dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68
  1. #1

    Domyślnie Nieuczesane Wnętrze

    Witam wszystkich (specjalne pozdrowienia dla ukrywających się, długo byłam jedną z Was

    Przełamałam się, ten wątek musiał powstać, bo sama sobie nie radzę w urządzaniu domu. Co gorsza, do pewnego momentu wydawało mi się, że przecież wiem jak wszystko wykończyć. No właśnie, wydawało się, bo jak przyszło co do czego, to powstały efekt delikatnie mówiąc trochę mnie rozczarował. A niby w głowie było tak pięknie...Nie chcę popełniać kolejnych błędów, a te które już są, może z Waszą pomocą uda mi się zatuszować. Uff, nie jest mi łatwo, bo nikt nie lubi przyznawać się do błędów a tym bardziej wystawiać swój dom (w który jakby nie było włożyło się dużo serca) na publiczną krytykę. Jednak zaryzykuję, może mnie nie pożrecie... tak dotkliwie To nie znaczy, że tupnę nogą i obrażę się jeśli napiszecie co na prawdę myślicie. Nie przyszłam tu po pochwały, ale po rzetelne opinie i rady innych osób.

    Jak wygląda sytuacja?

    Jest dom, wybudowany 2 lata temu. Częściowo wykończyliśmy z mężem parter, tzn.
    - zrobiona jest kuchnia - moja wielka porażka, z której nie zdawałam sobie sprawy dopóki nie zaczęłam czytać tutejszych wątków wnętrzarskich i wtedy mnie uświadomiło, co ja sobie za kuchnię zgotowałam ;/
    -salon z jadalnią- tu jest duże pole do popisu, bo póki co, położone są panele i pomalowane ściany ( wszystkie wstawione meble są do wymiany, niestety to nie drewno, tylko stare paździerzowe meblościanki), do zrobienia jest jeszcze kominek, na miejscu którego obecnie stoi "barek"
    -zrobiona mała łazienka- no niestety pogwałcona jak kuchnia
    - wiatrołap- ma położone płytki i pomalowane ściany no i jakieś stare meble również na wylocie
    - gabinet, który obecnie jest naszą sypialnią - tu nic nie ruszamy, bo to ma być królestwo męża, więc nawet nie będę wklejać zdjęć tego pomieszczenia.

    Wszędzie brakuje lamp i dodatków.
    Do wykończenia pozostaje całe poddasze, ale tym się na razie nie zajmujemy.

    Będę starała się wklejać zdjęcia jakimi dysponuję i moje propozycje, a Was proszę o opinię i rady
    Ostatnio edytowane przez Madia ; 02-09-2011 o 21:43

  2. #2

    Domyślnie

    czekamy na zdjęcia

  3. #3

    Domyślnie

    Zacznę od łazienki.
    Jest dość mała, ma trochę ponad 3m2. Z założenia miała być czarno biała. Wykańczaliśmy ją na szybko, bo zależało nam na czasie i rychłej przeprowadzce dysponując kończącymi się finansami i może stąd błędy jakie popełniłam:
    - wymyśliłam, że chcę na obudowie geberitu wzór, który miał być powtórzeniem wzoru na ścianie. Płytkarz mówił mi, że jeśli wcisnę na geberit dekory to fugi nie będą się zgadzać z tymi na ścianie, ale ja wtedy machłam na to ręką. Denerwuje mnie to teraz bardzo, ale już nie do zmiany - trudno się mówi.
    - łazienka jest mała, a ja powymyślałam tyle wzorów, że można oczopląsu dostać, osobiście mi to nie przeszkadza , ale wiem, że tak się nie robi.

    Na zdjęciach widać czerwone dodatki, ale wszystkie do wymiany, bo wg mnie wprowadzenie jeszcze czerwonego koloru to już za dużo. Teraz pytanie, szare/białe/ czarne dodatki- czy to obojętne? Ze wzorami czy lepiej bez, żeby już większego misz maszu nie było? Mówiąc dodatki mam na myśli: pudełka na półki, świeczki, ręczniki, dozownik na mydło, kubeczek na szczoteczki.

    Teraz wklejam zdjęcia jakimi dysponuję.

    Aha, lustro też jest tymczasowe. Wymarzyło mi się takie jak ma Monah:



    kinkiet nad lustro


    lampa
    Ostatnio edytowane przez Madia ; 27-12-2012 o 16:52

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, to białe gniazdko, zakrywa tylko chwilowo miejsce gdzie musimy wstawić czujnik temperatury do podłogówki. Swoją drogą szkoda, że nie jest w jednej ramce z włącznikiem do kinkietu ;/

  5. #5

    Domyślnie

    Lustro ok, ale kinkiety ci nie przyświecą dobrze-znam je, niestety są tylko ozdobne. Wzięłabym coś lepiej świecącego.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    dałabym jednolite ręczniki bez wzorków- białe. Lustro które Ci się podoba jest śliczne ale za dużo masz dekorów na ścianach, dałabym zwykłe lustro bez żadnych ramek. Kinkiety jak dla mnie za dekoracyjne do tej łazienki. Unikałabym mocno dekoracyjnych dodatków, postawiłabym na coś co się "wtop"i w łazienkę a nie dodatkowo ją "przyozdobi".

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za rady
    Znalazłam jeszcze takie kinkiety








    Ostatnia byłaby najlepsza, gdyby dało się odczepić te koraliki. No i w sumie to nie wiem, czy szukać srebrnych czy białych? Skierowanych w dół czy w górę? Pojedynczych czy podwójnych? W dół pewnie by było najlepiej, ale obawiam się, że musiałaby 'odstawać' od ściany żeby nie zachodzić na lustro.


    A co do zwykłego lustra, to może takie:

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Madia,
    proste formy, tzn. bez koronek, kryształków, błyszczących/satynowych abażurków, roślinnych wygibasów na kinkietach itd. Spróbowałabym też zmienić kolor fugi: przy białych płytkach biała fuga, bo im mniej widocznych linii w tak małym wnętrzu, tym większe złudzenie przestrzeni


  9. #9

    Domyślnie

    ja zlikwidowałabym jeszcze tą czerwień w dodatkach. nie wiem czemu ale zestawienie biel, czerń i czerwień jakoś nie bardzo mi to gra.
    głupia rzecz ale szczotkę do kibelka też bym wymieniła na coś z chromu zamiast plastiku.
    lustro - coś prostego ale nie z plastikową ramą bo obecne lustro pasuje jak pasuje... myślę że rama ma spore znaczenie w tym wszystkim.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, to białe gniazdko, zakrywa tylko chwilowo miejsce gdzie musimy wstawić czujnik temperatury do podłogówki. Swoją drogą szkoda, że nie jest w jednej ramce z włącznikiem do kinkietu ;/

    szkoda, chociaż nie jest łatwo znależć pasującą ramkę, mi się udało

  11. #11

    Domyślnie

    joliska - dziękuję za pomoc. Mam pytanko, gdzie można znaleźć kinkiet, który wkleiłaś na zdjęciu? Co do fug, to na razie zostaną szare, ale kiedyś chętnie zmienię na białe, bo o wiele lepiej to wygląda.

    nicol21- Pisałam wcześniej, że czerwień wylatuje. Pojawiła się tam z przypadku. Jesteśmy młodym małżeństwem i to nasze pierwsze lokum. Nie mieliśmy nic własnego z domowego wyposażenia i prawie wszystkie rzeczy jakie są to 'zrzutka' od rodziny . Potrzebne nam żeby móc jakoś funkcjonować, ale sukcesywnie będziemy kupować własne i nowe. Obecne lustro to również podarek(ramę ma drewnianą), powieszony do czasu zakupu nowego lustra.

    Bawiłam się znowu paintem. Chyba jednak pójdę w biel

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Madia,
    kinkiet jest z Ikei, ale podobne znajdziesz pewnie w każdym markecie budowlanym.

  13. #13

    Domyślnie

    Jeszcze przypomniałam sobie, ze znalazłam dziś fajną stronę, gdzie można zrobić lustro i ramę na dowolny wymiar i wcale drogo nie wychodzi.

    http://www.e-oprawa.pl/Lustra/Na-Wym...2&ms=1&lang=PL

  14. #14

    Domyślnie

    Wymęczyłam jeszcze 2 propozycje, co o nich myślicie, która lepsza? numer 1-wcześniejszy post(wszystko białe), numer 2 (czarne tylko lustro), czy numer 3 (czarne lustro i dozownik z kubeczkiem)

    numer 2


    numer3



    Nadal szukałam lamp, ale po przeglądnięciu setek stron, stwierdzam że najbardziej pasują te, które zaproponowała joliska (jeszcze raz dzięki!). Albo ja nie umiem szukać...bo nic podobnego nie udało mi się wygrzebać.



    Jak już wyczerpię temat łazienki, to pokażę kuchnię. Tam mam jeszcze większą zagwozdkę niż z łazienką.

    Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że Was nie zamęczam. W każdym razie już nie miałam serca torturować tymi rozmyślaniami męża i podejrzewam iż większość osób doskonale mnie rozumie

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Madia,
    te wyklejanki o niebo lepsze od poprzednich - cieszę się, że czytasz nas ze zrozumieniem Może dasz się namówić na białe lustro - rama nie będzie się odcinać od płytek... A wtedy stojące na umywalce akcesoria możesz dać albo białe, albo czarne

    Skąd są te duże pojemniki za bocznych półkach?

  16. #16

    Domyślnie

    joliska,

    Te pojemniki to ...chlebaki Są ze strony: http://linahome.pl/Ib_Laursen-p1-1-3-default.html


    Ja postaram się sama zrobić (z małą pomocą taty) coś podobnego, bo po pierwsze są wg mnie za drogie, a po drugie i tak wymiary nie pasowałyby do półek.
    Ale to wszystko zrobie za jakieś 6 miesięcy, bo póki co jestem far away from home

  17. #17

    Domyślnie

    Przewałkowaliśmy temat małej łazienki - będę ją 'uspokajać' białymi dodatkami realizując wersję numer 1. Super, bardzo mnie to cieszy, bo wreszcie mam poukładane w głowie co i jak.

    Tak jak zapowiadałam, nadszedł czas na kolejne pomieszczenie do podratowania i przypudrowania (przynajmniej tego co się da) - czyli KUCHNIA.

    Na początek wklejam rzut parteru


    i cała kuchnia


    No i tak to wygląda. Nie wiem jak ukryć rurę od okapu, chwilowo jest zasłonięta liśćmi, ale wygląda to żałośnie. Co z tym zrobić?
    Muszę wybrać lampę i nie wiem czy żyrandol czy pojedyńczy zwis? Kuchnia ma ponad 12m2 (blat i witryny są podświetlone) ale jak rozwiązać główne oświetlenie?

    Zastanawiam się też czy nie powiesić relingu (nie wiem czy dobrze odmieniam) od zlewu do kuchenki. Co o tym myślicie?

    A co do dodatków...pustka w głowie. Jest mi zwyczajnie żal kiedy patrzę na tą kuchnię, za te same pieniądze mogłam mieć coś o wiele ładniejszego...a ja ją po prostu zepsułam (sama tak to rozrysowałam stolarzowi ). Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Madia ; 27-12-2012 o 16:54

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaliko

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-763
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madia Zobacz post
    Zacznę od łazienki.
    Jest dość mała, ma trochę ponad 3m2. Z założenia miała być czarno biała. Wykańczaliśmy ją na szybko, bo zależało nam na czasie i rychłej przeprowadzce dysponując kończącymi się finansami i może stąd błędy jakie popełniłam:
    - wymyśliłam, że chcę na obudowie geberitu wzór, który miał być powtórzeniem wzoru na ścianie. Płytkarz mówił mi, że jeśli wcisnę na geberit dekory to fugi nie będą się zgadzać z tymi na ścianie, ale ja wtedy machłam na to ręką. Denerwuje mnie to teraz bardzo, ale już nie do zmiany - trudno się mówi.
    - łazienka jest mała, a ja powymyślałam tyle wzorów, że można oczopląsu dostać, osobiście mi to nie przeszkadza , ale wiem, że tak się nie robi.

    Na zdjęciach widać czerwone dodatki, ale wszystkie do wymiany, bo wg mnie wprowadzenie jeszcze czerwonego koloru to już za dużo. Teraz pytanie, szare/białe/ czarne dodatki- czy to obojętne? Ze wzorami czy lepiej bez, żeby już większego misz maszu nie było? Mówiąc dodatki mam na myśli: pudełka na półki, świeczki, ręczniki, dozownik na mydło, kubeczek na szczoteczki.

    Teraz wklejam zdjęcia jakimi dysponuję.





    Aha, lustro też jest tymczasowe. Wymarzyło mi się takie jak ma Monah:


    Wklejam moją propozycję lamp do łazienki


    kinkiet nad lustro


    lampa



    Witam Cię serdecznie

    Gdzie można kupić takie lustro?


    Jak dla mnie musisz koniecznie dac coś bez wzorków,bajerków,kryształków-bo łazienka choć mała sprawia wrażenie troszke przedobrzonej
    Jesli chodzi o kuchnie najbardziej nie podoba mi się strona gdzie masz piekarnik,mikrofale-bo te witrynki z talerzami źle mi się po prostu kojarzą ale nie jest zła,naprawde!
    pozdrawiam Cię serdecznie

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Madio,
    paradoksalnie meble to chyba najmocniejszy punkt Twojej kuchni Problemem są kolory... Beż, brąz, krem i zieleń - brr. No i podłoga w karo - też pewnie sama to sobie zafundowałaś? Do zrobienia od ręki: firanka zielona, akcesoria/dekoracje stojące na otwartej półce obok okna - OUT. Masz sporo szafek, nie ma potrzeby, żeby to stało na wierzchu. Nie podoba mi się blat w funkcji stolika - i te zydelki pod nim... Tu trzeba zadziałać Czy wchodzi w grę zmiana blatu/szklanych frontów?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kuchnia jest mdła bo wszystko jest takie brązowo-bezowe.
    w jaki styl w ogóle celowałaś?
    Na nowoczesny, masz zbyt dużo otwartych półeczek i kredensopodobnej zabudowy
    Na stylizowany masz za proste meble i sprzęt AGD

    Jak zabudowac rure od okapu? Prosto! Obniż sufit na całej długości i szerokości szafek wiszących za pomocą zabudowy k-g. Przynajmniej nie będzie ci się kurzyło u góry.

    Rozważ likwidacje półeczki przy oknie i zakończenie zabudowy bez szafki narożnikowej, a zamiast niej szafką prostą.

    Brakuje wyrazistego akcentu. Spójrz na debowa kuchnie z czarnym blatem:


    Zastawiam się, dlaczego, przy tak dużym pomieszczeniu nie masz małego stolika pod ścianą, zamiast robić przy oknie ten fragment bezszafkowy z taboretami?

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony