dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Podejścia do grzejników - jak?

    Do montażu pieca CO i przyległości wezmę fachowca, ale póki co do pieca u mnie daleka droga, natomiast zbliżając się wylewki i rury pod grzejniki chciałbym rozciągnąć sam.
    Będą to PEXy i właściwie wszystko jest tu dla mnie jasne, oprócz jednej rzeczy: jak powinny wyglądać podejścia pod grzejniki?
    W obecnym mieszkaniu końce PEXów po prostu wystają mi z podłogi i wchodzą wprost w grzejnik i pewnie tak można, ale szczerze mówiąc chciałbym to zrobić odrobinkę estetyczniej, najlepiej z króćcami przyłączeniowymi wystającymi ze ściany.

    I tu właśnie zaczyna się rzecz, o którą chcę spytać: jak powinno to wyglądać?
    Gotowe zestawy przyłączeniowe, które znalazłem w necie stanowią po prostu zespół dwóch kolanek, sugerujący, że zakończenia rur powinny wystawać na sztorc ze ściany, a te kolanka dopiero zakręcają do grzejnika. Czy tak ma być? PEXa dochodzącego z głębi pokoju do ściany na której ma być grzejnik mam wykręcić o 90 stopni do góry w bruzdę w ścianie, a potem jeszcze raz o 90 stopni ze ściany? Trochę mi się to nie podoba, bo ten drugi zakręt musiałby być dość ostry...

    A więc krótko: jak to zrobić?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    .....
    Gotowe zestawy przyłączeniowe, które znalazłem w necie stanowią po prostu zespół dwóch kolanek, sugerujący, że zakończenia rur powinny wystawać na sztorc ze ściany, a te kolanka dopiero zakręcają do grzejnika. Czy tak ma być? PEXa dochodzącego z głębi pokoju do ściany na której ma być grzejnik mam wykręcić o 90 stopni do góry w bruzdę w ścianie, a potem jeszcze raz o 90 stopni ze ściany? Trochę mi się to nie podoba, bo ten drugi zakręt musiałby być dość ostry...

    A więc krótko: jak to zrobić?

    J.
    Jeśli Ci to pomoże to popatrz tu
    http://grzegorzleg.fm.interii.pl/grzej01.jpg oraz http://grzegorzleg.fm.interii.pl/grzej02.jpg
    W ścianie rurki są tak samo prowadzone jak do tego grzejnika co wisi na słupkach

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dzięki.

    Czyli krótko mówiąc, rurkę wyginać tak, żeby wystawała ze ściany? Tego się właśnie boję, bo to będzie dość ostry zakręt...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sromotnik

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rurka i kolanko w ścianie na równo z tynkiem do tego przedłużka, zawór, grzejnik i gotowe.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Czekaj, czekaj, dokładniej proszę.

    Ty, o ile dobrze rozumiem sugerujesz, żeby rurki w ścianie nie giąć do poziomu, jak na zdjęciach kolegi wyżej, tylko zakończyć kolankami?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony