dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 18
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 345
  1. #221
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mplitz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Konarzyny
    Kod pocztowy
    89-607
    Posty
    3

    Domyślnie

    Prawie identyczny, chodziło mi o to zeby ktos doradził mi jakie przekroje słupów musiałbym zastosować i czy przy rozpietości 4m musiałbym zastosowac dodatkowe slupy i podpore w srodku..

  2. #222
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dwd89

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ceasar Zobacz post
    Witam! (Chyba) jedyna konkretna strona by zbudować samodzielnie wiatę. Jestem w fazie projektu wiaty, która będzie miała dwie funkcje: 1. Wiata na samochód, a na obrzeżach konstrukcji drewutnia. Wiata będzie budowana własnym sumptem z rzeczy pozostałych z budowy domu (dachówki, drzewo).
    Wiata jaką bym chciał byłaby to wiata przyścienna, ale może dokładniej. Chciałbym by wiata była mocowana do ściany budynku bez żadnych bel pionowych z jednej strony, tylko zamocowana do ściany pozioma deska (załącznik,zdjęcie pomocnicze nr 1).
    Ściana budynku jest już ocieplona, ale bez elewacji. Moje pierwsze pytanie jest następujące:
    Primo: Czy pierw zrobić elewację a później dopiero wiatę, czy nic nie stoi na przeszkodzie by elewacje wykonać później?
    Secundo: Czy montując poziomą belę do ściany trzeba wyciąć np. na jej szerokość styropian od ocieplenia i w wycięte miejsce wmontować długą belę czy montować normalnie na styropian na długie kołki (pręty) aż do cegły?
    Zdjęcie pomocnicze

    Na dachu będzie dachówka oczywiście. Więcej technicznych informacji udzielę później. Pozdrawiam
    robię coś bardzo podobnego, jedno zadaszenie nad tarasem przy drzwiach wejściowych drugie za budynkiem. w obu przypadkach wstawiałem ciężkie belki grubości 12cm (bo styro na ścianie też ma 12cm), wstawione są gwintowane pręty i skręcane od wewnątrz budynku i zewnątrz belki. pręty co 1m. zdjęcia belek juz nie wykonam bo są pokryte siatką, klejem i tynkiem, ale wewnątrz budynku mam widoczne jeszcze nakrętki. pozdrawiam

  3. #223

    Domyślnie

    Witajcie koleżanki i koledzy!

    Przede mną wyzwanie w postaci budowy wiaty, sprawy papierkowe (zgłoszenie w starostwie) mam rozeznane, mapkę działki mam, teraz tylko zebrać wszystko w całość i przedstawić odpowiednim organom. W związku z tym mam wstępne (pierwsze, ale nie ostatnie) pytanie, mianowicie: Czy powierzchnia 25 m^2, której nie można przekroczyć dotyczy obrysu zadaszenia czy skrajnych elementów podparcia tzn. słupków?

  4. #224
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomal_

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dwd89 Zobacz post
    robię coś bardzo podobnego, jedno zadaszenie nad tarasem przy drzwiach wejściowych drugie za budynkiem. w obu przypadkach wstawiałem ciężkie belki grubości 12cm (bo styro na ścianie też ma 12cm), wstawione są gwintowane pręty i skręcane od wewnątrz budynku i zewnątrz belki. pręty co 1m. zdjęcia belek juz nie wykonam bo są pokryte siatką, klejem i tynkiem, ale wewnątrz budynku mam widoczne jeszcze nakrętki. pozdrawiam
    Witam forumowiczów;

    Równie z chciałem wykonać podobne zadaszenie na tarasie o wymiarach 6mx4m
    Słupy planuję 10x10, krokwie 14x7 co 80cm, na to łaty i poliwęglan komorowy.
    Czy wiata o takiej konstrukcji wystarczy?
    tomal

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomal_ Zobacz post
    Witam forumowiczów;

    Równie z chciałem wykonać podobne zadaszenie na tarasie o wymiarach 6mx4m
    Słupy planuję 10x10, krokwie 14x7 co 80cm, na to łaty i poliwęglan komorowy.
    Czy wiata o takiej konstrukcji wystarczy?
    Słupy dał bym mocniejsze minimum 12x12 a najlepiej 14x14
    Krokwie wystarczą 12x6
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  6. #226
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    Witam....mam pytanie o połączenie belki poziomej ze słupem. Chce wykonać wycięcie na głębokości 3 cm w słupie 14x14 i w to miejsce włożyć belkę 14x14. Do belki od strony czoła gdzie będzie stykała się z wyfrezowanym gniazdem chcę wkręcić śruby dwugintowe M12...przewiercić słup i skręcić śrubami. Czy na takie połączenie śruby M12 dwugwintowe będą wystarczające?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	254709  
    Ostatnio edytowane przez DanielRomian ; 14-04-2014 o 21:23
    Pozdrawiam danielromian

  7. #227
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    A co myślicie o takich połączeniach.....z jednym zastrzałem w słup wkręcona śruba dwugwintowa....zastrzał przewiercony , osadzony w wycięciu i skręcony nakrętką.....i drugie połączenie z dwoma zastrzałami???
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	254786  
    Pozdrawiam danielromian

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał DanielRomian Zobacz post
    A co myślicie o takich połączeniach.....z jednym zastrzałem w słup wkręcona śruba dwugwintowa....zastrzał przewiercony , osadzony w wycięciu i skręcony nakrętką.....i drugie połączenie z dwoma zastrzałami???
    Wszystko fajnie tylko po co to? Przy takich zacięciach śruba czy wkręt pełnią tylko rolę stabilizującą. Wystarczy dłuższy i grubszy wkręt i to nawet taki wkręcany wiertarką.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #229
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź
    Pozdrawiam danielromian

  10. #230

    Domyślnie

    Witam serdecznie zwracam się z prośbą o sprawdzanie projektu szopo-wiaty.

    Wymiary szopa 400x500=20m2 (lewa strona), wymiary wiata 300x500=15m2(prawa strona), wysokość w szczycie dachy 240
    Całość konstrukcji przewiduje wykona z belek 10x10 legary 10x5 + lady 10x2 (nie narysowane) Krokwie co 62cm.
    Na dach planuje blacho dachówkę bez deskowania.

    1.Szopa ma być obita deska elewacyjna co zasadniczo usztywni konstrukcje? wiec zrezygnowałem z zastrzałów, słusznie?

    2.Domyślam się ze przydałyby się dodatkowe belki poziome wywnętrz konstrukcji . czy są one konieczne?

    3.Krokwie chciałby łączyć przy pomocy takich blach bez nacinania. rozwijanie do przyjęcia? Resztę łączeń tradycyjny kątownik.
    Bardzo proszę o spr i rozwianie moich wątpliwości. pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	255604   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	255605   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	255606   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4057115959_3.jpg
Wyświetleń:	390
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	255615   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hr33b6rat2edrtg51q8oeiw834uh8y73qwe69c5.jpg
Wyświetleń:	600
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	255616  


  11. #231

    Domyślnie

    1 są potrzebne
    2 nie sa potrzebne (wyparcie w kalenicy jest )
    3 żadnych kątowników (Gwóźdź 20cm i zaciosy )
    4 sprawdż wysokość
    Ostatnio edytowane przez FOXSTER ; 19-04-2014 o 07:29
    Nie jest łatwo ale się staram.

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Jeżeli planujesz robić zacięcia krokwi (obowiązkowo) to kątowniki to zbędny wydatek (wbrew pozorom nie mały). Reszta jak kolega wyżej napisał.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #233
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    czy mógłby ktoś z forumowiczów ocenić ten projekt...brakuje tylko krokwi. Konstrukcja zaprojektowana z desek 40x150...
    Czy fundament 30cm x 30cm na głębokość poniżej przemarzania w rozstawie co 1,2 m pod ściany szkieletowe będzie ok? Podwalina o przekroju 80x150. Rozstaw desek w ściankach co 55 cm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiata nowa.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	256016  
    Ostatnio edytowane przez DanielRomian ; 22-04-2014 o 13:31
    Pozdrawiam danielromian

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał DanielRomian Zobacz post
    czy mógłby ktoś z forumowiczów ocenić ten projekt...brakuje tylko krokwi. Konstrukcja zaprojektowana z desek 40x150...
    Czy fundament 30cm x 30cm na głębokość poniżej przemarzania w rozstawie co 1,2 m pod ściany szkieletowe będzie ok? Podwalina o przekroju 80x150. Rozstaw desek w ściankach co 55 cm.
    Jest ok, nawet z zapasem. No może oczep z dłuższego boku grubszy, choć dobrze nie widać.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 22-04-2014 o 15:36
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #235
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    Oczep....tzn jaki proponujesz...a co z fundametami...nie chce wylewać jednolitego po całej długości

  16. #236
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    Oczep jest 40x150

  17. #237
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcin_99

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Chciałem zasięgnąć porady co do wiaty, która chce postawić u siebie na działce. Ma to być wiata otwarta na sprzęt ogrodniczy.
    A więc:
    - wymiary 3x3 metry, wysokość 2,7m(przód) i 2,5m(tył).
    - krokwie pionowe to 10x10cm
    - poprzeczne 10x5cm
    - listwy pod dach 5x4cm
    - dach będzie z Płyt bitumicznych BASE (w Casto za 30zł), więc będzie lekki
    Wszystko ma stać na kotwach wbetonowanych w słupach o wymiarach 30x30x40
    Rysunek poglądowy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt v03.jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	46,0 KB
ID:	258666
    Dach z jednej strony ma wystawać ok 1 metra.
    Jaki powinien być kąt dachu?
    Czy w taki sposób mogę połączyć krokwie pionowe z poziomymi? Mam zamiar skręcić je śrubami.
    Czy jest to projekt poprawny czy przekombinowany?

    z góry dzięki z wszelkie uwagi
    pozdrawiam

  18. #238
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michal78-

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Mam od razu pytanie bo stoję przed wieloma zagadkami, na które nie mogę jednoznacznie sobie odpowiedzieć ale nurtują mnie najbardziej te dwie.
    Chcę zadaszyć taras konstrukcją drewnianą pokrytą poliwęglanem komorowym - elementy drewniane praktycznie już mam przygotowane
    dwa słupy o wymiarach 11 x 12,5 x 205, płatew 11x13x475, krokwie 6 szt. 5,5 x 13 x 310 będą jeszcze miecze ale wymiarów jeszcze nie znam.

    1 . Jak przymocować słupy do tarasu ? czy mam go w miejscach słupów rozebrać i zrobić fundament z betonu i zatopić uchwyt( jak na zdjęciu) czy wystarczy przykręcić do kostki ? Taras jest usypany z piachu bardzo mocno zagęszczony dodatkowo była wysypana warstwa ok 10cm kamienia bazaltu drogowego, parę cm ok 5 betonu i oczywiście podsypka z cementem i kostka brukowa 6 cm. ( piach był tak zagęszczony, że łopaty nie szło wbić )

    2. Czy mocowanie krokwi tarasu do krokwi (7-7,5cm) budynku za pomocą śrub jest wystarczające - wiadomo, że deszcze to nie kłopot ale ciężar śniegu zimą już tak, a potrafi mi z dachu na taras zsunąć się ładna hałda. Może należało by zastosować drabinki przeciwśnieżne na dachu budynku?

    Załączam fotkę mojego tarasu, i schemat konstrukcji jak to ma wyglądać zaciągnięta z neta i przerobiona w paint-cie (niestety nie jestem tak biegły w SketchUp jak inny forumowicze)
    Kupiłem również mocowanie słupów ale do wbetonowania - fajny system bo po wyfrezowaniu piłą łańcuchową otworu i nasadzeniu na niego słupów praktycznie jest nie widoczny.

    Poradźcie co najlepiej miałbym zrobić.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Michał
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TARASS2.jpg
Wyświetleń:	406
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	266292Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TARRASS 3.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	266293Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TARASS.jpg
Wyświetleń:	930
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	266294Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	1,0 KB
ID:	266295

  19. #239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michal78-

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź !
    Już się nastawiłem, że jednak trochę trzeba będzie rozebrać tej kostki
    Muszę tylko dobrze zabezpieczyć brzegi wykopu, żeby nie obsypywało się i będzie git
    Jedno zagadnienie rozwiązane, zostaje tylko wytrzymałość krokwi i sposób mocowania ...

  20. #240

Strona 12 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony