dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
  1. #81

    Domyślnie

    Ja niestety nie mogę polecić okien DAKO. Okno tarasowe w okresie gwarancji dwukrotnie regulowane na szkleniu (regulacja standardowa okazała się nie wystarczająca). Gwarancja się skończyła okno znów opadło jednak DAKO za pośrednictwem autoryzowanego sprzedawcy poinformowało mnie, że po gwarancji nie naprawia usterek nawet odpłatnie. Klient jest zostawiony samemu sobie.

  2. #82
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrzejprzemysl

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    1

    Domyślnie Omijajcie DAKO szerokim łukiem

    Witam, pozwolę sobie wyrazić opinię na temat okien oraz całej firmy DAKO.
    W 2010r. zakupiłem u nich okna na cały dom, wraz z roletami elektrycznymi nadokiennymi. Zakupu dokonałem przez jedną z autoryzowanych przez nich firm na ich stronie internetowej, gdzie wpisuje się miejscowość i pokazuje się nazwa Partnera cyt. ze strony DAKO: "Znajdź Partnera Handlowego DAKO w Twojej okolicy. W salonach sprzedaży Partnerów Handlowych DAKO uzyskasz profesjonalne porady i przygotujesz wycenę Twoich nowych okien."
    Jak orientowałem się w tym czasie zapewniano mnie telefonicznie w DAKO, że ich partnerzy przechodzą specjalne szkolenia, są profesjonalni i są specjalistami wysokiej klasy.
    Zdecydowałem się i zakupiłem okna.
    Już po ich montażu zaczęły się problemy. Okno w salonie ruszało się całe, inne okna miały problem z zamykaniem, opadały itp, itd. Oczywiście na bieżąco wzywaliśmy serwis do regulacji i napraw bieżących. Po około sześciu miesiącach zaczęły się poważne problemy z roletami. nie chciały się opuszczać i był problem z ich podnoszeniem. Okazało się, że producent Firma DAKO, zapomniała dać obciążniki do pierwszego "listka" rolety, który pozwala na jej ściąganie w dół. Zapomnieli dać również specjalne mocowania do prowadnic, a więc firma montująca po telefonicznych kontaktach z technologami z DAKO poprzewiercała prowadnice i tak je zamontowała. Po około roku zaczęły się problemy z oknem przesuwnym w salonie. Doszło do tego, że firma montująca nie dawała sobie rady i wezwała serwis DAKO, który stwierdził, że montaż był wykonany źle przez firmę montującą, nie zmieniło to jednak faktu, że nic z tym więcej nie zrobili. Okazało się, że nie ma w oknach zamontowanych listew podparapetowych, specjalnej szyny pod i nad okno przesuwne w salonie, Firma, która montowała okna zaczęła powoli uchylać się od bieżących napraw, rolety potrafiły się w połowie odłączyć i spaść podczas podnoszenia, były porysowane, poniszczone, strzelały podczas podnoszenia i opuszczania. Potrafiły całkowicie spaść zasłaniając całe światło w oknie.
    Oczywiście nic do dnia dzisiejszego nie zrobiono, wymieniamy się tylko korespondencją, DAKO jako producent zwala teraz winę na firmę montującą, firma montująca na DAKO. Dla mnie jako Klienta obraz jest prosty:
    - DAKO wyprodukowało okna i rolety - do tych okien.
    - DAKO zapomniało dołączyć do całego systemu podstawowych rzeczy niezbędnych do ich prawidłowego montażu - przez co m.in. zostały nieprawidłowo zamontowane,
    - DAKO szkoliła i przedstawiała firmę montującą jako PARTNERA HANDLOWEGO i telefonicznie potwierdzała jego wysokie kwalifikacje i umiejętności,
    - DAKO jako firma - to oszuści - ponieważ ich rolety nie spełniają żadnych wymogów odnośnie przenikalności cieplnej !!!! jest to zwykła plastikowa skrzynka grubości 1cm a w środku zwinięta roleta, kawałki styropianu, które pomiędzy sobą nie są połączone i mają spore wolne przestrzenie, styropian znajduje się z dwóch stron. W pozostałych częściach nic nie ma !!!
    Jako roleta nad okienna -to po prostu OSZUSTWO !!!!
    Obecnie w związku z tym, że posiadam ramę DAKO a okno balkonowe przestało się otwierać półtora roku temu, postanowiłem je wyrzucić. Zmuszony byłem w DAKO zamówić drzwi do ramy, żeby nie było problemów z pasowaniem profilów itd, itp. Wszyscy twierdzili ponownie, że staną na wysokości zadania ..... Produkcja miała trwać maksimum do 2 tygodni z montażem. Oczywiście zostałem bez okna. Firma DAKO miała poślizg jeden tydzień, niestety to nie koniec. Kiedy przyjechali montażyści z oknem - tym razem już inna firma, (tamta z DAKO zerwała umowę) okazało się, że drzwi są za duże ....
    Po wykonanych telefonach, okazało się, że ktoś w DAKO się pomylił. Zadzwoniłem tam, zapewniono mnie, że osobiście zajmą się tą sprawą, że to będzie priorytet dla firmy itp, itd. jak się okazało minęło właśnie 3 tygodnie i okna nadal nie ma .....

    Nie życzę nikomu takich przeżyć !
    Jest tyle firm na rynku, że dobrze Wam radzę omijajcie firmę DAKO - szerokim łukiem ....

    Montaż okna i rolety:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SNC00165.jpg
Wyświetleń:	1233
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	327543
    Zdemontowane okno:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Okno DAKO1.jpg
Wyświetleń:	1101
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	327544

  3. #83
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziomek 06

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Porażka,
    gorąco nie polecam firmy Dako, przedstawicielstwo w Kaliszu to jakieś nieporozumienie. Obsługa po sprzedażowa klienta nie istnieje. Po roku od zamontowania okien pojawiły się pierwsze problemy, od zgłoszenia reklamacji i średnio 2-3 telefonów w tygodniu żeby się umówić na jej zlikwidowanie minęło jedynie 5 miesięcy!!!! przy czym ekipa, która przyjechała naprawiła wadliwe okno w 10 min !!!. Nie minęło wiele, bo zaledwie 2 miesiące i kolejne okno okazuje się wadliwe, 2 tygodnie temu zgłaszana reklamacja i znowu ta sama historia, ekipa montażowa nie może, pan Darek jest zajęty, generalnie w myśl zasady kupiłeś okna Dako to teraz twój problem człowieku, my już swoją kasę od Ciebie dostaliśmy.
    Podsumowując, okna wadliwe, obsługa na żenująco niskim poziomie, a mimo 5 letniej gwarancji na okna ( o której dostawca mnie poinformował) nikogo nie obchodzi usuwanie usterek. NIE POLECAM OKIEN FIRMY DAKO

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Witam, dostałem dobrą wycenę na okna Dako dla całego mojego domu 12 sztuk na profilu veka DPQ 82. Wydają mi się najlepszym wyborem pod względem cena/jakość. I jeszcze ta zniżka zimowa....Niechce mi się wierzyć w te żenujące wypracowania powyżej jakiś nowicjuszy na forum (konkurencja zapewne)
    Czy ktoś mógłby się rzetelnie wypowiedzieć o tych oknach?

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Może i konkurencja... chociaż na takich jesteśmy tu wrażliwi i faktem jest, że ich posty są napisane bardzo wiarygodnie a i innych podstaw do reakcji brak.

    Ciekaw jestem co to za zniżka tak Ci się podoba? i na podstawie jakich kryteriów oceniasz jakość?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Może i konkurencja... chociaż na takich jesteśmy tu wrażliwi i faktem jest, że ich posty są napisane bardzo wiarygodnie a i innych podstaw do reakcji brak.

    Ciekaw jestem co to za zniżka tak Ci się podoba? i na podstawie jakich kryteriów oceniasz jakość?
    Zimowa znizka -46 %...oknoplastu nie porównywałem cen...dako ma dosyć pochlebne opinie i dobre parametry...Parametr U kazdego całego okna nie wyższy niz 0,8 i ten profil 7 komorowy z zaczepami antywłamaniowymi..niewiem czy jest sens szukać lepszych parametrów do mojego domu z porothermu 25 i 15 cm styropianu grafitowego..? Czy coś Polecasz?

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie. Już samo pokazanie się mojej osoby niektórzy odbierają jako reklamę, a co dopiero polecenie
    Ja chciałem jedynie zasugerować, że takie okna (0,8, 7 komór i zaczepy antywłamaniowe) to nic szczególnego. Niemal każda firma ma coś podobnego, także "jakość" trzeba określać "bardziej"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie. Już samo pokazanie się mojej osoby niektórzy odbierają jako reklamę, a co dopiero polecenie
    Ja chciałem jedynie zasugerować, że takie okna (0,8, 7 komór i zaczepy antywłamaniowe) to nic szczególnego. Niemal każda firma ma coś podobnego, także "jakość" trzeba określać "bardziej"
    Cene dobra na ten zestaw okien dostałem Dako raczej renomowana firma..i mało kto skarży się na serwis...inne firmy krzak- lokalne niewiele niższe podały wyceny...więc niewiem czy szukać dalej i za te same parametry płacić oknoplastowi pare tys. wiecej?

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    ..niewiem czy jest sens szukać lepszych parametrów do mojego domu z porothermu 25 i 15 cm styropianu grafitowego..? Czy coś Polecasz?
    Jeżeli jeszcze masz wentylację grawitacyjną i standardowe ogrzewanie to OKNA szukasz zdecydowanie ZE DOBRE do całości domu.

    Pozdrawiam

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Jeżeli jeszcze masz wentylację grawitacyjną i standardowe ogrzewanie to OKNA szukasz zdecydowanie ZE DOBRE do całości domu.

    Pozdrawiam
    Ogrzewanie zasilane gazem, podlogówka z paroma grzejnikami...nad wentylacja mechaniczna lub rekuperacja cały czas myślę

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony