dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie jakie napedy do rolet zewnetrznych?

    czym sie kierowac w wyborze oferty - jedni maja napedy Nice, drudzy somfy. prosze o opinie uzytkowników jak sie sprawuja Wasze napędy, czy jestescie zadowoleni czy tez moze jesli bylaby taka mozliwość wymienilibyscie naped na inny - jaki?

  2. #2

    Domyślnie

    Jedno i drugie to markowy i uznany w świecie towar. Ja osobiście proponuje i montuje napędy NICE - już kilka lat bez większych problemów.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Zdecydowanie Somfy.
    Uwierz mi prcuje tej branży 13 lat i przerobiłem różne firmy.
    Siłowniki innych firm również są w miarę ale jeśli Cię stać na mercedesa to Somfy.
    Siłowniki Nice mają mniejszą ilość obrotów na minutę czyli roleta wolniej się podnosi.
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi - zdecydowalem sie na somfy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz10 Zobacz post
    Zdecydowanie Somfy.
    Uwierz mi prcuje tej branży 13 lat i przerobiłem różne firmy.
    Siłowniki innych firm również są w miarę ale jeśli Cię stać na mercedesa to Somfy.
    Siłowniki Nice mają mniejszą ilość obrotów na minutę czyli roleta wolniej się podnosi.
    Typowy przykład wprowadzania klienta w błąd. Nie znam systemu SOMFY ale i ty nie znasz systemu NICE bo mam w ofercie również silniki szybkoobrotowe - 25 obrotów na minutę.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    z tymi napedami to podobnie jak z autami - co lepsze BMW czy Mercedes?
    Mi pewna firma w swojej ofercie na rolety zaproponowala napedy Nice - ale nie byly to zadne szybkoobrotowe i cenowo drozej jak somfy.
    Poza tym na temat Nice zebralem sporo niepochlebnych opinii wśród uzytkowników.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    a u mnie napęd SOMFY od bramy 4,5m powędrował własnie do serwisu... nowka sztuka
    I MERCEDES czasem odmówi posłuszeństwa, terazważne jak załatwią reklamację.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adisnow

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Pietrowice Wielkie
    Kod pocztowy
    47-480
    Posty
    7

    Domyślnie

    To wszystko zależy ile chcesz wydać.
    Jeśli rolety mają "tylko" się otwierać i zamykać to starczy chiński napęd np Sukces mają 5 lat gwarancji i napędy chodzą nieźle.
    Jeśli chcesz sterować całym domem to zdecydowanie polecam napędy które zatrzymają się same jeśli roleta przymarznie zimą. Czy to do parapetu czy to do prowadnicy. Unikniesz serwisów. Ważne też by przy zamykaniu rolety się same zatrzymały jeśli coś zostawisz na parapecie bądź w przejściu, bo wszystkich rolet nie widzisz i uszkodzisz pancerz rolety.
    Tu Pan od rolet polecił mi napędy Becker.
    Widziałem na wystawce jak to chodzi. Pod koniec roku zakładam.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mocol

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Do domu - zdecydowanie na pilota. Jest wygodniej.
    No i należy szukać fachowego wykonawcy - ale to jak ze wszystkim przy budowie .....

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    Tylko Somfy lub Simu
    Najlepsze napędy do rolet
    Najbardziej niezawodne to te serii Ilmo (sterowane przewodowo) i Oximo (radiowe) - to są Somfy
    lub ich odpowiedniki Simu T5AUTO oraz T5EHZ
    Marka Simu jest mniej znana ale jest to producent pierwszych silników rurowych do rolet na świecie a aktualnie wchodzi w skład grupy Somfy
    Firma Nice zaczęła sprzedawać silniki do rolet kupując podupadającą inną firmę i dając swoje logo do tamtych produktów
    W razie wątpliwości proszę o kontakt

  11. #11

    Domyślnie

    Co sądzicie o napędach firmy PORTOS takie mi oferują do rolet.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    chińszczyzna

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Somfy, simu, nice to oczywiście markowe produkty, jednak opinia że to są "mercedesy" jest trochę na wyrost. Najtańsze silniki (teraz do nich można zaliczyć portos, mobilus, inel), działają już ponad 8 lat i nie pamiętam ostatniej awarii. Jeżeli klient chce lepszy silnik to polecam somfy ale nie standardowy, tylko przeciążeniowe np ilmo + obowiązkowo wieszaki blokujące - automatycznie ustawia krańcówkę górną i dolną, system wykrywania przeszkody, nie trzeba się martwić że pancerz przymarzł w zimie.

    Rafalmix - jeżeli zdecydujesz się na standardowy napęd to bierz portos z 5 letnią gwarancją, jeżeli masz więcej funduszy to somfy ilmo. Portos wprowadził niedawno też silniki przeciążeniowe selve pod swoją marką o nazwie intronic, ceny podobne do somfy.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał woj33tek Zobacz post
    chińszczyzna
    Z 5 letnią gwarancją, odpukać na silnik portosa od 4 lat nie miałem ani jednaj awarii więc po co przepłacać? ps. tydzień temu kupiłem rower Polskiej firmy - rama robiona na Tajwanie, osprzęt pewnie w chinach. Nie dajmy się zwariować gdyby nie ta tz. "chińszczyzna" klient dalej by płacił po 350zł za silnik zamiast poniżej 200zł.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    tyle że jeszcze nie słyszałem by portos uznał jakąkolwiek reklamacje na silnik
    zawsze znalęźli jakąś inną przyczynę
    a poprzedniej czy tej zimy tego typu tanie silniki "sypały" się jeden po drugim

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Obecnie wg. mnie portos ma jeden z lepszych serwisów z branży roletowej. Inna firma, która reklamuje się jako ta tz. "markowa" (nie będę wymieniał nazwy, bo też z nimi współpracujemy) ma jednego serwisanta na całą Polskę. Dzwonią kilka razy w miesiącu, żeby im coś naprawić bo nie mają kogo wysłać.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adisnow

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Pietrowice Wielkie
    Kod pocztowy
    47-480
    Posty
    7

    Domyślnie Wieszaki blokady

    Jeżeli chodzi o system wykrywania przeszkód to napędy Becker nie potrzebują wieszaków blokad by się na przeszkodzie zatrzymały i by automatycznie ustawiały/korygowały krańcówki. Nie musisz wydawać dodatkowo 100 zł na roletę na wieszaki blokady.

    Pozdrawiam

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darlon

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    12

    Domyślnie

    Znajomy ma okna od Urzędowskiego (kupa kasy na to poszła - coś ok. 50.000) i rolety od Portosa - ile on się naklnął na te rolety to tylko ja wiem Serwis przyjeżdżał już kilka razy i za każdym razem po poprawkach działo się coś nowego. Z tego co wiem to do zeszłego tygodnia (a montaż miał chyba we wrześniu 2010) nadal nie miał ich działających sprawnie. Sam serwis tez pozostawiał wiele do życzenia bo Panowie umawiali się i nie przyjeżdżali, nikt go nie poinformował że serwis nie dojedzie, a on czekał 3 godziny na budowie... Jeszcze go straszyli, że jak stwierdzą że wzywał serwis bez uzasadnienia to wystawią mu fakturę za dojazd. Ja do okien z oknoplastu dostałem Somfy i rolety Bicklevera - kosztowały więcej, ale nie chcę mieć podobnych problemów w świeżo postawionym domu. Zastrzeliłbym drani na miejscu gdybym wydał na wszystko tyle kasy, dostał buble i nie mógł się doprosić o porządny serwis.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał woj33tek Zobacz post
    Tylko Somfy lub Simu
    Najlepsze napędy do rolet
    Najbardziej niezawodne to te serii Ilmo (sterowane przewodowo) i Oximo (radiowe) - to są Somfy
    W razie wątpliwości proszę o kontakt
    czy Oximo ma blokade przeciążeniową?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    czy Oximo ma blokade przeciążeniową?
    zarówno Ilmo jak i Oximo są przeciążeniowe

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony