dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 18
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 345
  1. #141

    Domyślnie

    aha. czasami wierciłem 1-2 cm dziurę aby wkręt wszedł mocniiej w miecz i dobrze złapał słup lub belkę.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksr Zobacz post
    Nieprecyzyjnie zadałem pytanie chodziło mi o to który ze sposobów zapewnia największą stabilność konstrukcji???

    Drugie pytanie czy prawidłowo jest zaprojektowane łaczenie krokwi to w kółeczku czerwonym??
    Pytania też trzeba umieć zadawać. Wytrzymałość konstrukcji, dopuszczalne ugięcia itp oblicza konstruktor korzystając z dosyć uniwersalnych wzorów. Oblicza też połączenia elementów więc w projekcie przeczytasz np "łączenie jętek z krokwiami gwoździami o przekroju x i długości y...", "wykonać połączenie krokwi z murłatą na wrąb o wymiarach..." itp. Można uogólnić że połączenia ciesielskie są bardziej wytrzymałe ale od czego? Od połączenia na gwoździe? Jeżeli oba są policzone i możliwe do zastosowania to są równie wytrzymałe.
    Zdjęcie sie nie pokazuje i nie otwiera.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #143
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    . Można uogólnić że połączenia ciesielskie są bardziej wytrzymałe ale od czego? Od połączenia na gwoździe? Jeżeli oba są policzone i możliwe do zastosowania to są równie wytrzymałe.


    sorki ale z taką opinią sie nie zgodzę a reszta jak najbardziej dobrze napisane

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE72 Zobacz post
    . Można uogólnić że połączenia ciesielskie są bardziej wytrzymałe ale od czego? Od połączenia na gwoździe? Jeżeli oba są policzone i możliwe do zastosowania to są równie wytrzymałe.


    sorki ale z taką opinią sie nie zgodzę a reszta jak najbardziej dobrze napisane
    Spróbuj napisać dlaczego to połączenie na gwoździe jest słabsze a zobaczysz że nie bardzo jest jak to uzasadnić. Nie ma czegoś takiego jak połączenie "uniwersalne". Za każdym razem jest trochę inaczej Nie zawsze da się zastosować gwoździe bo połączenia czasem muszą spełniać różne wymagania ale jeżeli można to niczym wytrzymałościowo się takie połączenie nie różni od ciesielskiego. Inaczej nie mogło by być zastosowane. To co piszesz sugeruje że połączenia ciesielskie mają jakiś "zapas" wytrzymałości którego nie mają połączenia na gwoździe. To błąd. Albo ten zapas jest zbędny konstrukcyjnie więc połączenie jest przewymiarowane albo jest potrzebny więc musi również występować w połączeniu na gwoździe. Wytrzymałość połączenia musi być taka sama niezależnie od tego jak jest wykonane. Nie ma sensu robić połączenia "na zapas" mocniejszego.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #145
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    połączenie < ciesielskie > wykonane w projekcie jest połączeniem prostym do wykonania lub bardziej wpływającym na estetykę lub stabilność > lecz jak sam napisałeś po co stosować połączenia < których stososwanie jst na wyrost> nie ma czegośc takiego jak przewymiarowane < po to jest to POŁĄCZENIE aby spełniało swoją funkcję > może byc połącznei proste lub bardziej skomplikowane do wykonania których wykonanie w połączeniu z kosztami jak i czasem zastępuje sie prostymi rozwiązaniami które do końca nie mają aż tak mocnymi połączeniami

    w praktyce stosuje sie to co jest wygodniejsze do wykonania niż to co by było pewniejszym

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksr Zobacz post
    Nieprecyzyjnie zadałem pytanie chodziło mi o to który ze sposobów zapewnia największą stabilność konstrukcji???

    Drugie pytanie czy prawidłowo jest zaprojektowane łaczenie krokwi to w kółeczku czerwonym??
    Poprawiłem zdięcie prosze o odpowiedz odnośnie łaczenia krokwi tego w kółeczku czerwonym czy jest to prawidłowe łączenie??

  7. #147

    Domyślnie

    Jeśli chcesz ustabilizować DODATKOWO dach to nabij z przodu deski zakrywające ten trójkąt. Tak mam i cobie chwalę bo na belkach poziomych mam jakieś graty - które w tej sytuacji są niewidocznie.
    Deski moga być nabite ażurowo tzn. np. co druga.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #148
    Administrator ADMINISTRATOR FORUM Avatar admin
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Murator
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uwaga, kolejna szansa na zdobycie superwiertarki w konkursie !!!

    Skomentuj artykuł opublikowany na stronie głównej Muratordom.pl. Inni już to zrobili. Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają superwiertarki

    Na ciekawe komentarze czekamy tylko do środy. Tytuł artykułu wskazaliśmy w ostatnim newsletterze Muratordom nr 417.

    Jeżeli jeszcze nie jesteś naszym subskrybentem, zapisz się ! (www.muratordom.pl/newsletter).
    Ostatni już konkursowy newsletter z informacją, pod którym artykułem zamieścić komentarz by wygrać, wyślemy jeszcze tylko 4 listopada. Wskazówki szukaj TYLKO w newsletterze Muratordom.pl !

    Szczegóły i regulamin na stronie konkursowej.

    Pozdrawiamy
    Redakcja Muratordom.pl
    Kontakt z adminem: [email protected]

    Portal: www.murator.pl

  9. #149

    Domyślnie

    Witam ja rowniez zabieram sie za budowe (dobudowe) wiaty do domu.
    Mam pytanie do Was ekspertów czy ma jakis sens robienie calej konstrukcji z metalu słupy chcialem zrobic np z profili...pozniej planuje obic to blacha...
    Czy mam dalej isc tym tropem czy zrobic raczej z drewna??
    Pozdrawiam

  10. #150

    Domyślnie

    z blachy bez sensu. Co chcesz uzyskać ?
    Drewno ładniej wygląda i generalnie jest tańsze - chyba że masz materiał ze złomowiska.

    Porozmawiaj z małżonką o pomyśle ... to wybije Ci blachę z głowy
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #151
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Jak z blachy, to lepiej kupić garaż-blaszak i zmontować go we własnym zakresie...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  12. #152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Jak z blachy, to lepiej kupić garaż-blaszak i zmontować go we własnym zakresie...
    Tia będzie przepiękny

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    U nas tak to wygląda na dzień dzisiejszy bo jeszcze brakuje drzwi do pom. gosp. docięcia desek na rogach, bachy na dachu i rynien, kostki przed frontem no i elektryki w srodku.

    Z lewej drewutnia, środek to pomieszczenie gospodarcze na taczki i łopaty a z prawej altana.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #154

    Domyślnie

    Szkoda że altana jest tak mocno zabudowana. MAło świata będzie z niej widać (tzn. z tego kawałki altany co widać takie mi skojarzenie wyszło.
    Dodatkowo od środka altany widok na papę na górze nie będzie ciekawy szczególnie jak się swiatło zapali. Nie wiem bo nie byłem w takiej ale zapach w lecie od niej też może uciążliwy. Dlatego tak "promuję" drewno do takich konstrukcji.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Zależalo mi na zabudowanej altanie bo to ma być osłona przeed słońcem i możliwość trzymania w niej zimą mebli ogrodowych drewnianych. Bardziej azurowy mamy taras. Tam widać wszystko. Altana miała nam umożliwić organizacje bardziej kameralnych imprez w osłonie przed wzrokiem sasiadów
    Dodam tylko, że to już akurat kwestia indywidualnych upodobań i potrzeb. Mi otwarta altana nie była poprostu potrzebna ale rozumię Twoje zdanie na ten temat.
    Dach jest deskowany a na nim dopiero papa i blacha (będzie). Od spodu widzę więc deseczki. Wszystko stoi pod olbrzymimi brzozami więc dach będzie w cieniu, nie będzie sie tak nagrzewał.
    Ostatnio edytowane przez mayland ; 18-01-2011 o 15:12
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #156

    Domyślnie

    Nie traktuj mojego posta jako krytyki tylko jakio głos w dyskusji. Twoja odpowiedź poszerzymiła mi postrzeganie tego rozwiązazania i zapewne będzie inspiracją dla innych
    Pozdrawiam
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nawet gdyby to była krytyka to bardzo konstruktywna A taka zawsze sie przydaje
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ciekawa ta wiata 3 funkcyjna

    Przy okazji zrobię zdjęcia mojej i wrzucę fotki, bo nie mato jak zobaczyć efekt końcowy.

  19. #159
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vIct0r007

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świeradów Zdrój
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam wszystkich!
    od jakiegos czasu nurtuje mnie pomysł zbudowania altanki a raczej tylko przebudowa konstrukcji dachowej, ponieważ obecna wykonana jest z kątowników stalowych!? No cóz, takie kiedys były czasy i robilo się z czago sie miało taraz chciałbym wprowadzic troche życia i zaprojektowac konstrukcje drewnianą i odnośnie tego mam parę pytan, bo widze, że znacie sie na temacie

    obrazek:


    pytania:
    - jakiej grubości dobrac deski do pełnego poszycia [na nich będzie gont bitumiczny], planowałem gr 22mm
    - czy rozstaw krokwi 1,80m może zostac [i to mnie najbardziej nurtuje] czy 'dołożyc' po jednej krokwi w środku każdego boku, wówczas rozstaw będzie co 90cm
    - kąt pochylenia ok 15* przez co nie trzeba będzie uwzględniać parcia wiatru
    - altanka w I strefie klimatycznej gdzie obc śniegiem to 0,7kN/m2 wiec hmm niewiele

    zatem poszycie nie bedzie przenosic jakis ekstra duzych obciążen..

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał vIct0r007 Zobacz post
    witam wszystkich!
    od jakiegos czasu nurtuje mnie pomysł zbudowania altanki a raczej tylko przebudowa konstrukcji dachowej, ponieważ obecna wykonana jest z kątowników stalowych!? No cóz, takie kiedys były czasy i robilo się z czago sie miało taraz chciałbym wprowadzic troche życia i zaprojektowac konstrukcje drewnianą i odnośnie tego mam parę pytan, bo widze, że znacie sie na temacie

    obrazek:


    pytania:
    - jakiej grubości dobrac deski do pełnego poszycia [na nich będzie gont bitumiczny], planowałem gr 22mm
    - czy rozstaw krokwi 1,80m może zostac [i to mnie najbardziej nurtuje] czy 'dołożyc' po jednej krokwi w środku każdego boku, wówczas rozstaw będzie co 90cm
    - kąt pochylenia ok 15* przez co nie trzeba będzie uwzględniać parcia wiatru
    - altanka w I strefie klimatycznej gdzie obc śniegiem to 0,7kN/m2 wiec hmm niewiele

    zatem poszycie nie bedzie przenosic jakis ekstra duzych obciążen..
    15 st nachylenia to tyle co nic. Drewno jest elastyczne jak nie stęzysz tego to przy lekkim nawet obciążeniu (choćby twoim )może wpaść to wszystko do środka. Powinny wystarczyć miecze od słupków nawet nieduże lub w środku dachu wieszak plus zastrzały do krokwi (coś jak w parasolu). Krokwie mocno przymocowane, przy takim nachyleniu oprócz wrębów skręciłbym je razem z oczepem śrubami zamkowymi o dużym przekroju (jeżeli to możliwe ze względu na konstrukcję połączenia oczepu i słupków). Wszystko to pod warunkiem że sam oczep jest jednolitą, dobrze połączoną i wytrzymałą konstrukcją. Dodatkowa krokiew się przyda przy tej grubości desek choć bez niej też byłoby ok ale jest spora szansa że się to wszystko powygina pod cięzarem śniegu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 8 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony