dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 217
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 4333
  1. #2041

    Domyślnie

    Witam.
    Żeb nie pisać dwa razy tego samego to podaję linka do mojego postu w dziale "Projekt kuchni".
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5133308
    Poniżej projekt:



    Teraz mam do Was, posiadaczy kuchni z IKEI prośbę o pomoc przy rozplanowaniu dołu, a dokładniej z lokalizacją zlewu.
    Chcę żeby było jak najlepiej, jednak zawsze są pewne ale.
    Przykładowy zlew który chcę z IKEI to jednokomorowy z suszarą 70x50. Chciałem go zamontować w szafce narożnej 120cm.
    Miał ktoś może z was zlew w narożnej Ikeowej szafce? Jak tak to czy da się jakos zagospodarować tę szafkę narożną, nie używając magic cornerów.
    Kuchnia ma 4m2 i po likwidacji ściany jest w sumie aneksem.

  2. #2042

    Domyślnie

    No, w narożnej szafce można dać zlew, ale musisz pamiętać, że zlew ma "bebechy" które w tej szafce będą, więc o jakichkolwiem magic cornerach zapomnij (gdybyś takie chciał). Z tego co widzę, to raczej wielkiego gotowania tam nie planujesz . Przy obecnym układzie dając zlew w szafce narożnej tracisz to miejsce na przechowywanie. Jeśli chodzi o układ to zdecydowanie lepszy (jeśli chodzi o rozmieszczenie na blacie) był poprzeni, tam gdzie kuchenka nie była na samym końcu a zlew wylądował koło lodówki. Rozumiem, że musiałeś go zweryfikować, bo okap kolidował z szafką. Ok, rozumiem, ale zastanów się, czy rzeczywiście okap musisz tam mieć (są ludzie żyjący bez okapów) zwłaszcza, że planujesz małą płytę, co potwierdza moje domysły co do ilości gotowania. Widząc jak mało masz miejsca do przechowywania zweryfikowałabym stanowisko względem wolnowiszącego okapuu i dała szafki na obu ścianach i okap podszafkowy. Chyba, że kuchnia ma być tylko i wyłącznie na pokaz. Wtedy daj zlew w szafce narożnej, bo i tak nie będziesz go używał za często.

  3. #2043

    Domyślnie

    Okap, nie kolidował z szafkami, a przesunąłem go bo przesunąłem płytę (którą również pomniejszyłem), a to wszystko dlatego aby było więcej miejsca do przygotowania. Gotować na pewno dużo nie będę Ale myślę że okap/pochłaniacz chyba się przyda w małej kuchni i w małym mieszkaniu. I wtedy właśnie okap jest na pokaz
    Czyli rozumiem że ta wersja?:


  4. #2044

    Domyślnie

    Moim zdaniem to lepsze ustawienie. Tyle, ze na końcu, za piekarnikiem lepsze byłyby szuflady. Przemyśl też możliwość dania szafki z szufladą pod zlew. Fajna sprawa.
    A czy koś mógłby się wypowiedzieć w kwestii mojego okapu? Proszę pieknie. Sprawę naświetliłam parę postów wyżej.

  5. #2045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam układ:
    jedna ściana: 50 cm podblatowa lodówka + 40 cm szuflady + 50 cm kuchenka wolnostojąca+90x90 cm szafka narożna z pólkami
    druga ściana (dołączone do szafki narożnikowej) 60 cm zlew jednokomorowy + 30 cm cargo.

  6. #2046

    Domyślnie

    Moi drodzy - mam prośbę. Popatrzcie na wstępną przymiarkę do mojej kuchni i popastwcie się nad nią bez litości. Podzielcie się doświadczeniami. Co waszym zdaniem zmienić, wyrzucić, odwrócić, przestawić? Na tym etapie chodzi mi wyłącznie o stronę użytkową.
    Na razie plan jest taki, ze będzie to kuchnia z frontami Lidingo.
    Wymiary: 275(ściana z drzwiami) x 360 (ściana z oknem)
    Rysunek przedstawia widok przez zewnętrzną ścianę domu. Do kuchni wchodzi wyłącznie się przez te widoczne na wprost drzwi.
    Po lewej w wysokiej zabudowie oprócz widocznego piekarnika będzie jeszcze lodówka (słupek pierwszy z prawej). W wysokich szafkach tylko półki (te wysuwane są niestety pierońsko drogie).
    W niskiej zabudowie od lewej idąc: 40-półki(lub cargo); 60-pod płytę, z szufladami;90x90-narożnik z karuzelą;60-wysuwana pod zlewozmywak jednokomorowy z okapnikiem;60-zmywarka;60-szuflady
    Blat będzie jednocześnie parapetem okiennym
    Nad płytą grzejną szafka okapowa z prostym okapem. Pozostałe szafki wiszące mają wysokość 90 cm
    Planuję zmieścić tam jeszcze mały stolik pod ścianą, przez którą patrzymy

    ---------
    pozdrawiam
    Darek

    projekt Delta z Dobrych Domów
    budowa wystartowała w marcu 2011, zamieszkaliśmy 30 czerwca 2012

  7. #2047

    Domyślnie

    Cytat Napisał *milek* Zobacz post
    Też chętnie bym zobaczyła - cokolwiek.
    Bo niestety ani na żywo nie obejrzę, bo u nas nie ma tej kuchni na ekspozycji, ani nie zrobię wizualki, bo planner nie działa Na stronie Ikei jedna inspiracja, a to też nie na polskiej
    Nie moje.



  8. #2048

    Domyślnie

    Daroski - wstępnie całkiem ok. Zobacz tylko, czy bedziesz mógł otworzyć okno mając baterie w tym miejscu. W zlewozmywaku ociekacz dałabym z drugiej strony, w rogu na blacie raczej trudno jest pracować, a tak zabiera niepotrzebnie blat z drugiej strony. I pamietaj, ze jeśli dajesz górne szafki z szybkami, a sa całowicie przezroczyste, to będzie widać całą zawartość, więc musi być co pokazywać

  9. #2049

    Domyślnie

    Cytat Napisał daroski Zobacz post
    Moi drodzy - mam prośbę. Popatrzcie na wstępną przymiarkę do mojej kuchni i popastwcie się nad nią bez litości. Podzielcie się doświadczeniami. Co waszym zdaniem zmienić, wyrzucić, odwrócić, przestawić? Na tym etapie chodzi mi wyłącznie o stronę użytkową.
    Na razie plan jest taki, ze będzie to kuchnia z frontami Lidingo.
    Wymiary: 275(ściana z drzwiami) x 360 (ściana z oknem)
    Rysunek przedstawia widok przez zewnętrzną ścianę domu. Do kuchni wchodzi wyłącznie się przez te widoczne na wprost drzwi.
    Po lewej w wysokiej zabudowie oprócz widocznego piekarnika będzie jeszcze lodówka (słupek pierwszy z prawej). W wysokich szafkach tylko półki (te wysuwane są niestety pierońsko drogie).
    W niskiej zabudowie od lewej idąc: 40-półki(lub cargo); 60-pod płytę, z szufladami;90x90-narożnik z karuzelą;60-wysuwana pod zlewozmywak jednokomorowy z okapnikiem;60-zmywarka;60-szuflady
    Blat będzie jednocześnie parapetem okiennym
    Nad płytą grzejną szafka okapowa z prostym okapem. Pozostałe szafki wiszące mają wysokość 90 cm
    Planuję zmieścić tam jeszcze mały stolik pod ścianą, przez którą patrzymy

    Daroski
    propozycje "udoskonalania"
    1. Słupek z lodówką oddziel słupkiem z półkami od lodówki. Jeśli można, to można odsunąć potencjalne źródło ciepła od lodówki (zwłaszcza jeśli dużo pieczecie)
    2. Pod płytą zamiast 40+60 można dać większe głębokie szuflady np. 80cm + nie wiem co się wpasuje (może nic, ale nie mam dostępu do plannera). Zależy co chcesz gdzie stawiać. W głębokich i szerokich szufladach z przekładkami lepiej "upchniesz" garnki, podstawowe przyrządy do gotowania, mąki, cukry, ale butelki wysokie niekoniecznie. Przy podziale masz możliwośc umiesczenia w cargo spokojnie butelek z olejem, oliwą, octem i co tam się jeszcze mieści w szafce 40 cm i dowolnie w 60cm.
    3. Mnie się nie podoba aranżacja góry z szafką okapową. Rozumiem, że ikea nie ma innych szafek na okapy. podszafkowe, ale taka kompozycja wydaje się zwłaszcza przy szybkach mocno chaotyczna. Ja bym albo dała wszystkie szafki zabudowane, a żeby nie było za ciężko, to mniejsze - 60x70.
    4. Pozostały układ wg. mnie sensownie -zlewozmywak, zmywarka, szuflady na sztućce wyjmowane ze zmywarki i szafka górna.

    Oczywiście to uwagi do Twojego projektu. Możesz jeszcze zajrzeć z wymiarami kuchni i zaznaczonymi przyłączami na wątek "Projekty kuchni - wizualizacje" to inne dziewczyny stamtąd może podpowiedzą Ci alternatywne ustawienie.

  10. #2050

    Domyślnie

    Cytat Napisał daroski Zobacz post
    Moi drodzy - mam prośbę. Popatrzcie na wstępną przymiarkę do mojej kuchni i popastwcie się nad nią bez litości. Podzielcie się doświadczeniami. Co waszym zdaniem zmienić, wyrzucić, odwrócić, przestawić? Na tym etapie chodzi mi wyłącznie o stronę użytkową.
    Na razie plan jest taki, ze będzie to kuchnia z frontami Lidingo.
    Wymiary: 275(ściana z drzwiami) x 360 (ściana z oknem)
    Rysunek przedstawia widok przez zewnętrzną ścianę domu. Do kuchni wchodzi wyłącznie się przez te widoczne na wprost drzwi.
    Po lewej w wysokiej zabudowie oprócz widocznego piekarnika będzie jeszcze lodówka (słupek pierwszy z prawej). W wysokich szafkach tylko półki (te wysuwane są niestety pierońsko drogie).
    W niskiej zabudowie od lewej idąc: 40-półki(lub cargo); 60-pod płytę, z szufladami;90x90-narożnik z karuzelą;60-wysuwana pod zlewozmywak jednokomorowy z okapnikiem;60-zmywarka;60-szuflady
    Blat będzie jednocześnie parapetem okiennym
    Nad płytą grzejną szafka okapowa z prostym okapem. Pozostałe szafki wiszące mają wysokość 90 cm
    Planuję zmieścić tam jeszcze mały stolik pod ścianą, przez którą patrzymy


    Witaj!
    Masz super ustawną kuchnię!
    A czy nie lepiej pokusić się o przerzucenie szafek na ścianę "przez którą patrzymy" i po prawej stronie od wejścia wstawić stół? Wydaje mi się, że większy stółuczyniłby kuchnię jeszcze bardziej użyteczną. Ja na Twoim miejscu rozważyłabym jeszcze zamontowanie tradycyjnego, srebrnego okapu- wydaje mi sie ze nada kuchni fajnego klimatu. U mnie wczoraj montowali te same fronty z tym samym okapem i szczerze powiedziawszy, do tej szafki niewiele można schować... połowe zajmuje rura, która musi tam być. Wydaje mi się również, że to lepsze rozwiązanie, ponieważ na wejsciu nie będzie przytłaczać kant szafki wiszącej po lewej stronie. Tak jak Aantenka już zaproponowała- zdecydowanie dałabym niższe szafki wiszące. U mnie było mało miejsca, więc celowo zamówiłam te wyższe, a u Ciebie miejsca pod dostatkiem, więc w tym przypadku estetyka bierze górę nad użytecznością.
    pozdrawiam
    Ola

  11. #2051

    Domyślnie

    Dziękuję wam za konstruktywne rady

    wenderko
    kran ustawię tak, żeby okno się otwierało (mam nadzieję)
    zmiana strony ociekacza - a czy nie przydaje się mieć go "na trasie" między zlewem a zmywarką (pytam bo nie mieliśmy do tej pory zmywarki)
    co do przezroczystości szafek będziemy musieli jeszcze pomyślec

    Aantenka
    lodówka od piekarnika będzie oddzielona słupkiem z pólkami
    czy głęboka szuflada "80" zapakowana "towarem" nie jest za ciężka?
    szafki wiszące idą do przemyślenia, zarówno co do wysokości jak i do przezroczystości

    OiM
    rozważaliśmy przeniesienie szafek na ścianę "przez którą patrzymy", ale wtedy niskie szafki spotkałyby się pod kątem prostym z szafkami wysokimi i jakoś nie widzimy rozwiązania dla tego połączenia... Tym bardziej, że wszystkie przyłącza są już zrobione.
    nad typem okapu wciąż jeszcze myślimy
    ---------
    pozdrawiam
    Darek

    projekt Delta z Dobrych Domów
    budowa wystartowała w marcu 2011, zamieszkaliśmy 30 czerwca 2012

  12. #2052

    Domyślnie

    Szuflada 80 cm jest super. Sama taką szafke mam, trzymam w niej zastawę stołową, więc jest dość ciężko, a wszystko ładnie chodzi. Ikea ma dobre okucia, nie masz się o co obawiać. A dziewczyny mają racje co do innego ustawienia, nie byłoby takiej kiszki na wejściu i kuchnia wydawałaby sie przestronniejsza. W wielu kuchniach tak się robi, że spotyka się blat z wysokimi szafkami. No ale jeśli nie chcecie już przyłączy zmieniać to widać tak ma byc.
    A i nie bardzo chyba kumam po co byłby ociekacz potrzebny na drodze do zmywary Coś chyba kombinujesz
    Ostatnio edytowane przez wenderko ; 25-01-2012 o 20:59

  13. #2053

    Domyślnie

    Dla wszystkich fanów Ikei i fanów wysp/polwyspow

    Prosto z ekspozycji w Wawie, aranżacja kuchenna z mini-wyspa na powierzchni kuchni około 3mx3,20m
    Jakość zdjęć niestety komórkowa, ale zawsze coś
    Blat to jakiś chyba Personling orzech ale za chiny nie wiem który z nich....



  14. #2054

    Domyślnie

    Cytat Napisał mefiko Zobacz post
    Nie moje.


    Dzięki wielkie Mefiko

    Super wyglądają te duże szuflady na ostatnim zdjęciu... Szkoda że nie mogę sobie pootwierać - zastanawiają mnie spowalniacze, które mogą utrudniać otwieranie przy tych frontach.

  15. #2055

    Domyślnie

    W Ikei najdluzsze szuflady maja 80 cm, wiec to drugie zdjecie troche przeklamuje

  16. #2056

    Domyślnie

    Słabo widać pionowe szczeliny, może dlatego. Myślisz, że to nie Ikea...?

  17. #2057

    Domyślnie

    mam pytania, na które być może przeoczyłam odpowiedź, więc proszę o wyrozumiałość:
    1. czy do szafki pod zabudowę lodówki, można włożyć dowolna markę, czy tylko lodówkę z IKEI, jeśli tylko z IKEI, to którą polecacie, a którą odradzacie?
    2. czy jest fizyczna możliwość by pod płytą indukcyjna mogła być szuflada na sztućce?
    dziękuję

  18. #2058

    Domyślnie

    wiem, ze dopiero co skończyła sie promocja na kuchnie w ikea ale moze ktos coś wie na temat kolejnej, wiosennej??

  19. #2059

    Domyślnie

    mam pytania, na które być może przeoczyłam odpowiedź, więc proszę o wyrozumiałość:
    1. czy do szafki pod zabudowę lodówki, można włożyć dowolna markę, czy tylko lodówkę z IKEI, jeśli tylko z IKEI, to którą polecacie, a którą odradzacie?
    2. czy jest fizyczna możliwość by pod płytą indukcyjna mogła być szuflada na sztućce?
    dziękuję

  20. #2060

    Domyślnie

    Co do pierwszego nie mam pewności, ale obiło mi się o wzrok, że właśnie z lodówką jest największy problem.
    Odnośnie indukcji - ponoć (i tak też się mnie wydaje) mieści się w grubości blatu i może być nawet na dwóch szafkach - jeśli jestem w błędzie, niech mnie ktoś poprawi.

Strona 103 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony