dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 18
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 345
  1. #241

    Domyślnie

    jaką dachówkę można wykorzystać*

  2. #242
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michal78-

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resoviax Zobacz post
    a jaką dachówkę ?
    Zamiast dachówki ma być poliwęglan komorowy lub poliwęglan trapezowy ( $$$ ) jeszcze się zastanawiam

    Michał

  3. #243
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar n3xu5
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    90

    Domyślnie

    Witam , szanowne towarzystwo domowych majsterkowiczów, przymierzam się do doczepienia wiaty/garażu do budynku jak na zdjęciu poglądowym .Chciałbym przymocować belkę do ściany (czerwony kolor) i wykorzystać wystające krokwie oraz zrobić łączenia jak zaznaczono w żółtym kółeczku, czy muszę dostawić slupy do ściany (zielony kolor). Chciałbym aby dobudówka miała 8x4 m. Każda uwaga oraz porada będzie cenna. Pozdrawiam.
    Dziennik
    Dziennik-Komentarze
    Mój własny tor wyścigowy
    "Nie mam czasu myśleć a co dopiero pisać, napisze jak coś wymyśle gdy tylko będę miał czas" KarolusMaximus

  4. #244
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    ja bym do sciany nie mocował tylko zostawił na słupach, mocowanie do sciany może troche usztywni ale ze słupow na pewno bym nie rezygnował bo mocowanie do ściany to troche lipnie mi wygląda

  5. #245

  6. #246
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar n3xu5
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    ja bym do sciany nie mocował tylko zostawił na słupach, mocowanie do sciany może troche usztywni ale ze słupow na pewno bym nie rezygnował bo mocowanie do ściany to troche lipnie mi wygląda
    Właśnie chodzi o to ,ze chciałbym przymocować belkę do ściany bez slupów ,tylko nie wiem czy tak mogę zrobić, wiem ,że na pewno wzmocni tę konstrukcje ,zawsze będzie kilka dodatkowych punktów podparcia.
    Dziennik
    Dziennik-Komentarze
    Mój własny tor wyścigowy
    "Nie mam czasu myśleć a co dopiero pisać, napisze jak coś wymyśle gdy tylko będę miał czas" KarolusMaximus

  7. #247
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar n3xu5
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    90

    Domyślnie

    Dzięki za link, na pewno skorzystam przydałyby się jeszcze jakieś linki
    Dziennik
    Dziennik-Komentarze
    Mój własny tor wyścigowy
    "Nie mam czasu myśleć a co dopiero pisać, napisze jak coś wymyśle gdy tylko będę miał czas" KarolusMaximus

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Nie polecam naśladowania. Projekt jest zrobiony przez jakiegos amatora bez większego pojęcia. Tam są ewidentne błędy. Nie cementuje się drewna! Jak już to trzeba je wcześniej poddać mineralizacji. w sumie nieopłacalna zabawa. Przekroje są przewymiarowane (może oprócz słupków) ale to akurat można zaakceptować. W wersji bez słupków zatopionych w betonie (czego się nie robi) wiata będzie wiotka, trzeba zastosować stężenia.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 26-08-2014 o 19:18
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #249
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar n3xu5
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    90

    Domyślnie

    Akurat ta wiata nie przykula mej uwagi z tej strony lecz wszystkie pozostałe plany
    BTW wciąż czekam na podpowiedzi odnośnie moich planów.
    Dziennik
    Dziennik-Komentarze
    Mój własny tor wyścigowy
    "Nie mam czasu myśleć a co dopiero pisać, napisze jak coś wymyśle gdy tylko będę miał czas" KarolusMaximus

  10. #250
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar n3xu5
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    90

    Domyślnie

    Akurat ta wiata nie przykula mej uwagi z tej strony lecz wszystkie pozostałe plany
    BTW wciąż czekam na podpowiedzi odnośnie moich planów.
    Dziennik
    Dziennik-Komentarze
    Mój własny tor wyścigowy
    "Nie mam czasu myśleć a co dopiero pisać, napisze jak coś wymyśle gdy tylko będę miał czas" KarolusMaximus

  11. #251
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Runner79

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!

    Chciałbym prosić o rade w kwestii dodawania mieczy. Mam wybudowana wiatę i tylko zastanawiam sie czy taka konstrukcja bedzie OK, czy jeszcze nalezy dodac mieczy - zielone slupy? Czy moze tak jak jest bedzie juz OK? Teraz miecze sa zamontowane tylko na rogach i w miejscu gdzie belka pionowa jest przylepiona do budynku sasiedniego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiata.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	46,0 KB
ID:	277726

    Widoki z boku i z przodu. Wiata przyklejona jest do innego budynku.

    Pozdr i dziekuje za pomoc.
    Runner79

  12. #252
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Koledzy i Kolezanki!

    uprzejmie prosze o pomoc, zbliza sie zima ja na juz nigdy wiecej nie chce bawic sie w poranne skrobanie szyb w aucie. Chcialbym postawic wiate o wymiarach ok 6.5m szerokosci oraz 5.5m dlugosci. Konstrukcja wykonana bylaby ze stali ocynkowanej, pokrycie blachodachowka.

    pytania:
    1. czy da sie zbudowac taka konstrukcje bezpiecznie bez zadnych dodatkowych slupow w srodku wiaty?
    2. jakie przekroje i technologie byscie polecili
    3. widzialem na portalach aukcyjnych wiaty o podobnych rozmiarach ale zbudowanych z drewna - czy faktycznie drewno byloby wytrzymalsze niz solidne slupy (ile?) + kratownice?

    Doradzcie prosze. Tak, wiem ze bedzie na to potrzebne pozwolenie na budowe ale o to sie nie martwie.

  13. #253
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Czolem, czy ktos moglby pomoc mi odpowiadajac na powyzsze pytania ?

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Czolem, czy ktos moglby pomoc mi odpowiadajac na powyzsze pytania ?
    To nie jest mała wiata. Szczególnie szerokość czyli w domyśle długość dzwigarów lub krokwi będzie spora. Z drewna to byłaby kobylasta konstrukcja ze sporymi krokwiami lub wiązarami oparta na dużych przekrojach. Lepiej już chyba z kształtowników stalowych. Coś jak z tej strony:
    Garaże blaszane
    Może lepiej kupić gotową?
    Te są całkiem ładne.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 14-10-2014 o 17:56
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #255
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    To nie jest mała wiata. Szczególnie szerokość czyli w domyśle długość dzwigarów lub krokwi będzie spora. Z drewna to byłaby kobylasta konstrukcja ze sporymi krokwiami lub wiązarami oparta na dużych przekrojach. Lepiej już chyba z kształtowników stalowych. Coś jak z tej strony:
    Garaże blaszane
    Może lepiej kupić gotową?
    Te są całkiem ładne.
    Dzieki, tak tez myslalem. Nie bede ryzykowal i skorzystam z gotowego rozwiazania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiata4a.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	284443
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiata3a.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	284444

    6.5m szerokosci x 5.5m dlugosci x 2.2m wysokosci w swietle wjazdu (+ 0,8m w kalenicy). Sklada sie z 6 slupow 100x100x4mm, 3x kratownic, spietych u gory profilem zamknietym a ponizej stezeniami na srubach rzymskich. Dach spiety platwiami (7szt) z ceownika 60x60mm. Z tylu bedzie dodatkowy maly slupek 70x70x3 ktory bedzie przymocowany do ostatniej kratownicyi dodatkowo bedzie spiety z tylnymi slupkami takimi samymi stezeniami na srubach rzymskich. Montaz na gotowych kotwach, wpuszczonych ok 70cm w podloze z wyprowadzonymi markami. Strzele to jeszcze w ocynk, pokryje blacha trapezowa, moze nawet z filcem antykondensacyjnym i mam wiate na wieki. Juz nie moge sie doczekac

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    ...
    Nie ma to jak samemu coś zmajstrować. Zamieść zdjęcia z montażu jeżeli możesz. Komuś na pewno się przyda.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #257
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Zamowilem juz poziomice wodna, bede Was informowal o postepie prac

  18. #258
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czy ten filc na gołej blasze wystarczy w naszych realiach ?
    Garaż z samej blachy to i tak zamarzający samochód , jedyny efekt że rano nie trzeba zgarniać śniegu ..
    Darek B

  19. #259
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    zakladam, ze filcprzyda sie bo:
    - auto nie bedzie wilgotne od skraplajacej sie wodzie,
    - troche odizoluje auta od otwartego slonca w lecie,
    - blacha na dachu bedzie krecona do platwi metalowych i mam nadzieje, ze filc zadziala jako izolator akustyczny

  20. #260

    Domyślnie

    Proszę o informację co jest brane do pomiaru pow. wiaty garażowej. Czy liczona jest pow. obrysu dachu wiaty czy brana jest pow. pomiędzy np. słupkami.
    Pozdrawiam.

Strona 13 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony