dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki koszt? Szklana ściana zewnetrzna / Fasada / Ogromne okno

    Witam.

    Czy ktoś bardziej zorientowany mógłby mi powiedzieć jak bardzo kosztowne jest okno/fasada takie jak na załączonym zdjeciu?
    Jestem na etapie wyboru projektu i bardzo podoba mi sie takie rozwiazanie, jednak zanim decyzja zapadnie chciałabym wiedzieć czy bedzie mnie stać na takie ładne i niepraktyczne rozwiazania, zeby budowa domu nie trwała 20 lat.

    Wiem ze jednoznacznie określić sie nie da, ale może chociaż jakieś widełki? Dom ma szerokość 10m, wysokość 10,2m, wymiaru okna nie znam.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	resize5-915-1.jpg
Wyświetleń:	649
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	374635
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	159441-dom_ze_szklana_sciana1_800.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	374634  

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz przyjac nie mniej jak.1.500.za.1mkw.
    I porownujac oferty sprawdzaj konstrukcje szyb
    Powinny byc minimum obustronie hartowane

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Podobne okna są u tego inwestora, z tym że dla niego zrobiono je z drewna plus doszły do tego problemy ze sprzedawcą i montażem:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...zowa-Ekoprofit

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Podobne okna są u tego inwestora, z tym że dla niego zrobiono je z drewna plus doszły do tego problemy ze sprzedawcą i montażem:..
    Całkiem dobrze opisane. Montaż i problemy - a z czyjej winy to już kwestia dyskusyjna.
    Wracając do sedna: z drewna to pewnie jest do wykonania, ale.. widziałem dużo mniejsze, które popękało od nacisku "sił zewnętrznych".
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Taka fasada to nic trudnego. Najlepiej zrobić to z aluminium, profile z przekładkami termicznymi. System słupów fasadowych też występuje w wersji z przekładką termiczną (mam na myśli mocowania do słupa). Profile nie muszą być wypełnione materiałem izolacyjnym bo to niewiele daje ale same słupy można by tak potraktować. Oczywiście będzie to indywidualne zamówienie więc wykonawstwo będzie droższe. Inaczej robi się fasadę w salonie samochodowym a inaczej w domu energooszczędnym. Tutaj będzie dużo pracy z mocowaniem konsol, uszczelnieniem najprawdopodobniej z fartuchów epdm itp itd. Należy się liczyć z kwotą kilkanaście/dziesiąt tysięcy za sam montaż (jeśli ma to być dobrze i szczelnie zrobione i będzie to robić nie firma od okien a firma robiąca takie fasady na codzień). Same pakiety szybowe też nie będą tanie bo szyby hartowane a może klejone zewnętrzne, ciepła ramka z tworzywa sztucznego...
    Oczywiście, jak ze wszystkim, da się taniej (tańsze profile z cienką ścianką, z gorszą przekładką termiczną, bez przesadnie pedantycznego podejścia do szczelności) - ale ostatecznie to się nie opłaci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony