dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 30
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 581
  1. #541
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hania78

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    E-g
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamaG Zobacz post
    Hania ... z tego co czytam to większość tnie brabanty z każdej strony, czyli można zapanować nad szerokością takiego żywopłotu
    Dziękuję bardzo za porady No właśnie ta informacja jest dla mnie ważna. Ale czy drzewko nie zgłupieje... ? Bo kiedy się tnie z długości to rośnie wszerz, a jeśli z szerokości to rośnie wzwyż. A jak przytnę z każdej strony to.... zagęści się? To bardziej żart Ale ciekawa jestem jak to działa na Tuję, cięcie z każdej niemal strony.
    No cóż Smaragd i Fastigiata są ładniejsze, ale za to wooolno rosną w porównaniu do Brabanta
    A i jeszcze pytanko. Czy po osiagnięciu odpowiedniej dla mnie wysokości mogę Tuję ciąć nie pozwalając rosnąć wyżej (np. tylko do 2,5m) + cięcie z szerokości?
    Ostatnio edytowane przez hania78 ; 19-04-2012 o 15:14 Powód: dopisek

  2. #542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał hania78 Zobacz post
    Z cisów - ładne są też, ale chyba wolniej rosną, no i są trujące(??)czy mylę z innym krzewem?. Mam małe dzieci, więc dotykają i zjadają wszystko co się napatoczy
    Żywotnik też jest trujący.

    Cytat Napisał hania78 Zobacz post
    Poza tym w głębi ogrodu chcę by żywopłot urósł szybko, ale żeby nie zajmował za dużo miejsca.
    Jak coś rośnie szybko to szybko staje się duże.
    Brabanty wymagają cięcia, bo są po prostu nieładne. A cięcie przynajmniej je zagęszcza i stają się znośne.


    Może lepiej posadzić pnącza?

  3. #543
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hania78

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    E-g
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Może lepiej posadzić pnącza?
    Hmmm mąż chce się skuteczniej odgrodzić, tak na około 2,5 - 3m wysokości.
    No właśnie zakładam, że będę te Brabanty cięła z góry i z boku
    Poza tym pnącza próbowałam jakieś posiać kiedyś i nie wyszło (nie wzeszły). Może sadzonki dałyby radę.
    Ale mąż mój marzy o zielonej przez cały rok ścianie... Chciał na początku choinki, ale wybiłam mu to z głowy.

  4. #544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pnacza osiągają wysokość 20 m wzwyż, więc to nie jest problem.

    Nie lepiej posadzić żywotnika ładniejszego od Brabanta? np. Gelderland?
    Te żywotniki to ty chcesz z siewu uprawiać? Dlaczego nie kupiłaś sadzonek pnączy?

  5. #545
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hania78

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    E-g
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie lepiej posadzić żywotnika ładniejszego od Brabanta? np. Gelderland?
    Nie mogę znaleźć szczegółowych info w necie... jaki on duży rośnie i jak szybko i jaki ma kolor?
    Brabant - to fakt najładniejszy nie jest.Ale Gelderland wydaje mi się (patrząc na zdjecia w necie) bardzo podobny do Brabanta, tylko o nieco jaśniejszej barwie zielonej?
    Najbardziej podoba mi się Fastigiata (kolumnowy żywotnik, gęsty, ciemnozielony) ale .. wolno rośnie - to jest problem, no i nie do dostania generalnie - mało popularny widać. Ten Gelderland też chyba rzadko spotykany... nie widzę go nigdzie w sprzedaży.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Te żywotniki to ty chcesz z siewu uprawiać? Dlaczego nie kupiłaś sadzonek pnączy?
    Żywotniki z sadzonek, i to jak największych oczywiście.
    A pnącza siałam bo sie nie znałam
    Pnącza raczej odpadają, bo nie będą zdobić w zimie... Ma być osłona przez cały rok.

  6. #546
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gelderland ma przyrosty po 50 cm rocznie.
    Jest to odmiana zywotnika olbrzymiego (a nie zachodniego), czyli nie brązowieje na zimę i późno szyszkuje.
    Szkółki, które go produkują:
    http://www.zszp.pl/?id=199&sco=&rco=...&wysw=1&lang=1

    Dlaczego nie rozważasz wąskiego "Smaragda"?

    Zimozielone pnącze to bluszcz.

  7. #547
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hania78

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    E-g
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Smaragd też jest piękny, ale z 10 lat bede czekać na żywopłot czyli rośnie za wolno (?)
    Podobnie wygląda wspomniana przeze mnie Fastigiata, którą bym bardzo chciała, bo szybciej rośnie... Ale oba to są żywotniki zachodnie, czyli będą brązowieć?
    Czy określenie żywotnik olbrzymi oznacza że będzie się silnie rozrastał wszerz?
    A dodatkowo... wstępnie obliczyłam że będę potrzebowała około 70szt. czyli raczej cena 10zł za szt. to max. Smaragdy do najtańszych nie należą niestety

    Teraz to już nic nie wiem i zgłupiałam doszczętnie
    Ostatnio edytowane przez hania78 ; 19-04-2012 o 19:50

  8. #548
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Brabant po 10 latach od sadzonki ma 3 m wysokości a Smaragd 2,5 m. Czy to taka duża różnica?

    Uważaj, bo ponizej 10 zł za szt możesz dostać nie odmianę tylko jakąś siewkę "no name" o nieustalonym pokroju. Odmiany rozmnaża się z sadzonek a nie z siewu. Dlatego sa droższe.

  9. #549
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    'Smaragd' rozpozna każdy, nawet lajkonik...
    Za 'Brabanta', osobliwie w takiej cenie każde g... Ci wcisną.
    Swoją drogą nie mogę pojąc, co widzisz w tym paskudztwie....

  10. #550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Myslę, że głównie cenę.

    70 szt co 0,8 m daje długość 58mb. Jesteś pewna, że chcesz sie osłaniać na całej długości? Nie starczy tylko w najbardziej newralgicznych miejscach?

  11. #551
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hania78

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    E-g
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Najbardziej newralgiczne miejsce to cały tył ogrodu (jakieś 400-500m2)
    To ile powinna sadzonka 70cm Smaragda kosztować? Brabant od samego początku średnio mi sie podoba.
    Mam ofertę w pobliżu. Co myślicie o tym Smaragdzie i cenach za niego? http://www.iglaki.elblag.pl/smaragd.php
    W przyszłym tyg. sie przeprowadzam więc w wolnej chwili dokładnie obliczę ile mi tam wejdzie sadzonek. Tylko wam nie odpiszę bo neta nie będę miała w maju
    Ostatnio edytowane przez hania78 ; 19-04-2012 o 20:14

  12. #552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Po co ci w głębi ogrodu taka szczelna zasłona całosezonowa? Przecież zimą nie korzysta się w ogrodu.

  13. #553
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hania78

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    E-g
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Po co ci w głębi ogrodu taka szczelna zasłona całosezonowa? Przecież zimą nie korzysta się w ogrodu.
    Dla estetyki. Z ulicy widać prawie cały tył ogrodu.
    Oto strona dotycząca mojej nieruchomości... http://mojdomek.pl.tl/OGR%D3D.htm
    Wrzuciłam i zdjęcie przedstawiające tył ogrodu i plan zagospodarowania tego ogrodu...
    Zdjęcia powinny wyjaśnić dlaczego chcę posadzić coś wokół płotu...
    Ostatnio edytowane przez hania78 ; 19-04-2012 o 22:51

  14. #554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wyjasniły. Raczej skłaniają do pytania, dlaczego nie zasłonisz sobie roślinnością wnętrza ogrodu od strony ulicy.

  15. #555
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hania78

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    E-g
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie wyjasniły. Raczej skłaniają do pytania, dlaczego nie zasłonisz sobie roślinnością wnętrza ogrodu od strony ulicy.
    Dlaczego z tyłu ogrodu chę się odgrodzić?: Bo chcę mieć zaciszny, spokojny kącik z dala od ulicy właśnie.
    Dlaczego nie odgradzam się od ulicy?: Bo nie znoszę jak wielka roślinność zasłania mi widok z okna. Lubię widzieć co się przy płocie dzieje, kto wchodzi na posesję itp. Poza tym to osiedle mało uczęszczane. Jeżdżą tylko mieszkańcy. I dodatkowo płot od ulicy ma maksymalnie 10 m, z czego 4m to brama 1,5 m bramka wejściowa... nie ma sensu w pozostałej części się odgradzać. Przy ulicy posadzę niewielkie krzewy ozdobne. Natomias tył ogrodu patrząc od ulicy wygląda okropnie: stary płot, widoczne rury i ciągły bałagan na posesjach sąsiednich.
    Ale wracając do tematu Thuji. Ile powinien kosztować 100% Smaragd? Czy cena za 70cm = 10zł to podejrzane? I co ile sadzić Smaragd? 70 czy 80cm?

  16. #556
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przykład tego, jak zagospodarowac teren pod żywotnikami:

  17. #557
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArekAras

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam mam problem z tujami podlewam je co 10 dni jest ich 6 jedna z nich jak widac na zdjęciach zyje natomiast chyba pozostałe uschły czy one mogą odrzyć czy juz nie da się nic zrobić proszę o pomoc:
    http://img844.imageshack.us/img844/6580/dsc07663h.jpg
    http://img21.imageshack.us/img21/2430/dsc07662r.jpg
    http://img51.imageshack.us/img51/9682/dsc07661i.jpg
    http://img502.imageshack.us/img502/5291/dsc07660u.jpg
    Z góry dziękuje za pomoc...

  18. #558

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArekAras Zobacz post
    czy one mogą odrzyć
    Nie, nie mogą odżyć.
    A na przyszłość: większe doniczki i zabezpieczone przed przemarzaniem zimą, zawierające dobrą ziemię (nie torf), podlewanie wtedy, kiedy roślina potrzebuje, więcej światła (być może, tu zgaduję na podstawie zdjęć - balkon jest zadaszony?)

  19. #559
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArekAras

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    balkon jest zadaszony natomiast balkon ustawiony jest na strone zachodnią i tak około godziny 14- 15 aż do całkowitego zachodu słońca pada na nie właśnie słońce. Dzięki za info no cóż zakupie jeszcze raz tuje jak również wieksze donice i postaram się już nie dopuścić do tej sytuacji. Jeszcze tylko takie pytanko jaką ziemie kupić do przesadzenia i kiedy przesadzić i wreszcie jak ochronić drzewka na zimę? pozdrawiam...

  20. #560

    Domyślnie Thuje szmaragd usychają :(

    witam,
    od zeszłego roku usychają nam thuje. Najpierw zaczęły żółknąć te położone od lasku, i od nich rozprzestrzenia się coraz bardziej. Co to może być i czy da się je uratować?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180509_072712.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	412767  

Strona 28 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony