dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90
  1. #21

    Domyślnie

    Dako robi na Vece i chyba Winkhaus , to dobre komponenty ale nie wystarczy mieć dobry profil i okucie, trzeba to jeszcze poskładac w estetyczny i trwały sposób a Dako w tym względzie napewno nie jest leaderem.

  2. #22

    Domyślnie

    To co zamiast Dako ? Zaproponujcie cos sensownego

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak myślisz? Firma jest znana od dawna, może nie tak bardzo jak Oknoplast, ale.. nie wiem czy to zasługa marketingu, czy też produktu.

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    W mojej okolicy popularne są okna DAKO. Co Wy sądzicie na ich temat. Interesuje sie modelem PCV Elegant+ w kolorze orzech lub tabasco
    Bardzo proszę o wasze opinie i uwagi
    Pozdrawiam
    a ta okolica to gdzie ?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek Zobacz post
    a ta okolica to gdzie ?
    Woj. Małopolskie miasta Kęty, Wadowice, Andrychów - może jako elita forum cos doradzisz?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Woj. Małopolskie miasta Kęty, Wadowice, Andrychów - może jako elita forum cos doradzisz?
    okna z DAKO kilka lat temu byly ok.. mysle ze nic sie nie zmienilo jesli chodzi o jakosc okien powiem srednia krajowa, byc moze troche przeinwestowali ale dla koncowego odbiorcy jest to bez znaczenia. jesli nie skopia Ci montazu to z okien bedziesz zadowolony.

    ps. co to za kolor TABASCO?

  8. #28

    Domyślnie

    Taki ich wynalazek, troche podobny do teak-a, ale raczej bedzie Orzech, chyba ze ktos przekona mnie do innej firmy
    czmirek dzięki za odpowiedz

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Taki ich wynalazek, troche podobny do teak-a, ale raczej bedzie Orzech, chyba ze ktos przekona mnie do innej firmy
    czmirek dzięki za odpowiedz
    Myślę , że powinieneś wziąść pod uwage jeszcze Oknoplus. Okucie co prawda to samo ale profil mają nieco grubszy i z tego co pamiętam wypełniają jeszcze środek styropianem. Estetyka zgrzewów wg mnie bardzo dobra, przynajmniej jakiś czas temu była. Do wyboru chyba 12kolorów ze standardową dopłatą. Cena jednak może być większa. Mają produkcje w Krakowie i działają głownie na południu więc wrazie czego nie bedziesz czekał długo na jakieś reklamacje. Biura mają napewno w Wadowicach i Kalwarii. A jak nie to Oknoplast , coprawda troche przereklamowany (marketingowo 1 firma w Polsce) ale jakość wykonania napewno lepsza niz Dako.
    Ostatnio edytowane przez lolek30 ; 25-07-2010 o 12:16

  10. #30

    Domyślnie

    Nad OknoPlusem tez właśnie myślałem. Mam narazie wycene z Dako, zobacze co bedzie w Oknoplast i OknoPlus
    Bardzoo dziękuje

  11. #31

    Domyślnie

    Dziś byłem w firmie Oknoplast, dostałem oferte na okna w tej samej cenie co w Dako, do tego z kolorem wew i zew, a w Dako był wyceniany kolor na zew, a w środku biały. No to sie zdziwiłem. Zawsze myślałem, że Oknoplast jest bardzo drogi, a może Dako chciało ze mnie zedrzec kase?
    Jutro ide do Oknoplusa

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Obawiam się, że wyceniono Ci inne profile. Co prawda jedno i drugie to "tylko" niezła Veka, ale.. nawet w tych profilach są różne opcje:
    - profile pięciokomorowe (tzn w kolorze czterokomorowe skrzydło)
    - profile 6komorowe.
    - różne szyby (od 1,1 do 0,5)
    - różne dodatki - a w nimi promuje się Dako, np. brama gratis, moskitiera gratis itp (ale tak na prawdę nie wiem na jakiej zasadzie jest ten "gratis" - tzn. jak dużo i za ile musisz kupić, by dostać ten prezent.

  13. #33

    Domyślnie

    W Dako mam wyceniony jakiś profil Prestige PLUS, podobno pięciokomorowy, kolor wew. biały a zew orzech
    W Oknoplast profil OrionPlus - kolor orzech wew. i zew., tez podobno 5 komorowy, w oknoplascie dodatkowo w standardzie daja jakąś listwe parapetową pod okno

  14. #34

    Domyślnie

    W Dako mam wyceniony jakiś profil Prestige PLUS, podobno pięciokomorowy, kolor wew. biały a zew orzech
    W Oknoplast profil OrionPlus - kolor orzech wew. i zew., tez podobno 5 komorowy, w oknoplascie dodatkowo w standardzie daja jakąś listwe parapetową pod okno
    Szyby w Dako i Oknoplast U=1,0

  15. #35

    Domyślnie

    Zarówno Oknoplast jak i Dako robia na profilu Veka więc to tak naprawde te same profile o róznej nazwie handlowej producenta. Mogą się róznic pewnie drobiazgami jak kształt listwy przyszybowej. Listwa podparapetowa za dopłatą w Dako ? przecie to duperel kosztujący nie wiecej jak 10zł za mb to jak Dako nawet na tym oszczędza to weź Ty odpuść te firmę. A Oknoplus wyszedł za drogo że go nie bierzesz pod uwagę ? Przeciez z tych firm ma najlepsiejsze parametry...

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To fakt - w obu przypadkach jest to Veka Perfectline Roundline.
    Jak pięciokomorowe to zapytaj ile komór jest w skrzydle kolorowym. Nawet na ich stronie to widać:
    http://www.dako.eu/oferta,1,24,0
    Tylko też nie pomyśl, że ten "defekt" jest jakąś wadą (bo w Brugmanie też było kiedyś podobnie) - tak po prostu jest - większe komory - większa stal - lepsza statyka.
    Po prostu są też inne systemy

    A listwa podparaetowa? 10 zł to niedużo ale też fakt, ze w szanujących się firmach powinno być w standardzie, włącznie z uszelką (to np. Oknoplast zapożyczył z Jezierskiego

  17. #37

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź
    Dziś byłem po wycene Oknoplusa, ale gość był chyba cały dzień na pomiarach 4 podejscia miałem. Swoją droga chyba cieszą sie niezlym powodzeniem skoro tak trudno zastac pracownika w biurze

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Swoją drogą.. jak tak trudno zastać, to powinien mieć kogoś w biurze na zastępstwo
    Na pomiary jeździ się po pracy, na niektóre reklamacje.. jeździ się pilnie No ale po tym nie oceniajmy firmy, bo łatwo się pomylić.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Fin z tymi pracownikami różnie bywa. Kumpel ma miękkie serce i trzyma takiego jednego - miał juz tyle wpadek, że ja wywaliłbym go dawno - tak jak wywaliłem swojego jak przyłapałem go na zamawianiu okien za moimi plecami
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    No i byłem zdecydowany na jezierskiego a tu przyszła oferta z Dako, szyba 0,5, niezłe parametry i atrakcyjna cena i wszystko trzeba jeszcze raz analizować. Na czym może Dako oszczędzać że różnica wyszła aż 20% między nimi i Jezierskim?

    Trochę powiało zgrozą jak rozmawiałem dziś z panią dyrektor:
    - mam duże fixy więc zapytałem czy przypadkiem nie muszą być szyby 6mm, odpowiedź: robiłam żeby było jak najtaniej, ale jak Pan chce to damy szyby 6mm
    - czy może być listwa bazowa/podparapetowa , odpowiedź: mamy takie listwy ale na montażu zdejmujemy je, one są tylko do transportu
    - mam okna montowane w warstwie izolacji,czy montujecie na kotwach jbd, odpowiedź: co to są kotwy jbd, nigdy o takich nie slyszałam, muszę się zorientować.

    Chyba jednak dołożę do jezierskiego
    Ostatnio edytowane przez tomclav ; 02-08-2010 o 14:57

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony