dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 30
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 581
  1. #501
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    A swoją drogą co roku o tej porze pojawia się ten sam temat

  2. #502

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. We wrześniu posadziłam tuje atrovirens 100 szt. i wszystkie zbrązowiały. Tak się starałam i umęczyłam zarazem, że chyba zapłacze się jak padną

  3. #503

    Domyślnie

    Chodziłem dziś po ogrodniczych sklepach. Wszędzie tuje brabant były zielone. Jednak w końcu jedną przebarwioną znalazłem. Myślę, że zmiana koloru jest związana z kiepskim ukorzenieniem rośliny, bo te które rosną w mojej dzielnicy są zielone.

    Dla pocieszenia. Tuje elegantissima były zrudziałe całkowicie.
    Pozdrowionka

  4. #504

    Domyślnie

    Ja mam żywotniki Brabant od około 6-7 lat. W pierwszym roku po posadzeniu pamiętam, że też bardzo wcześnie zbrązowiały i wyglądały jakby wszystkie miały zdechnąć. Teraz już później brązowieją. Młoda, świeżo posadzona roślina jest po prostu bardziej wrażliwa. Więc bez histerii. Odczekać do wiosny i tyle.

  5. #505

    Domyślnie

    Mi też brabant zbrązowiał (jedna sztuka w doniczce) juz miał iśc do kompostownika, ale zostawie brzydala skoro piszecie że to normalne

  6. #506

    Domyślnie

    W dzielnicy blecherta brabanty mają dobry system korzeniowy, i tego się należy trzymać

  7. #507

    Domyślnie

    Wrzuciłem zbliżenia:

    więc tymi brązowymi gałązkami nie przejmować się?


    góra jednak wręcz czernieje te pojedyncze gałązki na samej górze. To też normalne? Powiedzcie, że tak

  8. #508

    Domyślnie

    dobrze toto nie wygląda. Teraz już nic nie zrobisz. Poczekaj na wiosnę to się wyjaśni

  9. #509

    Domyślnie

    Wiciu2- z końcówkami miałem taki sam problem, ale na jałowcu pospolitym "Suecica Aurea" (w logo ten słupek zielony na środku). Końcówki mi padały najpierw od słońca potem od mrozu. Teraz się ukorzenił i nie robi mi takich "jaj"
    Jednyny problem to mozolne wycinanie uschniętych końcówek. Reszta spoko

  10. #510

    Domyślnie

    dzięki za rady i... oby do wiosny!

  11. #511
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Midori
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    To jednak rożne rośliny sadzone w różnych porach. U mnie wrzesień i październik były dosyć suche, nie wiem jak było u Ciebie, ale może to jest przyczyną wcześniejszego ich brązowienia? Sadziłeś z doniczek, czy z bryłą? Jak wyglądały korzenie? Czy były podlewane po posadzeniu?
    Natomiast na wierzchołkach być może rozwija się fuzarioza (czy na chorych pędach widać może jasnopomarańczowe skupienia zarodników grzyba?).
    Teraz to już trochę późno, ale wiosną, po ustabilizowaniu się pogody, mocno je przytnij i opryskaj fungicydem.

  12. #512

    Domyślnie

    Mam 10 letnie szmaragdy i każdej jesieni brązowieją. Przestałem nawozić i też bez zmian. Nie ma chyba na to sposobu.
    Pozdrawiam
    AndrzejS

  13. #513
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Oprócz tych tuj szatę na jesienną zmieniły wszystkie rośliny z rodziny jałowców - nawet ładnie to wygląda na skalniaku. Też czekam do wiosny i pytanie czy tuje się kopczykuje ? bo widziałam że sąsiad tak zrobił

  14. #514

    Domyślnie

    Kto wie gdzie można kupić brabanty o wys co najmniej 1,70 w okolicach Poznania, i w jakich cenach są te większe

  15. #515

    Domyślnie

    Chcę posadzić brabanty blisko kostki brukowej. W jakiej odległości od kostki należy to zrobić coby korzenie nie podniosło kostki.

  16. #516

    Domyślnie tuja w okolicach warszawy

    Kto wie gdzie można kupić brabanty w okolicach Warszawy, i w jakich cenach ?

  17. #517

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaki Zobacz post
    Kto wie gdzie można kupić brabanty o wys co najmniej 1,70 w okolicach Poznania, i w jakich cenach są te większe
    Swoje kupowałem w Kociałkowej Górce( między Kostrzynem a Pobiedziskami).Miały ok.1.5-1.6m wysokości i kosztowały przy zakupie większej ilości 13zł/szt.Ale słyszałem coś o planowanym zamknięciu szkółki,więc muszę sprawdzić czy jeszcze dziala.

  18. #518

    Domyślnie

    Właśnie posadziłem brabanty w odległości 50 cm od siebie oraz 35 od siatki...i mam pytanko czy dałem ciała,że tak gęsto i blisko płotu czy może ktoś tak ma.Proszę o poradę tych którzy tak też zrobili lub znają się na temacie.Czy nie będą w tak bliskiej odległości marniały?

  19. #519
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tysia623
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    299
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    witam!
    Poradzcie mi co zrobić z moimi tujami, zauważyłam że gałązki zaczeły czernieć -dosłownie. To jakaś choroba?

  20. #520

    Domyślnie

    Cytat Napisał tysia623 Zobacz post
    witam!
    Poradzcie mi co zrobić z moimi tujami, zauważyłam że gałązki zaczeły czernieć -dosłownie. To jakaś choroba?
    Witaj,

    Nic się nie bój...po zimie zawsze drzewka czernieją/brązowieją....to samooczyszczenie się tych drzewek.
    Głowa do góry, będzie dobrze!!
    Sajmon

Strona 26 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony