dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    nawet jak nie chcesz terować pilotem wybierz z detekcją
    zabezpieczy Cię przed uszkodzeniami w wyniku przymarznięcia czy postawienie czegoś co będzie blokować ruch rolety np. krzesełka czy pustej flaszki

  2. #42

    Domyślnie

    Ja mam nie rolety, ale markizy zewnętrzne Fakro z silnikiem, który znajduje się w kasecie. I powiem wam, że w tym wypadku wolałem kupić komplet. Może do rolet można od razu dobrać odpowiedni napęd?

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witam, prześledziłem kilka wątkow na tm forum zadałem dwa razy pytanie ale nie otrzymałem odpowiedzi więc może tutaj ktoś pochyli się nad moimi wątpliwościqmi / niejasnościami związanymi z przeróbką rolet ze sznurków na silniki.
    Po krótce: mieszkam już parę lat w wykończonym domku, elewacja 15 cm styropianu, zamontowane rolety zewnętrzne 10 sztuk z kasetą schowaną w ociepleniu, pod nią podciete nadproże i styrodur, wał rolet fi 40 mm, rolety na sznurek który planuję zamienić na napęd radiowy. Problem w tym, że nie pomyślałem o tym na etapie budowy i nie ma nawet zasilania przy oknach. w związku z tym obrałem taką drogę, ukradnę prąd z gniazdek na poddaszu (z trzech gniazdek do 10-ciu rolet) przewiercę sie przez ścianę, wyjde z kablem pod podbitką a od kasety wytnę/wywiercę dziurę w środku elewacji wzdłuż ściany pod podbitkę gdzie bedzie kabel, który wsadzę w peszla przeciagniętego przezwyciety wcześniej otwòr.(dzieki temu nie będę pruł elewacji). Aby nie ryć dziur przy oknach na włączniki zdecydowałem sie na silniki radiowe sterowanie z pilota oraz centralkę i możliwość sterowania ze smarkfona. taki zestaw planuję:
    silnik MOBILUS 10NM SENSO z Radiem detekcją i elektronicznymi krańcówkami M35 ERS 10/14 - 10 sztuk
    - pilot Mobilus COSMO HCT 24 kanałowy do Rolet - 1 sztuka
    - Centralka Sterująca MOBILUS COSMO GTW - 1 sztuka
    za całość 3500pln.(czy to dobra cena?)

    Pytanie nr 1 Czy wystarczy kabel 3 x 1,5mm2, dodam, że z pierwszego gniazdka bedzie zasilanych 5 rolet, z drugiego 3 rolety a z trzeciego 2 rolety.
    Pytanie nr 2 Czy do centralki obsługi doprowadzamy jakieś kable od rolet czy tylko podłączamy do gniazdka i podpinamy internet kablem i to wszystko?
    Pytanie nr 3 Czy do wymienionych wyżej silników potrzebuję jeszcze jakieś wieszaki, blokady czy coś w tym stylu?
    Pytanie nr 3 Co sądzice o tym zestawie Mobilus, czy warto kupować? brałem pod uwagę jeszcze SELVE ale zestaw z takimi opcjami co daje mobilus wychodzi drożej o około2tys.pln.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    1-zalezy jak będziesz prowadził kabel. Jeśli od gniazdka do rolety i później z rolety do następnej rolety możesz dac :
    Od gniazdka 3x2.5 do kolejnej rolety 3x1.5 do ostatniej wrecz 3x0.75
    Roleta największy pobór prądu ma przy starcie
    2 - tylko zasilanie i Internet
    3 - obowiązuje zasada by do napędów nad którymi nie ma żadnej kontroli a takimi są napędy silnikiem stosować wieszaki z blokadą
    4 - nie znam więc się się wypowiem. Natomiast na cenę niestety nie patrz. Jak w większości towarów cena odzwierciedla jakość i niezawodność produktu
    Ja używam tylko Somfy i Tahomy i mam spokoj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    1-zalezy jak będziesz prowadził kabel. Jeśli od gniazdka do rolety i później z rolety do następnej rolety możesz dac :
    Od gniazdka 3x2.5 do kolejnej rolety 3x1.5 do ostatniej wrecz 3x0.75
    Roleta największy pobór prądu ma przy starcie
    2 - tylko zasilanie i Internet
    3 - obowiązuje zasada by do napędów nad którymi nie ma żadnej kontroli a takimi są napędy silnikiem stosować wieszaki z blokadą
    4 - nie znam więc się się wypowiem. Natomiast na cenę niestety nie patrz. Jak w większości towarów cena odzwierciedla jakość i niezawodność produktu
    Ja używam tylko Somfy i Tahomy i mam spokoj
    do czego konkretnie służą te wieszaki z blokada i czym grozi nie zastosowanie ich w roletach z napędem radiowym ?

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    wieszak blaszany najczęściej stosowany w najtańszych roletach napędzanych silnikiem może w niektórych sytuacjach ulec urwaniu
    Kiedy ?
    Np. gdy coś zablokuje ruch pancerza i zacznie się on rozwijać w skrzynce i po wypełnieniu skrzynki zanim jeszcze zadziała krańcówka ulega przekręceniu
    Gdy masz silnik nie kontrolujesz ruchu rolety. Włączasz zamknięcie i idziesz sobie. Przy napędzie ręcznym masz wgląd na funkcjonowanie i takie sytuacje wychwycisz
    W opisanej sytuacji mając wieszak z blokadą w momencie wypełnienia skrzynki pancerzem zanim ją rozsadzi (zdarzają się takie sytuacje) ruch pancerza zastaje zablokowany i zadziała zabezpieczenie przeciążeniowe zatrzymując silnik
    Wieszaki z blokadą nie są na tyle drogie by ich nie zamawiać. To żadna oszczędność w koszcie całości rolet

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    wieszak blaszany najczęściej stosowany w najtańszych roletach napędzanych silnikiem może w niektórych sytuacjach ulec urwaniu
    Kiedy ?
    Np. gdy coś zablokuje ruch pancerza i zacznie się on rozwijać w skrzynce i po wypełnieniu skrzynki zanim jeszcze zadziała krańcówka ulega przekręceniu
    Gdy masz silnik nie kontrolujesz ruchu rolety. Włączasz zamknięcie i idziesz sobie. Przy napędzie ręcznym masz wgląd na funkcjonowanie i takie sytuacje wychwycisz
    W opisanej sytuacji mając wieszak z blokadą w momencie wypełnienia skrzynki pancerzem zanim ją rozsadzi (zdarzają się takie sytuacje) ruch pancerza zastaje zablokowany i zadziała zabezpieczenie przeciążeniowe zatrzymując silnik
    Wieszaki z blokadą nie są na tyle drogie by ich nie zamawiać. To żadna oszczędność w koszcie całości rolet
    A jakie wybrać te wieszaki / wieszskoblokady ? Kompletnie się na tym nie znam i nie wiem czy to do każdej rolety się dobiera ?
    Ja mam rolety Vertipol profil pancerza 39, wał Fi 40mm możecie coś polecić, chociaż jakiś przykład

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    https://silnikdorolet.pl/wieszaki-bl...lay-fi-60.html
    jeszcze lepsze
    http://czescidozaluzji.pl/czesci-do-...k-blokady.html
    i jeszcze jedna ważna sprawa
    w zależności od wielkości skrzynki stosuje się wieszaki różnej wielkości
    A wogóle potrafisz sam przerobić roletę ? To nie takie proste jak się wydaje i elektryka to najmniejszy problem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Taka mała uwaga, która chyba umknęła uwadze wszystkich. Wieszaki przegubowe zmniejszają nawojowość rolety. Nie wiem jakie rozmiary skrzynek i jaki wysokości rolet ma siloj ale może się okazać, że założenie sztywnych wieszaków będzie po prostu niemożliwe!

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Typ lock to play zwiekszaja "grubosc" walka o maks 2 cm
    Ale to słuszna uwaga bwojtka
    Faktycznie umknęła
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    https://silnikdorolet.pl/wieszaki-bl...lay-fi-60.html
    jeszcze lepsze
    http://czescidozaluzji.pl/czesci-do-...k-blokady.html
    i jeszcze jedna ważna sprawa
    w zależności od wielkości skrzynki stosuje się wieszaki różnej wielkości
    A wogóle potrafisz sam przerobić roletę ? To nie takie proste jak się wydaje i elektryka to najmniejszy problem
    Cenna uwaga bo wczoraj ściągnąłem rewizję z największej rolety (wyjście na taras 179 x 226 cm) i po zwinięciu rolety między ściankami skrzynki a pancerzem jest jakieś 0,5cm luzu. Dlatego może u mnie nie da się zastosować takich wieszaków?
    co do tego czy sam sobie poradzę z przeróbką to myślę że dam radę, (w tym roku sam sobie zaprojektowałem i zrobiłem od podstaw całą instalację wentylacji mechanicznej łącznie z odpaleniem i regulacją reku, a łatwo nie było bo dom już wykończony i mieszkamy w nim parę lat )

    Tak wygląda skrzynka tarasowa:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	roleta taras.jpg
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	406633  
    Ostatnio edytowane przez siloj ; 05-02-2018 o 20:33

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Klamka zapadła, wybieram zestaw radiowy Mobilusa do napędu swoich rolet zewnętrznych, a dokładniej coś takiego zamawiam:
    1. Silnik Mobilus M35 ERS 10/14 - 9 sztuk
    2. Silnik Mobilus M35 ERS 13/14 - 1 sztuka (do największej rolety 226 cm x 179 cm - waga około 12 kg)
    3. Pilot Mobilus HTC 2 biały - 1 sztuka
    4. Centralka Cosmo GTW - 1 sztuka
    Jak się tylko zrobi cieplej i zniknie śnieg biorę się za doprowadzenie zasilania do skrzynek. Pewnie pojawią się jeszcze pytania ale to wyjdzie w trakcie prac adaptacyjnych i w trakcie ustawień silników.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Wszystko już doszło teraz tylko czekam na ciepełko i zaczynam od montażu instalacji zasilającej do silników.

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witam
    Wiosna coraz bliżej a tym samym ja zbliżam się do rozprowadzenia instalacji do zasilania rolet zewnętrznych w związku z czym chciałbym poradzić się doświadczonych forumowiczów, którzy na co dzień zajmują się montażem rolet i napędów. Tak jak już wcześniej wspomniałem zdecydowałem się na siłowniki do rolet o 7 lat za późno ponieważ dom jest już w pełni wykończony a przy oknach nie mam doprowadzonych kabli zasilających. Tak sobie wymyśliłem, aby przy najmniejszej demolce zrobić to teraz w następujący sposób:
    1. Z gniazdek na poddaszu przebić/przewiercić się przez ścianę i wyjść z zasilaniem pod podbitką/okapem dachu,
    2. Następnie zdjąć rewizje rolet zew. wyjąć pancerz i pionowo w górę około 1,5m od skrzynki rolety przebić się w styropianie/elewacji rurką fi 18mm
    3. Jak już dobiorę się do tej dziurki co wyjdzie pod podbitką to przeciągnę przez nią peszla fi16mm lub rurkę PCV.
    4. Jak już będę miał wszystkie przebicia od skrzynek pod podbitkę porobione to połączę puszkami kabelki z okien do tego zasilania które "ukradnę" z gniazdek na poddaszu.
    5. Na koniec zostaje podłączenie silników do zasilania.
    Teraz kilka pytań:
    Czy nie będzie to błędem prowadzenie kabli zasilających w styropianie (w peszlach)?
    Czy te kable które będę prowadził już po elewacji pod podbitką tez dawać w peszlach?
    Czy łączyć zasilanie silnika w skrzynce rolety tzn obciąć kabel od silnika i zostawić około 30cm i połączyć go złączką np. wago? czy mając kabel przy silniku 180 cm przeciągnąć go przez wywierconą w styro dziurę/peszel i pod podbitką połączyć go w puszce ? - to wydaje mi się bardziej problemowe przy wymianie silnika bo będę musiał ściągać podbitkę żeby odłączyć zepsuty silnik i podłączyć nowy. Plusem tego jest to że nie będzie mi się plątał po skrzynce nadmiar kabla i złączka, a nie ma tam za wiele miejsca.
    Może macie jakieś inne sugestie, jakieś lepsze rozwiązania ?

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Jestem już po podłączeniu i skonfigurowaniu centrali i muszę przyznać że nie jest to jakaś skomplikowana robota, programowanie intuicyjne program prosty w obsłudze. Dodałem dwóch użytkowników i teraz ja i żona możemy sobie sterować roletami i grupami rolet z telefonu za pomocą apki mobilus Dom. Naprawdę jestem miłe zaskoczony ceną, jakością i możliwościami jakie daje osprzęt mobilusa. Ciekaw jestem ile za taka robotę wzięliby instalatorzy ale pewnie pare tys zaoszczędziłem ������
    Tak ze swojego punktu widzenia biorąc pod uwagę cały montaż silników odbpodstaq do samego końca aż do skonfigurowania i wypróbowania działania to polecam osprzęt mobilusa, ale to moja osobista opinia.

  16. #56

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    A co powiecie n/t napędów "Starcus" od Krispola ? W ogóle wchodzić w "to" ?
    O porównanie techniczne z Somfy nawet nie pytam, no chyba że macie coś ciekawego do powiedzenia.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony