dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    activestate

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    czewa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Co jeśli moja działka zajmuje pas ruchu ? inaczej - mapa pokazuje jasno, że przez moją działkę przechodzi droga powiatowa. Około 2 metry wzdłuż.
    Ja przy płocie postawiłem mały banner. Teraz otrzymałem informację, że mam zapłacić karę. Nie było żadnego ostrzeżenia, od rady powiadomienie o wszczęciu postępowania.
    A banner nie dość że jest 1.5 metra od drogi, to część tej drogi wg mapy jest niejako moja. Płacę za to podatek !
    Dziękuję.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    activestate

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    czewa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Co jeśli moja działka zajmuje pas ruchu ? inaczej - mapa pokazuje jasno, że przez moją działkę przechodzi droga powiatowa. Około 2 metry wzdłuż.
    Ja przy płocie postawiłem mały banner. Teraz otrzymałem informację, że mam zapłacić karę. Nie było żadnego ostrzeżenia, od rady powiadomienie o wszczęciu postępowania.
    A banner nie dość że jest 1.5 metra od drogi, to część tej drogi wg mapy jest niejako moja. Płacę za to podatek !
    Dziękuję.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Jaką karę? Czy za samowolę budowlaną? Kto jest nadawcą pisma z informacją o karze?
    Jeżeli chodzi o samowolę, to niestety w wypadku braku zgłoszenia lub wystąpienia o pozwolenie na budowę (zależy jakie cechy posiada Twój banner, tu masz krótką rozpiskę, co z czym: http://ladnydom.pl/budowa/1,106603,2738409.html) kara jest "w prawie". Ktoś z sąsiadów mógł zgłosić, że pojawił się taki obiekt, ktoś z inspektoratu mógł przejeżdżać i stwierdzić, że coś nowego stoi. W końcu reklama jest po to, żeby przyciągać uwagę.

    Naprostowanie błędów w mapach, to sprawa druga. Kto i kiedy wytyczał Twoją działkę i kiedy dowiedziałeś się o tym, że do Ciebie należy jeszcze kawał za płotem? Były odszkodowania za grunty przejęte pod drogi w 1998 (jeżeli Twoja sprawa sięga tych lat), ale to mi się coś kojarzy, że do 2005 trzeba było wystąpić.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekjendrzej Zobacz post
    Moja rada sprawdź najpierw czy droga w której masz zamiar robić przyłącza rzeczywiście ma status drogi gminnej czyli czy jest na oficjalnym wykazie dróg gminnych jeśli nie to nie maja podstawy prawnej do naliczania ci takich opłat gdyż opłaty tyczą się wyłącznie dróg publicznych (gminnych, powiatowych itp).
    W planie miejscowym MPZP jest droga wewnętrzna oznaczona KDW (przez nią będę miał kanalizację), a przez KDD będę miał wodę.
    Czy za rury w takich drogach mogą być pobierane opłaty?

  5. #25

    Domyślnie

    Stary temat, ale oplata aktualna i coraz wyższa. Poprzednio płaciłem 12zl/rok a teraz przyszła nowa decyzja na następne 20 lat i jest to już 120zl/rok, bo niby 2 urządzenia woda i kanalizacja a dodatkowo jest to ulica i chodnik, wiec 2 razy oplata. To już nie są drobne pieniądze.
    Czy da sie z tam walczyc? Czy zawsze tak jest, ze kanalizacja i woda w ulicy należy do firmy wodociągów i w ten sposób można uniknąć tej opłaty?

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Piszesz do zarządu wodociagów gminnych o wykup istalacji którą sam wykonałeś własnym kosztem. Jeśli masz protokoly odbioru tych instalacji, faktury itp. załączasz wysyłasz, dostajesz odpowiedz że gmina nie ma pieniedzy itp. Powołujesz się na przepisy o zaopatrzniu ..... i po któryms razie może dojrzeją aby pożegnać się z garścią pieniędzy. Warto się szarpać przy dłuższych przyłączach,bo pieniądze większe. Jak się nie zgadzają, to do sądu. Mogą wykupić przyłącze wody do granicy działki a kanalizacji do pierwszej studzienki od budynku . Gdy juz wykupią,to opłąt za zajęcie pasa drogowego nie płacisz - to oczywiste.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Piszesz do zarządu wodociagów gminnych o wykup istalacji którą sam wykonałeś własnym kosztem. Jeśli masz protokoly odbioru tych instalacji, faktury itp. załączasz wysyłasz, dostajesz odpowiedz że gmina nie ma pieniedzy itp. Powołujesz się na przepisy o zaopatrzniu ..... i po któryms razie może dojrzeją aby pożegnać się z garścią pieniędzy. Warto się szarpać przy dłuższych przyłączach,bo pieniądze większe. Jak się nie zgadzają, to do sądu. Mogą wykupić przyłącze wody do granicy działki a kanalizacji do pierwszej studzienki od budynku . Gdy juz wykupią,to opłąt za zajęcie pasa drogowego nie płacisz - to oczywiste.
    To dziala? A w sadzie to juz moja wygrana pewna?
    Wodociagi to spolka urzedu miasta, ktory pobiera oplata. Po dobroci raczej nie kupia.
    Ja nie wiem jak to jest, ale skoro rurka mialabz byc ich do studzienku lub do licznika wody, ktory jest juz na w moim domu, to pewnie to wtedy oni powinni mnie placic. Studzienka jest na mojej dzialce, ale blizko plotu, wodomierz to juz dobre 15m za plotem w domu.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Piszesz ogólne pismo (lepiej niech adwokat od takich spraw napisze, młode pistolety też miewają dobre pomysły), załączasz kopie kwitów jakie masz. Dostajesz odpowiedź w typie "wal się ...... na ..." lub grzecznie " firma nie ma kasy itp". Piszesz drugie, powołujesz się na jakieś wyroki sądów, oni widzą że namolny jesteś i nie odpuścisz, proponujesz ugodę. Oni piszą że "nie, bo ........." . Więc piszesz przedsądowe wezwanie. może skruszeją i zaproponują 50%. W zależności od stanu kieszeni oceniasz czy warto się szarpać o więcej za kilkanaście rozpraw = kilka lat, czy zadowolic sie tym co dziś i teraz. Jeśli nic pozytywnego, to wnosisz sprawę do sądu. Kiedyś bedzie wyrok i coś się wróci.

    Tu masz dłuższy wątek na forum
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ot+przyłącze

    plus net jako kopalnia na przykład

    https://www.ms.gov.pl/pl/sady-w-inte...rtal-orzeczen/

    fachowcy wiedzą czego szukać.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony