dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 18
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 345
  1. #161
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vIct0r007

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świeradów Zdrój
    Posty
    2

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz zrobilem teraz obliczenia statyczno-wytrzymałościowe i przy zastosowaniu krokwi co 90cm rzeczywiscie mozna zastosowac deski gr 22mm i optymalny przekroj krokwi wynosi wowczas 10x8cm

  2. #162
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    bardzo fajny wątek , zamierzam właśnie zrobić mała drewutnie a tutaj gotowe rozwiązania

  3. #163
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojownik73

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie!. Ja również mam pytanie - otóż jakie wkęty, śruby użyć należy do przymocowania belek pionowych do tych wbetonowanych kotw typu U czy L??? Za odpowiedź będę wdzięczny. Pozdrawiam

  4. #164
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cobra1972

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-343
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystki forumowiczów.Jestem tutaj pierwszy raz lecz napewno nie ostatni. Bardzo zainteresował mnie temat budowy wiaty/zadaszenia tarasu. Z napisanych powyżej postów mógłbym już spokojnie budować zadaszenie mojego tarasu ( chodzi o przekrój belek , zastrzał.ów itp lecz jak to bywa człowiekowi ciągle mało i razem z żoną obmyśliliśmy rozbudowę tarasu przed zadaszeniem i tu problem gdyż taras nie jest na wysokości ziemi lecz na podwyższeniu ( jak pokazuje rys. ) strzałka pokazuje w jakim kierunku chcemy rozbudować taras, obecny jest wylewany betonem, teraz chcemy dobudować z drewna ( kupiliśmy taki dom z małym czyt. wąskim tarasem - chcemy go poszerzyć ) tak więc dochodząc do sedna jakie muszą być słupy utrzymujące podłogę nwego tarasu i jakie musi być gęste ożebrowanie pod podłogę ( chcemy kłaść deski z kompozytów. Nadmienię również że chcemy wysunąć taras na ok 1,5m . Z góry dziękuję za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Beznazwy-1.jpg
Wyświetleń:	600
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	65175  

  5. #165
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    peeddro

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie
    Czy przy rozbudowie juz istniejacej wiaty ktora jest w zasadzie zbudowana tak, ze sily dosne dzialaja na budynki ja otaczajace podczas kotwienia trzeba koniecznie ja usadowic na glegoko zalanym betonie ? . Czy wystarczy tylko wbic kotwe do ziemi ? . Wiadomo ze w takim przypadku podczas mrozow wiata bedzie w nowodobudowanej czesci pracowac

  6. #166

    Domyślnie

    polecam np kotwa gruntowa - do przymocowania wiaty, garażu blaszanego, banerów reklamowych, innych elementów wrażliwych na wiatr, odciągi, uziemienia itp. Jest to świder, który wkręcany jest na głębokość od 1,5m i więcej zakończony talerzem stalowych. Całość na powierzchni zakończona gwintem pozwalający na zastosowanie np śruby rzymskiej.

  7. #167
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Liryczny

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, obserwuję ten temat od dłuższego czasu i chciałbym podzielić się z wami moim projektem wiaty. Kilka danych:
    dł. 8m
    szer. 2,5m
    wys. Od fundamentu do płatwi 2,5m
    wys. Całkowita 3,5m
    odstęp między krokwiami 0,5m

    materiał:
    kotwy typu ‘’U” zatapiane
    słupy, płatwie i miecze- belka 12x12cm
    krokwie i poprzeczki- belka 7x15cm

    Zależy mi na wytrzymałej konstrukcji, mieszkam na Warmii, a tutaj ostatnio strasznie wieje. Jeżeli któryś z doświadczonych kolegów mógł by się podzielić spostrzeżeniami będę bardzo wdzięczny.
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Wszystko ok, tylko przy tej długości dałbym jeszcze stężenia w płaszczyźnie płatwi w postaci np łat po przekątnej albo dodatkowych mieczów do słupków środkowych.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #169
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Liryczny

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zrobiłem poprawki i mam nadzieję perm że o to tobie chodziło?

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    No własnie takie coś .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #171
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdrapko

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    To i ja podlacze sie do tematu i wrzuce planowana wiate.

    Moze ktos oceni czy konstrukcja w porzadku.
    Czy nie przesadzona albo czy nie zbyt odchudzona?
    Cos dodac? Cos zbyteczne?

    Ponizej kilka detali i linki do rysunkow:

    Dlugosc calkowita ok 7,15m
    szerokosc calkowita ok 3,40m
    odleglosc miedzy slupami ok 1,8m
    szerokosc miedzy slupami ok 2,4m
    miecze ok 60-70cm
    kat dachu 35stopni
    slupy,platwie,miecze 10x10cm
    krokwie 5x14cm

    http://img841.imageshack.us/img841/705/konstrukcja3.jpg
    http://img37.imageshack.us/img37/6593/konstrukcja4.jpg
    http://img42.imageshack.us/img42/6757/konstrukcja2.jpg
    http://img18.imageshack.us/img18/7961/konstrukcja1.jpg

    Dajcie znac co myslicie.

    Pozdr.

  12. #172
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdrapko

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    podciagam

  13. #173
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wej

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    po przeczytaniu całkowitym wątku również podciągnę w ramach przygotować do budowy wiaty mobilnej

    dlaczego mobilnej?
    bo mam dużo placu i czasem lubię pospawać, poheblować, albo z pracownikami i ich laptopami popracować na świeżym powietrzu. albo jak deszcz zapada podczas grilla to sobie ją podciągnąć po prostu do miejsca wskazanego.

    z ciekawostek napiszę, że:
    - w ramach wyszczuplania wagowego na dachu będzie płyta falista lub dachówka bitumiczna
    - wiata będzie na kółkach
    - wymiary to około 3,5m x 7m, lub 4m x 5m jeszcze nie zdecydowałem.
    - dach będzie podnoszony "na korbkę" z jednej strony, aby mógł tam wjechać widlak z paletą
    - wiatrochrony i śniegochrony to maty wiklinowe
    - jako, że większość poletka mam w kostce brukowej to samochodem sobie ją przeciągnę na haku, może nawet ręcznie.
    - mocowanie do budynków lub podłoża metodą żeglarską

    znalazłem na allegro do wózków magazynowych pompowane lub nie pompowane, żeliwne, mające maksymalny udźwig nawet do 150-200k ( jedno kółko ). U mnie tych kółek będzie albo 6 albo 8.

    mam w związku z tym wątkiem i moją wiatą jezdną pytanie i prośbę o sugestię w kwestii wzmocnień dolnych.
    nie chciałbym ich wcale, ale trochę się obawiam, że dołem mi się może rozjechać przy konstrukcji górnej podobnej do tych w wątku.
    a może są jakieś techniki i patenty aby wzmacniając górę wzmocnić dół, żeby się nie rozjechał podczas transportu?

  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał vIct0r007 Zobacz post
    dzieki za odpowiedz zrobilem teraz obliczenia statyczno-wytrzymałościowe i przy zastosowaniu krokwi co 90cm rzeczywiscie mozna zastosowac deski gr 22mm i optymalny przekroj krokwi wynosi wowczas 10x8cm
    witaj i witajcie

    pytanie brzmi: w czym robiłeś obliczenia statyczno-wytrzymałościowe?


    przymierzam się do zbudowania wiaty na 3 nogach zamiast 4 (wymiar 3mx5m) i zastanawiam się w czym najlepiej zrobić sobie projekt wytrzymałościowy konstrukcji

    temat zamieściłem tu http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-czterech-JAK ale na razie cisza

    generalnie też się przymierzam do tej wiatki z tematu, jest naprawdę świetna

    planuję również na zimę do niej uszyć w firmie zajmujące się szyciem plandek do ciężarówek - rozwijane ścianki na zimę

  15. #175

    Domyślnie

    Coś mi się nie widzi ta wiata na kółkach. Waga 1m2 płyty falistej to +-20kg, przy powierzchni dachu około 35m2, same płyty ważą 700kg, i samo to daje już prawie 90kg na jedno kółko, a gdzie jeszcze waga samej konstrukcji...
    Nie odważył bym się też z innego powodu. Handluję na imprezach, i parę razy widziałem jak wiatr podniósł jeszcze nie zabezpieczoną, kilkutonową!, scenę, a co tu mówić o wiacie, ważącej dwie tony...

  16. #176
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ceasar

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam! (Chyba) jedyna konkretna strona by zbudować samodzielnie wiatę. Jestem w fazie projektu wiaty, która będzie miała dwie funkcje: 1. Wiata na samochód, a na obrzeżach konstrukcji drewutnia. Wiata będzie budowana własnym sumptem z rzeczy pozostałych z budowy domu (dachówki, drzewo).
    Wiata jaką bym chciał byłaby to wiata przyścienna, ale może dokładniej. Chciałbym by wiata była mocowana do ściany budynku bez żadnych bel pionowych z jednej strony, tylko zamocowana do ściany pozioma deska (załącznik,zdjęcie pomocnicze nr 1).
    Ściana budynku jest już ocieplona, ale bez elewacji. Moje pierwsze pytanie jest następujące:
    Primo: Czy pierw zrobić elewację a później dopiero wiatę, czy nic nie stoi na przeszkodzie by elewacje wykonać później?
    Secundo: Czy montując poziomą belę do ściany trzeba wyciąć np. na jej szerokość styropian od ocieplenia i w wycięte miejsce wmontować długą belę czy montować normalnie na styropian na długie kołki (pręty) aż do cegły?
    Zdjęcie pomocnicze

    Na dachu będzie dachówka oczywiście. Więcej technicznych informacji udzielę później. Pozdrawiam

  17. #177

    Domyślnie

    Wydaje mi się że trzeba by było wyciąć styropian. Zakładając że grubość ocieplenia to 12-15cm, grubość belki 10cm, i jeszcze min 10cm kołka w ścianę, to musiałbyś mieć kotwy o długości min 35cm. Nie wiem czy w ogóle ktoś produkuje dyble takiej długości, a żeby nawet takie były, to w styropianie będą się wyginać, szczególnie w zimie, pod obciążeniem śniegu (dachówka też nie jest lekka).

  18. #178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, to na wiatę montowaną do ściany budynku będziesz potrzebował pozwolenie na budowę, bo nie podciągniesz tego pod zgłoszenie, bo tam mowa o "wolnostojących".

  19. #179

    Domyślnie

    Wkleję swoją drewutnie. Niebawem przymierzam się do położenia dachówki.

    http://foto1.m.onet.pl/_m/013d736d90...01,10,19,0.jpg

  20. #180

    Domyślnie

    wkleje
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	013d736d90717076ac6389cddb18c501,10,19,0.jpg
Wyświetleń:	772
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	121846  

Strona 9 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony