dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21

    Domyślnie

    słyszałem dobre opinie o somfy

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie wiem czy moge się wtrącić ale zaryzykuje!
    bo troszke zamieszany ten wątek i wiekszość pisze "te bo mam ,te bo sprzedaje itp"
    może wystarczyło by wytłumaczyć jakie są róznice w uzytkowaniu itp i czy jest i jaka gwarancja!
    Jak dla mnie i mobilus i nice i somfy mają dobre napędy!
    Problem wyboru jest wtedy gdy trzeba się zastanowić czy chcesz rolety elektryczne na przycisk na pilot czy z elektrycznymi krancówkami czy nie czy maja byc na pilota i na przycisk itd itp bo opcji jest strasznie duzo i to nie tylko dlatego by był wybór ale aby dopasować wszystko do swoich oczekiwań i potrzeb!
    więc ważne byś sam sobie odpowiedział czego oczekujesz od rolet i jak chcesz by działały (czy maja się wszystkie na raz zamykac itd itp) i wtedy poprosić kogoś gdzie robisz wyceny by ci to wytłumaczył i doradził. ale może się nie znam

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cezman

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Poszukuję opinii o napędach do rolet zewnętrznych Mobilusa - interesuje mnie jakość, awaryjność, współpraca z serwisem itp.
    Czy ktoś ma takie napędy, co o nich sądzicie ?
    To podobno rdzennie Polski produkt ?

    Pozdrawiam,

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    nie wiem czy moge się wtrącić ale zaryzykuje!
    bo troszke zamieszany ten wątek i wiekszość pisze "te bo mam ,te bo sprzedaje itp"
    może wystarczyło by wytłumaczyć jakie są róznice w uzytkowaniu itp i czy jest i jaka gwarancja!
    Jak dla mnie i mobilus i nice i somfy mają dobre napędy!
    Problem wyboru jest wtedy gdy trzeba się zastanowić czy chcesz rolety elektryczne na przycisk na pilot czy z elektrycznymi krancówkami czy nie czy maja byc na pilota i na przycisk itd itp bo opcji jest strasznie duzo i to nie tylko dlatego by był wybór ale aby dopasować wszystko do swoich oczekiwań i potrzeb!
    więc ważne byś sam sobie odpowiedział czego oczekujesz od rolet i jak chcesz by działały (czy maja się wszystkie na raz zamykac itd itp) i wtedy poprosić kogoś gdzie robisz wyceny by ci to wytłumaczył i doradził. ale może się nie znam
    kwintesencja tematu - gratuluje trafnego podsumowania!
    w zasadzie tyczy się to wielu innych wyborów .

  5. #25

    Domyślnie

    A może ktoś udzieli mi odpowiedzi. Poinformowaneo mnie,że do rolety o szerokości 45 cm nie da się zamontować silnika. Czy to prawda? Widzialem silniki 39 cm, czy taki nie wejdzie do rolety o szerokości 45 cm?

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Większość producentów ma minimalną szerokość rolety z silnikiem 55cm, nie wynika to z samej szerokości silnika bo jeszcze dochodzi gniazdo, mocowanie, boczek rolety. Na silniku somfy krótkim powinno dać się wykonać roletę węższą niż 55cm.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    przy rolecie o szerokosci 45 to tylko napęd somfy elektroniczne krancówki!
    mobilusa od 65cm a nica od 56cm

  8. #28

    Domyślnie

    Ok zamontowałbym somfę,ale mi powiedziano ze nie wejdzie taki naped, A ile on ma szerokości ten silnik.

  9. #29

    Domyślnie

    No ja właśnie się zastanawiam nad wyborem silników do rolet do domu. I tutaj kilka pytań. Chcę aby rolety można było sterować zdalnie i lokalnie. Myślałem o wykorzystaniu sterowników firmy INEL. Czyli silniki sterowane lokalnie ale podtynkowo zamontowany układ zdalnego sterowania w puszce z klawiszami do rolety. Czy do tych sterowników INEL można zamontować napęd dowolnej firmy?? Czy to będzie współpracowało. Wybrałem sterowniki tej firmy ze względu na niedużą cenę, niestety nie śpię na pieniądzach a większość prac narazie wykonuję sam (instalacje wszystkie praktycznie). Dlatego potrzebuję porad co do silników, które spełnią swoją rolę i będą stosunkowo niedrogie. Co wybrać? SOMFY trochę przerażają mnie ceną powiem od razu.

  10. #30

    Domyślnie

    To może ja wtrące swoje 3 grosze do napędów

    Somfy bardzo znana firma z bardzo dobrym marketingiem niestety z napędami nie jest już tak dobrze wymienię wady i zalety producentów

    somfy
    -bardzo dobra jakość osprzętu piloty itd

    -najgłośniejsze napędy na rynku
    -najwolniejsze napędy na rynku
    -wadliwe działanie krańcówek w silnikach rts (często się przestawiają bez przyczyny i przeważnie zrywa wieszaki )
    -brak wyłączników oporowych w dół jeżeli nie zastosujemy wieszaków blokad
    zalety bezproblemowa wymiana na nowy egzemplarz

    mobilus

    jak ktoś pisze ze to chińszczyzna to widać nie miał z tym styczności
    -mocne i szybkie silniki 13Nm dla rury fi 40
    -dosyć ciche
    -bardzo tanie (kupuje po 89zł/netto model ares 10Nm)
    -bezawaryjne
    -długi okres gwarancji i nie ma problemu z wymianą

    wady

    -W temperaturze powietrza +25c bardzo się grzeje i wyłącznik termiczny zaczyna wyłączać roletę mniej więcej po 1.5min (wiec jak ktoś chce się bawić to z umiarem)
    -brak krótkich silników w ofecie
    -kiepskiej jakości sterowania radiowe ,elektronika,piloty itd. tandeta

    silnik sukces

    Dokładnie jak wyżej z tym ze to chińskie i posiada krótki silnik w ofercie


    na koniec zostawiłem silniki SELVE

    -Najcichsze silniki jakie kiedykolwiek montowałem
    -mocne i się nie grzeją
    -wyłączniki oporowe w dół i górę na zwykłych wieszakach ( rewelacja )
    -super elektronika ,piloty i osprzęt jakościowo podobny do somfy

    wady

    -skomplikowane programowanie wersji radiowych
    -kiepskie mocowanie do puszki wręcz tandetne
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 02-04-2012 o 23:29

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franzelot Zobacz post
    No ja właśnie się zastanawiam nad wyborem silników do rolet do domu. I tutaj kilka pytań. Chcę aby rolety można było sterować zdalnie i lokalnie. Myślałem o wykorzystaniu sterowników firmy INEL. Czyli silniki sterowane lokalnie ale podtynkowo zamontowany układ zdalnego sterowania w puszce z klawiszami do rolety. Czy do tych sterowników INEL można zamontować napęd dowolnej firmy?? Czy to będzie współpracowało. Wybrałem sterowniki tej firmy ze względu na niedużą cenę, niestety nie śpię na pieniądzach a większość prac narazie wykonuję sam (instalacje wszystkie praktycznie). Dlatego potrzebuję porad co do silników, które spełnią swoją rolę i będą stosunkowo niedrogie. Co wybrać? SOMFY trochę przerażają mnie ceną powiem od razu.
    Inel tez robi silniki do rolet i chyba teraz daje 5 lat gwarancji. Do rolet ich jeszcze nie montowałem ale w bramach rolowanych działają bez problemu. Koszt silnika ok. 100zł więc nawet jak się skończy po 5 latach to nie ma tragedii.
    Jak będziesz chciał to zmienisz na silnik innej firmy.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    Witam,

    Czy wiadomo coś o tych silnikach? - http://www.sukces.bia.pl/sukces4/skl...193&glowny=162

    http://www.ewit.pl/pliki/bramy/99/RBT_1_2012.pdf - tutaj tez pisali o YOODA i grupie Sukces

    pozdrawiam

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jrek.Z

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mrozy
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    10

    Domyślnie

    Słyszeliście może o silnikach elero
    widziałem na wystawce mają bardzo fajne przeciążenie
    i podobno to niemiecki produkt

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar szydas
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Somfy? Chyba podziękuję....

    Cytat Napisał karolekk Zobacz post
    słyszałem dobre opinie o somfy
    Nie mam porównania do innych silników.... ale po 5 latach skończyła się gwarancja na silniki somfy i już 4 musiałem wymienić, bo odmawiały współpracy. Kolejne 2 zaczynają szwankować. Mam pełną automatykę z centralnym sterowaniem (na kabelkach) ale zaraz zacznę poważnie myśleć o wypier... silników i przerobieniu rolet na sznurek i zatrudnieniu murzyna do ich obsługi. Wymieniać silniki w roletach co 5 lat? Stać mnie, ale wyżej cenię swój wolny czas, który teraz muszę poświęcać na siedzenie w domu, bo serwis ma przyjechać....

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luklyp

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-608
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam w planach zamontować rolety we wszystkich oknach w moim domu, trochę ich będzie bo 20 szt. i chciał bym uniknąć częstych awarii. Szukam informacji jakie zastosować silniki, proponują mi silniki SELVE typ SERIA SEL PLUS radiowe z przeciążeniówką elektroniczną, wieszakami i sterowaniem radiowym. Proszę o wszą opinię czy warto coś takiego montować ewentualnie jakie inne silniki zastosować z takimi samymi parametrami i żebym nie zbankrutował. Wszystkim dziękuję za ewentualne wskazówki. Pozdrawiam i życzę wszystkim samych pogodnych dni w Nowym Roku i aby rolety Wam działały bez awarii.

  16. #36

    Domyślnie NICE FOR-MAX napęd do rolet zewnętrznych

    PRZESTRZEGAM przed zakupem napędu NICE FOR-MAX do rolet zewnętrznych. Producent zapewnia że są bezawaryjne jednak po skończeniu gwarancji 2 letniej w trzecim roku zepsuł się 1 napęd a następnie kolejny.
    Naprawa niemożliwa trzeba zakupić układ sterowania wraz z silnikiem choć silnik jest sprawny czyli 600 zł plus montaż.
    Lepiej wybrać inną firmę nawet z Chin niż decydować się na NICE.
    Kompletna porażka , układ sterowania nie ma nawet zabezpieczenia w postaci bezpiecznika za parę groszy lecz procesory nic nie warte.
    5 lat gwarancji to bzdura napędy zamontowano w 2011r i brak gwarancji
    Zainteresowanym mogę przesłać foto
    Proszę nie wybierajcie tej firmy bo czekają was same kłopoty i puste portfele.

  17. #37

    Domyślnie

    Czy ktoś ma doświadczenia z napędami firmy YOODA? Niby produkowane w tej samej fabryce co Somfy. Gość od rolet oferuje różne inne napędy ale tych sprzedaje najwięcej bo są tańsze od popularnych Somfy i Nice. Twierdzi, że jeśli chciałby mnie naciągnąć to by parł na Somfy.
    W necie mało opinii o napędach YOODA- podpowiecie coś?

  18. #38

    Domyślnie

    Mam zamontowane silniki mobilus na wszystkich roletach od dwóch lat. Z elektronicznymi krańcówkami, automatyką, sterowanie radiowe. Moim zdaniem porażka, choć po opiniach poprzednich nie wiadomo czy droższe rolety będą lepsze. W jednej rolecie silnik już dwa razy wymieniany, w drugiej właśnie się popsuła elektronika (po podniesieniu rolety sama opada na dół).

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Nie bez powodu Somfy kosztują najwięcej

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    To dobre marki. Przy wyborze konkretnego siłownika trzeba sprawdzić, jakie ma wyposażenie. Jeśli chcesz sterować pilotem, kilkoma roletami naraz, wybierz silnik z detektorem przeszkód...
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony