dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 217
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 4333
  1. #61

    Domyślnie Kuchnia FAGERLAND - IKEA

    - Kuchnia Fagerland - sosna bejcowana -
    Czy ktoś z Was ma takową? Proszę o opinie...
    Jak na pierwszy rzut oka - spodobała mi się bardzo - ale jeśli ktoś już użytkuje - to proszę - napiszcie jak się sprawuje !!!
    Pozdrawiam Forumowiczów.

  2. #62

    Domyślnie

    Ja również jestem ciekawa Waszych opinii na temat tej kuchni. Interesuje mnie głównie to, czy zabezpieczone w ten sposób powierzchnie szafek nie pochłaniają np. tłuszczu i innych zabrudzeń.
    Czy ktoś z Was ma taką kuchnię? A może Wasi znajomi? Podzielcie się opiniami.

  3. #63

    Domyślnie

    podciągam wątek do góry. Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu. czy macie nowe uwagi na temat mebli kuchennych Ikea ? Czekam na Wasze opinie. Stoję przed dylematem: taniej mebelki z Ikea i coś jeszcze, czy tylko mebelki z innej firmy? Pomocy
    pozdrawiam
    gohna
    Mahonia mpb1971

    oznaką, że pijesz za dużo kawy jest fakt, że otwierasz drzwi, zanim ktokolwiek do nich zapuka

  4. #64

    Domyślnie

    Witamy
    mamy kilka szafek (na razie w mieszkaniu ) od ponad 4 lat, i nic złego nie możemy powiedziec, fronty mamy drewnine - nie pamietam chyba sosna patynowana i jest ok, nic sie nie wykrzywiło, zawiasy działają bez zarzutów, z obudow nic się nie dzieje, jak kiedys uda nam się postawić domek to chyba raczej tez weźmiemy z ikei, co tu mówić może wybór nie największy, ale koszt np drewnianych frontów- jesli ktos takie bierze pod uwagę niższe niż gdzie indziej
    zreszta zawsze można kiedys jak sie wygra w totolotka zmienić

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magdawa

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Mam meble kuchenne z IKEI od 9 lat (model: Factum Kvadrat). Jestem bardzo zadowolona. Eksploatowane sa intensywnie a tak własciwie to nie widać na nich żadnych sladów użytkowania. Bardzo chciałbym zabrac je do nowego mieszkania, ale kuchnia teraz będzie większa i muszę kupić nowe meble. Prawdopodobnie zdecyduję się tez na meble z Ikei.

  6. #66

    Domyślnie

    My mamy dwa zestawy za 590 zł/kpl (jakaś promocja) i musi być ok. bo kasy nie ma. Mebelki są dobre nie narzekam. Chyba taniej nie da się kupić pieciu szafek z blatem.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  7. #67

    Domyślnie

    My od ponad 4 lat użytkujemy kuchnię IKEA (Factum Kvadrat)i również jesteśmy bardzo zadowoleni.Zawiasy,prowadnice i kosze działają nadal wręcz idealnie,mimo ponownego skręcania przy przeprowadzce.
    Pozdrawiamy E&T
    Oto nasz dom- www.edy.photosite.com

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuuba

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam
    5 lat temu w nowym domu zamontowaliśmy sobie ikeowskie meble. Za rok przeprowadzamy się do innego domu, ale wiemy, że powtórzymy ikeę (factum) dokupimy tylko nieco szafek, bo kuchnia zwiększyła nam się trzykrotnie.

    Dlaczego kuchnia IKEA

    1. Podoba nam się mimo upływu czasu
    2. Wytrzymała 5 lat u nas, a to dobra rekomendacja, bo sprzętów używamy (głównie synkowie) dynamicznie
    3. Dobry stosunek jakosci do ceny. Poza koszem na smieci, który stracił wieko i możliwosć automatycznego otwierania w trzecim dniu (patrz pkt. 2) zawiasy działaja, kosze obrotowe sa na swoim miejscu, drzwiczki trzymaja pion.

    Nie powtórzymy cokołów w okleinie metalodpodobnej, bo się rozwarstwiaja. Zreszta podobno już ich nie sprzedaja.

    Podsumowujac: sa lepsze kuchnie niż IKEA np. włoskie, niemieckie, te które widziałem były solidniejsze i bardziej nowoczesne, ale dużo droższe, z drugiej strony używałem kilku (wynajmowane mieszkania) w podobnej klasie cenowej (red & white) za to wykonanych z dużo słabszych materiałów (zawiasy, wytrzymałosć pólek i szuflad)

    Pozdrawiam

  9. #69

    Domyślnie

    Ja mogę osobiście tylko przyłączyć się do opinii większości forumowiczów używających kuchnie z Ikei.
    Generalnie jeden wniosek - nie dostaniesz nigdzie oferty, w ktorej stosunek cena/jakosc byłby tak wysoki.
    Moja kuchnia z Ikei ma juz 4 lata, sam ją składałem, wszystkie szafki są w doskonałym stanie, jedyne zastrzeżenie, jakie mi przychodzi na myśl, dotyczy drewnianego blatu kuchennego, który należałoby przed zamontowaniem czymś mocnym zakonserwowac.. mój niestety zaczął sie rozłaźić w okolicach zlewu...

    Niedługo bedę budował dom - na szczęście dość blisko Ikei

  10. #70

    Domyślnie

    Całe moje mieszkanie jest wypełnione meblami IKEA - od łóżka i komodę, po sofę i meble "salonowe" po kuchnię. Użytkuję tego od 3 lat (kuchnię od 2 lat). Wnioski:

    - meble pokojowe - śliczne, ale jakości "takiej o". Komodę muszę co jakiś czas dokręcać, bo drewno pracuje. Krzesła są dość niewygodne. Krzesła składane drewniane - super! - jestem ich wielką fanką.
    Biblioteczka, łóżko - ok. Te meble są dość trwałe, bo też nie mają słabych punktów.

    Sofa - zdecydowanie odradzam!!! Zanim urządziłam mieszkanie widziałam w kilku mieszkaniach sofy IKEA, które były w opłakanym stanie - myślałam sobie, mi się to nie przytrafi.. Kupiłam śliczną sofę IKEA, która po roku straciła swój fason i wygląda fatalnie. Oparcie się wgłębiło w kilku miejscach, siedzisko wygląda na nieźle zużyte.

    Kuchnia - wspaaaniaaałaaa!!!! Mam faktum APPLAD białą (lekko ecru). Składali ją panowie od IKEI. Ekipia działała super sprawnie i profesjonalnie. Kuchnia wyszła przepięknie! Szczególnie polecam ich uchwyty (ja akurat wybrałam dość masywne stalowe - wygląda wręcz designersko). Uważam, że za taką cenę mam kuchnię, którą mogłabym pokazać w czasopismach wnętrzarskich - WARTO. Acha, i uwielbiam w niej przebywać i się na nią gapić
    Ja chcę budować!

  11. #71

    Domyślnie kuchnie IKEA

    paluje kupic kuchnie Adel brzozowa, czy ma ktos moze szafki kuchenne z IKEI? jak sie one sprawuja? latwo utrzymac je w czystosci? czy sa solidnie wykonane? bo wiadomo ze w sklepie to wszystko pieknie wyglada...

  12. #72

    Domyślnie

    Witam!
    Mam meble kuchenne z IKEI - fronty APPLAD białe, gładkie. Blat bukowy. Meble mają już pięć lat. Sprawują się dobrze :o) Nie mam żadnych uszkodzeń. Szuflady nie opadają. Podoba mi się w nich białe wnętrze, ale żeby półki nie poniszczyły się za bardzo wyłożyłam je gumową podkładką RATIONEL.
    Na białych meblach często widać wszelkie zabrudzenia, ale ja nie narzekam - bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Przynajmniej fronty, bo wewnątrz jest to trochę problematyczne. Ale mam dobre mleczko z Amway’a, które potrafi zdziałać cuda.

    Znajoma z pracy także jest zadowolona z mebli kupionych w IKEA. Ma fronty z połyskiem, chyba nazywają się ABSTRAKT. Z tym że to zadowolenie wynika z faktu, że gdy coś jest uszkodzone IKEA zaraz wymienia. Dwa razy zdarzyło jej się, że lakier na drzwiach odpryskiwał lub pękał. Efekt był taki, że eksperci z IKEA wymieniali wszystkie fronty i kuchnia wyglądała jak nowa. Zdarzyło się to już dwa razy w odstępach około 3 letnich. Znajoma zadowolona - ma kuchnię jak nową.
    Ale gdyby miała wybierać te fronty po raz drugi nie zdecydowałaby się.

  13. #73

    Domyślnie

    abstrakty z blyszczacymi frontami ( alminowane) odradzam, w okolicy piekarnika, plyty gazowej i zmywarki odklejaja sie. Ikea wymienia wprawdzie uszkodzone elementy, ale kto by mial czas co chwila jezdzic i wymieniac...

  14. #74

    Domyślnie

    Mam meble kuchenne z Ikei z opisu Szkabony wychodzi że też APPLAD
    generalnie stosunek ceny do jakości wydaje mi się prawidłowy.
    Niestety miałam przygodę z blatem (jasny buk), blat jest położony na poziomie parapetu, częste zmiany temperatur i operacje słoneczne spowodowały że popękała okładzina, moje wkurzenie zniwelował jednak serwis IKEI, w ciągu dwóch dni przyjechali panowie i w ramach reklamacji wymienili.
    Warstwa wierzchnia z frontów (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) też zaczyna schodzić szczególnie z szafki podzlewozmywakowej, tam się często brudzi więc trzeba wycierać. I trzeba uważać bo łatwo je porysować.
    Nie polecam tez baterii po dwóch latach z deka zaczyna się rozpadać.

    Mebelki faktycznie wyglądają ładnie i nie ma problemów z utrzymaniem ich w czystości. Bardzo ładnie prezentuje się też szafka z frontami z mlecznego szkła.

    Drugi raz chyba jednak wolałabym zainwestować ciutkę więcej i mieć spokój.

  15. #75

    Domyślnie

    ja akurat wybralam szafki z litego drewna wiec mysle ze nie powinno byc z nimi problemu, aczkolwiek co do szafek w okleinie to zaskoczona jestem ze ta okleina odchodzi...mi znajoma mowila tylko o tym ze po 5 latach popekaly jej rogi szafek, ale ze kuchnie maja 10 letnia gwarancje wiec bez problemu dostala nowe drzwiczki...

  16. #76

    Domyślnie

    Co do baterii to popieram - po około 2 latach zaczęła się psuć. Ale sprzedaję mieszkanie więc to już nie mój problem,
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  17. #77

    Domyślnie

    a jakie mialyscie baterie? bo ja wlasnie kupilam baterie z IKEA glownie dlatego ze podobal mi sie ksztalt a i cena byla przystepna...

  18. #78

    Domyślnie

    > Drugi raz chyba jednak wolałabym zainwestować ciutkę więcej i mieć
    > spokój.

    Szczerze, też zastanawiam się nad meblami innej firmy do naszego domu.
    Zaglądałam do różnych salonów kuchennych i z przykrością stwierdzam, że nic nie jest w stanie mnie zachwycić. (No dobra, przyznam się, jest - np. Berloni, HTH, Epke, Alno - ale ceny tych mebli nie są na moją kieszeń) ;o)
    Kuchnie polskich firm są albo za bardzo "swojskie", albo zbyt nowoczesne. A dosłownie mówiąc mało praktyczne. Jesli znajdę już coś ładnego to okazuje się, że wnętrze szafki jest ciemne np. bukowe.
    W mojej rodzinie - u rodziców i babć meble były wewnątrz białe i tak się przyzwyczaiłam zaglądać do jasnego wnętrza szafek, że drewnianych wnętrz, a tym bardziej wenge, nie toleruję.
    Tak... przyzwyczajenia zabijają człowieka ;o)

    I chyba dlatego ponownei wybiorę meble z IKEI ;)

    Ps. Znalazłam w necie piękne zdjęcia szwedzkich kuchni. Nie z Ikei. Jeśli powiecie mi jak to wkleję tu kilka :)

  19. #79

    Domyślnie

    Mam biala Ädel od czterech lat. Fronty sa super co do korpusow, to tez nie mam zastrzezen, nic nie odchodzi, nic sie nie odkleja..... jedyny mankament jak to przewaznie bywa przy bialych polkach z plyty, to czarne rysy po suwaniu garow w jednej szafce.
    Pomyslalam o wylozeniu szafki gdzie jest kosz na smieci "mata" i taka sama wlozylam tam gdzie trzymam butelki z olejem, octem itp... a o tej z garami poprostu nie pomyslalam
    Co jeszcze z czego jestem bardzo zadowolona, to metalowe szuflady.. mozna je kupic w roznych glebokosciach i sobie dopasowac. Sa rewelacyjne, stabilne i nie zniszczalne
    Mam tez szafke gorna z drzwiczkami polaczonymi ze szklem i tez polecam jak komus pasuje, prezentuje sie ciekawie...... jakbym wybierala jeszcze raz, to zrobila bym cala gore w takich szklanych szafkach.

  20. #80

    Domyślnie

    ja tez planuje powiesic sobie szafki ze szklanymi drzwiczkami...a jakie macie uchwyty przy szafkach?a moze ma ktos szafki typu cargo? dobrze sie sprawuja?i czy sa warte swojej ceny?(bo do najtanszych nie naleza...)

Strona 4 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony