dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Dobudówka

  1. #1

    Domyślnie Dobudówka

    Witam. Zamierzam dobudować do istniejącego domu piętrowego typu " słupek" dodatkowy pokój poczynając od piwnicy a kończąc na piętrze. Oczywiście nie chcę aby po pewnym czasie między istniejącym domem a dobudówką nie powstała szczelina. W którą stronę mam nachylić fundament aby dociskał dobudówkę do ściany. Czy ławę zrobić grubszą przy fundamencie budynku a cieńszą pod ścianą dobudówki w ten sposób uzyskując nachylenie w stronę budynku, czy odwrotnie (taką informację dostałem od budowlańca co mnie trochę dziwi)? Czy może normalną poziomą ławę bez nachylenia. Dodam że ściana zewnętrzna obecnego domu będzie potem ścianą wewnętrzną dobudowanego pomieszczenia.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pavko

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witaj,
    Podzielam twoje zdziwienie, nie slyszalem o takich praktykach
    Moim zdaniem nalezy miec na uwadze, ze nowa czesc i stara beda osiadac w inny sposob
    Nalezaloby oddylatowac stara czesc domu od nowej, wtedy jesli nowa czesc osiadzie nie spowoduje to powstania pekniec na styku budynkow
    Biorac pod uwage, ze nowa czesc bedzie miala dwie kondygnacje (parter i pietro) proponowalbym wybudowanie obok sciany zewnetrznej starego domu dodatkowa sciane posadowiona na lawie wykonanej w poziomie posadowienia fundamentu starej sciany
    Chcialbym tylko przypomniec, ze potrzebujesz na te roboty Pozwolenia na budowe (podejrzewam, ze wiesz o tym)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony