dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 15
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 283
  1. #241
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    08.10.2006
    Z malowania płotu "dupa" - elektryczny pistolet do malowania nie daje rady mojej farbie. Poliwinylowa z mikrogranulkami. Niby te mikrogranulki mogą zapychać, ale one mają 0,1mm a pistolet przelot na 0,5mm. Mimo rozcieńczania nie dało rady. Więc będę musiał próbować pędzlem a jak nie da rady to będę zmuszony kupić normalny pistolet lakierniczy (ze zbiornikiem od góry), od sąsiada pożyczyć kompresor i normalnie pomalować płot "jak człowiek".

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  2. #242
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    10.10.2006
    Jednak da radę malować płot pędzlem. Wygiąłem sobie mieszadło z drutu i podczas malowania mieszam systematycznie farbę wkrętarką akumulatorową. Jest to trochę uciążliwe ale nie trzeba angażować agregatu, a i zużycie farby dużo mniejsze. Musiałem tylko znaleźć "system" na malowanie i polega on na tym, że najpierw maluje pędzlem normalnie a potem trzeba to miejsce "napukać" pędzelkiem - cokolwiek to znaczy
    A panowie ociepleniowcy zrobili sobie szewski poniedziałek, zachaczając o wtorek i będą jutro. Dobrze, że posadziłem orzecha to będzie gdzie swołocz zakopać. Po robocie oczywiście .
    Wczoraj, póki był dostęp z rusztowania, dodatkowo ociepliłem wełną łączenie deskowania dachu z murałatą i zabezpieczyłem wełnę przed wypadaniem wyplatając piękne wzorki z żyłki murarskiej. Potem już przy podbitce będzie mniej roboty.
    Wziąłem się w końcu za malowanie szafki w górnej łazience. Padło na kolor: palisander Duluxa (lakierobejca), której to malowanie mam opanowane już do perfekcji. Pomaluję nią tylko elelmenty widoczne, a resztę zaolejuję w celu zabezpieczenia przed działaniem wody. dlaczego nie całość będzie pomalowana? Ponieważ palisander jest kolorem b.ciemnym, a szafka jast na razie w kolorze buk, więc jak się otworzy to będzie w środku trzoszkę widniej, a przed działaniem wilgoci zabezpieczone.

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #243
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    14.10.2006
    Właśnie zostało skończone kładzenie tynku na domu.
    Zostało przykręcenie rynien, posprzątanie i .... czekamy z podbitką i malowaniem do wiosny.
    Jako, że mam rusztowanie pod ręką to skończyłem dzisiaj ocieplać dokładnie połączenie ścianka kolankowa/murłata/deskowanie - bo, wiadomo, sam człowiek zrobi najlepiej.
    Malowanie płotu nie wypaliło bo cały dzień siąpił deszczyk i nie dało rady malować.
    Z okazji ukończenia tynków (po roku) otworzyliśmy z żonką JimBeam-a i "walnęliśmy" po szklaneczce z lodem.

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    15.10.2006
    A teraz troszkę zdjęć:
    1. Elewacja





    2. Bonie w grubości tynku (tynk kładziony na wczesnie naklejoną taśmą malarską, później odklejaną)


    3. Mamy już parapety - kolor oliwka - taki sam jak okapników przy oknach (ta sama firma Natura)


    4. A tak wygląda czerpnia ścienna od rekuperatora


    5. Moje docieplenie murłaty


    6. A tu mój ulubiony element ogrodzenia, czyli skrzynka na listy. Długo szukałem takiej coby listy wyjmować od środka a wrzucać od ulicy i proszę:
    ...od strony domu


    ...od strony listonosza


    - wrzucający i wyjmujący robi swoje bez otwierania furtki i komfortowo

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #245
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    16.10.2006
    Dzisiaj mieli przyjechać skończyć "na gotowo" - nie przyjechali.
    Coś nie lubią chyba w poniedziałki pracować
    Tak, jednak zakopię ich pod orzechem
    Na szczęście wrócą bo zostawili wszystkie narzędzia, a jest tego trochę.

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #246
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    17.10.2006
    Wrócili
    ...i właśnie skończyli wszystko na gotowo.
    Posprzątane, wygrabione, rusztowania rozebrane i poukładane, resztki styropianu też - więc chyba szczelał nie będę.
    Teraz "tylko" musi przyjechać samochód i zabrać cały ten majdan i resztki styropianu, oraz hałdę śmieci pobudowlanych - i w końcu będzie w miarę czysto na placu.
    Muszę jeszcze zrobić wielkie ognicho z resztek desek i szalunków.

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #247
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    ...no nie wytrzymam i muszę się pochwalić:
    Zosia dzisiaj powiedziała "ma-ma" - nie wie jeszcze chyba co to oznacza, ale wypowiedziała swoje pierwsze w życiu słowo (i to dość istotne)
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #248
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    24.10.2006
    Szafkę to górnej łazienki już skończyłem malować. Dałem tylko dwie warstwy bo wyszłaby za ciemna. Malowałem głównie to co widać a resztę zaolejuję. Po otwarciu będzie w niej po prostu widniej. Inaczej było by w środku ciemno jak cholera. Jak już skręcę na gotowo to zrobię jakieś fotki.
    Z malowaniem ogrodzenia chyba nie zdążę. Mogę malować tylko w łikendy i po pracy. Po pracy nie da rady bo zacyzna już rosa osiadać a w soboto-niedziele nie zawsze jest pogoda. No cóż pomaluję ile się da.

    ..cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #249
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    29.10.2006
    No cóż, udało mi się pomalować na gotowo tylko dwa przęsła - reszta chyba musi poczekać do wiosny, ze względu na pogodę.
    Właśnie dostałem rachunek za gaz. Latem kocioł podgrzewa tylko cwu więc na te potrzeby zużywamy 0,8m3 na dobę. Kuchenkę mamy elektryczną. Chyba to całkiem niezły wynik jak na 4osobową rodzinę.
    Pomysł z podwójnym ociepleniem rur do cwu jednak przynosi jakieś oszczęności.
    Teraz przychodzi czas na pomalowanie garażu, coby nowe autko miało gdzie nocki spędzać. Powinieniem się uwinąć, zostało mi dwa tygodnie.

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #250
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    07.11.2006
    No i kolejny rachuneczek, tym razem za prąd.
    Od kwietnia do listopada wyszło mi 162 zł miesięcznie.
    Za to progrnozy na najbliższe 6 m-cy po 260 zł/m-c chore jakieś.
    Chyba jednak przejdziemy na comiesięczne odczytywanie licznika i płacenie za realnie zużytą moc a nie wyimaginowaną.

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  11. #251
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    12.12.2006
    W niedzielę był Pan Stolarz i pobrał wymiary na drzwi do wiatrołapu. Mają być gotowe na styczeń, więc już część zimy wichry przy wchodzeniu Zosi zawiewać nie będą. Drzwi mają być bardzo ażurowe w zasadzie sam ramiak i reszta szkło aż do sufitu, na porządnych zawiasach (3 szt) bo szyby będą zespolone. ...i znowu szklenie i malowanie

    Zamontowałem w końcu oświetlenie awaryjne. Latarki idą w odstawkę bo będziemy mieli światło przez dwie godziny.
    oprawa awaryjna

    ...niestety bardziej subtelnych nie było .
    Jak do tej pory mało osób wogóle ją zauważa więc spełnia swoje zadanie.

    Szafka w łazience w końcu pomalowana i poolejowana:


    Olejowanie to był bardzo doby, przypadkowy zresztą, pomysł - woda spływa jak po kaczce i wogóle nie wsiąka w drewno.

    A Zosi brakuje tylko drabiny i pędzla



    A połowinkę czeka po powrocie ze szkolenia niespodzianka:
    - oświetlony świątecznie "soplami" dom od frontu po lini dachu (mam tylko zdjęcie z komórki)

    - założona lampka w dolnej łazience, która "wykończy" to pomieszczenie ostatecznie na gotowo. Ciekawe tylko czy się jej spodoba


    Po 18 grudnia zostanie wykonane podłączenie od domu do mojej studzienki i będziemy szczęśliwymi posiadaczami kanalizacji, więc w święta kopieli co dusza zapragnie.

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #252
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    13.12.2006

    3 grudnia "strzelił" rok jak mieszkamy i udało mi się podsumować koszty:
    1. gaz - 3.400
    2. prąd - 2.500
    3. woda - 200
    4. śmieci - 520
    5. szambo - 1.800
    6. monitoring - 1.320
    7. TV sat - 420
    8. podatek od nieruchomości - 437
    9. tel. + neostrada - 1.248 (bez rozmów)
    10. drewno do kominka - 1.000
    11. Ubezpieczenie - 500
    SUMA ========= 13.345/rok
    co daje 1.112 zł/m-c. za 220 m2 własnego domu z 1.500 metrowym ogrodem.
    Za 35 m2 mieszkania w bloku płaciłem prawie 800 zł
    ..teraz widać, że było warto.
    Jakbym odjął drewno do kominka jako luksus i dodał monitoring do mieszkania (nie miałem) to wyjdzie na jedno - tylko powierzchnia teraz jest prawie 7 razy większa

    ..cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  13. #253
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    15.12 2006
    Wczoraj zlikwidowałem wkońcu źródło nieregularnego "smrodku" wędzarnianego. Myślałem, że przyczyną jest nieszczelność wew. drziwczek od rewizji od kominka. Przykleiłem uszczelki ... i dalej smrodek się pojawiał, co najgorsze ...czasami.
    Okazało się, że przyczyną była nieszczelność między murem a oprawą drzwiczek i na niewielkim odcinku ok. 2 cm była szparka 1-2 mm I to przez tą szparkę, jak był niż, wdmuchiwało "wędzarnię" z komina do domu. Pianka tryśnięta od wewnątrz (po całości na wszelki wypadek) rozwiązała problem.

    Ma ktoś paten na wielokrotne używanie pianki?
    Po montażu okien zostało mi dużo rurek od pianek, więc je sobie zostawiłem bo myślałem, że zapychanie rurek jest problemem. Ale teraz jak potrzebowałem trochę pianki próbowałem użyć takiej co niewiele zużyłem i okazało się, że po 2 miesiącach nie nadaje się do użytku. Czy za każdym razem, jak potrzeba trochę, to jestem zmuszony kupować nowe opakowanie? Wiem, że są mniejsze ale mi poprostu żal wywalać 95% opakowania do kosza.

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #254
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    17.12.2006
    A taki widok zastała żonka po powrocie do domu:

    Święta na zewnątrz


    ...i zainstalowaną lampkę w łazience:



    ..a teraz musimy się sobą nacieszyć

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    21.12.2006

    Niestety, na święta nie będziemy podłączeni do kanalizy. Za ostro padało i odpuściliśmy sobie na "po swiętach". Nie chcę mieć bagna na wigilię przed domem, bo muszą zdjąć cześć kostki. Niby mają to zrobić w jeden dzień ale u sąsiadów robili po dwa więc wolę nie ryzykowac, a wtedy było sucho.
    Teraz tylko modlę się, żeby nie padało a i może mały mrozek ścisnął.

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  16. #256
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    21.12.2006
    Wszystkim czytającym mój dziennik (i nie tylko) życzę pięknej choinki, ciepłych i rodzinnych świąt oraz fury prezentów pod choinką
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  17. #257
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    27.01.2007
    W domku niewiele się działo, bo wiadomo, koniec roku to zapieprz poczwórny - zwłaszcza w mojej branży. Teraz troszkę się poluźniło to cóś-niecóś zaczęliśmy działać. Głównie są to detale, ale były dość uciążliwe.
    I tak:
    - półki w schowku pod schodami (teraz panuje już tam porządeczek i mieści się dwa razy więcej.
    - środek do szafy wnękowej w śluzie, tam też już jest porządeczek.
    - podkleiłem szczotki do drzwi w wiatrołapie i spiżarni - już nie wieje przez szparę przy podłodze.
    - no i udało się zakończyć podpięcie nas do kanalizacji - jesteśmy wolni !!!
    A w łazience górnej:
    - mamy już zamówiony blat (konglomerat boticino)
    - umywalki wpuszczane KOŁO NOVA TOP też już czekają wraz z bateriami Grohe Champion II - takie są już przy wannie i bidecie.
    - dokupiliśmy w końcu kabinę: półokrągła RAVAK do obsadzonego już brodzika - 90-tka
    - oświetlenie sufitowe również - halogeny
    - uchwyty do szafki
    ...generalnie jak przyjedzie blat to górna łazienka powinna być już zakończona na tip-top.
    Dzisiaj, po wojażach Castoramowo-Ikeowych, drogą kupna, nabyliśmy
    - oświetlenie do jadalni
    - oświeltenie do pokoju Zosi (rekin jeszcze poczeka)
    - oświetlenie do holu górnego
    Aha w Ikei kupiliśmy matę pod fotel na kółkach w pokoju Rekina - jednak te kółeczka nie działają najlepiej na drewnianą posadzkę.
    Wybrałem jeszcze oświetlenie do holu głównego i wiatrołapu ale będzie produkowane w Briluxie dopiero w listopadzie - coś jak halogen, ale źródło światła cofnięte wgłąb sufitu o jakieś 5 cm, co daje bardzo fajny efekt wizualny kiedy się świecą.

    A jak już to wszystko pomotuję to obfotografuję i załączę sesję zdjęciową.

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  18. #258
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    ...aha, niewiem czy już pisałem ale stolarz zobowiązał się, że nasze drzwi do wiatrołapu będą do końca lutego.
    No cóż, może przed wiosną zdąży.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  19. #259
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    28.01.2006

    Miałem zamiar dzisiaj zainstalować kabinę w górnej łazience.
    Przygotowany byłem, żę hej: wiertła do gresu DEDRA fi 6 i 8 mm po 2 szt.
    Wiedziałem, że ta cholera jest twarda ale żeby aż tak - udało mi się na gotowo zrobić dwa (tylko dwa !!!) otwory. Dwie 8 i jedna 6 poszły w p.....
    Tak więc jutro muszę dokupić chyba po jednym wiertle na otwór - szkoda tylko, że one takie "tanie" są
    A przecież wierciłem na wolnych obrotach, chłodziłem wodą - wszystko zgodnie z zaleceniami i - NIC. A na dodatek jedna dziurka to 20 min., drobnostka.

    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  20. #260
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    05.02.2007
    A teraz trochę zdjęć z ostatnich robót:
    Montaż tulej do drzwi w łazienkach:
    wiertło poniżej sprawdziło się w 100%, w przeciwieństwie do otwornic uniwersalnych

    Po wywierceniu tak to wygląda

    ... i effekt końcowy

    Na drzwiach od śluzy i spiżarni (żeby nie ciągnęło) zainstalowałem takie szczotki uszczelniające

    Poniżej wiertła do gresu:
    ...to nie sprawdziło się - jeden otwór jedno wiertło

    ...a to już wywierciło 10 otworów i dalej wygląda jak nowe

    Dzięki "superwiertłu" udało mi się zamontować kabinę na górze

    A tu nowy zakup do jadalni - tylko muszę coś pokombinować z tymi łańcuchami


    ..no i - Zosiu pomożesz ???? NIE !!!



    ...cdn
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

Strona 13 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony