dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 217
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4333
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mag

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    190

    Domyślnie

    Mam komode z szufladami z IKEA i uwazam, ze jest kiepskiej jakosci. Bardzo szybko polamaly sie prowadnice, tyl zaczal sie wypaczac i odpadac po jakims roku.
    Dalam im druga szanse i kupilam biurko. W jakis tydzien po skreceniu pies usilowal wyciagnac spod niego pilke i wyskoczyly kolki.

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aska277

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bylismy dziś jeszcze raz w Ikea i oglądałam meble, które planowalismy kupić z frontami drewinianymi z brzozy. Tak sie przyglądałam i doszlam do wniosku, ze jakies takie wyblakłe sa, mało świetliste ( brzoza taki ma fajny odblask) i straciłam do nic zapał.
    Teraz szukam ciekawego stolarza, ktory zrobi fajna i ładna kuchnie wedlug naszego projektu. Mamy jeszcze czas. planowane oddanie na styczeń, ale chcemy miec juz namiary na fahcowca i obcykana koncepcje. Myslicie, ze mozna znaleźć cos tańszego niż 1500 zł za metr szafki z drewnianym frontem w Warszawie. Czy warto ryzykowac okleine brzozową, mdf?
    Macie namiar na cos tańszego, bo ta cena mnie przerasta, a chce miec coś ładnego, bo to aneks kuchenny i w saloniku wszyscy będa go oglądac?

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ikea jaka jest każdy widzi.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  4. #44

    Domyślnie Kuchnia Ikea- spojrzcie i doradzcie

    hej,

    podoba mi sie b. kuchnia Ikei Stat jasnozolty.

    http://www.ikea.pl/ms/pl_PL/virtual_...e/kitchen.html

    I zastanawiam sie czy do niej pasuja tylko takie blat jak pokazane w katalogu - tzn. bukowe czy tez wyobrazacie sobie ja z jakimis innymi? Ja myslalam o jakims ciemnym brazie.

    I poniewaz to kuchnia polaczona z salonem to jakie meble pokojowe do niej pasuja?

    Pomyslcie, bo ja wariuje juz przestawiajac te wszystkie szafeczki i przymierzajac

    M.[img][/img]

  5. #45

    Domyślnie

    oj, mnie się ta kuchnia straasznie podoba !!! te szprosiki w górnych szafkach są śliczne i w ogóle same szafki też, kolorek nowy, czyli jasny kremik, jak najbardziej, ale faktycznie ja blaty zrobiłabym zupełnie gdzie indziej i w kolorze brązu - tu już jaki lubisz, od czereśni po mahoń i podobnym kolorem mozesz nawiązać do kolorystyki mebli w salonie; a jak się zdecydujez to proszę o zdjęcia, bo sama marzę o takiej kuchni !!

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    podobne meble z Ikea ma mój brat( białe) i bukowy -śliczny blat. Kuch nia jego też jest otwarta na salon - parkiet dębowy- a w nim dębowy stół i krzesła , komoda i witryna z naturalnego drewna. Wszystko stylizowane raczej na prostotę formy ( bez rzeźbień i ciężkich ozdobników) .Blaty ( po 4 latach ) wyglądają jak nowe.

  7. #47

    Domyślnie

    http://www.andoor.republika.pl/minig...0032-1_img.jpg

    jeśli nie chcesz ciemnych blatów to możesz cokołem lub też górną listwą(boki szafek) nawiązać do ciemnego koloru mebli w salonie, jednak tego typu szafki są teraz bardzo popularne i nieco mi się już opatrzyły, sama mam coś podobnego tylko wzór szafek mydełko łączony z czereśnią i moja kuchnia ma nieco nowocześniejszy charakter - co mi się już znudziło i te meble z ikea podobają mi się bardziej, wydają mi się oryginalniejsze i przytulniejsze

    wersja jasne z ciemnym blatem, bardzo milutki klimacik


    http://www.meblewrzosowa.czwa.pl/kuchnie2004-1.html

    olimpia z brązowym blatem

  8. #48

    Domyślnie

    ach, rozmarzyłam się patrząc na te zdjęcia, ale co tam, może coś pomogę

    http://www.studioberloni.pl/kuchnie_tradycyjne.htm

    co prawda białe, ale z brązowym blatem

    jest jeszcze jedno rozwiązanie, jeśli chcesz kremowe mebelki, a blat jasny-coś jak beżowe coriany, do tego dopasowałam zlew blanco niemal w inentycznym kolorze jak blat - taki beż nakrapiany; taki beżowy nakrapiany blat jest bardzo prakryczny i nie widać na nim brudu, chociaż jak to w kuchni, przeciaram go kilka razy dziennie, poprzedni miałam ciemny blat brązowy i nie byłam z niego zadowolona - dosłownie każdy pyłek było widać, mimo, ze przecierałam, polerowałam parę razy w ciągu dnia;
    jest, więc takie rozwiązanie-dajesz kremowe meble, beżowy blat i zlewik, a żeby nie było monotonnie można dać ciemne-czereśnowe, czekoladowe, rude kafelki i jest to już jakieś nawiązanie do salonu, jeśli planujesz brązowe meble(wg mnie najbardziej eleganckie)

  9. #49

    Domyślnie Re: Kuchnia Ikea- spojrzcie i doradzcie

    Jesli chcesz bardziej salonowe klimaty w kuchni to zrob blat w kolorze mebli kuchennych i daj dyskretne uchwyty. Z AGD co sie da ukryj po szafkach. Meble w salonie nie koniecznie musza byc w tym samym 'stylu' (rodzaju, kolorze itd.) co kuchenne - dajac inne wydzielisz strefy funkcjonalne i tez bedzie ladnie.

  10. #50

    Domyślnie

    oj, to miód na moje serce, ze sie ta kuchnia Wam podoba. Bo ja zdecydowalam sie na Ikea ze względów finansowych, ale to co mi zaproponowali wiosna nie podobało mi się. Tyle, że słyszałam, że w nowym katalogu ma się pojawić ta kuchnia i rzeczywiście jest fajna.

    Ale ja zaczynam się przekonywać do buku - i połaczenia tej kuchni z taką bukową witrynka z Ikei.

    Bo ciemny jest teraz i modny i może i ładny, ale ja mam w bloku ciemne meble z lat 80-tych i chyba trzeba to odmienic.

    Jeszcze pomysle

    Aga

  11. #51

  12. #52

    Domyślnie

    A ja wlasnie wymyslilam sobie jeszcze jedna zalete - skoro zmieniaja sie tylko fronty to za pare lat mozna sobie kuchnie "wymienic" - to znaczy do szafek faktum kupic nowe drzwi.


    Moze i z innymi tak mozna, ale wiem, ze Ikea za pare lat nie zniknie

    m.

  13. #53

    Domyślnie

    Z innymi też można, i to nawet od innych producentów - polskie fronty mają inny wymiar - są wyższe, ale w każdej hurtowni jest duży wybór wzorów. A w IKEA tylko kilka możliwości i nie da się dobrać frontów z innej firmy- tak pilnuję pewnie swoich klientów. Dla mnie to raczej wada niż zaleta, bo kiepskie fronty o których pisałam wyżej będę mogła tylko zamienić na inne z IKEA, a nie wiem czy chcę (raczej nie) lub zamówić na wymiar - dużo drożej niż w hurtowni

  14. #54

    Domyślnie

    IKEA ma jedną istotną zaletę, uznają każdą reklamację, nie ma kłopotu z uszkodzonymi mechanizmami, wystarczy na miejscu pokazać uszkodzony element .Wiem bo sam mam ich meble, zwłaszcza kuchenne są niezłe.Jeżeli chodzi o jakość, to zależy, jest tak jak u innych-czyli różnie, ale mają właśnie jedną zaletę!

  15. #55

    Domyślnie IKEA ok

    Eksploatuje te meble i sprzęty pochodzące od nich (for IKEA from Whirpol) i jestem zadowolony, szufladywprost same sie zamykają i chodzą elegancko. Rozwiązania typu obrotowa półka jest wspaniałe na razie nie mam problemów. Reklamacja typu uszkodzony mechanicznie piekarnik została załatwiona bez zarzutu. Pracownik przywiózł nowy i zabrał stary.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał mAgnes
    Wyciagam ten watek, bo sama zastanawiam sie nad meblami kuchennymi Faktum z Ikea.
    Moze ktos jeszcze cos napisze?
    mam właśnie faktum od dwóch lat. tak się składa że kupowaliśmy z żoną jeszcze na starym mieszkaniu do niewielkiej kuchni... teraz kuchnia jest ogromna (20m2) i zamierzamy śwadomie i z chęcią wręcz dokupić kilka szafek faktum'a. mogliby jednak poczęstować rabatem...

    pozdr.
    kastel

  17. #57

    Domyślnie

    Mam moją kuchnię, jest śliczna, ale ja i tak mam dość.

    Piekarnik jest w słupku w rogu i się nie chce do końca otwierać. pani ze sklepu twierdzi, że ona tam zaprojektowała 5 cm zapas, ale montażyści się nie przyjrzeli projektowi i go nie zrobili. I teraz okazuje się, że nikt nie jest winny, a przynajmniej sklep nie, bo montażyści to inna firma. No kurcze - jak zamawiałam montaż w sklepie to myślałam, że to montaż autoryzowany.

    Jeszcze się mnie pytają czy b. mi to przeszkadza? No może i nie, bo piekanik otwiera sie pod katem 80% a nie 90%, może i tak mozna funkcjonować, ale dlaczego coś co kosztowało tyle kasy od początku jest nietakie?

    I jeszcze jedno - czy ktos ma takie listwy przyblatowe drewniane. Namówiła mnie na nie pani sprzedawczyni, bo ładniejsze niz metalowe, a w dziale reklamacji powiedzieli, że są gorsze i trzeba szpary wypełniać silikonem. Jeśli pojadę wymieniać to będzie to już chyba piata wizyta po zakupieniu kuchni. A ile ich było przed...

    Matizka zdecydowana walczyć o swoje

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    camelow

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    4

    Domyślnie Meble Ikea

    Użytkuję od 3 lat kuchnię z Ikei, mechanicznie jest be zarzutu, natomiast niedawno zauważyłem że blat kuchenny puchnie - na całej długości, niezależnie od stopnia zagrożenia kontaktem z wodą. Z tego co pamiętam gwarancja jest na 10 lat - pewnie czeka mnie załatwienie reklamacji.

  19. #59

    Domyślnie odpowiedz dla aska277

    jestem gotów wykonac zabudowe kuchni w nizszej cenie niz 1500 zl/m2
    radzę jednak do kuchni fronty z mdf foliowane , latwiejsze w utrzymaniu.drewno pracuje i wypacza sie .i nie jest to do naprawienia.mogę przesłać zdieca moich prac na adres mejlowy.
    muj ad. [email protected]
    [/i][/b]

  20. #60

    Domyślnie

    POD WZGLEDEM PLASTYCZNYM (ZEWNĘTRZNYM) SĄ O.K.
    TZN. ICH MEBLE KUCHENNE MOGŁYBY BYC ŁADNIEJSZE ALE PRZECIEŻ NA RYNKU SA RÓWNIEŻ BRZYDSZE.

    WADĄ MEBLI M.IN. IKEA JEST TO, ŻE SĄ SKŁADANE.
    MYSLĘ, ŻE KAŻDY STOLARZ POWIE, ŻE TU TKWI GŁÓWNA PRZYCZYNA ZŁEJ RENOMY MEBLI IKEOWSKICH.
    DREWNO LITE, PŁYTA,.. SĄ MATERIAŁAMI STOSUNKOWO MIĘKKIMI. WIELOKROTNE SKŁADANIE I ROZKŁADANIE POWODUJE, ŻE JUŻ TRZECIE, CZWARTE ZŁOŻENIE MEBLA NIE DAJE ZAMIERZONEGO EFEKTU. BO I NIE MOŻE.

Strona 3 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony