dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 90
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej_G

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-418
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katnaw Zobacz post
    Zamówiłam w DAKO drzwi wejściowe aluminiowe do dwóch domów jednorodzinnych. Dzisiaj dostałam kolejną wiadomość o wydłyżeniu się tereminu dostawy..... To będzie już 3 tygodnie!!!! A najlepsze jest to, że przed piewrszym planowanym terminem zadzownili, że drzwi są gotowe, więc proszą o wpłatę pozostałej kwoty.... Później okazało się że nie mają jakiegoś elementu,.... teraz z kolei powiedzieli, że drzwi są jeszcze nie gotowe bo coś musi doschnąć.... Jak narazie nie polecam jesli chodzi o realizację zamówienia i kontakt z klientem.
    Witam,

    jestem pracownikiem dealera DAKO i widząc poniższy wpis jestem zdziwiony, od momentu jak nasza firma zaczęła współpracę z DAKO nie mieliśmy ani jednego przesunięcia terminu dostawy okien, osoby potwierdzające zamówienia są bardzo dokładne w tym względzie a termin standartowy na drzwi aluminiowe to przeważnie 2 tygodnie, termin dostawy zawsze jest potwierdzana przy zamówieniu.

  2. #62

    Domyślnie

    Jezierski też nie miał przesuwanych terminów dostaw.......

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Kilkanaście lat pracuję w tej branży i nie spotkałam jeszcze dostawcy, któremu nigdy nie zdarzyłoby się jakieś opóźnienie . Nie dzieje się to nagminnie, ale niestety potknięcia z dostawami były, są i będą . Dlatego najrozsądniej podawać klientowi termin z zapasem . Ja tak robię . Wiem, że z tego powodu czasami tracę klienta, któremu zależy na czasie, ale nie jestem nękana pretensjonalnymi telefonami i przez to zdrowsza psychicznie .

  4. #64

    Domyślnie

    witam, poszukuje opinii na temat okien drewnianych dako. czy ltos uzytkuje taki produkt?

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    witam, poszukuje opinii na temat okien drewnianych dako. czy ltos uzytkuje taki produkt?
    nie wiem, jak się użytkują, sprawują, otwierają-ale są bardzo ładne, tylko widziałam, obejrzałam w ich salonie

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piko2233

    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie polecam nikomu okien tej firmy. Kupilem rok temu okna na caly dom i po paru miesiacach przestal dzialac uchyl w oknach balkonowych. Okna wypadaja z zawiasow przy uchylaniu. A serwis to banda oszustow. Przyslali najpierw 'eksperta' ktory stwierdzil ze trzeba wymienic okucia na masywniejsze. Przyjechali serwisanci i niby wymieniali... A po miesiacu jak przyjzalem sie tym okuciom to okazalo sie ze wkrecili srobke zeby zablokowac klamke przy probie uchylu, okna dalej tra i ciezko chodza. Jednym slowem PORAZKA. Dodatkowo zerwali mi okleine przy tej "naprawie" i odlamali kawalek ramy. W zyciu nie mialem do czynienia z gorsza firma. A okna zamawialem w Wolominie w salonie innowacyjne-technologie - radze omijac szerokim lukiem.

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Ale wiadro frustracji wylałeś. Podaj adresy, nazwiska, więcej konkretów. Ja w ten poniedziałek miałem montaż okien Dako. To już mój drugi duży zakup w tej firmie, w salonie fabrycznym w N.Sączu. Ja jestem zadowolony, najlepsza cena w N.S na okna na nowoczesnym profilu Veka Alphaline, z pakietem trzyszybowym, klamki Secustic, itd.
    Była to oferta tańsza od okien z OknoPlusa z 3 szybami, ale na starym profilu Brugman AD.

    Co do montażu to poprosiłem o nieużywanie patyczków, drewnianych podkładek, klinów drewnianych i o maksymalnie solidne zamocowanie z wysunięciem poza lico ściany. Wszystkie prośby spełnili, listwa transportowa z uszczelką, kliny PCV, podkładki dystansowe PCV, dokładnie opianowane, zero zniszczeń. Regulacja drzwi balkonowych pozostawia trochę do życzenia, ale wiem, że one "usadzą" się, popracują i wtedy wezwę serwis na regulację. Zero strat, miło i sympatycznie.

    12 000 brutto za 4 b.duże okna fix, 2 duże okna tylko z uchyłem, 2 duże RU, i kilka zwykłych. Nawet nie wiedziałem, że mam sterowanie stopniem uchyłu w klamce. 26m2 szklenia, 74mb profilu Veka, WInkhaus Concept. Ja będę polecał firmę, mimo, że ich ekipy montażowe wymagają pracy, ale tak jest u większości firm w PL.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aLilith
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Janów Lubelski
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    12 000 brutto za 4 b.duże okna fix, 2 duże okna tylko z uchyłem, 2 duże RU, i kilka zwykłych. Nawet nie wiedziałem, że mam sterowanie stopniem uchyłu w klamce. 26m2 szklenia, 74mb profilu Veka, WInkhaus Concept. Ja będę polecał firmę, mimo, że ich ekipy montażowe wymagają pracy, ale tak jest u większości firm w PL.
    Mógłbyś wrzucić fotki fix'ów i na porównanie okno standard? My wahamy się między Jezierskim (mam teraz w obecnym domu jestem zadowolona ) a właśnie oknami Dako i część dużych przeszkleń planujemy właśnie w fixach, których nie potrafię sobie wyobrazić. Wszystkie okna macie w pakiecie trzyszybowym? Nie wiem z jakiego powodu przedstawiciel mi odradzał wstawianie trzech szyb w małych oknach (90/60 i 200/60)

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Wszystkie okna mamy w pakiecie trzyszybowym, nawet takie bardzo malutkie. W sumie po zastanowieniu stwierdzam, że te najmniejsze w ganku mogłyby być zwykłe dwuszybowe i na zwykłym profilu, ale już za późno na dywagacje. 200x60 to nie jest małe okno i ja bym do niego brał bez zastanowienia 3 szyby.

    Zdjęcia FIXów powiadasz, wyobraź sobie samą ramę bez skrzydła, a w środku tylko szyba, żadnych poprzeczek, podziałek. Okna 2x1,35m i takich 4 sztuki, a oprócz tego kilka dużych tylko uchylnych 1,60x1,80m i mniejsze RU jedno skrzydłowe. Mam ładne widoki z domu i chowanie tego za małymi okienkami byłoby grzechem, do tego jelenie podchodzą pod sam dom.

    Jakieś zdjęcia są tutaj:
    https://picasaweb.google.com/kalenda...PC1gb3o_Mm02wE
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Zaciekawiły mnie Twoje zdjęcia. Listwa podparapetowa jest wpięta w "tylny rowek" profila ościeżnicy. Tak było fabrycznie? czy to "myk" montazystów? To przełożenie listwy daje większą swobodę w wysunięciu okna, ale.. oficjalnei pytałem o tą możliwość swojego dostawcę i kategorycznie się sprzeciwił.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zaciekawiły mnie Twoje zdjęcia. Listwa podparapetowa jest wpięta w "tylny rowek" profila ościeżnicy. Tak było fabrycznie? czy to "myk" montazystów? To przełożenie listwy daje większą swobodę w wysunięciu okna, ale.. oficjalnei pytałem o tą możliwość swojego dostawcę i kategorycznie się sprzeciwił.

    Ja przy wysunięciu okien w taki sposób zamawiam inne listwy, te na 43 mm wysokie. Je można nawet zlicytować od wewnątrz z oknem ale wtedy jest utrudniony montaż parapetu

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Ja jestem zadowolony, najlepsza cena w N.S na okna na nowoczesnym profilu Veka Alphaline, z pakietem trzyszybowym, klamki Secustic, itd.
    Była to oferta tańsza od okien z OknoPlusa z 3 szybami, ale na starym profilu Brugman AD.
    Nic do Alphaline nie mam, ale dlaczego to taki nowoczesny profil ?
    Parę lat na rynku jest, a czytałem, że to jego kres w Vece...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Czytałeś wypociny dilera firmy konkurencyjnej, który musiał jakoś uzasadnić że jego dostawca postawił na softline 82..

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Być może.... Obydwa profile biorę pod uwagę, zresztą także BluEvolution 92.
    Tylko, że ten przymiotnik "nowoczesny" przed Alphaline też mi jakoś marketingowo zajechał
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zaciekawiły mnie Twoje zdjęcia. Listwa podparapetowa jest wpięta w "tylny rowek" profila ościeżnicy. Tak było fabrycznie? czy to "myk" montazystów? To przełożenie listwy daje większą swobodę w wysunięciu okna, ale.. oficjalnei pytałem o tą możliwość swojego dostawcę i kategorycznie się sprzeciwił.
    Dokładnie był to myk montażystów, ich propozycja rozwiązania problemu wysunięcia poza lico ściany. Nie wiem dlaczego Twój dostawca się sprzeciwił, ale tak na moje oko jeśli chodzi o przenoszenie obciążeń to dosyć bezpieczne rozwiązanie. Na razie za wcześnie, żeby mówić o jakiś problemach.

    Co do Veki i Alphaline 90, to porównując go z tym co mi oferowano w Nowym Sączu był to profil "najnowocześniejszy" i stworzony do pakietów 3 szybowych. Zapewne na rynku jest mnóstwo profili lepszych i nowocześniejszych, ale tutaj nie miał konkurencji. W stosunku Brugmana AD Arte z 3 szybami to jest jednak krok milowy.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wiesz -też mi się wydawało, że nie powinno być problemu, ale tak mam że wolę zapytać kogoś komu się nie wydaje a twardo stąpa po ziemi. W razie draki to Producent daje gwarancję - nie ja - więc może w niej stawiać swoje warunki.

  17. #77

    Domyślnie

    przykładając listwę w inny sposób niż oryginalnie, z tego co zaobserwowałem, wypustka w profilu okna przestaje się opierać bezpośrednio na drubszej, zewnętrznej ściance listwy podparapetowej. Przy takim zmienionym ustawieniu listwy, ciężar okna spoczywa na wypustce listwy podparapetowej, która służy do zapięcia się w profil okienny a nie przenoszenia ciężaru.

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    przykładając listwę w inny sposób niż oryginalnie, z tego co zaobserwowałem, wypustka w profilu okna przestaje się opierać bezpośrednio na drubszej, zewnętrznej ściance listwy podparapetowej. Przy takim zmienionym ustawieniu listwy, ciężar okna spoczywa na wypustce listwy podparapetowej, która służy do zapięcia się w profil okienny a nie przenoszenia ciężaru.

    Wobec tego jak powinna wyglądać listwa podokienna do okien Veka Alphaline 90z klinem ocieplającym? A jaka powinna być listwa pod okno/drzwi balkonowe?
    Dziękuję.

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Ale wiadro frustracji wylałeś. Podaj adresy, nazwiska, więcej konkretów. Ja w ten poniedziałek miałem montaż okien Dako. To już mój drugi duży zakup w tej firmie, w salonie fabrycznym w N.Sączu. Ja jestem zadowolony, najlepsza cena w N.S na okna na nowoczesnym profilu Veka Alphaline, z pakietem trzyszybowym, klamki Secustic, itd.
    Była to oferta tańsza od okien z OknoPlusa z 3 szybami, ale na starym profilu Brugman AD.

    Co do montażu to poprosiłem o nieużywanie patyczków, drewnianych podkładek, klinów drewnianych i o maksymalnie solidne zamocowanie z wysunięciem poza lico ściany. Wszystkie prośby spełnili, listwa transportowa z uszczelką, kliny PCV, podkładki dystansowe PCV, dokładnie opianowane, zero zniszczeń. Regulacja drzwi balkonowych pozostawia trochę do życzenia, ale wiem, że one "usadzą" się, popracują i wtedy wezwę serwis na regulację. Zero strat, miło i sympatycznie.

    12 000 brutto za 4 b.duże okna fix, 2 duże okna tylko z uchyłem, 2 duże RU, i kilka zwykłych. Nawet nie wiedziałem, że mam sterowanie stopniem uchyłu w klamce. 26m2 szklenia, 74mb profilu Veka, WInkhaus Concept. Ja będę polecał firmę, mimo, że ich ekipy montażowe wymagają pracy, ale tak jest u większości firm w PL.
    A może widziałeś bramę garażową wykonaną przez DAKO- ich firmę DK-PROF?

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Troche stary temat ale ciagle dotyczy tego samego. Jako, ze i ja mialem problem z wyborem okien bo jakby nie bylo kupa kasy i decyzja na ladnych pare lat.
    Nie bede pial z zachwytu, ze okna Dako to cud nad cudami bo takie mam i nalezy je chwalic. Mam zamontowane okna Dako DPQ82 i co do jakosci,ceny i obslugi nie moge miec zadnych zastrzezen.
    Okna kupowalem w Poznaniu gdzies na poczatku roku, zimowa promocja byla bardzo korzystna i cenowo wyszlo mi to bardzo dobrze. Dodam, ze od chyba marca do konca sierpnia okna byly przechowywane u niech w magazynie i nie robili z tego powodu , zadnych problemow.
    Czyli podsumowujac;
    Okna wygladaja OK (jeszcze nie uzytkuje),
    Pani w biurze jaknajbardziej kompetentna i zorientowana w tej branzy,
    Do montazu tez zastrzezen miec nie moge.
    Po sciagnieciu foli ochronnej jeden naroznik mial pekniecie . Po doswiadczeniach brata z oknami bardzo renomowanej firmy i problemach zwiazanych z reklamacja i juz podpisanym protokule mantazowym (czy jakos tak) balem sie, ze u mnie tez bedzie pani robila problemy. Zadzwonilem i przedstawilem sprawe naroznika i pani poprosila o zdjecia jak to wyglada i cisza??? Za kilka dni dzwonie aby sie dowiedziec jak sie sprawy maja i ku mojemu zdziwieniu okazalo sie, ze reklamacja zostala uwzgledniona na podstawie zdjec. Kilka dni temu juz byl telefon aby umowic siena montaz ramy (nowej).
    Wszystkie okna (to bylo dla mnie wazne) maja wspolczynnik okolo 0.8.
    Z czystym sumieniem moge polecic.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony