człowiek im starszy tym głupszy - wystarczyło zapytać

  15. #3955
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Adrianna.Lisz
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-761
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja bardzo lubię meble z ikea głównie ze względu na to, że są funkcjonalne, ładne i trwałe oczywiście jest trochę skręcania ale i tak uważam że sa najlepsze. W domu rodzinnym mieliśmy kuchnię urządzoną z mebli Ikea i nie ma z nimi żadnego problemu. Jak ktoś za podobne meble woli zapłacić 2 razy więcej tylko dlatego, że to jakaś inna firma, to jego sprawa...
    Ja osobiście uważam, że są najlepsze, istotnym elementem jest też to że można dokupić do nich mnóstwo dodatków, które niestety nie pasują do innych mebli.

  16. #3956
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Geo222

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    okolice Poznania :)
    Posty
    50

    Domyślnie

    Proszę doradźcie mi czy zlew jednokomorowy DOMSJO można montować na blacie z litego drewna? W plannerze jest napisane, że blat musi mieć 3,8 cm (czyli można na tych wiórowych z wierzchnią warstwą z drewna np. KARLBY).
    Czy możecie powiedzieć coś o tych blatach? Sprawdzają się gorzej/lepiej niż te drewniane?

  17. #3957

    Domyślnie

    Ja chciałbym jeszcze powrócić do tematy zmywarki.
    Czy dobrze rozumiem, że nie ma problemów z montażem zmywarki z widocznym panelem ?

    Czy jednak również w takim rozwiązaniu pojawiają się problemy z frontem takie, jak ze zmywarkami nie z Ikei z ukrytym panelem?

  18. #3958

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrianna.Lisz Zobacz post
    Ja bardzo lubię meble z ikea głównie ze względu na to, że są funkcjonalne, ładne i trwałe oczywiście jest trochę skręcania ale i tak uważam że sa najlepsze. W domu rodzinnym mieliśmy kuchnię urządzoną z mebli Ikea i nie ma z nimi żadnego problemu. Jak ktoś za podobne meble woli zapłacić 2 razy więcej tylko dlatego, że to jakaś inna firma, to jego sprawa...
    Ja osobiście uważam, że są najlepsze, istotnym elementem jest też to że można dokupić do nich mnóstwo dodatków, które niestety nie pasują do innych mebli.
    Ej, moment
    Z Twojego wpisu wybrzmiewa pogarda dla ludzi nie kupujących mebli w Ikea - czy tylko ja mam takie odczucie?

    Czy wiesz, że nie kupienie kuchni w Ikea w pewnych przypadkach to konieczność? Kiedy? A chociażby w takich sytuacjach jak ja mam - osoby niskiej 160 cm wzrostu (meble Ikea są dla wysokich!)
    Szafka dolna ma 80 cm wysokości, tak? Do niej nóżki lub cokół (minimum 8 cm) i blat 3 cm = 91 cm. U mnie wypada na wysokości pępka. Praca na tej wysokości dla mnie jest niekomfortowa. Z automatu (efekt domina) szafki górne idą wyżej. Ponadto przy głębokości szafki 60 cm potrzebujesz blat min 63 cm. Te 3 cm stanowi wielką różnicę nie tylko dlatego, że jest trudniej dobrać blat (w ofercie rynku przeważa 60 cm, a ikeowskie są hm... takie jakie są).
    To, że do takich mebli nic z AGD nie pasuje to już rzecz wtórna, ale to idiotyczne urządzać kuchnię do szafek a nie do sprzętu. Takie jest moje zdanie.

    Nie jest prawdą, że za "podobne" meble płaci się 2 razy więcej (jak sugerujesz). U mnie wycena wyszła 10% drożej .... ale ..... meble będą skręcone! I już jest taniej jak w Ikea.

    Moja opinia jest taka, że na kuchenne meble w Ikea stać ludzi wysokich, którzy mają czas i pieniądze. Bo trzeba kombinować jak koń pod górę co kupić by pasowało, a to co pasuje cenowo wypada nieciekawie. Przykładowo zmywarka - na rynku są świetne w cenie 1000-1100 zł (gwarantowany serwis, tanie części), a musisz kupić droższą o 300/400 zł, która nie dorasta do pięt innym.

    Całkiem na marginesie pozostaje kwestia jakości obsługi klienta. Wydajesz na kuchnię 15-20 tys. To sporo kasy, prawda?
    Nie możesz złożyć zamówienia internetowo. Musisz dokonać zakupu w ich sklepie, a tam jak na dworcu w czasach PRLu - ścisk, hałas, kolejka do doradcy, o kasie nawet nie wspomnę, brak towaru itd, itp. I niech ci się np. zechce siusiu w Ikea - na tę ilość ludzi toaleta z 4 (słownie cztery) kabiny - mi przyszło stać 20 minut w ciasnym smrodliwym, brudnym pomieszczeniu. Nigdy więcej!!!

  19. #3959

    Domyślnie

    Cytat Napisał marduk Zobacz post
    Ej, moment
    Z Twojego wpisu wybrzmiewa pogarda dla ludzi nie kupujących mebli w Ikea - czy tylko ja mam takie odczucie?

    Czy wiesz, że nie kupienie kuchni w Ikea w pewnych przypadkach to konieczność? Kiedy? A chociażby w takich sytuacjach jak ja mam - osoby niskiej 160 cm wzrostu (meble Ikea są dla wysokich!)
    Szafka dolna ma 80 cm wysokości, tak? Do niej nóżki lub cokół (minimum 8 cm) i blat 3 cm = 91 cm. U mnie wypada na wysokości pępka. Praca na tej wysokości dla mnie jest niekomfortowa. Z automatu (efekt domina) szafki górne idą wyżej. Ponadto przy głębokości szafki 60 cm potrzebujesz blat min 63 cm. Te 3 cm stanowi wielką różnicę nie tylko dlatego, że jest trudniej dobrać blat (w ofercie rynku przeważa 60 cm, a ikeowskie są hm... takie jakie są).
    To, że do takich mebli nic z AGD nie pasuje to już rzecz wtórna, ale to idiotyczne urządzać kuchnię do szafek a nie do sprzętu. Takie jest moje zdanie.

    Nie jest prawdą, że za "podobne" meble płaci się 2 razy więcej (jak sugerujesz). U mnie wycena wyszła 10% drożej .... ale ..... meble będą skręcone! I już jest taniej jak w Ikea.

    Moja opinia jest taka, że na kuchenne meble w Ikea stać ludzi wysokich, którzy mają czas i pieniądze. Bo trzeba kombinować jak koń pod górę co kupić by pasowało, a to co pasuje cenowo wypada nieciekawie. Przykładowo zmywarka - na rynku są świetne w cenie 1000-1100 zł (gwarantowany serwis, tanie części), a musisz kupić droższą o 300/400 zł, która nie dorasta do pięt innym.

    Całkiem na marginesie pozostaje kwestia jakości obsługi klienta. Wydajesz na kuchnię 15-20 tys. To sporo kasy, prawda?
    Nie możesz złożyć zamówienia internetowo. Musisz dokonać zakupu w ich sklepie, a tam jak na dworcu w czasach PRLu - ścisk, hałas, kolejka do doradcy, o kasie nawet nie wspomnę, brak towaru itd, itp. I niech ci się np. zechce siusiu w Ikea - na tę ilość ludzi toaleta z 4 (słownie cztery) kabiny - mi przyszło stać 20 minut w ciasnym smrodliwym, brudnym pomieszczeniu. Nigdy więcej!!!
    Dziwne rzeczy opowiadasz mam 165cm wzrostu i wysokość mebli Ikea jest dla mnie ok. Trudno, żeby robili fronty o różnych wysokościach, jak to sobie wyobrażasz? Jak masz oczekiwania ponad to, co jest typowe, to czego szukałaś w Ikea? My mamy sprzęty Samsunga i Boscha i nie było problemu z zamontowaniem. W kolejce nie staliśmy, bo byliśmy na tyle rozumni, żeby jechać po kuchnię z samego rana. Siku zrobiliśmy przed wyjściem zamawianie internetowe? Fajnie, że w Twoim studiu kuchennym jest taka możliwość i meble pewnie też od ręki, co?

  20. #3960

    Domyślnie

    Cytat Napisał aduska Zobacz post
    Dziwne rzeczy opowiadasz mam 165cm wzrostu i wysokość mebli Ikea jest dla mnie ok. Trudno, żeby robili fronty o różnych wysokościach, jak to sobie wyobrażasz? Jak masz oczekiwania ponad to, co jest typowe, to czego szukałaś w Ikea? My mamy sprzęty Samsunga i Boscha i nie było problemu z zamontowaniem. W kolejce nie staliśmy, bo byliśmy na tyle rozumni, żeby jechać po kuchnię z samego rana. Siku zrobiliśmy przed wyjściem zamawianie internetowe? Fajnie, że w Twoim studiu kuchennym jest taka możliwość i meble pewnie też od ręki, co?
    1. Dziwne? Dla ciebie tak - dla mnie nie.
    Opisałam realia osoby o wzroście 160 cm z meblami Ikei, konkretnie z blatem roboczym na wysokości min 91 cm. To są fakty, a nie fantazjowanie. Podnieś swoje blaty o 5 cm i wtedy będziesz równoważna do dyskusji o takim stanie - czy jest ci wygodnie dla pracy (w szczególności przeniesienie garnka 5l z drugiego rzędu palników do zlewozmywaka - np odcedzić makaron, oki?

    2. Ze sprzętem AGD nie podajesz jak jest - przykładowo kuchnie wolnostojące (po 10 latach użytkowania płyty powrót do tego co dobre) - mają wysokość max 85 cm. Meble Ikea jak wcześniej napisałam z blatem mają 91 cm. Jak te 6 cm różnicy uważasz zniwelować?. Identycznie sprawy mają się z wolnostojącą zmywarką. Przecież nie każdy chce sprzęt do zabudowy (i ma racjonalne uzasadnienie).

    3. Przez typowe rozumiem to co dominuje. A dominuje wysokość szafek z nóżkami (lub cokołem) max 83 cm wysokości.
    Ja dolne kuchenne szafki Ikei postrzegam za nietypowe, a nie odwrotnie.
    Bazując na marketingu Ikei i katalogu (który osobiście uznaję za podobny do umowy z bankiem pełnej gwiazdek i małego druku) - można popaść w "tarapaty". Bo skompletujesz, zamówisz, zapłacisz za transport. Skręcisz. I wtedy coś nie gra. Spróbuj meble zwrócić wtedy bo są ci za wysokie ha ha ha, albo dać na cokole 3-5 cm (koszmarny wygląd). Przecież w poradniku kupującego Ikei rysunki techniczne szafek przedstawiają szafkę z cokołem, a podawana wysokość to 80 cm! Owszem, jest jedna informacja (katalog) precyzyjna co do wysokości, ale jak dla mnie podana tak, że łatwo ją pominąć (ściślej jeden rysunek, a stron z szafkami z cokołem i podana wysokością 80 jedenaście, na każdej kilka szafek). Osobiście doświadczyłam tego na własnej skórze - bo tym skrótem dokonywałam planowania - dopiero wizyta w sklepie mi to uzmysłowiła - i to nie do końca. Dorwawszy się finalnie do konsultanta, zapytałam dlaczego na ekspozycjach montują szafki tak wysoko? - na co uzyskałam odpowiedź, że one takie są. I zong. Urządzanie kuchni w czarnej DE, bo dla mnie za wysokie. 160 cm to nie jest raczej grupa krasnal, jak sądzisz?

    Zwróciłaś może uwagę na marketing Ikei? Na zdjęcia kuchni z osobą w niej przebywającą?
    Jeśli nie, to proszę przyjrzyj się (np. ich nowy katalog 2016, strona główna - facet któremu szafki sięgają do połowy biodra link. Model musi mieć ok. 180 cm wzrostu. Teraz postaw przy szafkach osobę o moim wzroście. Rozumiesz w czym problem? Mnie, osobę niską, ten sposób prezentacji zmylił. Ale niech będzie że jestem mało bystra

    Moim zdaniem - dolne kuchenne szafki Ikei pod katem funkcjonalności wykluczają osoby o wzroście 160 (i niżej) jako odbiorców (chyba, że ktoś lubi w domu na obcasie biegać). Nie napisałam, że oczekuję różnych frontów, ale takiego systemu, który jest uniwersalny. Uważam, że gdy masz szafki za nisko - dasz wyższe nóżki. Obniżyć bez straty na estetyce nie da rady - nóżek niższych jak 8 cm nie oferują. Osobiście decyzję o zakupie szafek kuchennych oparłam właśnie na parametrze wysokości blatu roboczego. Ikei musiałam podziękować.

    4. Nie uważam mebli Ikea za taki rarytas, aby specjalnie się przygotowywać do ich zakupu (może jeszcze urlop mam brać bo chcę kupić szafki?). Nie jestem też skłonna przymknąć oko na niską jakość obsługi - w mojej ocenie możliwość zakupu (ani jakość, ani cena), a tu przede wszystkim kłopoty jakie się generują przy urządzaniu kuchni - nie rekompensuje mi tego czego nie dostaję, a uważam za podstawę. Nie lubię ścisku, hałasu, nieporządku. Problemów mam dość i nie potrzeba mi dodatkowych na poziomie szafka kuchenna z problemami. W moim przypadku Kuchnia jest sercem domu, to nie stolik, który jakby co to wstawię do kąta lub szybko wymienię na inny.

    Mając w planach wydatek kilkunastu tysięcy oczekuję, że będę obsłużona na poziomie cywilizowanym o każdej porze dnia w każdym dniu tygodnia. Uważasz, że mam wygórowane wymagania?
    W sumie muszę stwierdzić z przykrością, że Ikea Ikei nie równa. Robiłam zakupy na Słowacji, w Niemczech i w Szwecji. Jednym słowem przepaść. O ile wiem tylko w Polsce nie ma możliwości zakupów online - mogę się mylić, ale chyba z niskim prawdopodobieństwem.

Strona 198 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony