dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Smile Ile czasu trwało u Was budowanie piwnicy ?

    proszę o podzielenie się doświadczeniami posiadaczy piwnic, a mianowicie
    ile czasu zajęło postawienie u Was piwnic ze stropem (stan "0")
    od "wbicia pierwszej łopaty" do momentu, aż po stropie można chodzić
    oczywiście wszystkie przerwy technologiczne zachowane
    jaka różnica w przypadku różnych sposobów wykonania ścian piwnicy
    warunki sprzyjające - np. piasek
    próbuje na razie ogarnąć czasoprzestrzeń przyszłej budowy
    Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    1 dzień na wykopanie dziury koparą( w skarpie, to połowę mniej kopania raczej).
    +2 dni i wylane ławy (w szalunkach z desek, beton nie był lany w ziemie)
    +11 dni na układanie pustaków szalunkowych (takie zalewane betonem)
    +3 dni na szalunek pod płyte (wylanie betonu - może ze 2 h)
    +4 dni na izolacje ścian i drenaż
    suma=21 dni roboczych (miesiąc kalendarzowy)

    A tak naprawdę, to wszystko zależy od ekipy i ilości pracowników.

  3. #3

    Domyślnie

    Lukasz80 - mozesz sie podzielic info, jak wygladalo u ciebie stawianie scian fund z pustakow szalunkowych. Ja mam wylane lawy fund i w przyszlym tyg bedziemy ruszac ze scianami fund. z pustakow szalunkowych/zasypowych.
    Dzieki

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Limagraf Zobacz post
    Lukasz80 - mozesz sie podzielic info, jak wygladalo u ciebie stawianie scian fund z pustakow szalunkowych. Ja mam wylane lawy fund i w przyszlym tyg bedziemy ruszac ze scianami fund. z pustakow szalunkowych/zasypowych.
    Dzieki
    porady mile widziane .. ciekawe rozwiązanie takie pustaki
    Lukasz80 u Ciebie jak liczna ekipa stawiała ?
    Piotr

  5. #5

    Domyślnie

    różnie bywało od 4 do 6 osób. Dwóch układało, reszta przynosiła pustaki...

    Nie mam fotek, bo akurat jestem poza domem. Układanie wygląda niezbyt skomplikowanie, układali jak klocki lego, nierówności niwelowali wsadzając drewniane kliny pomiędzy pustaki (jak beton związał to wyciągali). Pamiętajcie, żeby betonem zalewać max. 3-4 warstwy, nie więcej naraz. U mnie zbroiliśmy silnie ściany, tzn, poziomo po 2 pręty na każdej warstwie i pionowo w każdej celi pustaka przynajmniej 1 pręcie...(pustaki mają rowki na układanie zbrojenia)

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    kopanie - 1 dzień
    szalowanie i zbrojenie ław - tydzień
    zalewanie ław, drenaż obwodowy, obsypanie, wyrównanie pod podłogę na gruncie - 2-3 dni
    ściany piwnicy - tydzień
    podłoga na gruncie - 1 dzień
    szalowanie, zbrojenie i zalewanie stropu - tydzień
    izolacje - styro, papa, itp., obsypanie ścian, równanie terenu wokół - tydzień
    plus drobne przerwy m.in. technologiczne - kilka dni
    po wylaniu stropu (tradycyjny) - 2-3 tygodnie przerwy przed rozszalowaniem
    Dom 7x11 m, piwnica wewnątrz 2,2 m wysokości na gotowo. Robiły to dwie osoby po max. 10 godzin dziennie.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    1 dzień na wykopanie dziury koparą( w skarpie, to połowę mniej kopania raczej).
    +2 dni i wylane ławy (w szalunkach z desek, beton nie był lany w ziemie)
    +11 dni na układanie pustaków szalunkowych (takie zalewane betonem)
    +3 dni na szalunek pod płyte (wylanie betonu - może ze 2 h)
    +4 dni na izolacje ścian i drenaż
    suma=21 dni roboczych (miesiąc kalendarzowy)

    A tak naprawdę, to wszystko zależy od ekipy i ilości pracowników.
    A nie było przerwy technicznej na wiązanie betonu ław ?
    3dni na szalunek i na zbrojenie stropu, szalunki systemowe ? Szybka ta ekipa.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  8. #8

    Domyślnie

    czyli przy wymiarze ok 7,5 x 10 to z miesiąc muszę spokojnie liczyć ?
    Piotr

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    W 2 osoby - 6 tygodni, w 4 osoby - 4 tygodnie. To tak mniej więcej

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    A nie było przerwy technicznej na wiązanie betonu ław ?
    3dni na szalunek i na zbrojenie stropu, szalunki systemowe ? Szybka ta ekipa.
    aa przepraszam, błąd w druku :/ Dobrze piszesz, wylano u mnie ławy pod koniec kwietnia w czwartek. Od maja zaczęły się b.intensywne deszcze i jak pamiętamy powódź - w tym czasie wstrzymano u mnie prace - przez to wynikła przerwa, lecz nie wiem jaka długa by była, gdyby pogoda była w porządku (przez taki przypadek losowy nie wziąłem tej przerwy pod uwagę w poprzednim poście; sorry)

    Szalunki szły im bardzo sprawnie, do układania i wiązania zbrojenia przyjeżdżało dodatkowo kilka osób...

  11. #11

    Domyślnie

    Trwalo 3 m-ce tj. wykop, szalunki na lawy, lawy, chudziak, murowanie scian piwnicznych(75mb,2.7m wys), szalunki na strop, strop monolityczny, drenaz, obsypanie. Projekt Forte2 z pelnym podpiwniczeniem wykonywane glownie przez 2 osoby.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Limagraf Zobacz post
    Lukasz80 - mozesz sie podzielic info, jak wygladalo u ciebie stawianie scian fund z pustakow szalunkowych. Ja mam wylane lawy fund i w przyszlym tyg bedziemy ruszac ze scianami fund. z pustakow szalunkowych/zasypowych.
    Dzieki
    fotki

  13. #13

    Domyślnie

    Lukasz80 - rozumiem ze zalewaliscie te pustaki z gruchy??? Czy byly jakies problemy w czasie wylewania, czy pustaki pekaly i ile m3 betonu wyszlo ci na sciany? Moja ekipa sceptycznie podchodzi do zalewania z gruchy, obawiaja sie ze popekaja...czy slusznie? i chca urabiac beton recznie tzn w betoniarce, jakos slabo to widze bo wychodzi ze potrza nam okolo 80m3 betonu. Pompiarz bedzie mial zamontowany spowalaniacz.
    Dzieki za info
    Pozdr

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Limagraf Zobacz post
    Lukasz80 - rozumiem ze zalewaliscie te pustaki z gruchy??? Czy byly jakies problemy w czasie wylewania, czy pustaki pekaly i ile m3 betonu wyszlo ci na sciany? Moja ekipa sceptycznie podchodzi do zalewania z gruchy, obawiaja sie ze popekaja...czy slusznie? i chca urabiac beton recznie tzn w betoniarce, jakos slabo to widze bo wychodzi ze potrza nam okolo 80m3 betonu. Pompiarz bedzie mial zamontowany spowalaniacz.
    Dzieki za info
    Pozdr
    nie było żadnych problemów. Zalewane było z gruchy - wyobraź sobie wożenie betonu z betoniarki i dźwiganie go w miare budowania ścian w górę ciężka praca...
    Nic nie pękało, ani podczas zalewania ani podczas docinania. Nie wiem ilu jest producentów takich pustaków, ale może różnią się one jakością - te co u mnie są, były bez zastrzeżeń. Co do zalewania, pisałem to wcześniej, zalewane były max 3-4 warstwy naraz, nie więcej (budowlańcy mówili, że jak sie zalewa więcej za jednym razem to wtedy są probelmy - ale jakie to nie wiem). Nie jestem teraz w stanie powiedzieć, ile m3 betonu mi weszło, nie mam przy sobie faktur. Myślę, że na składzie sprzedawca powie ile wchodzi betonu na m2 ściany.
    Pozdr

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jak byś zalewał więcej jak 3-4 warstwy to w jaki sposób byś to zagęścił (beton)??
    Mogły by powstawać pustki powietrzne, a tego byśmy nie chcieli.
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 27-10-2010 o 20:59
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    nie było żadnych problemów. Zalewane było z gruchy - wyobraź sobie wożenie betonu z betoniarki i dźwiganie go w miare budowania ścian w górę ciężka praca...
    Nic nie pękało, ani podczas zalewania ani podczas docinania. Nie wiem ilu jest producentów takich pustaków, ale może różnią się one jakością - te co u mnie są, były bez zastrzeżeń. Co do zalewania, pisałem to wcześniej, zalewane były max 3-4 warstwy naraz, nie więcej (budowlańcy mówili, że jak sie zalewa więcej za jednym razem to wtedy są probelmy - ale jakie to nie wiem). Nie jestem teraz w stanie powiedzieć, ile m3 betonu mi weszło, nie mam przy sobie faktur. Myślę, że na składzie sprzedawca powie ile wchodzi betonu na m2 ściany.
    Pozdr
    robiłeś może porównanie kosztu do ścian - monolit lany ?
    Piotr

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    nie było żadnych problemów. Zalewane było z gruchy - wyobraź sobie wożenie betonu z betoniarki i dźwiganie go w miare budowania ścian w górę ciężka praca...
    Nic nie pękało, ani podczas zalewania ani podczas docinania. Nie wiem ilu jest producentów takich pustaków, ale może różnią się one jakością - te co u mnie są, były bez zastrzeżeń. Co do zalewania, pisałem to wcześniej, zalewane były max 3-4 warstwy naraz, nie więcej (budowlańcy mówili, że jak sie zalewa więcej za jednym razem to wtedy są probelmy - ale jakie to nie wiem). Nie jestem teraz w stanie powiedzieć, ile m3 betonu mi weszło, nie mam przy sobie faktur. Myślę, że na składzie sprzedawca powie ile wchodzi betonu na m2 ściany.
    Pozdr
    Moje pustaki sa zrobione z B15 i 30cm szerokie. Bede mial takie samo zbrojenie jak ty czyli 2 na 2. Moj wykonwaca obawia sie ze przy zalewaniu z gruchy bedzie zbyt duze cisnienie szsybki naplyw betonu i ze te pustaki bede sie przesuwac przy zalewaniu???? Tak jak mowisz, tez nie wyobrazam sobie dzwigania tego betonu na wysokosc 2.5m do 3.0m - tj naprawde ciezka praca. Moga mi przed zima nie skonczyc przy recznym urabianiu. A tak uloza 3 warstwy zaleja, potem nastepne 3 i max 5 dni i wsio zalane. Zobaczymy co jutro powie wykonawca???
    Pozdr

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    robiłeś może porównanie kosztu do ścian - monolit lany ?
    gdyby moja firma miała szalunki systemowe, to koszt byłby porównywalny.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Limagraf Zobacz post
    Moje pustaki sa zrobione z B15 i 30cm szerokie. Bede mial takie samo zbrojenie jak ty czyli 2 na 2. Moj wykonwaca obawia sie ze przy zalewaniu z gruchy bedzie zbyt duze cisnienie szsybki naplyw betonu i ze te pustaki bede sie przesuwac przy zalewaniu???? Tak jak mowisz, tez nie wyobrazam sobie dzwigania tego betonu na wysokosc 2.5m do 3.0m - tj naprawde ciezka praca. Moga mi przed zima nie skonczyc przy recznym urabianiu. A tak uloza 3 warstwy zaleja, potem nastepne 3 i max 5 dni i wsio zalane. Zobaczymy co jutro powie wykonawca???
    Pozdr
    ...próbowałeś podnieść taki pustak? Ułóż je na 3-4 warstwy, może parcie poziome by je ruszyło, ale lejąc beton w pionie co ma je ruszyć....jednak na drugim zdjęciu widać, zabezpieczenie narożników deskami - ale tylko narożników

  20. #20

    Domyślnie

    Nio wlasnie dojrzalem te zabezpieczenie naroznikow, u mnie bedzie z tym problem bo ja mam miec co 3m slupy zelbetowe. Widze tylko 1no rowiazanie, trzeba bedzie zrobic szalunek na te slupu zelb oczywiscie odpowiednio zabezpieczajac i zalewac calosc???? Problem polega na tym ze ten system pustakow szalunkowych jest malo popularny na pomorzu i malo kto ma dosw w tym temacie a poza tym ledwie udalo mi sie kupic te pustaki. Moj architekt z Zakopca a tam na peczki producentow. Takze przestroga dla innych, aby kontrolowac materialy z jakich projektuja nam budynki i spr na bierzaco ich dostepnosc. Kolejny przyklad to bloczki betonowe, mam w projekcie 20cm a u nas na pomorzu sa albo 14 albo 25cm, 20ki owszem ale na poludniu kraju. Nigdy nie przypuszczalem ze moga byc z takimi rzeczami problemy.
    Pozdr

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony