dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 217
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 4333
  1. #81

    Domyślnie

    Ja mam uchwyty VÄRDE tylko zalozone bez koleczek. Przy brzozowych drzwiczkach pieknie sie prezentowaly, ale przy mojej bialej juz nie tak efektownie..... tz kuchnia nabierala bardziej sielankowego nastroju, a ja za takim nie przepadam.
    Cargo nie mam i nic na ten temat nie moge powiedziec.... a ze nie najtansze, niestety cargo nigdzie nie jest tanie

  2. #82

    Domyślnie

    a co sadzicie o blatach z IKEA? sa trwale? bo jesli chodzi o strone praktyczna to moja znajoma mowi ze sa bez zarzutu- wystaja poza szafke i nic nie cieknie po drzwiczkach, ale ma je dopiero pol roku wiec nie wie jak z trwaloscia, poki co nic sie nie dzieje...

  3. #83

    Domyślnie

    Na blat nie narzekam.
    Mamy laminowany, kolor buk. Nosi niewielkie ślady uszkodzeń... Wypadł mi z szafki wiszącej talerz i pękł... „Odłamki” zrobiły kilka milimetrowych dziurek niewidocznych dla osoby, która o nich nie wie.

  4. #84

    Domyślnie Kuchnia IKEA Faktum/Stat

    Od miesięcy a wręcz lat projektuję swoją kuchnię marzeń i ostatnio przypadła mi do gustu wspomniana już w tytule kuchnia z IKEA Faktum/Stat. Myślę o kuchni w stylu wiejskim ale czystej w jasnym kolorze z wieloma dodatkami drewnianymi. Czy ma może ktoś ta kuchnię i może ocenić jej wytrzymałość, funkcjonalność utrzymania w czystości i estetykę po jakimś czasie użytkowania?

  5. #85

    Domyślnie Kuchnia IKEA/Nexus

    ma ktos ta kuchnie w kolorze czarno-brazowym? pokazcie jak u was wyglada
    _________________________
    pozdrawiam Patrycja

  6. #86

    Domyślnie

    Witam,
    Od kwietnia'06 jesteśmy posiadaczami waniliowej STAT - być może to za krótki okres żeby wydawać oceny, ale jestem bardzo zadowolona jeżeli chodzi o walory wizualne i użytkowe. Zdążyło się, że nasz syn pomalował szafki flamesrtem i nie mieliśmy żadnych problemem z czyszczeniem. Mąż zachwycony był łatwością montowania drzwiczek, co prawda wynajęliśmy ekipę, która w ciągu kilku godzin złożyła szafki oraz podłączyła zlew i płytę gazową, natomiast w trakcie okazało się że lepiej wyglądać będzie mniejsza witryna więc dokonaliśmy zamiany samych drzwiczek ( szafkę zmniejszyli monterzy). Dysponuję kilkoma zdjęciami, ale są tam również nasi znajomi więc mogę ewentualnie wysłać na maila.

  7. #87

    Domyślnie

    Czy i ja mogę prosić o zdjęcia tej kuchni na maila?
    JAki blat wybrałaś do tej kuchni? CZy urządzenia AGD tez z Ikei?(mnie podobja sie te w stylu retro)

    Pozdrawiam serdecznie!

    [email protected]

  8. #88

    Domyślnie

    Czasami mam wrażenie, że kuchnia może jest trochę przeładowana, ale teraz już za późno na zmiany. Blat jest drewniany dębowy, okap (Faber), piekarnik (Smeg) i płyta (Siemens) zakupiona w Saturnie.

  9. #89

    Domyślnie

    Witajcie w tym pochmurnym dniu

    Ja jestem nastawiona na Stat w kremie. Już nawet mamy zwerbalizowaną w projekcie kuchnię Ikea i tylko pozostało zamówienie jej. Tylko - oznacza aż zgromadzenie pieniędzy i wzięcie kredytu ... ech takie życie.
    Mamy w tej chwili biała podłogę, były to deski grubości 3 cm pomalowane przez jakiegoś magika farbą olejną w kolorze błota. Więc niewiele myśląc pomalowaliśmy je na biało. I była to jedna z lepszych naszych decyzji aranżacyjnych mieszkania. Teraz jednak poważnie myślę o położeniu paneli podłogowych na te deski, gdyż dzidzia chodzi po rozeschniętych deskach, wiecznie coś dłubie w szparach a jak w tym pomieszczeniu przyjdzie kuchnia to cienko widzę grzebanie widelcem pomiędzy deskami w poszukiwaniu kluseczka. Nie jestem do końca przekonana co do paneli ale są na tyle wygodne, że można je po kilku latach zdemontować i jak powrócić do wersji białych desek lub wymienić na nowe, jakby padły zupełnie.

    Malgo30 - powiedz proszę a jak blat drewniany. Mąż chce dębowy a ja myślę o buku. Mocno ten dębowy ściemniał w porównaniu z nowością? Tego się najbardziej obawiam zwłaszcza przy płycie grzejnej (będę miała gazową z Ikea) i jakoś nie wyobrażam sobie popryszczonego blatu, który daje się domyć. Nawet zastanawiam się czy na zaś nie położyć 2 rzędów kafelków w koło płyty aby blat dał się domywać. Jak jest u was? Ale blat tylko drewniany inne nie wchodzą w rachubę w takim blacie jest cały styl.
    Jestem więcej niż pocieszona że zszedł flamaster, właśnie tego też się obawiałam ale w końcu to samo życie.
    Kuchnie oglądam od lat i muszę powiedzieć, że jednak Ikea ma wyjątkowo dobrej jakości i cenie w porównaniu na przykład z meblami Chobot, które nie dość, że wyszły dokładnie 100% drożej to jeszcze mają 2 letnią gwarancję a nie 10 letnią - chociaż z tymi gwarancjami to i tak pic na wodę. Ale w tym stylu tylko Ikea mi jakoś pasuje inne mają stosunkowo za dużo ozdobników.

    Malgo30, jeżeli byłabyś tak miła, to bardzo chętnie zobaczę Twoją kuchnię, ja mogę jedynie projekt Tobie przesłać albo fotki po realizacji.

  10. #90

    Domyślnie

    Malgo - a właśnie, przypomniałam sobie, czy oświetlenie pod szafkami i w szafkach tez masz z Ikea? Bo ja planuję całą kuchnię włącznie ze sprzętem z Ikea i nie wiem czy to jest słuszne założenie.

  11. #91

    Domyślnie

    chętnie również obejrzę, noszę sięz zamiarem zamówienia właśnie takiej.

  12. #92

    Domyślnie

    Blat jest impregnowany i myśleliśmy o jego pomalowaniu lakierem, ale jak już się dowiedziałam w sklepie jeżeli był czymś natłuszczany to trzeba zerwać do żywego drewna żeby lakier się trzymał. Także musimy wreszcie chyba go zaimpregnować zanim się zniszczy. Co do plam powstałych podczas smażenia wokół płyty to nie powinnaś się przejmować, z tego co zauważyłam tłuszczyk sam gdzieś się w drewno wtopił, bardziej szkodliwa jest woda. Podczas zmywania nieuniknione jest zachlapanie, woda dość szybko wsiąka w blat i niestety trochę nam się odbarwił (zjaśniał), ale to wszystko dlatego że jeszcze mój szanowny mąż nie raczył zaimpregnować blatu. Ogólnie taki blat jest bardziej pracochłonny od kamiennego czy laminowanego, ale nic nie zastąpi uroku drewna, nawet drobne rysy inaczej wyglądają na drewnie a poza tym zawsze można go odświeżyć.
    Oświetlenie mamy tylko w szafkach, ale chyba zainstalujemy je i pod szafkami, mój małżonek miał świetny pomysł z podłączeniem zapalania oświetlenia szafkowego obok zapalania sufitowego zamiast gdzieś pod szafkami.
    Podobnie jak Ty przerabiałam wiele firm produkujących szafki i cena zawsze przekraczała 10.000,00 co wydawało mi się śmieszne za płytę MDF, nie brałam IKEI pod uwagę ponieważ wiedziałam że są tam szafki standardowe a nam zostawała luka 5 cm pod oknem, ale jak się później okazało nie ma z tym żadnego problemu, monterzy zainstalowali tzw. zaślepkę. Ogólnie na wszystko, łącznie z oświetleniem wydaliśmy 7,500 , blat znacznie zawyżył cenę o jakieś 800 zł, co i tak jest znacznie poniżej wcześniejszych propozycji cenowych. Strasznie podobają mi się rozwiązania w szafkach, te prowadnice i przegródki są rewelacyjne, tylko że potrzaskać już sobie nie mogę.

    Podaj Swój email to przyśle fotki,

  13. #93

    Domyślnie

    Och to mnie uspokoiłaś

    Mój emali - [email protected]

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    ja też bym prosił o fotki
    Mój mail w stopce

    Dzieki

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar annaz
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-466
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witaj malgo 30,
    rowniez rozwazam zakup tych samych mebelkow, jedynie moze kolor wybiore inny (bialy), jesli moglabym prosic o fotki Twojej kuchni, bede ogromnie wdzieczna
    Mam jeszcze kilka pytan-czy kuchnie projektowaliscie sami np. za pomoca programu IKEA, co przewazylo u Was za wyborem tego koloru, z reszta pytan na razie sie wstrzymam, ale napewno je zadam, po obejrzeniu Waszych zdjec
    Moj adres mailowy [email protected]

    Tymczasem pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za zdjecia.
    pozdrowionka
    ania

  16. #96

    Domyślnie

    Uważam że te meble to był jeden z naszych bardziej udanych zakupów. Projekt kuchni stworzyłam w programie IKE-owskim, inspirowałam się angielską kuchnią i byłam pewna że chcę mieć więcej szuflad niż otwieranych szafek, łatwiej w nich poukładać rzeczy i dotrzeć do końca, IKEA ma głębsze szafki od tych na polskim rynku, chyba o 5 cm . Wcześniejsza wersja obejmowała lodówkę do zabudowy, ale nie podobało mi się że są takie małe w środki no i po drugie szafki do zabudowy wyszły dosyć drogie( jakieś wzmocnienia musza mieć czy cos w tym rodzaju) Uparłam się że piekarnik musi być na wysokości blatu więc zapytałam naszego Edzia złotej rączki, który pomagałam nam we wszystkich robótkach domowych, czyby nie dałoby się karton gipsem zabudować a pod piekarnikiem wbudować szafkę z koszami, którą nabyliśmy w BRW. Od początku optowałam za kremowym kolorem, moim zdaniem jest przytulniejszy a po drugie mamy jasną podłogę i obawiałam się że nieco wszystko się zmyje. Efekt naszej pracy zaraz prześlę mailem.

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar annaz
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-466
    Posty
    186

    Domyślnie

    dziekuje za odp. i czekam ze zniecierpliwieniem na zdjecia
    pozdrowionka
    ania

  18. #98

    Domyślnie

    Bardzo dzięukuję za przesłanie zdjęć,kuchnia jest przepiekna!!!!!!!!!!
    (aż by sie chciało zobaczyć pozostałe Wasze pomiieszczenia )

  19. #99

    Domyślnie

    my juz zamowilismy ale ciekawa jestem czy ktos ja ma
    _________________________
    pozdrawiam Patrycja

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar annaz
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-466
    Posty
    186

    Domyślnie

    Malgosiu, ogromnie dziekuje za zdjecia, kuchnia baaaaardzo ladniutka i ciepla, ma sie ochote caly czas w niej przebywac, czekam na kolejna porcje zdjec
    Napisz prosze, jaka macie odleglosc pomiedzy szafkami, bo na moje oko jakies 1,5 m, ale moze sie myle.
    My bedziemy miec w domku bardzo podobna kuchnie tzn dosc dluga i waska , a te mebelki bardzo ladnie sie w niej prezentuja
    Czy te poleczki narozne, to tez Ikea ? jakos nigdy nie zwrocilam na nie uwagi . Bardzo fajne rozwiazanie zrobiliscie z piekarnikiem i koszami , godne podpatrzenia.
    Jak bedziesz miala, jakies nowe zdjecia kuchni, to bardzo prosze o pochwalenie sie nimi na forum
    pozdrowionka
    ania

Strona 5 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony