dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 18
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 345
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Wiesz, przy odpowiedniej konstrukcji (a la parasol) pewnie by się dało i to bez żartu

    Co do pytania - stopa nie przenosi bezpośrednio obciążeń. Ona ma za zadanie utrzymać słup w ustalonej pozycji, aby się nie rozjechały nogi. To słupy mają za zadanie przenieść ciężar dachu na fundamenty, a fundamenty na ziemię.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Przenosi obciążenia, bo nie ma innego wyjścia. Przenosi ciężar ścian i dachu, przenosi także wszelkie siły od momentów zginających.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Mogę nawet powiedzieć jaby wygladała "katastrofa" Podstawa słupa zamocowana w tej obejmie pękła by w kierunku gdzie nie ma blach. Pomogłyby jej w tym wkręty mocujące rozszczepiając belkę. W takiej konstrukcji najwieksze siły działają na podstawę a tu akurat nic więcej oprócz wkrętów nie trzyma. Dałby radę kształtownik stalowy o przkroju kwadratowym lub okrągłym o dopowiedniej długości i przekroju zatopiony bezpośrednio w betonie. Myślę też że belka 20 x 20 również podoła takiemu zadaniu tyle że musi miec podparcie na dole z każdej strony i to tak z 50 cm od podstawy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #204
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bar3003

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Perm, KrzysztofLis2, Martinezio !
    Jaki uchwyt (podstawę słupa) zastosować?
    Może posiadacie gotowy projekt takiej podstawy dla kantówki (14x14)cm dla wiaty jaką przedstawił autor tego tematu (Netcom).
    Poproszę o sugestie.

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    No przecież było to wałkowane do bólu. Podstawa U, z prętem to wbetonowania, albo do przykręcenia do fundamentu betonowego. Może być regulowana. Poszukaj kilka postów wcześniej - były nawet fotki wrzucane. Netcom dobrze zrobił wiatę, więc możesz spokojnie się wzorować.
    Ja swoją też będę stawiał w takich podstawach (już wykonane, tylko wciąż w drewnie dłubię, bo chcę mieć zrobioną na połączenia klasyczne, tylko stabilizowane śrubami ściągającymi).
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  6. #206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frelka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Paniówki
    Posty
    277

    Domyślnie

    Podnoszę. Mam pytanie do bardziej doświadczonych:
    Dach jednospadowy domku gospodarczego 1,9m na 2,3m, ok 10%. OSB, kryte gontem.
    Krokwie wzdłuż krótszego boku (tego 1,8m, więc wyjdą pewnie powyżej 2m).
    Domek tuż przy innym budynku, więc może zsuwać się dodatkowy śnieg.
    Jednocześnie powoduje to ograniczenia w wysokości.
    Pytanie: czy krokwie 10x10 co 40-50cm dadzą radę?

  7. #207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam,

    Planuję zrobić zadaszenie nad tarasem. Wymiary 4.5x4.5. Zawczasu przygotowałem podstawy słupów. Dodatkowo zamontowałem pręty gwintowane M20 w ścianie żeby ewentualnie przyłapać słupy ( ostatecznie wyszły nie do końca w osi podstaw słupa więc nie wiem czy wykorzystam o ile ma to sens). Nie planuję pełnego zadaszenia, jedynie na lato zarzucę bawełnę techniczną lub jutę żeby przed słońcem się schować. Nachylenie 10-15st. Jakie przekroje powinny mieć słupy/płatwie/krokwie. W jakich odstępach kłaść krokwie i czy wreby są konieczne?
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

  8. #208
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bone

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolsk
    Kod pocztowy
    63-140
    Posty
    2

    Domyślnie Budowa wiaty

    Witam
    proszę o pomoc.
    Właśnie staję przed takim zadaniem (budowa wiaty) i potrzebuję opinii "fachowca" na temat tego co chcę postawić. Bardzo proszę o podpowiedzi co powinienem zmienić i wytknięcie błędów. Nie chciałbym pewnego razu zostać pod tym dachem.
    Z góry dziękuję
    PS w załącznikach rysunkiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiata1.jpg
Wyświetleń:	882
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	211875Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiata2.jpg
Wyświetleń:	1846
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	211876Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiata3.jpg
Wyświetleń:	1025
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	211877Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiata4.jpg
Wyświetleń:	751
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	211878

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bone Zobacz post
    Witam
    proszę o pomoc.
    Właśnie staję przed takim zadaniem (budowa wiaty) i potrzebuję opinii "fachowca" na temat tego co chcę postawić. Bardzo proszę o podpowiedzi co powinienem zmienić i wytknięcie błędów. Nie chciałbym pewnego razu zostać pod tym dachem.
    Z góry dziękuję
    PS w załącznikach rysunkiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiata1.jpg
Wyświetleń:	882
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	211875Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiata2.jpg
Wyświetleń:	1846
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	211876Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiata3.jpg
Wyświetleń:	1025
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	211877Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiata4.jpg
Wyświetleń:	751
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	211878
    Wystarczy z dużym zapasem Wszystko jest ok.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #210
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bone

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolsk
    Kod pocztowy
    63-140
    Posty
    2

    Domyślnie

    dzięki, więc ruszam by do końca września drewno pochować

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bone Zobacz post
    dzięki, więc ruszam by do końca września drewno pochować
    Powodzenia. Nie ma to jak samemu coś zrobić. Jak możesz to zamieść zdjęcia z roboty. Pewnie nie jednemu się przydadzą.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Witam,
    również planuję budowę altany, a właściwie zadaszenia. Mąż wstępnie porysował coś w Sketchupie, oto wynik:

    W pół drogi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	altanka pergola 6a.jpg
Wyświetleń:	650
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	218759

    Efekt końcowy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	altanka pergola 6.jpg
Wyświetleń:	531
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	218758


    Wymiary budowli - około 420x340
    W planie kantówki 16x16, "krokwie" 4x16, wykończenie 3,2x28cm. Krokwie w cudzysłowie bo bardziej to deski przypomina, ich rozstaw to ok30 cm. Mocowane do poziomych belek przy pomocy wieszaków, np WB6 z tego linku:
    http://domax.com.pl/products/78/p/27
    tylko dwie skrajne stoją na słupach.

    Całość przykryta panelami Fastlock Uni Icopala. Spadek ok 3% - jakieś 8-9cm na 340cm długości (minimalny dla tych paneli to 1%). Woda ma spływać na dach sąsiedniego budynku - narzędziówki.

    Wiem mniej więcej jaką rolę odgrywają miecze, jednak nie bardzo mi pasują do "koncepcji" i wolałabym ich uniknąć. Mogę związać 2 słupy z szarą ścianą (z wieńcem) łącznikiem stalowym lub szpilką.gwintowaną, może to wystarczy?

    No i wreszcie pytanie: ma to szanse ustać, ew co zmienić?
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Podpowie ktoś?
    Głównie chodzi o te deski 4x16cm, długie na ponad 4m, w rozstawie ok 30cm. Pasują mi one wizualnie, natomiast jak od strony konstrukcyjnej? Wystarczą. by utrzymać śnieg?
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  14. #214
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    Witam. W jaki sposób łączycie słup wiaty (narożny słup) z dwoma "murłatami"....chodzi mi o słupy narożne.
    Pozdrawiam danielromian

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    co sądzicie o takiej wiacie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przykladowy-produkt.jpg
Wyświetleń:	809
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	243058

    http://www.stimeo-domki.pl/97-przykladowy-produkt.html
    wygląda dość filigranowo, ale jesli ją sprzedają to pewnie wytrzyma napór śniegu?
    cena 2900zł.

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    co sądzicie o takiej wiacie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przykladowy-produkt.jpg
Wyświetleń:	809
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	243058

    http://www.stimeo-domki.pl/97-przykladowy-produkt.html
    wygląda dość filigranowo, ale jesli ją sprzedają to pewnie wytrzyma napór śniegu?
    cena 2900zł.
    Pół metra śniegu to pewnie przełamie to na pół. Nie wygląda na solidną.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    z drugiej strony nie sprzedawaliby tego, gdyby przydarzały się katastrofy..

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    z drugiej strony nie sprzedawaliby tego, gdyby przydarzały się katastrofy..
    Przełamanie to może nie ale przy takich przekrojach i rozstawie belek, pod śniegiem ugnie się na pewno. Jak mieszkasz w "śnieżnej" okolicy to sobie daruj.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #219
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mplitz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Konarzyny
    Kod pocztowy
    89-607
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Przeczytałem wszystkie posty i bardzo mi to pomogło. Chciałbym prosić o doradztwo, gdyż mam zamiar wybudować wiatę na drewno o wielkości 4m x 9m. Słupy z dłuższej strony o rozstawie co 3m czyli 4szt, z krótszej chciałbym dać tylko dwa słupy czyli 2szt, dach jednospadowy z pokryciem blache, lub przeźroczysty płyta pcv. Czy doradził by mi ktoś jakie przekroje słupów i krokwi musiałbym zastosowac. Miałby być to projekt prawi identyczny jak założyciela tematu netcom.

    Z gróry dzieki.

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał mplitz Zobacz post
    Witam,

    Przeczytałem wszystkie posty i bardzo mi to pomogło. Chciałbym prosić o doradztwo, gdyż mam zamiar wybudować wiatę na drewno o wielkości 4m x 9m. Słupy z dłuższej strony o rozstawie co 3m czyli 4szt, z krótszej chciałbym dać tylko dwa słupy czyli 2szt, dach jednospadowy z pokryciem blache, lub przeźroczysty płyta pcv. Czy doradził by mi ktoś jakie przekroje słupów i krokwi musiałbym zastosowac. Miałby być to projekt prawi identyczny jak założyciela tematu netcom.

    Z gróry dzieki.
    No, jak identyczny to wszystko co trzeba tu jest.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 11 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony